Problém s internetom cez lokálne pripojenie

Ostatný HW, ktorý nepatrí do iných sekcií­, problémy s týmto HW ich riešenia...
jkphoenix
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 16
Dátum registrácie: St 15. Dec, 2010, 21:54

Problém s internetom cez lokálne pripojenie

Príspevok od používateľa jkphoenix »

Zdravím. Už dlho som pripojený na internet cez Wifi router. Dnes som potreboval router na chvíľu vypnúť zo siete a chcel som vyskúšať internetový kábel zapojiť rovno do počítača.

Teraz k problému: Keď som zapojil internetový kábel rovno do PC, (do portu RJ-45), tak mi v oblasti oznámení dole na lište (tam kde je zoznam bezdrôtových sietí), vyskočila hláška Identifying network. To "identifikovanie" trvalo asi 5 minút. Potom mi tam napísalo niečo ako: Lokálne pripojenie, žiadny prístup na sieť a obrázok domčeka pri tej hláške.

Avšak: Keď zapojím už spomínaný internetový kábel do routra, a používam internet cez Wifi, ide všetko bez problémov. Vedel by niekto niečo povedať k tomuto problému ? Za odpovede Ďakujem.
Používateľov profilový obrázok
shiro
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 8602
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Problém s internetom cez lokálne pripojenie

Príspevok od používateľa shiro »

a nastavi to kto? ten router iste nejake nastavenie ma, aby ho to cez siet tvojho isp do netu pustilo, tak si ich pozistuj. Provider moze dalej mat blokovanu siet na konkretne MAC adresy, takze si to u neho over.
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 32" Samsung ViewFinity S60UA | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
Používateľov profilový obrázok
valistar
VIP
VIP
Príspevky: 6853
Dátum registrácie: So 14. Mar, 2009, 19:27
Bydlisko: Ostrava/Košice

Re: Problém s internetom cez lokálne pripojenie

Príspevok od používateľa valistar »

ked nechces ist cez wifi zapoj sa kablom... ale nie priamo - ale do routra :-D
v routri mas spustu nastaveni co ti tam nastavil provider, bez nich to nepojde ako uz bolo pisane...

Návrat na "Hardware všeobecne"