problem v hrach

Hry a problémy s nimi...
POZOR: žiadny WAREZ
Beavisak
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 148
Dátum registrácie: St 12. Jan, 2011, 01:22
Bydlisko: Košice

problem v hrach

Príspevok od používateľa Beavisak »

zdravim, mam taky problem, ze v kazdej jednej hre ci dam nastavenia grafiky na full alebo na minimum mam pri rychlom pohlade inde vodorovnu ciaru alebo ciary cez celu orbazovku akoby bol v strede obraz posunuty trochu inde.. neviem ako to popisat :facepalm: ...
ale pri kazdej hre to je... vsetko mi ide pekne bez problemov ale plynulo mi obraz akoby nestihal ... nezamrzne to ide to plynulo aj cez to ale proste to kazi efekt ... vravim akoby sa rozdelila vodorovne obrazovka na milisekundy a posunula jedna cast do inej strany..... dufam ze to chapete ... a viete mi s tym nejako poradit ... co vy na to ? co to moze sposobovat ?
PC : MB: h81m-p33 ... CPU: i5 4440, 3,1Ghz ... GPU: ASUS r9 270 @ 1050mhz ... RAM: 8GB corsair vengeance ... HDD: WD Black 1TB
notebook : acer aspire 5750g
Používateľov profilový obrázok
yesper
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 3007
Dátum registrácie: Ut 10. Jún, 2008, 20:41
Bydlisko: VT & BA

Re: problem v hrach

Príspevok od používateľa yesper »

Tearing, mas 3moznosti. Mozes zapnut Vsync, kde sa ti zhorsi lag a este horsie ak klesnu fps pod Hz monitora - pokles vykonu. Ak nechces stratit vykon tak triple buffering, ten ale este viac zhorsi lag. Ziadna vyhra :-)

Asi najlepsia moznost podtaktovat gk :D
Beavisak
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 148
Dátum registrácie: St 12. Jan, 2011, 01:22
Bydlisko: Košice

Re: problem v hrach

Príspevok od používateľa Beavisak »

podtaktovat grafiku ? ved bezi na nastaveni zakladnom...netaktoval som ju ... to akoze je chybna potom od vyroby ?? to je nova zostava asi 2-mesacna ...
PC : MB: h81m-p33 ... CPU: i5 4440, 3,1Ghz ... GPU: ASUS r9 270 @ 1050mhz ... RAM: 8GB corsair vengeance ... HDD: WD Black 1TB
notebook : acer aspire 5750g
Používateľov profilový obrázok
yesper
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 3007
Dátum registrácie: Ut 10. Jún, 2008, 20:41
Bydlisko: VT & BA

Re: problem v hrach

Príspevok od používateľa yesper »

Nie, karta je ok. Problem je jej "vysoky vykon" -> fps nad obnovovaciu frekvenciu monitora. Potom vznikaju tie vodorovne zlomy

Obrázok
Beavisak
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 148
Dátum registrácie: St 12. Jan, 2011, 01:22
Bydlisko: Košice

Re: problem v hrach

Príspevok od používateľa Beavisak »

takze mam slaby procesor ? alebo monitor ? neviem fakt... nepomoze ked nastavim monitor na vyssie herze ??
PC : MB: h81m-p33 ... CPU: i5 4440, 3,1Ghz ... GPU: ASUS r9 270 @ 1050mhz ... RAM: 8GB corsair vengeance ... HDD: WD Black 1TB
notebook : acer aspire 5750g
Používateľov profilový obrázok
yesper
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 3007
Dátum registrácie: Ut 10. Jún, 2008, 20:41
Bydlisko: VT & BA

Re: problem v hrach

Príspevok od používateľa yesper »

Tu ide len o monitor a gpu. Bud znizis vykon gpu alebo ak sa da zvysit Hz monitora.
Beavisak
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 148
Dátum registrácie: St 12. Jan, 2011, 01:22
Bydlisko: Košice

Re: problem v hrach

Príspevok od používateľa Beavisak »

tak pocuj.... taka vec.... preco mi to robi aj napr pri hre Split second ...ked dam very high nastavenia full hd rozlisenie tak mi to trochu seka .. cize vykon nieje vysoky.....a aj tak mi to robi ??? a ete jedan otazka .... nebude lepsie radsej nastavit v ovladacoch nvidia vsetko na max kvalitu a take veci ze nech vsetko supuje na pecky aby mi to vlastne znizilo vykon ?
PC : MB: h81m-p33 ... CPU: i5 4440, 3,1Ghz ... GPU: ASUS r9 270 @ 1050mhz ... RAM: 8GB corsair vengeance ... HDD: WD Black 1TB
notebook : acer aspire 5750g
Používateľov profilový obrázok
yesper
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 3007
Dátum registrácie: Ut 10. Jún, 2008, 20:41
Bydlisko: VT & BA

Re: problem v hrach

Príspevok od používateľa yesper »

Beavisak napísal:preco mi to robi aj napr pri hre Split second ...ked dam very high nastavenia full hd rozlisenie tak mi to trochu seka .. cize vykon nieje vysoky.....a aj tak mi to robi ???
Sprav screen
Beavisak napísal:nebude lepsie radsej nastavit v ovladacoch nvidia vsetko na max kvalitu a take veci ze nech vsetko supuje na pecky aby mi to vlastne znizilo vykon ?
Samozrejme, ale kazda hra je inak narocna. Celkom sa toho zbavis len s double ci triple bufferom.
Beavisak
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 148
Dátum registrácie: St 12. Jan, 2011, 01:22
Bydlisko: Košice

Re: problem v hrach

Príspevok od používateľa Beavisak »

hmm tak predsa na tych velkych detailoch mi to nerobi :D ok tak dakujem pekne ... pomohol si mi :) uz som sa bal ze mam nieco uz aj pohubene :D dakujem este raz :)
PC : MB: h81m-p33 ... CPU: i5 4440, 3,1Ghz ... GPU: ASUS r9 270 @ 1050mhz ... RAM: 8GB corsair vengeance ... HDD: WD Black 1TB
notebook : acer aspire 5750g

Návrat na "Hry a problémy s nimi"