Vodnici

Všetko o vodnom chladení a riešenie problémov ...
Používateľov profilový obrázok
Nesqwik
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 321
Dátum registrácie: So 04. Mar, 2006, 02:00
Bydlisko: Trnava

Vodnici

Príspevok od používateľa Nesqwik »

Rad by som sa spytal na teploty kotre ste dosahovali po naistalovani vodnika. Specialne by ma zaujimali AMD procaky bolo by dobre kebyze napisete teploty pred/po na rovnakych frekveciach a uplne najlesie by bolo keby ste napisali odkial ste kupili bloky(v pripade homemade by som bol vdacni za nakres/foto vnutrajska)
Thx
Používateľov profilový obrázok
LuckeR
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 43
Dátum registrácie: Ut 14. Mar, 2006, 02:00
Bydlisko: RUzomberoK

Príspevok od používateľa LuckeR »

Bratu skus dat tuto otazku na http://forum.pctuning.cz tam ti odpovedia skor ... a ak sa ti nechce registrovat tak napis ja sa spytam za teba ale ak budes pisat predtim ako napises si pozri hore dolezite temy a skus tam pohladat ci sa nieco take neriesilo ...
Používateľov profilový obrázok
velijura
Príspevky: 1455
Dátum registrácie: Po 26. Apr, 2004, 14:00
Bydlisko: BA (XXVIII)

Príspevok od používateľa velijura »

ciastocne ta uspokojim a ciastocne sklamem...

Kukni sa na moje PC v podpise, teplota podla dosky pri okolitej teplote 28°C (ano, pri 28°C) sa pri burn+3D pohybuje okolo 46°C...ale radiator tam teraz nie je ten IceRex ale Alphacool NexXxoS Xtreme II s dvoma 92mm ventilatormi...

...fotky najdes vo fotogalerii, len ten radiator v predu tam uz nie je, namiesto neho je teraz ten NexXxos, len je mimo skrinky a docasne, kym si nenajdem cas strcit dovnatra ten IceRex...
CPU Intel P4 | MB Abit SD7-533 | RAM 1GB PC400 Apacer | VGA MSI GF FX 5900XT | HDD Hitachi 7k250 160GB | DVD LG GSA-4160B & Toshiba SD-R1312 | SOUND SB Audigy2 ZS | PSU Chill 510W | CONTROL MS Natural Multimedia Keyboard + MS IntelliMouse Explorer 4.0 + Steelpad QcK + MS Sidewinder 3D Pro | CASE Chenbro Gaming Bomb | COOLING Ertyho WB & IceRex S12 & SELTZ L20 | FANS 3x AC Arctic Fan Pro2L & 1x AC Arctic Fan3 & 1x TT SilentWheel + TT Hardcano12 | SCREEN Benq FP783 | PRINTER Canon PIXMA iP4200
PHOTO Panasonic Lumix DMC-FZ20 & PENTAX K100D + DA 18-55/50-200/Tamron 28-75 + Vosonic X-Drive VP3320 + Toshiba MK-8025GAS 80GB + Velbon Sherpa 750R
Používateľov profilový obrázok
kami_sama
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 362
Dátum registrácie: Po 05. Sep, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa kami_sama »

no, co som mal ja skusenosti s p3-kou, tak znizenie teploty o 5 stupnov.

tiez pravda, ze som nemal "profi" blok, ale doma vyrobeny. :roll: a ani radiator, len 7litrov 18C vody.

ked ta zaujima: p3 600EB@882(196x4.5).
titan Cu5TB (Cu35) -> 7V -> 30-32C
vodne chladenie -> 25 (ale skor len kvoli tomu, ze voda bola dost studena).
pri burn norm. chladic -> 48-52C
vodnik ->43-45.

akoze ziadne profi vyhotovenie to nebolo. a ziadne spatne chladenie vody.
Používateľov profilový obrázok
Nesqwik
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 321
Dátum registrácie: So 04. Mar, 2006, 02:00
Bydlisko: Trnava

Príspevok od používateľa Nesqwik »

dakujem za odpovede
Ja sa pytam pretoze sa chystam na vodnika a zaujimalo by ma kde su hranice vodneho chladenia a AMD 3000+ 64 & G-Force 6-kovej rady ...
Používateľov profilový obrázok
Jefry
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 145
Dátum registrácie: St 16. Nov, 2005, 20:00
Bydlisko: Slovakia - sweet home. Koš

Príspevok od používateľa Jefry »

Ak pretaktujes tu a64 3000+ na 2700-2800 mhz tak viac ako 40-45 stupnov by si na kvalitnom vodnikovi mat nemal no a na 6-kovej geforce do tych 40 sa tiez vpoho zmestis
Uz si si zratal kolko by ta to vyslo ? Kvalitne bloky ceskych vyrobcov(cpu doska graficka ) + dobre cerpadlo napr eheim1048 a radiator idealne nejaky medeny z vrakoviska to vinde na najmenej 4000 sk skor 6000 ak sa zameras na kvalitu a to je uz dost :roll:
Používateľov profilový obrázok
LuckeR
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 43
Dátum registrácie: Ut 14. Mar, 2006, 02:00
Bydlisko: RUzomberoK

Príspevok od používateľa LuckeR »

2Jefry> no ja chcem tiez skladat vodnika a chcem aby ma to vyslo co najlacnejsie ... takze som to nejak vypocital ze :
WB CPU : 500 - 550
WB GPU : 500 - 550
WB CHIPSET : 500 - 550
CERPADLO : 750 - 800 - eheim myslim ze staci 1001
EXPANZKA : HOMEMADE :-D
RADIATOR : Splaci sa zadarmo ...
RADIATOR 2 : tym radiator 2 myslim ako nieco k nemu napr treba
ho chladit tak tam dam 2x120cm fany to vide tak na
300 - 400
SPOLU : 2850 - 2850,-Sk
Používateľov profilový obrázok
Jefry
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 145
Dátum registrácie: St 16. Nov, 2005, 20:00
Bydlisko: Slovakia - sweet home. Koš

Príspevok od používateľa Jefry »

ten 1001 je somarina kup bud 1046 alebo ponorneho compacta neviem kde si na tie ceny prisiel ale tak lacne to nebude
Používateľov profilový obrázok
Nesqwik
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 321
Dátum registrácie: So 04. Mar, 2006, 02:00
Bydlisko: Trnava

Príspevok od používateľa Nesqwik »

ja si os sebe myslim ze som dost zrucny a okrem hadiciek a cerpadla si chcem spravit secko sam :) a k cerpadlam mne sa pacia viac ponorne ...
Používateľov profilový obrázok
LuckeR
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 43
Dátum registrácie: Ut 14. Mar, 2006, 02:00
Bydlisko: RUzomberoK

Príspevok od používateľa LuckeR »

ceny mam odtialto :
bloky:
http://www.ertyh2o.net/
cerpadlo :
http://www.akvashop.sk/product_info.php ... c2636982fa

a 1001 mi bude stacit v pohode sak 600l/h a 1,2m vytlak tak pohoda ....
Používateľov profilový obrázok
LuckeR
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 43
Dátum registrácie: Ut 14. Mar, 2006, 02:00
Bydlisko: RUzomberoK

Príspevok od používateľa LuckeR »

2Nesqwik> no bratu ak nemas sustruh alebo pristup k nemu a ak s nim nevis aspon z casti robit tak to sam nespravis ...
Používateľov profilový obrázok
velijura
Príspevky: 1455
Dátum registrácie: Po 26. Apr, 2004, 14:00
Bydlisko: BA (XXVIII)

Príspevok od používateľa velijura »

Suhlasim s LuckeRom...co sa cien tyka, Erty patri medzi najlacnejsich vyrobcov s kvalitnymi produktmi...

...inak cerpadlo mozes pouzit aj Hydor Seltz L-20...da sa pouzit aj ako ponorne, aj ako in-line...

...co sa tyka podomacky vyrobenych casti...da sa spravit vsetko a netreba k tomu ani sustruh a nejake drahe strojove vybavenie, staci len vàtacka, nejaky ten pilnik, sada smirglov, letovacka alebo opalovacia pistol a vela trpezlivosti a casu...a samozrejme material...

...co sa radiatoru tyka, tak sice urobim reklamu, ale Gabo ponuka Alphacool NexXxoS Pro I za 1098,- Sk co je dobra cena...je to lamelovy radiator s nizkym odporom a v kombinacii s dobrym ventilatorom to vie utiahnut aj pretaktovane PC...
CPU Intel P4 | MB Abit SD7-533 | RAM 1GB PC400 Apacer | VGA MSI GF FX 5900XT | HDD Hitachi 7k250 160GB | DVD LG GSA-4160B & Toshiba SD-R1312 | SOUND SB Audigy2 ZS | PSU Chill 510W | CONTROL MS Natural Multimedia Keyboard + MS IntelliMouse Explorer 4.0 + Steelpad QcK + MS Sidewinder 3D Pro | CASE Chenbro Gaming Bomb | COOLING Ertyho WB & IceRex S12 & SELTZ L20 | FANS 3x AC Arctic Fan Pro2L & 1x AC Arctic Fan3 & 1x TT SilentWheel + TT Hardcano12 | SCREEN Benq FP783 | PRINTER Canon PIXMA iP4200
PHOTO Panasonic Lumix DMC-FZ20 & PENTAX K100D + DA 18-55/50-200/Tamron 28-75 + Vosonic X-Drive VP3320 + Toshiba MK-8025GAS 80GB + Velbon Sherpa 750R
Používateľov profilový obrázok
LuckeR
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 43
Dátum registrácie: Ut 14. Mar, 2006, 02:00
Bydlisko: RUzomberoK

Príspevok od používateľa LuckeR »

2velijura > no fakt nevim nevim ako by to niekto spravil doma ten vodny blok ... je to dost huste robit ho doma a najma ked nemas prax a tak ... a aj keby som nieco take spravil ... no dalo by sa ale a nedal by som si to do pc lebo by soms a bal ze to nie je dost kvalitne a moze to niekde pustit povolit a kvapka vody je "koniec"
Používateľov profilový obrázok
Nesqwik
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 321
Dátum registrácie: So 04. Mar, 2006, 02:00
Bydlisko: Trnava

Príspevok od používateľa Nesqwik »

k tomu naradiu len tolko ze staci stojanova vrtacka a napr. mikropajka alebo aj normalna pajovacia pistol ale ked si raz zvyknes na mikro .... jasne hodil by sa sustruh ale da sa zaobist ... ja nastastie mam jeden po ruke :)

k bezpecnosti len tolko ze vsetko zavisi od toho ako si to pospajas ... myslim tym ze tesnost bloku neni problem skor tesnost blok/hadicka chcem to spravit tak ze cele to poskladam ale bez cerpadla a expanzky naplnim vodou a este tam fuknem 2 atmosfery vzduchu a pripojim manometer

jedine co akosi neviem zohnat je nejaky strojarsky vykres kaskadoveho bloku, ale prinajhorsom spravim hada alebo rebrobvanie .... chcel som neco specialne ale ked sa mi to nepodari pozhanat tak sa na to vykalasem a pojdem tou lahsou cestou

no a este mi roby problem zohnat material :( sku***na trnava :( ak by niekto vedel o nejakom zeliaziarstve v blave alebo okoli kde by predavali medene platy alebo nejaky vhodny material tak by som mu bol vdacny keby mi napisal
Používateľov profilový obrázok
LuckeR
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 43
Dátum registrácie: Ut 14. Mar, 2006, 02:00
Bydlisko: RUzomberoK

Príspevok od používateľa LuckeR »

No moj kamos tiez nejak zhanal medene platy len uz fakt nevim kde to splasil ale vim ze to nasiel niekde na nete ... mno on je teraz v Trnave na intraku ale ked pride teraz hadam pride na vikend domov spytam sa ho ... hadam este bude mat link na tu stranku ..

Návrat na "Vodné chladenie"