teplota v NB

Všetko o programoch, problémoch...
POZOR: žiadny WAREZ
Používateľov profilový obrázok
Peto
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 39
Dátum registrácie: Po 24. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Trenèín, Brno

Príspevok od používateľa Peto »

Uz som ti pisal ze ja mam ten v podpise - Toshibu...:idea:

Zalezi ako dany NB prevadzkujes. Tiez aky ma procesor. - Cim rychlejsi, tym je aj teplota vyssia. Alebo tiez ci ho mas stale na plnej frekvencii alebo mas nastaveny dynamic switching. Napajanie, dalej ako je spraveny chladiaci system notebooku...
A v neposlednom rade aj typ procesora...
Ja mam na mojom Pentium m 760 a gf 6600 Go(Toshiba Tecra S2) a produkuje ovela viac tepla ako otcov Pentium m 725 z integrovanou VGA (IBM R 51 ).

To sa neda povedat, ze aka ma byt priemerna teplota. Cim mensia tym lepsie :) .

A napr. Moj NB sa nechce nejako o teploty ktore zmera so mnou podelit. Everest - Sandra - 0 bodov.... Nevedel by niekto nejaky dobry program s ktorym by som to z neho dostal :?:
TOSHIBA Tecra S2-257
Používateľov profilový obrázok
5oo
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 91
Dátum registrácie: Ut 21. Feb, 2006, 02:00

Príspevok od používateľa 5oo »

ja mam 1.8 turiona a ten dynamic switching je uz nastaveny od vyroby ci sa da niekde zmenit???a to napajanie mas ty ake??? a mozem ked mam zapnuty NB a mozem ho vypnut zo zastrcky???a musim ho predtym vypnut???ci netreba???ved hej cim mensia tym lepsie!! mne to ukazuje ze mam 67stupnov a spravil mi teraz to ze ked som ho vypinal tak stale bezal ale obraz bol cierny a on stale ako keby nieco robil ,,,ale nic neislo!!!a tak som ho vytiahol zo zasuvky a sa restartoval!!!!!a minule tiez ked som si vymienal konta tak ostala obrazivka cierana a on isiel,,, tebe sa to nestalo>??je to chyba??? ci tym ze bol prehriaty???
a v tom speed fane sa da aj nieco nastavovat??nieco aby isiel optymalne or tak???
diky!!!!
Používateľov profilový obrázok
Peto
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 39
Dátum registrácie: Po 24. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Trenèín, Brno

Príspevok od používateľa Peto »

Ohladne napajania a spotreby a pod si precitaj tento clanok a potom sa spytaj ak niecomu nebudes rozumiet...

- Mozes ho odpojit/zapojit do siete akokolvek chces, cize zapnuty aj vypnuty.
- Pricina tej "Ciernej obrazovky" je bud vo windowse alebo v sposobe vypinania tvojho NB. (Jeden DELL sa mi vypinal podobne...)
- A prosimta problemy sa neriesia vytiahnutim PC zo zasuvky... Staci tak na 5 sekund podrzat power button - On sa ti vypne.
TOSHIBA Tecra S2-257
Používateľov profilový obrázok
5oo
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 91
Dátum registrácie: Ut 21. Feb, 2006, 02:00

Príspevok od používateľa 5oo »

oka to si precitam diky moc ale on my to spravi ked je asi moc prehriaty!!! vies lebo predtym sa mi normalne vypol!!!vsetko!a teraz spravil to ze sa sa vypinal a obraz ostal cierny a on stale isiel!!!!len obraz nebol
hej to viem ze mam podrzat tlacitko ale ja som len skusal!! a to nie je dobre ked sa vypne na tvrdo ze???
a v tom speed fune sa da aj menit nieco??? nech to reguluje ci ani nie??
diky
Používateľov profilový obrázok
Peto
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 39
Dátum registrácie: Po 24. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Trenèín, Brno

Príspevok od používateľa Peto »

Speed fan som este na NB neskusal a asi ani nebudem, ale dokaze regulovat otacky na ventilatoroch. Len neviem, ci si bude s tvojim NB rozumiet. Niektory vyrobcovia davaju programy na spravu a tam sa nieco take da nastavit. CPU Cooling method - apon ja take nieco mam... Tak skus pohladat, mozno na nieco narazis :)
TOSHIBA Tecra S2-257
Používateľov profilový obrázok
5oo
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 91
Dátum registrácie: Ut 21. Feb, 2006, 02:00

Príspevok od používateľa 5oo »

a co ten speed fan nie je dobry ci ako??? lebo mam aj everesta(a neni dobry??) mozem tam mat aj 3 je to v pohode?a hento nevies co to moze byt s tym obrazom?nestalo sa ti take nieco??a kde to moze byt vo windovse nastavene ako???a toto je co dynamic switching?
diky
Používateľov profilový obrázok
Peto
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 39
Dátum registrácie: Po 24. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Trenèín, Brno

Príspevok od používateľa Peto »

Speed fan niekomu vyhovuje, niekomu nie. Mne sa moc nepacil, ale sak skus mozno budes mat iny nazor.
Mne sa zatial na mojom NB nic podobne nestalo...Ved keby to bolo sposobene teplotou, tak by ti to robilo s tou obrazovkou aj inokedy, nielen pri vypinani pc a prepinani pouzivatela. Ael pamatam sa, ze jeden dell sa mi tak vypinal ze zhasol obrazovku a este tak 15 sekund maximalne siel...
Ale ved everest je diagnosticky program, tak neviem presne naco sa pytas...
dynamic switching - operacny system prepina frekvenciu procesora v zavislosti na vytazeni. Ked je cpu load 100% tak zrychluje, ked menej tak spomali... (zmenou nasobica).
TOSHIBA Tecra S2-257
Používateľov profilový obrázok
pepek
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 207
Dátum registrácie: St 18. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: UK

Príspevok od používateľa pepek »

najjednoduchejsi, a aj najlepsi soft na meranie teploty+frekvencie v notebooku je mobilemeter , http://www.geocities.co.jp/SiliconValle ... mm0310.zip :wink:
Používateľov profilový obrázok
Peto
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 39
Dátum registrácie: Po 24. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Trenèín, Brno

Príspevok od používateľa Peto »

Dik, ale nejde mi ani ten. Vypise nejaku chybu s ACPI... :)
TOSHIBA Tecra S2-257
Používateľov profilový obrázok
pepek
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 207
Dátum registrácie: St 18. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: UK

Príspevok od používateľa pepek »

Peto napísal:Dik, ale nejde mi ani ten. Vypise nejaku chybu s ACPI... :)
to sa teda divim :8O: nakolko , brat ma ten isty book a ide mu ten soft , a je dobry , ukaze teploty ,cpu, hdd, gpu , atd...
Používateľov profilový obrázok
5oo
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 91
Dátum registrácie: Ut 21. Feb, 2006, 02:00

Príspevok od používateľa 5oo »

a ten program pojde aj na aspire???otvoril som tu stranku ale,,,to tam nemozem naist!! je to japonska,,,hm,,
Používateľov profilový obrázok
pepek
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 207
Dátum registrácie: St 18. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: UK

Príspevok od používateľa pepek »

5oo napísal:a ten program pojde aj na aspire???otvoril som tu stranku ale,,,to tam nemozem naist!! je to japonska,,,hm,,
ano na aspire plne funguje a ta stranka sa zmenila .. som si to az teraz vsimol , tak ak chces ti to poslem ,icq\email , alebo to niekde uploadnem . ma to len 41kb :roll:
Používateľov profilový obrázok
5oo
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 91
Dátum registrácie: Ut 21. Feb, 2006, 02:00

Príspevok od používateľa 5oo »

oka dobre a navod je tam tiez??? lebo ja som tam dal new driver na CPU a on mi zacal pracovat na 1.8clock ,,,,a predtym isiel na 0.800 or 1.800 clock a tak som ho musel zase nabootovat\!!!
a co je to psychicka pamet HDD??? nevies/??? je to chyba,,,
tak mi to mozes poslat na 5oo@azet.sk
diky moc!

Návrat na "Programy a problémy s nimi"