Problém s grafikou

Všetko o grafických kartách, ich problémy, ovládače ...
Používateľov profilový obrázok
palker4
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 30
Dátum registrácie: So 02. Feb, 2008, 14:00

Problém s grafikou

Príspevok od používateľa palker4 »

Takže môj problém je že asi tak po 10 až 15 minútach práce vo windowse sa mi na monitore objavili artefakty cez celú obrazovku. S počítačom sa nedalo nič robiť tak nasledoval reštart. Problém sa však zopakoval -> ďalší reštart. Po každom reštarte sa artefakty objavili o niečo skôr až nakoniec.
Obrázok
Medzi jednotlivými reštartmi som vypol aero dal dole bočnicu zo skrinky vyfukal prach nič nepomohlo.

Usúdil som že sa grafika asi prehrieva tak som ju vybral, že odmontujem kryt z chladiča a pozriem sa či neni zaprášený poprípade ten prach vyčistím a uvidím čo a ako. Lenže tu sa vyskytol ďalší problém a to je že kryt sa nedal dať dole a tak som musel dať celý chladič preč. Pôvodne som si mysle že to bude OK kúpim proste teplovodivú pastu starú dám preč nanesiem novú poskladám a všetko bude fajn.
Ale nepočítal som s týmito čudnými bielymi papierikmi ktorých zmysel mi uniká a neviem či ich mám vymeniť a ak hej ako sa volajú kde ich kúpiť alebo čo s nimi robiť
Obrázok

Grafika to je ASUS 9800 GTX+ | Vysokokvalitné fotky vyhotovené vysokokvalitným fotoaparátom v mobile
Používateľov profilový obrázok
MaceKx
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2847
Dátum registrácie: So 26. Feb, 2011, 16:55
Bydlisko: Skalica

Re: Problém s grafikou

Príspevok od používateľa MaceKx »

daj biele "papieriky" preč a na miesto nich nanes teplovodivú pastu :) nič zložité
Používateľov profilový obrázok
ericc64
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 8169
Dátum registrácie: So 01. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: IL

Re: Problém s grafikou

Príspevok od používateľa ericc64 »

:facepalm:

Nic nedavaj prec, su to teplovodive podlozky ... Nechaj ich na svojom mieste tam kde boli ....

Nanes na jadro novu pastu a daj spat chladic ,pozri sa ci chladic vsade dobre dolieha na kartu ...Ak nepomoze , tak si potom precitaj toto ( http://www.pretaktovanie.sk/phpBB3/view ... 68&t=59168 )

To ze zacala karta robit artefakty sveci skor tomu, ze karta pomali ale isto ide do neba ....

MaceKx: Fakt rada nad zlato ... Dat prec z karty pekne hrube tepl. podlozky, ktore pekne doliehaju na chladic a miesto nich dat tenku vrstvu tepl. pasty , ktora na 100% nebude tak dobre doliehat na chladic ako tie podlozky .... Takto by si tej karte akurat pomohol do hrobu
Delid CPU --- AM5 / 1700

MB: ??? CPU: ??? RAM: G.SKILL 48 GB KIT DDR5 8 000 MHz CL40 VGA: ASUS Turbo GeForce RTX 2080 Ti SSD: WD Black SN850 1TB + Kingston KC3000 1TB PSU: FSP Fortron Hydro Ti PRO 1 000W CASE: Streacom BC1 LCD: Alienware AW3225QF KEYBOARD / MOUSE / MOUSE PAD: Logitech MX Keys + Logitech G305 + A4tech X7 SOUND: Creative Gigaworks T20 II + Bang & Olufsen Beoplay H95
COOLING → CPU: Alphacool Core 1 VGA: EK-Vector RTX RE Ti RGB - Nickel + Plexi RAM: IceManCooler Full Nickel Water block + IceManCooler Full Nickel RAM Heatsink RADIATOR: TECO TK 2000 Chiller PUMP: 3x D5 TUBING: EK 16/12 FITTING: Barrow 16/10 + Koolance QD3 FANS: 10x ARCTIC P12 PWM PST CONTROLLER: Aquacomputer OCTO FLOW SENSOR: Aquacomputer High Flow LT FILTER: IceManCooler F40 Glass Filter
Používateľov profilový obrázok
MaceKx
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2847
Dátum registrácie: So 26. Feb, 2011, 16:55
Bydlisko: Skalica

Re: Problém s grafikou

Príspevok od používateľa MaceKx »

ericc úplne bežne sa to takto robí iba sa viac pritiahnu skrutky a všetko pekne dolieha
Používateľov profilový obrázok
Tom2871989
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1567
Dátum registrácie: Pi 11. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: Neverice

Re: Problém s grafikou

Príspevok od používateľa Tom2871989 »

a ukaz mi kde sa to tak bezne robi a ako viac pritiahnes skurtky ked je to robene tak aby chladic dosadol na plosak a pritlacil tu teplovodivu pasku na pamate keby to ma spravit ako hovoris musela by tam byt tak 1mm hruba vrstva pasty
Používateľov profilový obrázok
ericc64
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 8169
Dátum registrácie: So 01. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: IL

Re: Problém s grafikou

Príspevok od používateľa ericc64 »

MaceKx:

Hej ?
Min. tyzden som mal doma kamaratovu 8800GTS ktora mu odisla ... ( velmi podobne priznaky ako tato 9800GTX+ , artefakty a nasledne uplne dead ) Isla do truby , nasledne fungovala ....Kamarat hovoril ze tam dal tiez len pastu ..... Doniesol mi ju a samozrejme ta pasta bola uplne k nicomu .... Musel som dat na nu 2 vrstvy podloziek :rolleyes: pretoze jedna podlozka bolo malo a chladic proste nedoliehal na nu .... Suciastky sa chladica vobec nedotykali , neboli by vobec chladene ... Skrutky boli samozrejem dotiahnute na fest .... Proste ten chladic na tej 8800GTS nieje uplne idealny ....

Tak mi tu nepis sprostosti :rolleyes: Nehovorim ze sa neda pasta pouzit , pri niektorych kartach mozno ano , ( pri niektorych vodnych blokoch sa pasta pouziva ) ale urcite nie vsade a ked su na karte dobre hrube podlozky, tak preco by ich mal davat dole ?

foto tej 8800GTS : http://imageshack.us/photo/my-images/83 ... 030on.jpg/
Delid CPU --- AM5 / 1700

MB: ??? CPU: ??? RAM: G.SKILL 48 GB KIT DDR5 8 000 MHz CL40 VGA: ASUS Turbo GeForce RTX 2080 Ti SSD: WD Black SN850 1TB + Kingston KC3000 1TB PSU: FSP Fortron Hydro Ti PRO 1 000W CASE: Streacom BC1 LCD: Alienware AW3225QF KEYBOARD / MOUSE / MOUSE PAD: Logitech MX Keys + Logitech G305 + A4tech X7 SOUND: Creative Gigaworks T20 II + Bang & Olufsen Beoplay H95
COOLING → CPU: Alphacool Core 1 VGA: EK-Vector RTX RE Ti RGB - Nickel + Plexi RAM: IceManCooler Full Nickel Water block + IceManCooler Full Nickel RAM Heatsink RADIATOR: TECO TK 2000 Chiller PUMP: 3x D5 TUBING: EK 16/12 FITTING: Barrow 16/10 + Koolance QD3 FANS: 10x ARCTIC P12 PWM PST CONTROLLER: Aquacomputer OCTO FLOW SENSOR: Aquacomputer High Flow LT FILTER: IceManCooler F40 Glass Filter
Používateľov profilový obrázok
STENLY
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 10908
Dátum registrácie: So 20. Dec, 2008, 13:44
Bydlisko: RK (34)

Re: Problém s grafikou

Príspevok od používateľa STENLY »

MaceKx napísal:ericc úplne bežne sa to takto robí iba sa viac pritiahnu skrutky a všetko pekne dolieha
bežne u teba v skalici? :hysterical:
asi si o niečo koleduješ ako kolegovia, ktorý už niečo vyfasovali, tak sa dávaj pozor, aby si nedostal aj ty odmenu....
lebo za dobrú radu sa nedáva nič, no za zlú sa rozdáva "odmena"
MB: ASUS ROG STRIX Z490-G GAMING (WI-FI) CPU: INTEL Core-i5 10600KF @ 4,1GHz, Boost 4.8GHz RAM: CRUCIAL Ballistix Black 2x8GB 3600MHz CL16
GPU: GIGABYTE GTX 1650 SSD: SAMSUNG 970 EVO 1TB HDD: WD Red 3TB PSU: CORSAIR AX750 CASE: CORSAIR Obsidian 350D W LCD: Dell U2412M 24''
Repro: Logitech Z2300 + Magnat Monitor Supreme 102
Používateľov profilový obrázok
palker4
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 30
Dátum registrácie: So 02. Feb, 2008, 14:00

Re: Problém s grafikou

Príspevok od používateľa palker4 »

Kartu som dal dohromady a dal som ju späť do počítača uvidíme čo sa stane

*edit* Stalo sa to isté čo predtým :( . ATi X1950 Pro zachraňuje keď nemá DX10 tak je aspoň pro no nič po skúškovom keď sa vrátim domov budem opekať grafiku už sa teším :D

Návrat na "Grafické karty"