Re: Nefunguje graficka karta gigabyte radeon HD 5550

Všetko o grafických kartách, ich problémy, ovládače ...
BRanIk
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 6
Dátum registrácie: So 21. Máj, 2011, 22:57

Re: Nefunguje graficka karta gigabyte radeon HD 5550

Príspevok od používateľa BRanIk »

Hello boys, mam mensi problem s nacitanim grafickej karty.. Pri zapnuti PC mi ju vobec nenacita bios nereaguje na nu ze je vlozena do PCI expressu. Grafika na doske funguje bez problemov. Pridanu grafiku treba zapnut v biose to som vsetko spravil a grafika mi pred pol.rokom sla ale potreobvla som ju vytiahnut a tak som zapol spat grafiku na doske no znova mi grafika externa nenabehla a skusal som uz vsetko mozne a neviem co uz mam robity...vedel by niekto poradit??..dakujem za vsetky napady :-)

zostava- Intel Avalon D915GAV, ram 2gb procesor 4P dvojadrov prescott graficka kar. gigabyte ati radeon HD5550
Naposledy upravil/-a BRanIk v Št 26. Máj, 2011, 20:12, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
vazovski
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 34
Dátum registrácie: Ut 13. Okt, 2009, 20:42
Bydlisko: Nové Zámky

Re: Nefunguej graficka karta gigabyte radeon HD 5550

Príspevok od používateľa vazovski »

Skus resetnut bios,ako na to,najdes v manuali k MB.Popripade pokial si tu kartu mal vybranu,tak skus ju vybrat znova a nasadit.Je mozne,ze nie je poriadne dotlacena v slote.
MB:Gigabyte GA-MA785GT-UD3H ,CPU:AMD Athlon II X3 435,Cooler:NOCTUA NH-U12P SE2, GPU:Integrovana,RAM:2GB DDR3 ,HDD ST350041 8AS Seagate (500 GB, 7200 RPM, SATA-II),HDD2,Audio:Integrovana,CASE:FRACTAL Define R2 (titan grey),PSUCorsair 450W,OS:Win 7 Ultimate 32
BRanIk
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 6
Dátum registrácie: So 21. Máj, 2011, 22:57

Re: Nefunguej graficka karta gigabyte radeon HD 5550

Príspevok od používateľa BRanIk »

ja pracujem v odobre informacnych technologii som IT technik...skusal som uz vsetko mozne :-) ...ale nic nepomaha..preto som sa obratil aj semka ci by niekto nahodou nevedel nieco :-)....lebo ja som uz v koncoch :)..nechapem co sa stalo..ono to vyzera ze zakla.doska odmieta graficku kartu ale otazka je preco? :-) ..ina graficka karta ide normlane...cize fkat ja nvm co sa mohlo stat :-(
Používateľov profilový obrázok
vazovski
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 34
Dátum registrácie: Ut 13. Okt, 2009, 20:42
Bydlisko: Nové Zámky

Re: Nefunguej graficka karta gigabyte radeon HD 5550

Príspevok od používateľa vazovski »

Skus pre istotu tu HD 5550 vyskusat aj na inom PC.Je tu aj moznost,ze je po nej.
MB:Gigabyte GA-MA785GT-UD3H ,CPU:AMD Athlon II X3 435,Cooler:NOCTUA NH-U12P SE2, GPU:Integrovana,RAM:2GB DDR3 ,HDD ST350041 8AS Seagate (500 GB, 7200 RPM, SATA-II),HDD2,Audio:Integrovana,CASE:FRACTAL Define R2 (titan grey),PSUCorsair 450W,OS:Win 7 Ultimate 32
Používateľov profilový obrázok
Tom2871989
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1567
Dátum registrácie: Pi 11. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: Neverice

Re: Nefunguej graficka karta gigabyte radeon HD 5550

Príspevok od používateľa Tom2871989 »

Hovoris ze si IT technik a to, ze je odpalena ta grafika ta nenapadlo. Kde su ju mal polozenu ked si ju nepouzival. Jedine co mozes este skusit je, ze ju vyskusas v inom PC, ked ani tam nepojde nemusis hladat ine problemy
BRanIk
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 6
Dátum registrácie: So 21. Máj, 2011, 22:57

Re: Nefunguej graficka karta gigabyte radeon HD 5550

Príspevok od používateľa BRanIk »

to ci nahodou je odpalena som skusal ako prve..ta graficka karta je funkcna..hladal som kadeco ale nikde nic nie je..nechapem preco uz nefici ked isla...bola normalne zalozena v pc, len ten pc som nepouzival....doska sa s nou zrazu neznasa inac to nevidim a musim asi vymenit za inu nejaku podobnu :E
Používateľov profilový obrázok
Tom2871989
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1567
Dátum registrácie: Pi 11. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: Neverice

Re: Nefunguej graficka karta gigabyte radeon HD 5550

Príspevok od používateľa Tom2871989 »

BRanIk napísal:Hello boys, mam mensi problem s nacitanim grafickej karty.. Pri zapnuti PC mi ju vobec nenacita bios nereaguje na nu ze je vlozena do PCI expressu. Grafika na doske funguje bez problemov. Pridanu grafiku treba zapnut v biose to som vsetko spravil a grafika mi pred pol.rokom sla ale potreobvla som ju vytiahnut a tak som zapol spat grafiku na doske no znova mi grafika externa nenabehla a skusal som uz vsetko mozne a neviem co uz mam robity...vedel by niekto poradit??..dakujem za vsetky napady :-)

zostava- Intel Avalon D915GAV, ram 2gb procesor 4P dvojadrov prescott graficka kar. gigabyte ati radeon HD5550

tu si pisal nieco ine

no nie je mozne aby doska bola dobra grafika bola dobra a aby to neslo ked to predtym islo

inak podla tohto vlakna http://www.pretaktovanie.sk/phpBB3/view ... =5&t=66706 ti to nemohlo ist teda nekompatibilia PCI-E 1.0 co je na doske a 2.1 co je na grafike
BRanIk
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 6
Dátum registrácie: So 21. Máj, 2011, 22:57

Re: Nefunguej graficka karta gigabyte radeon HD 5550

Príspevok od používateľa BRanIk »

nechapem co myslis tym co som pisal tam..napis jasnejsie co myslis...ono to je kompatibilne :-) skus si to nastudovat a uvidis sam :-) :-)
Používateľov profilový obrázok
Tom2871989
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1567
Dátum registrácie: Pi 11. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: Neverice

Re: Nefunguej graficka karta gigabyte radeon HD 5550

Príspevok od používateľa Tom2871989 »

v prvom prispevku si napisal ze si ju vybral (z neviem akeho dovodu) a isiel si na integraci a v tom dalsom prispevku ze karta bola normalne zalozena len si PC nepouzival tak co si ma clovek teraz vybrat

fyzicky su kompatibilne to je jasne ale keby si precitas to vlakono tak by si vedel o com pisem
Používateľov profilový obrázok
KatjushaMan
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 845
Dátum registrácie: Pi 10. Nov, 2006, 02:00
Bydlisko: Praha/Prešov/Bratislava

Re: Nefunguej graficka karta gigabyte radeon HD 5550

Príspevok od používateľa KatjushaMan »

resetni bios na doske a nastav vsetko na novo. Ked ide na inom pc tak to bude problem s biosom na doske.

Zdroj si neuviedol ci potiahne nieco taketo aj ked siel do teraz nieje povinnostou ze pojde aj nadalej.



// inak pokial chapem resime polroka stary problem? alebo pred polrokom si to vytiahol a teraz si ju daval na s5 ? alebo ako?
Spoiler: ukázať
PC1Procesor: AMD RYZEN 1700X @ 3820 MHz Základní deska: Asus ROG CROSSHAIR VI HERO AM4 Paměť:DDRAM4 2x8GB G-Skill 3650Mhz Grafická karta:Asus ROG GTX 980 Pevný disk:HDD Samsung SpinPoint F3, 1TB, HDD WD 350 GB Monitor1: DELL U2412M Monitor2: HP w2207
BRanIk
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 6
Dátum registrácie: So 21. Máj, 2011, 22:57

Re: Nefunguej graficka karta gigabyte radeon HD 5550

Príspevok od používateľa BRanIk »

bios bol resetnuty este som ponachadzal par napadov a tie skusim...zdroj je okey, lebo som skusal pripnut aj iny zdroj cize to ide...nie nie je to polroka stary probem...ja som pc len pouzival pred polrokom naposledy a minule sa rozhodol moj oco rozhodol rozbrat ten pc a neviem co skusal,ale vybral graficku kartu a zapol tu na doske co je...ked to vravil spat vypol na doske a zapol externu graficku uz to nenabehlo a nejde to do teraz..dufma,ze to este rozhybem dako...

Tom2871989
uz som to vysvetlil v tomto prispekvku tu ako to bolo...hej uz viem co myslis terza som si vsimol,ze si tam dal temu sry moja vina nevsimol som si... :-)
Používateľov profilový obrázok
KatjushaMan
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 845
Dátum registrácie: Pi 10. Nov, 2006, 02:00
Bydlisko: Praha/Prešov/Bratislava

Re: Nefunguej graficka karta gigabyte radeon HD 5550

Príspevok od používateľa KatjushaMan »

no kebyze nefunguje v inom pc tak by som poradil ju "upiest" ale kedze funguje tak netusim co dalej
Spoiler: ukázať
PC1Procesor: AMD RYZEN 1700X @ 3820 MHz Základní deska: Asus ROG CROSSHAIR VI HERO AM4 Paměť:DDRAM4 2x8GB G-Skill 3650Mhz Grafická karta:Asus ROG GTX 980 Pevný disk:HDD Samsung SpinPoint F3, 1TB, HDD WD 350 GB Monitor1: DELL U2412M Monitor2: HP w2207
Používateľov profilový obrázok
Millfox
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 241
Dátum registrácie: Pi 06. Máj, 2011, 01:13
Bydlisko: Michalovce

Re: Nefunguej graficka karta gigabyte radeon HD 5550

Príspevok od používateľa Millfox »

Skusal si na tej doske aj nejaku inu grafiku? mozno sa pos*al PCIE slot.
BRanIk
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 6
Dátum registrácie: So 21. Máj, 2011, 22:57

Re: Nefunguje graficka karta gigabyte radeon HD 5550

Príspevok od používateľa BRanIk »

uz len asi predat graficku a kupit tam nejaku druhu,alebo este spekulovat :-)....ano skusal som karta aj pic-e su okey :)

Návrat na "Grafické karty"