HTML do PDF

Všetko o programoch, problémoch...
POZOR: žiadny WAREZ
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7299
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

HTML do PDF

Príspevok od používateľa Papek »

Potreboval by som poradit s ukladanim HTML do PDF. Mame sice adobe cs4, v ktorom je aj acrobat, ale s tym neviem moc robit, a ked si importnem, prip. otvorim html dokument, nedovoli mi ho editovat. Skusal som otvarat aj v prehliadacoch a nasledne dat tlacid cez PDF printer, otvorit to cez Word, Dreamweaver atd. ale robi to strasny bordel.

Zatial najuspokojivejsi vysledok mi dal spominany Acrobat, kedze mi ostali klikacie linky, formatovanie, iba mi trochu hyzdi obrazky, ale to sa snad bude dat nastavit. Ale je tam zopar roblemov. Stale mi priadava do laveho dolneho rohu link na dokument, tj. furt tam mam file:///D:/My Documents/ ... Neviem sa toho zbavit.
Dalsia vec, ze mi dokument deli na strany A4 a nedari sa mi tam najst nejake rozlozenie stran, resp. nastavenie. Toto som skusal nastavit aj v PDF printeri, aby mala stranka 210x400 mm, ale dlabe to na mna a robi si to po svojom.
:help:
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-12400F ♦ 32 GB RAM ♦ RTX 4070 SUPER 12 GB
Používateľov profilový obrázok
newmi
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 7700
Dátum registrácie: Ut 23. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: Trnava

Re: HTML do PDF

Príspevok od používateľa newmi »

a preco chces dat html do pdf-ka?
myPC CPU:i5 3350P, MB:Gigabyte B75M D3H, RAM:8GB Kingston 1600MHz cl9, VGA:MSI R9 270 Gaming DVD-RW:LG H12NR, HDD:Toshiba 1TB, SSD:Toshiba HG2 256GB, LCD:LG W2220P-BF, Case: SilentiumPC Gladius M35,PSU:Seasonic M12II 520W, Router: Mikrotik hAP ac2 myPhone: Google Pixel 4a myStation: Playstation 3 myHeadphones: Sennheiser HD 438
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7299
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: HTML do PDF

Príspevok od používateľa Papek »

potrebujem to poslat ako letak a PDF je najkompatibilnejsie, kedze sa zobrazi u kazdeho rovnako narozdiel od HTML, ktore mozem 1000x odladit pre vsetky zname aj nezname prehliadace a vzdy sa najde jeden pripad, ked sa mi zmeni farba, posunie riadok, daco si inak vypocita padding, margin atd. Navyse nehovorim o emailovych klientoch, ktori si to tiez vysvetluju po svojom, napr. poslem to z thunderbirdu, uz tam sa to zobrazuje inak ako v mozille (!), poslem to do outlooku, ten to zobrazi dobre, ale dam to poslat dalej dakomu do outlooku a zas je to ine
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-12400F ♦ 32 GB RAM ♦ RTX 4070 SUPER 12 GB
Používateľov profilový obrázok
newmi
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 7700
Dátum registrácie: Ut 23. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: Trnava

Re: HTML do PDF

Príspevok od používateľa newmi »

no to je jasne. Ale ty mas ten letak v html, to nechapem. Inak skus nejake alternativne pdf creatory napr Foxit a podobne.
myPC CPU:i5 3350P, MB:Gigabyte B75M D3H, RAM:8GB Kingston 1600MHz cl9, VGA:MSI R9 270 Gaming DVD-RW:LG H12NR, HDD:Toshiba 1TB, SSD:Toshiba HG2 256GB, LCD:LG W2220P-BF, Case: SilentiumPC Gladius M35,PSU:Seasonic M12II 520W, Router: Mikrotik hAP ac2 myPhone: Google Pixel 4a myStation: Playstation 3 myHeadphones: Sennheiser HD 438
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7299
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: HTML do PDF

Príspevok od používateľa Papek »

ono to bolo tak, ze povodne mal byt ten "letak" iba na stranke, tak som to robil v html, pekne klikacie, interaktivne... zrazu sef zadelil, ze nakoniec to posleme aj emailom, vravim si ok, nejako to zvladnem, tak som to pol dna odladoval pre jednotlivych emailovych klientov, prehliadace a pod. aby sa to vsade zobrazovalo (podla moznosti) rovnako. No, a nakoniec sa mi ozval clovek z partnerskej firmy, ze nakoniec ten letak musia poslat niekam im nadriadenym, kedze si vsetky akcie, ktore sponzoruju,archivuju... takze si asi vies predstavit, ake jedy ma trhali :E keby som to vedel, spravil by som to v photoshope, na stranke by to len tak viselo a bol by pokoj

inak nakoniec som to vyriesil tak, ze sa mi to podarilo napchat na rozmer jednej A4, trochu som zmensil obrazky atd, ale na prvy pohlad to vyzera rovnako. Iba jedina vec mi ostala a to ten nestastny nazov suboru v lavom dolnom rohu, ale zevraj to nevadi a pre archvaciu to postaci.
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-12400F ♦ 32 GB RAM ♦ RTX 4070 SUPER 12 GB
Používateľov profilový obrázok
newmi
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 7700
Dátum registrácie: Ut 23. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: Trnava

Re: HTML do PDF

Príspevok od používateľa newmi »

no jo, sefovci. Fakt sa dakedy cudujem, ze ako sa oni dostali na veduce pozicie s takym myslenim.
myPC CPU:i5 3350P, MB:Gigabyte B75M D3H, RAM:8GB Kingston 1600MHz cl9, VGA:MSI R9 270 Gaming DVD-RW:LG H12NR, HDD:Toshiba 1TB, SSD:Toshiba HG2 256GB, LCD:LG W2220P-BF, Case: SilentiumPC Gladius M35,PSU:Seasonic M12II 520W, Router: Mikrotik hAP ac2 myPhone: Google Pixel 4a myStation: Playstation 3 myHeadphones: Sennheiser HD 438
faugusztin
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 15054
Dátum registrácie: Ut 26. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava/Štúrovo

Re: HTML do PDF

Príspevok od používateľa faugusztin »

Nabuduce skus OpenOffice.

Návrat na "Programy a problémy s nimi"