Výpínanie PC kôly grafickej karte?

Všetko o grafických kartách, ich problémy, ovládače ...
Používateľov profilový obrázok
yesper
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 3007
Dátum registrácie: Ut 10. Jún, 2008, 20:41
Bydlisko: VT & BA

Re: Výpínanie PC kôly grafickej karte?

Príspevok od používateľa yesper »

aha sory, myslel som ze ta otazka (vypinanie) na ktoru reagujem nenadvazuje na problem s kartou.
Používateľov profilový obrázok
crux2005
VIP
VIP
Príspevky: 10030
Dátum registrácie: So 18. Jún, 2005, 20:00
Bydlisko: Nové Zámky

Re: Výpínanie PC kôly grafickej karte?

Príspevok od používateľa crux2005 »

s pozdravom, crux.
ropapino
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 14
Dátum registrácie: So 11. Jún, 2011, 12:13

Re: Výpínanie PC kôly grafickej karte?

Príspevok od používateľa ropapino »

No uvidíme čo s tým spraví nový chladič. Budúci týždeň by mal doraziť. Vyskúšam a dám vedieť. Zatiaľ všetkým veľmi pekne ďakujem za rady.
ropapino
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 14
Dátum registrácie: So 11. Jún, 2011, 12:13

Re: Výpínanie PC kôly grafickej karte?

Príspevok od používateľa ropapino »

Chladič zatiaľ neprišiel (buď dnes alebo v pondelok) ale zistil som jednu nemilú vec. Možno je to normálne ale podľa mňa asi moc nie. Najskôr to ani nebude robiť grafická karta ale základná doska. Na obrázku som zakrúžkoval časť ktorá je tak horúca že na nej ani ruku neudržím. Doska je Gigabyte MA785G-UD3H. Ešte že ju plánujem tak či tak vymeniť (nepodporuje DDR3 pamäte).
Môže to spôsobovať vypínanie PC?
Používateľov profilový obrázok
dargy
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1579
Dátum registrácie: Ut 30. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: Košice

Re: Výpínanie PC kôly grafickej karte?

Príspevok od používateľa dargy »

skus este grafiku v inom pc...
Ak by mali regulatory taku teplotu uz by to nerozchodili, skus kartu este podtaktovat a ubrat napatie, ci to bude robit tiez. Stretol som sa s takymi vecami na inej karte a nepomohol ani chladic... Zvycajne to iba oddialilo k.o. Takze si kup chladic ktory potom napasujes aj na inu kartu a ak este mas zaruku tak bez vahania rma
ZDROJ: Seasonic G Series 550W GOLD MB: ASUS TUF Gaming B550-PLUS WI-FI II CPU: Ryzen 5 5600@4,6 GHz cooled by NOCTUA NH-U12F RAM: 2x8 GB Crucial Ballistix Black 3600MHz cl16 VGA: Sapphire Pulse RX 5700 8 GB + 2x Noctua NF-A12x15 Chromax PWM HDD: Samsung SSD 860 EVO 500GB + Kingstone SSD Now 64GB + 1TB WD Caviar Blue WD10EALS SOUND: Asus Xonar DX MONITOR: 34" LG 34UM68 DRIVING WHEEL: Logitech G25 RECEIVER: KINO: Yamaha RX-V557 + CANTON set 5.0 GLE series + subwoofer VELODYNE VX-10 STEREO: ONKYO A-5VL + Tannoy M1 HEADPHONES: Superlux HD330, Focal Sphear, Soundmagic e50 + LG V30 TV: Plazma P50X60 R.I.P. now TX-P50UT50
ropapino
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 14
Dátum registrácie: So 11. Jún, 2011, 12:13

Re: Výpínanie PC kôly grafickej karte?

Príspevok od používateľa ropapino »

Ďakujem dargy. Myslím že rma už nepripadá v úvahu (aj keď je v záruke) no kartu som už mal rozobratú a menil som aj pastu. Ani podtaktovanie nepomohlo. Ako som už písal veľmi ma zaráža teplota MB aj keď som len na internete. Karta je takto chladná ale MB kúri ako blázon. Skúsim tú kartu aj na tatkovom PC len na to nemám moc času. Musím mu vybrať všetky vnútornosti lebo sa moja karta nezmestí do jeho bedne.
ropapino
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 14
Dátum registrácie: So 11. Jún, 2011, 12:13

Re: Výpínanie PC kôly grafickej karte?

Príspevok od používateľa ropapino »

Tak v grafickej karte to nebude. Dal som tam staručkú ATI X1950 Pro a PC sa vypne tak ako pred tým. Myslím, že moje podozrenie na vadnú MB bude správne.
ropapino
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 14
Dátum registrácie: So 11. Jún, 2011, 12:13

Re: Výpínanie PC kôly grafickej karte?

Príspevok od používateľa ropapino »

No chladič došiel v poriadku. Namontovanie bolo jednoduché. Prekvapilo ma ako perfektne funguje. Rozdiel je vidno už hneď po nabehnutí Win. Doteraz bola teplota cca 35-40 stupňov a teraz 28 stupňov. Počas skúšania cez FurMark som sa dostal na max teplotu 55 stupňov. Problém s vypínaním stále pretrváva - teda pretrvával pokial neodišla MB. Čiže problém bol asi v nej.
Všetkým veľmi pekne ďakujem za rady a ochotu pomôcť.
ropapino
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 14
Dátum registrácie: So 11. Jún, 2011, 12:13

Re: Výpínanie PC kôly grafickej karte?

Príspevok od používateľa ropapino »

Problém vyriešený. Pomohla výmena základnej dosky. Všetkým ešte raz ďakujem za dobré rady a ochotu pomôcť.

Návrat na "Grafické karty"