Panasonic plazmy 2011

Špekulácie o nevydaných produktoch...
84mischo
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 3
Dátum registrácie: Št 09. Okt, 2008, 10:35

Re: Panasonic plazmy 2011

Príspevok od používateľa 84mischo »

Su to ceny s DPH, len s tym ze je to urcene pre zamestnancom Panasonic-u... :-)
Používateľov profilový obrázok
commodore64
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 636
Dátum registrácie: Ut 15. Sep, 2009, 19:05
Bydlisko: Cinobaňa (okolie LC)

Re: Panasonic plazmy 2011

Príspevok od používateľa commodore64 »

Dnes idem len tak nezavazne po Nay-ku a skoro som z noh spadol. Len tak pohodena 42G30 aj s cenou. Woooooooooow. Tak som ho vyobzeral a vyzera uzasne. Ten povrch je plastovy s texturou eloxovaneho hlinika. Tensi ram, plytsi na hlbku. Sexi. Hned som spustil e-shopy a je to tak. Je to naskladnene. Cena v Nay - 899€. TPD: 797€.

Toto je podla mna velmi pozitivna info. Ja asi pojdem do 46G30, domoss ju ma ocenenu na 1050€. Mala by byt o tyzden.
Spoiler: ukázať
PC: Case: Fractal Meshify 2 Gray TG Light Doska: ASUS TUF X570-PLUS GAMING (WiFi) Proc: AMD Ryzen 9 5900X RAM: Kingston FURY 64 GB DDR4 3200 MHz CL16 Beast Black GPU: GTX1070 PSU: Seasonic Focus 650W modular Cooling: ARCTIC Liquid Freezer II 280 LCD: Lenovo ThinkVision P32-U10 + Samsung S32D850 Disky: ADATA XPG SX8200 Pro SSD 1 TB + Toshiba 500GB nVME + WD Black 640GB + Seagate IronWolf Pro 4TB CMR Keyboard: Ligitech Craft Mys: Logitech MX Master 3 Zvuk: Sony XB-900 System: W11 x64 PDA: Samsung Galaxy S21 Most important: Adobe CC
Používateľov profilový obrázok
Ivi de LaCorke
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 11
Dátum registrácie: Ut 12. Apr, 2011, 23:26

Re: Panasonic plazmy 2011

Príspevok od používateľa Ivi de LaCorke »

Zdravím vás,
počujte čo je to tá funkcia 24p Cinematic Playback??? Mám pravdepodobne v úmysle zakúpiť si P50VT30 alebo GT30, takze ak by mi vedel niekto poradiť s rozhodovaním bol by som mu vďačný...

Vopred ďakujem Ivi
Používateľov profilový obrázok
zoom
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2143
Dátum registrácie: Št 16. Jún, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava (40)

Re: Panasonic plazmy 2011

Príspevok od používateľa zoom »

Ta funkcia zabezpeci, ze sa 24p filmy budu zobrazovat korektne a nebude sa robit 3:2 pulldown, kedy by doslo k pravidelnemu trhnutiu obrazu (napr. pri panningu ci scrollujucom texte je to dost viditelne). Telka ti obraz zobrazi pri 96 Hz (24 fps × 4). Kedze vsetky 1080p filmy, ktore budes pozerat su 24p, tak tuto funkciu chces.

Pozri si toto video. V uvode je pekne vidno take trhanie kazdych par sekund. Tak nejak to vyzera, ked mas shitnu TV a 24p content preraba do 60 Hz a az tie zobrazi. A kedze 24 sa do 60 celociselne nezmesti, musi sa robit 3:2 pulldown a to je nahovno.

Pozor na marketingove 120 Hz TV, pri ktorych by sa mohlo zdat, ze 24p znasobia piatimi a zobrazia ho nativne pri 120 Hz (24 × 5 = 120). V skutocnosti a velmi casto mozu robit 3:2 pulldown na 60 Hz a tie potom zdvoja, cize uplne na nic. Preto mame radi dobre TV a nesetrime.
Používateľov profilový obrázok
Ivi de LaCorke
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 11
Dátum registrácie: Ut 12. Apr, 2011, 23:26

Re: Panasonic plazmy 2011

Príspevok od používateľa Ivi de LaCorke »

zoom napísal:Ta funkcia zabezpeci, ze sa 24p filmy budu zobrazovat korektne a nebude sa robit 3:2 pulldown, kedy by doslo k pravidelnemu trhnutiu obrazu (napr. pri panningu ci scrollujucom texte je to dost viditelne). Telka ti obraz zobrazi pri 96 Hz (24 fps × 4). Kedze vsetky 1080p filmy, ktore budes pozerat su 24p, tak tuto funkciu chces.

Pozri si toto video. V uvode je pekne vidno take trhanie kazdych par sekund. Tak nejak to vyzera, ked mas shitnu TV a 24p content preraba do 60 Hz a az tie zobrazi. A kedze 24 sa do 60 celociselne nezmesti, musi sa robit 3:2 pulldown a to je nahovno.

Pozor na marketingove 120 Hz TV, pri ktorych by sa mohlo zdat, ze 24p znasobia piatimi a zobrazia ho nativne pri 120 Hz (24 × 5 = 120). V skutocnosti a velmi casto mozu robit 3:2 pulldown na 60 Hz a tie potom zdvoja, cize uplne na nic. Preto mame radi dobre TV a nesetrime.
Dakujem za radu...Vidim, ze sa vyznas :) ...pocuj a vedel by si mi ako tak porovnat tieto dva modely? A nevies mi poradit ako sa dostat k vt30 za co najlepsiu cenu???
Používateľov profilový obrázok
zoom
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2143
Dátum registrácie: Št 16. Jún, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava (40)

Re: Panasonic plazmy 2011

Príspevok od používateľa zoom »

Mno konecne mam trochu casu odpisat. Ak by som mal vybrat medzi P50VT30 a P50GT30, vzal by som urcite P50VT30. Pri GT30 si nenapisal uhlopriecku, ktora je velky faktor pri rozhodovani, tak predpokladam, ze obe maju 50". Teraz si to podme rozobrat trochu podrobnejsie. O co je vlastne VT30 lepsia od GT30? Odstupnoval som to podla mojej subjektivnej dolezitosti (hyperdolezite, skvela vlastnost TV, pekne ale nedolezite, marketingova gaylordovina):

Cinematic 24p Playback (plati aj pre 3D)
Nie je o com. Pozerat budes 720p a 1080p zalozne ripy tvojich Blu-ray medii a vsetky tie filmy su 24p. Vysvetlene v predoslom prispevku. Chces to a bastafidli.

Infinite Black Pro 2
Model GT30 ma "iba" Infinite Black 2. Rozdiel neviem pomenovat. V idealnom pripade tipujem, ze Black 2 bude na urovni minulorocneho Black Pro 1, ale to je skutocne len moj nicim nepodlozeny odhad. Kazdopadne cim cernejsi, tym lepsi (neplati o ludoch). Prezentacia ciernej farby je absolutny zaklad obrazu. Od toho sa odvija plastickost, podanie farieb a vsetko.

ISFccc kalibracia
Ked uz mas dobru TV, bolo by dobre ju aj nakalibrovat, nech ten obraz dobre vyzera, nie? Mna to bavi, rad sa s tym hram, mam kupeny nejaky kolorimeter, aj software na nastavovanie ISF profilov na TV pekne z notebooku cez seriovy port. Verny obraz je zaklad, ale nedavam to do cervenej kategorie, lebo ta nemusi bavit sa s tym babrat a mozno nebudes chciet platit stovky € za profesionalnu kalibraciu. Mozno ti postaci nastavenie THX rezimu a pokoj (to ma aj GT30). Ale cital som aj nepekne veci na tento THX rezim. Gamma je udajne uplne v riti, obraz prilis rychlo ide do jasu, takze to bude chciet nejake Custom nastavenia.

RS-232 konektor
Suvisi s predoslym bodom. Nemam ponatia, ci sa k tomu da zohnat nejaky soft, ktory dokaze spolupracovat s TV a je zadarmo alebo za par korun.

Dvoje 3D okuliare v baleni
Pre mna je cely 3D obraz zatial somarina. Preco? Obraz je viditelne tmavsi, blika, su uplne rozhodene nastavenia farieb a aj gamma. Proste za taky maly wow-efekt obetujes vernost obrazu. O hovne. Stale vsak potesia dvoje okuliare v baleni "zdarma", mozes to aspon ukazat navsteve.

Dual speaker a hyperwoofer
CoNEQ
Oboje veci suvisia so zvukom, co je uplne k nicomu. Kto si kupi takuto TV na pozeranie filmov, a potom pocuva zvuk cez integrovane repraky, je debil.

VT30 ma dalej oproti GT30 jednu sklenenu tabulu vpredu, ale co som cital, tak ani na GT30 nie su vidno zdvojene odlesky alebo take cosi, takze som to nikde nezaradil. Dalej ma navyse nejaky procesing chip, ktory by mal zabezpecovat nizsi input lag, zredukovanie artefaktov v obraze ako banding, dot crawl a mosquito noise (celkovo by sa malo jednat o viditelne zmeny).

Ked to zhrnieme, tak z mojho pohladu treba urcite ist do VT30. Kde ju zozenies lacno neviem. Kup ju radsej v nejakom prima obchode, kde ti daju dopravu zdarma aj s vynesenim do bytu a nebude problem s pripadnou reklamaciou.

Teraz este na inu notu. Minulorocne modely mali vzrusujucu funkciu "floating blacks". Nejednalo sa o levitujucich cernochov u teba v izbe, ale o to, ze cierna proste menila svoju intenzitu, lebo to tak nejaky idiot navrhol (a teraz ma Penisonic v USA na sebe class action lawsuit). Toto by malo byt v tohtorocnych modeloch vyriesene, ale zda sa ze pribudol opak, "floating brightness". Toto sa teraz hoooodne riesi, ale je to povazovane za menej hrozne nez floating blacks a da sa to vyrazne potlacit nastavenim obrazu v Custom mode. Najvyraznejsie to je prave na modeli GT30. Mnoho ludom to vadi do takej miery, ze vracaju TV.

Pre zaujimavost, pozri si tento obrazok. Vpravo je tiez plazma, a teda nic moc. Aspon vidis, ze aj medzi plazmami je rozdiel. Cierna farba je tvoj kamarat.

A ceresnicka na koniec, ktoru si nikdy neodpustim. Ako je na tom najnovsi Panasonic oproti Pioneeru KURO? Po odkupeni TV divizie, patentov a inzinierom Panasonicom sa niektore KURO vlastnosti nachadzaju aj vo VT30. Avsak ani tohtorocne najlepsie modely sa nebudu chytat na 3-rocne KURO od Pioneeru. Pioneer forever. Milujem, ked niekto urobi dobry vyrobok a nedava na prve miesto cost-cutting a vselijake kompromisy. Over & out.
Používateľov profilový obrázok
commodore64
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 636
Dátum registrácie: Ut 15. Sep, 2009, 19:05
Bydlisko: Cinobaňa (okolie LC)

Re: Panasonic plazmy 2011

Príspevok od používateľa commodore64 »

Mne ma prist TV niekedy buduci tyzden a zacinaju sa mi triast nohy pred vsetkymi muchami typu huciace ventilatory, floating brightness/blacks atd atd.
Spoiler: ukázať
PC: Case: Fractal Meshify 2 Gray TG Light Doska: ASUS TUF X570-PLUS GAMING (WiFi) Proc: AMD Ryzen 9 5900X RAM: Kingston FURY 64 GB DDR4 3200 MHz CL16 Beast Black GPU: GTX1070 PSU: Seasonic Focus 650W modular Cooling: ARCTIC Liquid Freezer II 280 LCD: Lenovo ThinkVision P32-U10 + Samsung S32D850 Disky: ADATA XPG SX8200 Pro SSD 1 TB + Toshiba 500GB nVME + WD Black 640GB + Seagate IronWolf Pro 4TB CMR Keyboard: Ligitech Craft Mys: Logitech MX Master 3 Zvuk: Sony XB-900 System: W11 x64 PDA: Samsung Galaxy S21 Most important: Adobe CC
Používateľov profilový obrázok
scarinko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2695
Dátum registrácie: Po 08. Nov, 2004, 14:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Panasonic plazmy 2011

Príspevok od používateľa scarinko »

mi hovor nieco o tom
som na tom tiez jak ty
este som to sice nezaplatil ale...
Používateľov profilový obrázok
Ivi de LaCorke
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 11
Dátum registrácie: Ut 12. Apr, 2011, 23:26

Re: Panasonic plazmy 2011

Príspevok od používateľa Ivi de LaCorke »

commodore64 napísal:Mne ma prist TV niekedy buduci tyzden a zacinaju sa mi triast nohy pred vsetkymi muchami typu huciace ventilatory, floating brightness/blacks atd atd.
:D no ja ho mam tiez objednany (P50VT30)...no a ako je to s tymi ventilatormi, to si sa niekde docital??? ta mas ktory model objednany?
Používateľov profilový obrázok
Ivi de LaCorke
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 11
Dátum registrácie: Ut 12. Apr, 2011, 23:26

Re: Panasonic plazmy 2011

Príspevok od používateľa Ivi de LaCorke »

zoom napísal:Mno konecne mam trochu casu odpisat. Ak by som mal vybrat medzi P50VT30 a P50GT30, vzal by som urcite P50VT30. Pri GT30 si nenapisal uhlopriecku, ktora je velky faktor pri rozhodovani, tak predpokladam, ze obe maju 50". Teraz si to podme rozobrat trochu podrobnejsie. O co je vlastne VT30 lepsia od GT30? Odstupnoval som to podla mojej subjektivnej dolezitosti (hyperdolezite, skvela vlastnost TV, pekne ale nedolezite, marketingova gaylordovina):

Cinematic 24p Playback (plati aj pre 3D)
Nie je o com. Pozerat budes 720p a 1080p zalozne ripy tvojich Blu-ray medii a vsetky tie filmy su 24p. Vysvetlene v predoslom prispevku. Chces to a bastafidli.

Infinite Black Pro 2
Model GT30 ma "iba" Infinite Black 2. Rozdiel neviem pomenovat. V idealnom pripade tipujem, ze Black 2 bude na urovni minulorocneho Black Pro 1, ale to je skutocne len moj nicim nepodlozeny odhad. Kazdopadne cim cernejsi, tym lepsi (neplati o ludoch). Prezentacia ciernej farby je absolutny zaklad obrazu. Od toho sa odvija plastickost, podanie farieb a vsetko.

ISFccc kalibracia
Ked uz mas dobru TV, bolo by dobre ju aj nakalibrovat, nech ten obraz dobre vyzera, nie? Mna to bavi, rad sa s tym hram, mam kupeny nejaky kolorimeter, aj software na nastavovanie ISF profilov na TV pekne z notebooku cez seriovy port. Verny obraz je zaklad, ale nedavam to do cervenej kategorie, lebo ta nemusi bavit sa s tym babrat a mozno nebudes chciet platit stovky € za profesionalnu kalibraciu. Mozno ti postaci nastavenie THX rezimu a pokoj (to ma aj GT30). Ale cital som aj nepekne veci na tento THX rezim. Gamma je udajne uplne v riti, obraz prilis rychlo ide do jasu, takze to bude chciet nejake Custom nastavenia.

RS-232 konektor
Suvisi s predoslym bodom. Nemam ponatia, ci sa k tomu da zohnat nejaky soft, ktory dokaze spolupracovat s TV a je zadarmo alebo za par korun.

Dvoje 3D okuliare v baleni
Pre mna je cely 3D obraz zatial somarina. Preco? Obraz je viditelne tmavsi, blika, su uplne rozhodene nastavenia farieb a aj gamma. Proste za taky maly wow-efekt obetujes vernost obrazu. O hovne. Stale vsak potesia dvoje okuliare v baleni "zdarma", mozes to aspon ukazat navsteve.

Dual speaker a hyperwoofer
CoNEQ
Oboje veci suvisia so zvukom, co je uplne k nicomu. Kto si kupi takuto TV na pozeranie filmov, a potom pocuva zvuk cez integrovane repraky, je debil.

VT30 ma dalej oproti GT30 jednu sklenenu tabulu vpredu, ale co som cital, tak ani na GT30 nie su vidno zdvojene odlesky alebo take cosi, takze som to nikde nezaradil. Dalej ma navyse nejaky procesing chip, ktory by mal zabezpecovat nizsi input lag, zredukovanie artefaktov v obraze ako banding, dot crawl a mosquito noise (celkovo by sa malo jednat o viditelne zmeny).

Ked to zhrnieme, tak z mojho pohladu treba urcite ist do VT30. Kde ju zozenies lacno neviem. Kup ju radsej v nejakom prima obchode, kde ti daju dopravu zdarma aj s vynesenim do bytu a nebude problem s pripadnou reklamaciou.

Teraz este na inu notu. Minulorocne modely mali vzrusujucu funkciu "floating blacks". Nejednalo sa o levitujucich cernochov u teba v izbe, ale o to, ze cierna proste menila svoju intenzitu, lebo to tak nejaky idiot navrhol (a teraz ma Penisonic v USA na sebe class action lawsuit). Toto by malo byt v tohtorocnych modeloch vyriesene, ale zda sa ze pribudol opak, "floating brightness". Toto sa teraz hoooodne riesi, ale je to povazovane za menej hrozne nez floating blacks a da sa to vyrazne potlacit nastavenim obrazu v Custom mode. Najvyraznejsie to je prave na modeli GT30. Mnoho ludom to vadi do takej miery, ze vracaju TV.

Pre zaujimavost, pozri si tento obrazok. Vpravo je tiez plazma, a teda nic moc. Aspon vidis, ze aj medzi plazmami je rozdiel. Cierna farba je tvoj kamarat.

A ceresnicka na koniec, ktoru si nikdy neodpustim. Ako je na tom najnovsi Panasonic oproti Pioneeru KURO? Po odkupeni TV divizie, patentov a inzinierom Panasonicom sa niektore KURO vlastnosti nachadzaju aj vo VT30. Avsak ani tohtorocne najlepsie modely sa nebudu chytat na 3-rocne KURO od Pioneeru. Pioneer forever. Milujem, ked niekto urobi dobry vyrobok a nedava na prve miesto cost-cutting a vselijake kompromisy. Over & out.
Dakujem ti zoom za super objektivnu odpoved. Urcite mi pomohla pri rozhodovani a tak som si nakoniec aj vdaka tvojmu postu rozhodol objednat P50VT30...Hadam sa zmierim aj s tym, ze to nebude Pioneer Kuro :) ...
Používateľov profilový obrázok
zoom
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2143
Dátum registrácie: Št 16. Jún, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava (40)

Re: Panasonic plazmy 2011

Príspevok od používateľa zoom »

Zmieris sa, uz len kvoli tomu, ze noveho Pioneera uz nekupis. Co sa tyka ostatnych veci:

• Floating brightness by sa malo dat potlacit nastaveniami, i ked mozno nie uplne. Cital som vsak, ze je to viac domenou GT30 (je to tam viditelnejsie) nez na VT30, takze by to nemal byt problem.

• O huciacich ventilatoroch som sa ja nikde nedocital. Napr. moja TV ma asi 4 viditelne zabudovane ventilatory, ale este som ich nevidel sa tocit. Ani v lete po niekolkohodinovom pozerani TV. Obraz mam spravne nakalibrovany, neziari jak neonkove LCD. Ak by sa neustale tocili, tak je to podla mna chyba kusu, alebo tradeoff za placaty hypermoderny a ukrutne ziadany dizajn.
Používateľov profilový obrázok
scarinko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2695
Dátum registrácie: Po 08. Nov, 2004, 14:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Panasonic plazmy 2011

Príspevok od používateľa scarinko »

taaakze telka doma (42g30)
prvy dojem yahooo
nic nehuci ani nepiska
ked prilozim ucho na zadnu stranu kde su fany tak pocut ako sa tocia trocha ale 10cm od telky uz je ticho

a co ma najviac tesi je ze mi prehrava HD videa (z dovolenky :D )
Používateľov profilový obrázok
commodore64
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 636
Dátum registrácie: Ut 15. Sep, 2009, 19:05
Bydlisko: Cinobaňa (okolie LC)

Re: Panasonic plazmy 2011

Príspevok od používateľa commodore64 »

Ja som po radach z AV for zmenil z G30 na LCD TV. Nemusim brat ohlady na vypalovanie.
Spoiler: ukázať
PC: Case: Fractal Meshify 2 Gray TG Light Doska: ASUS TUF X570-PLUS GAMING (WiFi) Proc: AMD Ryzen 9 5900X RAM: Kingston FURY 64 GB DDR4 3200 MHz CL16 Beast Black GPU: GTX1070 PSU: Seasonic Focus 650W modular Cooling: ARCTIC Liquid Freezer II 280 LCD: Lenovo ThinkVision P32-U10 + Samsung S32D850 Disky: ADATA XPG SX8200 Pro SSD 1 TB + Toshiba 500GB nVME + WD Black 640GB + Seagate IronWolf Pro 4TB CMR Keyboard: Ligitech Craft Mys: Logitech MX Master 3 Zvuk: Sony XB-900 System: W11 x64 PDA: Samsung Galaxy S21 Most important: Adobe CC
Používateľov profilový obrázok
zoom
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2143
Dátum registrácie: Št 16. Jún, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava (40)

Re: Panasonic plazmy 2011

Príspevok od používateľa zoom »

"Inteligentne" rozhodnutie. Skoda, ze s vypalovanim obrazu na plazme ma problem vzdy nejaky debil. Naposledy som cital na nejakom fore, ze sa retard stazuje na vypalovanie plazmy, lebo odisiel na vikend prec a nechal TV pustenu na jednej stanici. Prima.

Teraz ti poviem nieco z pohladu normalneho cloveka, ktory ma s tymto aj realne skusenosti: Na modernych plazmach vypalovanie nehrozi (v zmysle, ze by ti tam nieoc navzdy ostalo), pokial ich pouzivas normalne. Zostatkovy obraz je vlastnost plazmy, ale nic sa nestane, aj ked budes mat 45 minut na TV staticky obraz (skusal som u seba). Mam realne skusenosti s jednou denno-denne pouzivanou plazmou (Panasonic), na ktorej sa dlhe hodiny zobrazuje aj staticky obraz. Ziadne vypalovanie tam ani len naznakom nie je. Zato isty clovek, ktory tazko preferuje LCD TV, ked k nej prisiel a videl SD obraz zobrazeny, tak otvaral usta, ze ako dobre to vyzera oproti jeho LCD sracke. Ale toto nie je problem u nas, na Slovensku su vsetky TV stanice vysielane v dobrej HD kvalite.

Ale... tvoje peniaze a tvoje rozhodnutie. Kup si co chces a uzi si skvelu LCD TV, mrtvu vyvojovu vetvu zobrazovacich zariadeni. Inak stavim sa, ze aj ked si tu TV kupis, tak nou budes nadseny (nebude ti vadit, ze vymienas jednu malu zlu vlastnost plazmy za viacero ohromne zlych vlastnosti LCD TV - hlavne, ze sa to nevypaluje). Prezrad nam aspon, pre ktoru TV si sa rozhodol - to ma zaujima.

EDIT: Urobil som dnes v noci maly test s tym Panasonicom. Nechal som 90 minut zobrazeny totalne staticky obraz, snad to najhorsie, co mohlo byt, teda cierne pozadie a na tom velke biele pismena a ciary. Hodinku a pol mi to takto ziarilo, a potom som obraz prepol do takeho gradientu. Cize nie jednoliata plocha, ale taky modry gradient. Akokolvek som sa snazil, nevidel som tam ten predosly obraz, ani len jednu ciaru som nevedel rozoznat, cumel som na to skoro z kazdeho uhla a z roznych vzdialenosti. Absolutne nic. No ale ved kup si LCD TV (lol, lol, lol, lol, lol).
Používateľov profilový obrázok
commodore64
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 636
Dátum registrácie: Ut 15. Sep, 2009, 19:05
Bydlisko: Cinobaňa (okolie LC)

Re: Panasonic plazmy 2011

Príspevok od používateľa commodore64 »

Zatial som nic nekupil. Presiel som viacero for a skuseni ludia mi radili LCD. Teda bez LED. Viem, ze plazma ma najkrajsie SD a zrejme aj HD, lenze proste 46" je velmi drahe a moj rozpocet to nedovoluje. Ale... vcera som urobil taky maly test a nasimuloval som si velkost 42" v ramci nasej obyvacky bol som milo prekvapeny, ze by to teda stacilo.

Zatial mam vybrany TV Samsung 46C630 (730€) a pohraval som sa s myslienkou na Sony 46EX500 (850€). Bohuzial, Sony je nedostupne. Ten Samsung ma slusnu ciernu, matnu obrazovku a vyhral 2 celkom slusne testy. Navyse Digital Versus mu dal tiez vela bodov (cierna 0,08 cd/m2, biela 167 cd/m2). V ramci low-mid-end velmi slusne vysledky. Akurat tam montuju 2 panely a ani diva svina netusi, aky dostanem (Sony-Samsung S-LCD PVA a AU Optronics MVA). G30 zapasi tiez s problemom floating brightness. Taktiez ziarenie bielej nieje ani zdaleka na urovni ako LCD. Pri TV by mi to nevadilo, ale pri pozerani fotiek je to citelne.

Dnes som zase chodil po Nay a pozeral sa na LCD s SD signalom. Dlho som cumel na LG LE8500, toz takmer vlajkovu lod LG LED panelov. Bol tam HD obraz a pravdupovedia, nebol som az tak ohureny, ako som mal byt. Na druhej strane, pochybujem ze by to niekto solidne kalibroval. Takze vypovedna hodnota studovania tych obrazkov bola nulova. Ak by som bol tak velmi presvedceny LCD, uz 2 tyzdne by som doma jedno mal. Mam kriticky strach pred zlym SD obrazom, s ktorym momentalne zapasime doma.
Spoiler: ukázať
PC: Case: Fractal Meshify 2 Gray TG Light Doska: ASUS TUF X570-PLUS GAMING (WiFi) Proc: AMD Ryzen 9 5900X RAM: Kingston FURY 64 GB DDR4 3200 MHz CL16 Beast Black GPU: GTX1070 PSU: Seasonic Focus 650W modular Cooling: ARCTIC Liquid Freezer II 280 LCD: Lenovo ThinkVision P32-U10 + Samsung S32D850 Disky: ADATA XPG SX8200 Pro SSD 1 TB + Toshiba 500GB nVME + WD Black 640GB + Seagate IronWolf Pro 4TB CMR Keyboard: Ligitech Craft Mys: Logitech MX Master 3 Zvuk: Sony XB-900 System: W11 x64 PDA: Samsung Galaxy S21 Most important: Adobe CC

Návrat na "Špekulácie"