MSI Radeon 6850 Cyclone flashnutá biosom 6970

Všetko o grafických kartách, ich problémy, ovládače ...
hooki
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 4
Dátum registrácie: So 03. Apr, 2010, 12:45

MSI Radeon 6850 Cyclone flashnutá biosom 6970

Príspevok od používateľa hooki »

Čawte,
včera sa mi stal taký menší incident s grafickou kartou. Čítal som, že sa dá s HD 6950 spraviť 6970, nuž ja som zabudol, že mám 6850. Po preflashovaní nemám vôbec signál z grafiky do monitora. Snažil som sa nahodiť bios spať cez MSDOS, ale vôbec sa mi nepodarilo nabootovať s kúča a z cd ( nechápem prečo ) . Kartu som kupoval pred týždňom, skutočný dôvod prečo karta nefunguje som radšej nepovedal, myslím si, že na takúto vec sa nevzťahuje záruka.
Myslíte si, že v servise mi dokážu nahodiť spať originál bios na kartu ?

Viem, že je to na zasmiatie a je to moja blbosť, ale poradťe :D
Na toto len tak nezabudnem, epic fail :(
Používateľov profilový obrázok
valistar
VIP
VIP
Príspevky: 6853
Dátum registrácie: So 14. Mar, 2009, 19:27
Bydlisko: Ostrava/Košice

Re: MSI Radeon 6850 Cyclone flashnutá biosom 6970

Príspevok od používateľa valistar »

tak ho tam nahod pod windowsom...
mas integrovanu grafiku alebo nejaku starsiu do pci slotu? nech vidis co robis :)
hooki
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 4
Dátum registrácie: So 03. Apr, 2010, 12:45

Re: MSI Radeon 6850 Cyclone flashnutá biosom 6970

Príspevok od používateľa hooki »

Spustil som to cez integrovanú, ale žiaden pci adapter mi nenašlo, ale zapojená bola. Everest mi to ukázal, takže som nemohol nahodiť bios do tej pcie karty. Nevadí, už som to dal do servisu, takže uvidím.
LordRainmaker
Čierna listina bazáru
Čierna listina bazáru
Príspevky: 1325
Dátum registrácie: Ne 06. Feb, 2005, 20:00

Re: MSI Radeon 6850 Cyclone flashnutá biosom 6970

Príspevok od používateľa LordRainmaker »

pokial nema karta dual-bios, tak si ju nadobro poslal do vecnych lovist. Ak ma 2 tyzdne skus ju reklamovat. MOzno nikto nebude nic zistovat a poslu ti novu kartu na vymenu.
Brandoo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5693
Dátum registrácie: Ne 23. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: MSI Radeon 6850 Cyclone flashnutá biosom 6970

Príspevok od používateľa Brandoo »

Tiez sa mi raz podarilo znefunkcnit takto grafiku. Nastastie som flasoval cez DOS a som si zapametal a napisal vsetky klavesy co som stlacal a kedy.

Je moznost, ze ju obnovis naslepo, no chce to vela sikovnosti. Potrebujes iny PC desktop, kde si to nacvicis ... no nebudes flashovat na nom a musis vediet aky prikaz a kedy napisat. Tiez nazov noveho BIOSu, co budes mat ulozeny na USB.

Potrebujes na to USB kluc, HP USB Disk Storage format tool, win98boot files, ATiflash a samotny bios tej grafiky

viac info tu http://www.techpowerup.com/articles//ov ... dcard/34/1


Mne sa to podarilo na prvy sup.


Alebo si zozen grafiku do PCI slotu, nastavis ju ako primarnu a flashnes tu pokazenu. Len tu si musis dat pozor ktoru flashujes.


good luck
Spoiler: ukázať
Liquid cooled PC: MB: MSI Mpower Z77 CPU: Intel Core i7-2600K @ 4,5GHz + EK Supermancy CSQ Plexi+Nickel VGA: Gigabyte GTX780 + EK EK-FC Titan Clear Plexi+Nickel RAM: Kingston 2x 8GB DDR3 1600MHz SSD: Samsung 840 Pro 256GB HDD: WD Caviar Green 2TB EARS PSU: Seasonic X-560 Zvuková karta: Creative SoundBlaster Titanium HD USB CASE: Silverstone TJ07 Keyboard: SteelSeries 6G V2 Mouse: Logitech G5 Mousepad: SeelSeries QcK Diablo III Monitor: Samsung SyncMaster BX2440 OS: Microsoft Windows 10 Pro 64-bit
Používateľov profilový obrázok
yesper
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 3008
Dátum registrácie: Ut 10. Jún, 2008, 20:41
Bydlisko: VT & BA

Re: MSI Radeon 6850 Cyclone flashnutá biosom 6970

Príspevok od používateľa yesper »

Staci upravit autoexec.bat a nemusis spravit naslepo ani tuk..samozrejme ak je nastavene bootovanie
http://www.pretaktovanie.sk/phpBB3/view ... 66#p807166

Návrat na "Grafické karty"