GF 6600GT - Ziadny obraz

Všetko o grafických kartách, ich problémy, ovládače ...
Používateľov profilový obrázok
duurkoo
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 6
Dátum registrácie: Ne 12. Mar, 2006, 02:00

GF 6600GT - Ziadny obraz

Príspevok od používateľa duurkoo »

caute!
Mam nasledovny problem: vcera ked som pozeral film na compe, z nicoho nic zmrzol. Musel som ho restartnut „tvrdym resetom“ a na moje prekvapenie sa pri boote ozvalo pipanie zo speakera ( 3x piplo ako ked grafika nie je v slote ) a nenabehol ziadny obraz, pritom comp jednoznacne nabehol az do Windowsov. Prve co ma napadlo bola grafika. Skusil som ju vytiahnut a naspat zasunut. To iste... Tak som ju vybral, dal som dole chladic a opat som bol neprijemne prekvapeny, kedze pasta bola vytlacena po krajoch jadra GPU. Vsimol som si, ze jeden roh jadra vyzeral trochu „opeceny“ (t.i. v tom mieste aj na chladici). Dal som na novo pastu, chladic, supol do compu a zarazu bol aj obraz – vestko OK. Znovu som ho vypol, namontoval bocnicu a ked som ho zapol zase pipanie a ziadny obraz. Tak som skusil pohybat s grafikou v slote a po zapnuti normalne nabehol...
Preto by som rad vedel v com to moze byt. Znepokojuje ma ten mierne „opeceny“ roh jadra, ale myslim (neviem ci spravne), ze keby bolo poskodene, prv by sa objavovali chyby v obraze, mrznutie atd., ale nic take sa nedialo. Mam ho uz asi rok pretaktnute (vid popis), bez problemov, teplota vo win okolo 40C a pocas zataze max 60C. Skusil som este pustit 3DMark 03, 05 a zaroven na pozadi pusteni RivaTuner – monitoring nevykazoval ziadne problemy, teplota t.i. ok. Pastu pouzivam original k chladicu od Zalmana.
Dik za odpovede
_________________
AMD64 2800+@2,4GHz cooled by Primecooler HCIII+ Cu; GIGABYTE K8NS; TwinMOS 512MB - 400MHz; Sparkle 6600GT (600/1150MHz) cooled by Zalman VF700-Cu; SAMSUNG 120GB SATA 7200rpm; DV-W Teac 516GA; 17'' LCD MAG 776/DVI; repro Creative Labs I-TRIGUE 3400; case KME, 350W
Používateľov profilový obrázok
miqra
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1064
Dátum registrácie: Pi 30. Sep, 2005, 20:00
Bydlisko: Levoča

Príspevok od používateľa miqra »

hmmm... ocividne ti GPU umiera... znis takty... teda to vyzera na poriadny problem pretoze to co ty opisujes je ako keby ozila... mne sa to iste stalo ale s tym ze mi uz nenabehla... proste ko... ale to bolo na FX5200ke... :) taktiez pipalo ale PC nic nerobilo... takze cudne je to teda... :)
Používateľov profilový obrázok
rastamax
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 244
Dátum registrácie: Po 30. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: PRESOV ghetto3

Re: GF 6600GT - Ziadny obraz

Príspevok od používateľa rastamax »

duurkoo napísal:caute!
Mam nasledovny problem: vcera ked som pozeral film na compe, z nicoho nic zmrzol. Musel som ho restartnut „tvrdym resetom“ a na moje prekvapenie sa pri boote ozvalo pipanie zo speakera ( 3x piplo ako ked grafika nie je v slote ) a nenabehol ziadny obraz, pritom comp jednoznacne nabehol az do Windowsov. Prve co ma napadlo bola grafika. Skusil som ju vytiahnut a naspat zasunut. To iste... Tak som ju vybral, dal som dole chladic a opat som bol neprijemne prekvapeny, kedze pasta bola vytlacena po krajoch jadra GPU. Vsimol som si, ze jeden roh jadra vyzeral trochu „opeceny“ (t.i. v tom mieste aj na chladici). Dal som na novo pastu, chladic, supol do compu a zarazu bol aj obraz – vestko OK. Znovu som ho vypol, namontoval bocnicu a ked som ho zapol zase pipanie a ziadny obraz. Tak som skusil pohybat s grafikou v slote a po zapnuti normalne nabehol...
Preto by som rad vedel v com to moze byt. Znepokojuje ma ten mierne „opeceny“ roh jadra, ale myslim (neviem ci spravne), ze keby bolo poskodene, prv by sa objavovali chyby v obraze, mrznutie atd., ale nic take sa nedialo. Mam ho uz asi rok pretaktnute (vid popis), bez problemov, teplota vo win okolo 40C a pocas zataze max 60C. Skusil som este pustit 3DMark 03, 05 a zaroven na pozadi pusteni RivaTuner – monitoring nevykazoval ziadne problemy, teplota t.i. ok. Pastu pouzivam original k chladicu od Zalmana.
Dik za odpovede
_________________
AMD64 2800+@2,4GHz cooled by Primecooler HCIII+ Cu; GIGABYTE K8NS; TwinMOS 512MB - 400MHz; Sparkle 6600GT (600/1150MHz) cooled by Zalman VF700-Cu; SAMSUNG 120GB SATA 7200rpm; DV-W Teac 516GA; 17'' LCD MAG 776/DVI; repro Creative Labs I-TRIGUE 3400; case KME, 350W
no neviem ale vizera to ze ju prehenas as velmi ked ti pecie skvrny,mas ju dost hore ale ked dobre chladis,to vizera fakt ze si ju
ozivil este ras,no neviem ze ci jej nedavas nahodou vela stavy pozry do biosu ci mas ju nastavenu na 66mhz ked to je agp,pci expres maju okolo 100...teras presne neviem mi to vypadlo:),pozri ze ci nahoudou ked si taktoval ci mas zablokovane aj pci&agp lock lebo potom davas aj do grafiki stavicku a to je husty styyyyl tym padem mozes grafiku zahodit ked jej das viac nez treba a dlhodobo natom fachcis,ja mam podobnu dosku a mam to disable preistotu lebo ked som nemal tak mi to dvihalo :blind:
CPU: C2D E8200 @ 4GHz 1,355v AC Freezer Extreme MB: Gigabyte EP35-DS4 OC VGA: GAINWARD GTX 560 Ti @ 955/1910/2250 DDRII: A*DATA EE 2x2GB 800+EE @ 1000mhz 2,2v HDD: SATAII 80GB,320GBSeagate ZDROJ: CORSAIR TX650W LCD: HP LP2475w Notebook: Lenovo S12, Fon: SE Satio "Under a pale grey sky,we shall Arise Again"
"byke CUBE LTD PRO"
Používateľov profilový obrázok
guess2k6
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 438
Dátum registrácie: Št 28. Okt, 2004, 14:00
Bydlisko: Prešov (23)

Príspevok od používateľa guess2k6 »

no podla mna na Sparkle je 600 vela (ako aj na 6600GT) hoci ju dobre chladis, daj to na 540 a skusaj potom.
Desktop:MB: MSI K7n2 Delta, CPU: Athlon XP 2600+@3400+ + AC Copper Silent, Ram: PQI 2x512mb 400mhz, Gk: Inno3d GeForce 6600GT 500/1000@540/1120 + Zalman VF700AlCu, Zdroj: Delux 420W, DVD-RW: LG 4166B, HDD: Maxtor 80GB 7200ot., 19" LCD LG L194WT-SF
Laptop: Apple MacBook 13,3 Unibody Cpu: Intel Core2Duo 2Ghz, 2Gb DDR3, 160Gb 5400ot., GeForce 9400M
Používateľov profilový obrázok
Jofo
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 1677
Dátum registrácie: St 23. Feb, 2005, 20:00
Bydlisko: Brno

Príspevok od používateľa Jofo »

Jednoznacne si nastav default frekvencie. Ak mas nekvalitnejsi cip od vyroby, moze trpiet pri vyssich taktoch lokalnym prehrievanim (ako napr. niektore P4 Northwood) a teplotne cidlo predsa nie je na kazdom tranzistore, aj ked mas dajme tomu tych 40-60 stupnov.
Vy sa tu smejete a vonku zúri socializmus!
Používateľov profilový obrázok
duurkoo
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 6
Dátum registrácie: Ne 12. Mar, 2006, 02:00

Re: GF 6600GT - Ziadny obraz

Príspevok od používateľa duurkoo »

rastamax napísal: ozivil este ras,no neviem ze ci jej nedavas nahodou vela stavy pozry do biosu ci mas ju nastavenu na 66mhz ked to je agp,pci expres maju okolo 100...teras presne neviem mi to vypadlo:),pozri ze ci nahoudou ked si taktoval ci mas zablokovane aj pci&agp lock lebo potom davas aj do grafiki stavicku a to je husty styyyyl tym padem mozes grafiku zahodit ked jej das viac nez treba a dlhodobo natom fachcis,ja mam podobnu dosku a mam to disable preistotu lebo ked som nemal tak mi to dvihalo :blind:
V biose mam AGP lock aktivovany...
Samo, ze som ju hned stiahol na default frekvencie. Inak nemohla by to byt aj chyba dakde v AGP slote, kedze grafika nenabehla potom ako som ju uz spojazdnil, kvoli tomu ze som len po hybal s compom? A este ma napadol zdroj, ci ten neodchadza??? Podla mna to nemusi byt tym jadrom, lebo aspon co viem ked odchadza GPU, predchadzaju tomu rozne artefakty v obraze a nestabilta systemu... A mne komp nemrzol, chyby v obraze veskere zadne.
Používateľov profilový obrázok
duurkoo
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 6
Dátum registrácie: Ne 12. Mar, 2006, 02:00

Príspevok od používateľa duurkoo »

eotslubo napísal:no podla mna na Sparkle je 600 vela (ako aj na 6600GT) hoci ju dobre chladis, daj to na 540 a skusaj potom.
600 je sice dost, alo mne dala okolo 615MHz bez artefaktov, no to som len skusal maximum. Aj co som cital, tak Sparkl 6600GT sa dobre taktuje a dobre kusy bezia az na 615MHz /samo ze s dobrym chladenim/.
To jadro sa opieklo skor kvoli tomu, ze skoro vsetka pasta bola vytlacena po jeho okrajoch...
Používateľov profilový obrázok
sm_oOx^
VIP
VIP
Príspevky: 3368
Dátum registrácie: Ut 24. Aug, 2004, 14:00
Bydlisko: nitra

Príspevok od používateľa sm_oOx^ »

...mozno je problem prave v kontaktoch na doske, ked hovoris, ze kartou staci mierne pohybat a obraz ide. precisti (napr. povysavaj) slot na grafiku, poriadne ju zasun a prisrobuj...
Používateľov profilový obrázok
nudi
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 135
Dátum registrácie: Št 03. Mar, 2005, 20:00
Bydlisko: Košice

Príspevok od používateľa nudi »

podobny problem som mal aj ja s doskou gygabite K8NF. najprv som myslel ze odchadza grafika. potom som vyskusal ine gr. a podobne priznaky ako u teba. z nicoho nic pad do tmy, reset a po nom stale tma. tiez trebalo pokyvat grafikou v slote. bol uz dost uvolneny a zalman na grafike mu svojou vahou velmi k stabilite nepridal. ked som vyberal a lebo vkladal grafiku do slotu tak ako keby tam isla velmi lahko. teraz mam inu dosku a grafika s nou ide spokojne a bezproblemov.
skus ten slot dako precistit. ako by si mohol kontakty v AGP viac vtisnut do stredu ma nenapada :( ale pokial mas tazku grafiku (zalman a tak) mozno by stacilo ju dako podopriet v zadnom volnom rohu, nech ti ju ten chladic netaha dole.
Q9400 1,8@3,4 ,Gigabyte EP45-UD3RL, Adata 2x2G 800MHz, MSI 260GX Twinfroze, Samsung F1 320GB, Samsung F1 1TB, LG DVD 4126, ArticCooling 550, Samsung 2243BW
Používateľov profilový obrázok
duurkoo
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 6
Dátum registrácie: Ne 12. Mar, 2006, 02:00

Príspevok od používateľa duurkoo »

sm_oOx^ napísal:...mozno je problem prave v kontaktoch na doske, ked hovoris, ze kartou staci mierne pohybat a obraz ide. precisti (napr. povysavaj) slot na grafiku, poriadne ju zasun a prisrobuj...
nudi: podobne priznaky ako u teba. z nicoho nic pad do tmy, reset a po nom stale tma. tiez trebalo pokyvat grafikou v slote. bol uz dost uvolneny a zalman na grafike mu svojou vahou velmi k stabilite nepridal. ked som vyberal a lebo vkladal grafiku do slotu tak ako keby tam isla velmi lahko.

Tak to aj mna napadlo, a myslim ze to by mohla byt pricina... Medeny Zalman ma svoju hmotnost.
Uvidim co to bude robit.
Nemoze to byt este aj tym zdrojom?
Používateľov profilový obrázok
nudi
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 135
Dátum registrácie: Št 03. Mar, 2005, 20:00
Bydlisko: Košice

Príspevok od používateľa nudi »

zdrojom asi nie ja mam chill 400P2 a to myslim celkom na moju zostavu staci, inac potom som tam vopchal aj ati 9200 (mala lahka karta) aby som testol ten agp slot a po 2 dnoch sa mi to stalo aj s nou. darmo som to tam doslova nalisoval a zasruboval jak sa dalo vyplo mi to znova.
druha strana bola tou poistkou na AGP velmi volne uchitena. tam by si mohol daco polaborovat, ked budes mat napad. a hlavne poriadne precitit cely slot.

cize ja som potom menil dosku lebo aj tak som mal problemy s 6800GT ku nforce3. tak mam inu dosku a vsetko slape OK :D
Q9400 1,8@3,4 ,Gigabyte EP45-UD3RL, Adata 2x2G 800MHz, MSI 260GX Twinfroze, Samsung F1 320GB, Samsung F1 1TB, LG DVD 4126, ArticCooling 550, Samsung 2243BW
Používateľov profilový obrázok
duurkoo
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 6
Dátum registrácie: Ne 12. Mar, 2006, 02:00

Príspevok od používateľa duurkoo »

Ja som myslel moj zdroj, 350W noname :roll: .
Tebe sa to tiez stalo bez toho, aby si pred tym manipuloval s compom??? Proste z nicoho nic sa comp zacal spravat ako keby tam grafika nebola...
Používateľov profilový obrázok
rastamax
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 244
Dátum registrácie: Po 30. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: PRESOV ghetto3

Príspevok od používateľa rastamax »

duurkoo napísal:Ja som myslel moj zdroj, 350W noname :roll: .
Tebe sa to tiez stalo bez toho, aby si pred tym manipuloval s compom??? Proste z nicoho nic sa comp zacal spravat ako keby tam grafika nebola...
no zdroj by ti to mal zvladnut este lebo ja mam 300w a jede bez problemou a mam cely komp OC vid podpis ale je to jeden s tich noname ale je to kvalitnejsi co sa tika amperikov a stym manipulovanim ked stim kompom netieskas tak by sa to manipulovanim nemalo nic stat ja ho stale prekladam kade tade nosim po akciach bucham stim semtam a nic sa mu nestalo,zatial :roll: no tak bude to tim agp slotom mas tam mozno spinu alebo je ta grafika ti zle sedi v tom slote,a tie skvrni zapecene to bude od tej pasti ktora sa pripiekla po okrajoch na chipe
a neodchdza ti nahodov monitor :wink: skusaj zapnut komp a jemne manipuluj s grafikou ked je v agp ale jemne a ked ti bude vipadavat obras tak je problem v agp na doske,ked hej tak iba podlozit do stalej polohy nech sedi a nehybe sa a jeto ked ne tak daj vsetko na default,skus oddinstalovat vsetki drivers na grafikeresetni komp a nainstaluj najnovsi drivers skus este toto mozno ze mas niejako zly driver a daco ti stim blbne aj obras ale neviem treba skusat vsetko mozno,bud to je v grafike,agp,drivers-mozno.
ved skus co sa da mna nic ine nenapada
CPU: C2D E8200 @ 4GHz 1,355v AC Freezer Extreme MB: Gigabyte EP35-DS4 OC VGA: GAINWARD GTX 560 Ti @ 955/1910/2250 DDRII: A*DATA EE 2x2GB 800+EE @ 1000mhz 2,2v HDD: SATAII 80GB,320GBSeagate ZDROJ: CORSAIR TX650W LCD: HP LP2475w Notebook: Lenovo S12, Fon: SE Satio "Under a pale grey sky,we shall Arise Again"
"byke CUBE LTD PRO"
Používateľov profilový obrázok
duurkoo
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 6
Dátum registrácie: Ne 12. Mar, 2006, 02:00

Príspevok od používateľa duurkoo »

V monitore to naisto nebude, lebo ked nenabehol obraz, predchadzalo tomu pipanie zo speakera pri boote compu ako ked nie je grafika v slote... Drivery to nie su urcite tiez, lebo obraz nejde uz od bootovania - keby to bolo drivermi, obraz by blbol az od nabiehania windowsov.
S tou skvrnou, ale mozno mas pravdu... Lebo ono to zase navyzeralo ako uplne obhorene, ale len taka siva skvrnka, kde sa asi jadro hrialo viacej (mozno kvoli nedostatku pasty).
Používateľov profilový obrázok
guess2k6
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 438
Dátum registrácie: Št 28. Okt, 2004, 14:00
Bydlisko: Prešov (23)

Príspevok od používateľa guess2k6 »

nesuvisi to sice s tymto threadom ale je to GF6600, ak karta nezobrala novy bios tak to asi nereklamuju co?
Desktop:MB: MSI K7n2 Delta, CPU: Athlon XP 2600+@3400+ + AC Copper Silent, Ram: PQI 2x512mb 400mhz, Gk: Inno3d GeForce 6600GT 500/1000@540/1120 + Zalman VF700AlCu, Zdroj: Delux 420W, DVD-RW: LG 4166B, HDD: Maxtor 80GB 7200ot., 19" LCD LG L194WT-SF
Laptop: Apple MacBook 13,3 Unibody Cpu: Intel Core2Duo 2Ghz, 2Gb DDR3, 160Gb 5400ot., GeForce 9400M

Návrat na "Grafické karty"