Pretaktovanie GF 6800GT

Všetko o grafických kartách, ich problémy, ovládače ...
Používateľov profilový obrázok
Gogi
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 473
Dátum registrácie: Št 03. Mar, 2005, 20:00
Bydlisko: TT

Príspevok od používateľa Gogi »

vrso2 napísal:vies, ktora hodnota je vyraznejsia pre 3dmark? Pamate, alebo GPU? Myslim vyssi takt.
Ci mam radsej ubrat nna rychlosti GPU, alebo pameti.
Zatial som na neho nedal water block, ale nejak sa neprehrieva. 57-58C pri 3dmark05.
to musis sam skusit, ktory takt mas privysoky, ze ti sposoboje klesnutie vykonu v 3dmarku, u mna to bolo vzdy jadrom
\_AMD_x2_3800+_@2,6_/\_XFX_9600_GT @,75-1,9-2,2_/\_3G_RAM_Výrobca_=>_miš&maš_/\_Power_by_ASUSTeK_A8N_SLI_Premium_/\_2x80G_Samsung_/\_Casemod_-_hotovo,_uz_sa_mi_viac_nexce_/
A tak som si raz zmenil farbu podpisu na zelenú aby bolo jasné čo mi modrá môže
Používateľov profilový obrázok
nudi
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 135
Dátum registrácie: Št 03. Mar, 2005, 20:00
Bydlisko: Košice

Príspevok od používateľa nudi »

asi ti to robi jadro. nerobi ti take nahle spomalenia pri tom marku ? asi tak ze odrazu skoci fps o 10bodov dole a po par sekundach uz zase slape ako inokedy ?
Q9400 1,8@3,4 ,Gigabyte EP45-UD3RL, Adata 2x2G 800MHz, MSI 260GX Twinfroze, Samsung F1 320GB, Samsung F1 1TB, LG DVD 4126, ArticCooling 550, Samsung 2243BW
Používateľov profilový obrázok
izopd
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 191
Dátum registrácie: Po 23. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa izopd »

ja som sa pred par dnami dostal k MSI 6800GT.pre jadro je hranica 395Mhz.potom mi zacne v 3dmarku03 v mother nature preblikavat kocky na panciery korytnacke.pamate mi isli na 1140Mhz,potom mi uz nepresiel test v riva tunery.vypol som test a idu v pohode na 1200Mhz viac som neskusal.lenze ak dvihnem jadro nad 395 tak uz aj pamate chybne vypocitavaju tiene v 3d marku03 ragtrol.Sa mi nezda ze mi viac ako 395Mhz jadro nejde???mam box chladic.idle:44C burn:54-58C.
Používateľov profilový obrázok
Ledy
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 366
Dátum registrácie: Po 11. Júl, 2005, 20:00
Bydlisko: Kalná nad Hronom, Dlhá 11

Príspevok od používateľa Ledy »

izopd napísal:Sa mi nezda ze mi viac ako 395Mhz jadro nejde???mam box chladic.idle:44C burn:54-58C.
uplne v pohode je mozne ze ti jadro nejde a ani nepojde vyssie, co mozes urobit je, ze mu zvysis napatie na 1.4V cez NIBITOR, to ti este mozno troska pomoze ale fakt len troska. Ber tak ze pre tvoje jadro je to asi maximum alebo blizko maxima. Ja som mal podobne jadro, tiez to neslo ani za boha cez 400, predtym nez som tam dal AC Silencer tak to nedalo ani tych 400. Pamate podobne ako ty, 1140 sa este daju, ale potom to robi bordel.
CPU: C2D Q8300@2500Mhz MB: ASUS Rampage Formula RAM: ADATA 2x2GB 1066MHz 5-5-5-15 VGA: Sapphire 4870X2 HDD: 2x320GB WD YS-series Mouse: Razer Copperhead Keyboard: Saitek Eclipse Monitor: IBM Thinkvision C190 Audio: Creative S750 7.1 PSU: Fortron Everest 800W
Používateľov profilový obrázok
izopd
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 191
Dátum registrácie: Po 23. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa izopd »

Takze dnes som urobil Vmod v nibotore a uz mi zvlada 425/1200Mhz,to je ako Ultra.Max teplota mi stupla na 63C.Skusal som potom aj hry a idu uplne v pohode... :D
Používateľov profilový obrázok
vrso2
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 43
Dátum registrácie: Ne 22. Jan, 2006, 02:00

oki, takze som s5

Príspevok od používateľa vrso2 »

Oki, som back a musim sa priznat, ze pisem z notebooku. Viete preco?
Mno, moja 6800 LE sla do pupav. Neviem preco, ale slo to snou dole vodou. Uz nechcela makat ani na standardnych, vyrobcom nastavenych frekvenciach.
Tak som kupil novu 6800 GT OC od geforce BFG.
Priznam, bola zatial najlepsie, co som mal z triedy 6xxx.
Bez problemov sla odomknut na 16 pipeline, a GPU 450, pamate 1200 Mhz !!! Neuveritelne.
Problem nastal, az ked som zistil, ze aj moj starsio MB siel srat neviem preco), tak som kupil pouziteho lacneho Gigabyte kt600.
Mno, po 20 minutach dym, a moja nova VGA aj s zasranym MB sli srat !!! Normalne mi odhoreli kontakty na AGP zbernici. :(
Nechapem. Napajanie som pritom nemenil. Predpokladam, ze MB bola vadna.
Vcera som VGA poslal naspat predajcovi, lebo ma LTW (life time warranty) a ked som tam volal , tak mi povedali, ze mi prachy vratia :) Tak sa uvidi. Heeheheh
Takze si davahte vel;keho bacha. Ja som prisiel o dve GF 6800 behom dvoch tyzdnov :)
Používateľov profilový obrázok
vrso2
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 43
Dátum registrácie: Ne 22. Jan, 2006, 02:00

oki, takze som s5

Príspevok od používateľa vrso2 »

Oki, som back a musim sa priznat, ze pisem z notebooku. Viete preco?
Mno, moja 6800 LE sla do pupav. Neviem preco, ale slo to snou dole vodou. Uz nechcela makat ani na standardnych, vyrobcom nastavenych frekvenciach.
Tak som kupil novu 6800 GT OC od geforce BFG.
Priznam, bola zatial najlepsie, co som mal z triedy 6xxx.
Bez problemov sla odomknut na 16 pipeline, a GPU 450, pamate 1200 Mhz !!! Neuveritelne.
Problem nastal, az ked som zistil, ze aj moj starsio MB siel srat neviem preco), tak som kupil pouziteho lacneho Gigabyte kt600.
Mno, po 20 minutach dym, a moja nova VGA aj s zasranym MB sli srat !!! Normalne mi odhoreli kontakty na AGP zbernici. :(
Nechapem. Napajanie som pritom nemenil. Predpokladam, ze MB bola vadna.
Vcera som VGA poslal naspat predajcovi, lebo ma LTW (life time warranty) a ked som tam volal , tak mi povedali, ze mi prachy vratia :) Tak sa uvidi. Heeheheh
Takze si davahte vel;keho bacha. Ja som prisiel o dve GF 6800 behom dvoch tyzdnov :)
Warrax
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 642
Dátum registrácie: So 25. Feb, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava - Dúbravka

Príspevok od používateľa Warrax »

Dostal som 6800GT na 425/1180 iba s pouzitim Rivatuneru. Pokial idem s pamatami nad 1180, neprejde mi test v Rivatuneril.

Chcem sa opytat: Da sa ist aj napriek tomu s pamatami vyssie? Teplota nepresahuje 51 stupnov, takze poskodit sa teplom by sa nemali.
Ak ich dam prilis vysoko, mozu sa pamate pokazit aj ked budu dobre chladene? Alebo len zacnu zobrazovat nejake artefakty.

Ozaj, v 3dmarku 2005 som v tej prvej scene obcas videl bliknut nejaky biely stvorcek... to je taktovanim jadra alebo pamate? Ale bolo to len v tej prvej scene, v tych dalsich som ich uz nepostrehol.
Používateľov profilový obrázok
nudi
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 135
Dátum registrácie: Št 03. Mar, 2005, 20:00
Bydlisko: Košice

Príspevok od používateľa nudi »

akonahle ti zacne robit artefakty v markoch tak vyssie uz nema zmysel chodit. pretoze potom ti mozu padat narocne hry, ktore grafiku zatazia maximalne a budu ti mrznut a sekat. teda neoplati sa zvysovat viac ked uz vidis artefakty (hocikde - mne robila iba v poslednej scene na vode pri 1200 na pameti). Musis si sam zistit co ti robi tie artefakty ci procak alebo pamet. taktujes predsa najprv jedno a potom ked mas stabilny takt tak zvysujes druhe. ked to dvihas spolu nevies co ti zacne blbnut.
Q9400 1,8@3,4 ,Gigabyte EP45-UD3RL, Adata 2x2G 800MHz, MSI 260GX Twinfroze, Samsung F1 320GB, Samsung F1 1TB, LG DVD 4126, ArticCooling 550, Samsung 2243BW
Používateľov profilový obrázok
vrso2
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 43
Dátum registrácie: Ne 22. Jan, 2006, 02:00

takt

Príspevok od používateľa vrso2 »

samozrejme, ze sa da taktovat aj poza ochranu rivatuneru. Inak sa nedostranes k nejakym zavratnym vykonom. Potrebujes nastavit "zrusenie" poziadavky na test v RT. Mozes dokonca aj nastavit vysie frekvencie taktovania GPU a pamate. Samozrejme, ze pri tkte musis postupovat opatrne, aby nesla srat VGA. Ja cakam uz na tretiu :)
pouzi RivaTuner20RC158 z www.guru3D.com
Používateľov profilový obrázok
vrso2
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 43
Dátum registrácie: Ne 22. Jan, 2006, 02:00

ako na to

Príspevok od používateľa vrso2 »

Budem ti to pisat krok za krokom, lebo neviem attachovat obrazok :)

Spusti RivaTuner20RC158.

Hore klikni Power user (otvori sa ti tabulka pre nastavenia RT)

Pre vypnutie testu, chod na
Riva tuner 2.0 RC 15.8\NVIDIA\global a rozsir tuto polozku.


daj pravy click na prve "DisableClock Test" a nastav " set value to 1" (svietiaca ziarovecka)

Pre max OC nastav druhu polozku na "set value to1" taktiez.

Toto je zakladna pomoc, ktoru ti mozem dat. Poloziek je na zmenenie ozaj vela :) Tieto su vsak " najpodstatnejsie" pre OC.
Ak potrebujes zapnut chybajuce pipeline, daj vediet.
BTW: GT ich ma myslim odomknute (ja mam GS).
Používateľov profilový obrázok
vrso2
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 43
Dátum registrácie: Ne 22. Jan, 2006, 02:00

what next

Príspevok od používateľa vrso2 »

Mno, ak mi vratia prachy z poslednej 6800, tak idem skusit toto:
Geforce 7800GS CO Superclock 256MB GDDR3
http://www.newegg.com/Product/Product.a ... 6814130272
Snad pobezi :)
Warrax
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 642
Dátum registrácie: So 25. Feb, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava - Dúbravka

Príspevok od používateľa Warrax »

No neviem ci to budem robit, ked si uz odpalil 2 grafiky. .-)
Ozaj, v com bol problem, prehriali sa?

na GT pipelines nejdu odomknut, ma to 16 uz v zaklade.
Používateľov profilový obrázok
vrso2
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 43
Dátum registrácie: Ne 22. Jan, 2006, 02:00

ako

Príspevok od používateľa vrso2 »

mno, prva odisla neviem ako. Pada uz pri samotnom bootovani do biosu. Pritom som ju minule strcil do kompu a sla bez problemov, ale iba jeden den. Poto ta sama chyba :)
Ta druha odysla kvoli vadnej maticnej doske. Uz som o tom pisal.
Ta prva odysla, lebo sa mi na nu "vykvapkala" voda z WC.
Nemyslim, ze pri OC sa nieco moze stat, ak neprehrejes GPU, alebo to neprezenies s napajanim.
Pozeral som na 7800 AGP, tak sa uvidi. Mozno uz tento tyzden :)
zatial som sa na forach o nej dostal k tomuto: 7800 GS (evga superclock)
running at 495mhz core, and 1470mhz
Ozaj vyzera slubne :)
Používateľov profilový obrázok
paric
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 157
Dátum registrácie: St 01. Mar, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava - Ruzinov

Príspevok od používateľa paric »

Tu 7800 GS by som si rad tiez zadovazil len neviem z kade ju zohnat lebo na slovenskych a ceskych shopoch som nasiel len od MSI.

Návrat na "Grafické karty"