5.1 sluchadla

Všetko o zvukových kartách, repro, problémoch ...
Používateľov profilový obrázok
magoo
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 213
Dátum registrácie: St 05. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Poprad, Zilina (26)

5.1 sluchadla

Príspevok od používateľa magoo »

Zdravim. Nenasiel som akosi na nete ziadne diskusie na tuto temu a ako vasniveho gamera by ma zaujimalo, co si myslite o sluchadlach 5.1+mikrofon. U nas su k zohnaniu sluchadla SHARKOON za zhruba 2500 a rad by som vedel ci sa oplatia. Nie, ze by som chcel kupovat, ale zaujimalo by ma do buducnosti ci nie su vyhodnejsie osvedcene znacky a kvalita ako KOSS alebo sennheiser.
Ja viem, 2500 je vela za sluchadla, ale keby som to mal porovnat s reprakmi za 3000, tak dobre sluchadla su 100x lepsie.

Vie niekto nieco o znacke SHARKOON ako vyrobcovi sluchadiel???
Používateľov profilový obrázok
RP
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 2547
Dátum registrácie: St 21. Mar, 2001, 20:00
Bydlisko: Kosice

Príspevok od používateľa RP »

Kamos ma 5.1 sluchatka od Speedlink, Medusa model, tvrdi ze su dost dobre ale maju iste nevyhody. Pozitivum je ze basy a kvalita zvuku je velmi dobra, na druhej strane su ale tazsie a maju tuhsie musle t.j. ked ich ma clovek dlhsie na usiach, 2-3 hodinky, zacne to citit. Surround zvuk je citit, ale nemysli si ze je to porovnatelne so surround zvukom z externych reprakov.
Na sluchatka je stereo bohate dostacujuce, vacsina filmov ma sice aspon 5.1 zvuk ale to vie kazdy rozumny codec zmixovat dohromady

Co sa tyka KOSS sluchatiek, maju kvalitny zvuk a perfektne odfiltruju vonkajsie zvuky, t.j. nepotrebujes taku hlasitost aby si neregistroval bocne zvuky a preto si menej nicis sluch, tie Medusa sluchatka take nieco nemaju, sluchatka KOSS su lahke a pohodlne a stereo. Firma Koss ziadne sluchatka okrem stereo prevedenia vlastne ani nevyraba.
Používateľov profilový obrázok
magoo
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 213
Dátum registrácie: St 05. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Poprad, Zilina (26)

Príspevok od používateľa magoo »

takze predsa len asi plati, ze znacka je znaka... skoda ale je, ze sa neudava nejakym parametrom schopnost sluchadiel odfiltrovat vonkajsie zvuky
puding

Príspevok od používateľa puding »

Mam ich doma a spokojnost. Vobec niesu tazke , hlavne netlacia a maju velke musle. Maju az 8 zabudovanych reprakov (o 2 viac nez napriklad ZALMAN-i a subwofer s vibraciami). Pri hudbe mam subwofer spusteny, ale pri hrani napr. CS-ka mam subwofer na volume 0 (lepsie pocut kroky a neni to moc basove). Volume si mozes nastavit na kazdy kanal zvlast tj. front rear center a subwofer. Ja som chcel nieco lepsie ako obycajne stereo sluchatka a tieto sluchatka su zarucene nieco lepsie. Aj ked znacku SHARKOON nepoznam za 2500sk (co je nehorazna suma) to picovina asi nebude. Je to kvalitka a odporucam.
Používateľov profilový obrázok
magoo
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 213
Dátum registrácie: St 05. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Poprad, Zilina (26)

Príspevok od používateľa magoo »

a ako su odfiltrovane zvuky z okolia? Na tom dost zalezi-nemusim potom davat taku silnu hlasitost
EDIT: a co mikrofon?
Používateľov profilový obrázok
killswitch
VIP
VIP
Príspevky: 4590
Dátum registrácie: Pi 21. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: BA-Okolie

Príspevok od používateľa killswitch »

sharkoon vyraba celkom kvalitne mysky a podlozky.sluchatka urcite nebudu to najhorsie,ale zase ani nejaka spicka.okrem toho basy a vibracie na usiach...no neviem...

p.s.:a puding pozor na nadavky,tu sme takmer vsetci normalni a slusni ludia :beee:

Návrat na "Zvuk a PC"