2 konta v PC

Všetko o antivírových programoch, firewalloch, víroch, spyware, ostatných aktuálnych hrozbách, názoroch a skúsenostiach, ako sa im vyvarovať...
POZOR: žiadny WAREZ
Korag
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 100
Dátum registrácie: Pi 19. Nov, 2010, 19:23

2 konta v PC

Príspevok od používateľa Korag »

Takze, rozhodol som sa ze urobim na svojom PC 2 konta...povodne co mam teraz, budem mat ja, bude zaheslovane a bude chranene heslom.
Druhe spravim bratovi - bude to standartny pouzivatel...no ked to vytvorim tak na jeho konte je vsetko take iste ako na mojom...t.j. programy, subory proste vsetko a ja by som chcel, aby isiel nanovo a nemal tam nic co mam ja. Da sa to? Pretoze ked tvorim nove konto tak tam nemam ziadne moznosti volby a neviem vobec kde hladat.
Mam windows 7 64bit
Používateľov profilový obrázok
lepermessiah
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 2729
Dátum registrácie: Št 30. Dec, 2010, 02:41
Bydlisko: ZV

Re: 2 konta v PC

Príspevok od používateľa lepermessiah »

novo vytvorene konto obsahuje vsetky aplikacie, ktore boli nainstalovane pre vsetkych uzivatelov, subory mozu byt rovnake len mimo Users\uzivatel1 a Users\uzivatel2 ...tieto subory NEMOZU byt rovnake, kedze su zavisle od konta. Ved vytvor standardny ucet a pomaz odkazy na aplikacie, ktore nechces, aby on zapinal..
Spoiler: ukázať
[NAS]: Synology DS920+ / 12GB RAM / 4x IronWolf ST6000VN001 R.6 / 2x GigaByte GSM2NE3512GNTD + 2.5G ethernet
[Laptop]: Lenovo Legion 5 Pro / 82JQ00C3CK | 5800H + 2x Samsung 970 EVO Plus 2TB + 64GB RAM
[Home]
[LCD]: Dell U4025QW
[Peripherals]: Topping DX3 Pro | Wavemaster Mx-3 | Superlux HD-662F | Logitech G815 + Kensington Slimblade Pro
[Work]
[LCD]: Dell U4320Q
[Peripherals]: Sabaj D2 | AKG K72 | Logitech G413 Silver + Kensington Slimblade
undertaker007
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1182
Dátum registrácie: Po 27. Sep, 2010, 19:31
Bydlisko: Žilina - Vlčince II

Re: 2 konta v PC

Príspevok od používateľa undertaker007 »

lepermessiah napísal:pomaz odkazy na aplikacie, ktore nechces, aby on zapinal..
Bacha - ak je nejaký odkaz na niečo v All users (a to ti vravím, že ich bude väčšina) a ty ich zmažeš v tom novom konte, tak ich zmažeš aj u seba... ...proste v All users - vo všetkých účtoch...

\\edit:
Aha - soráč - až teraz som si všimol, že sa jedná o Windows 7 - tam niečo ako All users nenájdeš - teda v druhom konte skľudom zmaž... (každopádne však neručím...)
Naposledy upravil/-a undertaker007 v Ne 26. Jún, 2011, 01:09, upravené celkom 1 krát.
Korag
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 100
Dátum registrácie: Pi 19. Nov, 2010, 19:23

Re: 2 konta v PC

Príspevok od používateľa Korag »

tak co mam teda robit ked sa pomaze vsetko?... som nevedel ze je to takto zlozito vyriesene...
Korag
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 100
Dátum registrácie: Pi 19. Nov, 2010, 19:23

Re: 2 konta v PC

Príspevok od používateľa Korag »

Skusil som to, zmazal som nieco v jeho konte, ale zmazalo to aj mne
Používateľov profilový obrázok
valistar
VIP
VIP
Príspevky: 6853
Dátum registrácie: So 14. Mar, 2009, 19:27
Bydlisko: Ostrava/Košice

Re: 2 konta v PC

Príspevok od používateľa valistar »

lepermessiah napísal: pomaz odkazy na aplikacie, ktore nechces, aby on zapinal..
odkazy!! vies co su odkazy?

nie je to zlozito poriesenie, konta maju spolocne data, aplikacie, vsetko - rozdiel je len v ploche a par nastaveniach.
undertaker007
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1182
Dátum registrácie: Po 27. Sep, 2010, 19:31
Bydlisko: Žilina - Vlčince II

Re: 2 konta v PC

Príspevok od používateľa undertaker007 »

valistar napísal:konta maju spolocne data, aplikacie, vsetko - rozdiel je len v ploche a par nastaveniach.
A práve tieto spoločné veci sa dajú oddeliť popresúvaním do jednotlivých zložiek prislúchajúcich uživateľským kontám... ...teda aspoň v XP to tak bolo - práve teraz v Sevene si nie som istý...
A keď tak hľadím na zložku Default - je síce prázdna, ale napríklad Start menu má položky, ktoré majú zrejme všetci, tak teraz neviem, či sa Default nechová, ako v XP All Users....
Korag
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 100
Dátum registrácie: Pi 19. Nov, 2010, 19:23

Re: 2 konta v PC

Príspevok od používateľa Korag »

Ale nechapes, ze on ma vsetko take iste jako ja, nielen odkazy, filmy, moje priecinky, aplikacie a vsetko moze zapat, nielen cez odkazy, ale aj normalne a ked nieco zmazem ja tak sa to zmaze automaticky aj jemu a naopak tiez.
//chlapci, ale vy si stale pletiete XP so 7, mna nezaujima ako to je v XP, to by som si to vedel aj sam spravit, ved som napisal ze mam win 7 tak poradte tam ako sa to meni.
undertaker007
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1182
Dátum registrácie: Po 27. Sep, 2010, 19:31
Bydlisko: Žilina - Vlčince II

Re: 2 konta v PC

Príspevok od používateľa undertaker007 »

Šak so písal - pozri priečinok už. konta Default - preskúmaj ho, čo všetko v ňom je, ak sú tam veci, ktoré máte obaja, tak to budeš musieť odseparovať - veci čo chceš ty dáš do svojho priečinka, veci čo chceš dať iba bratovi dáš do jeho priečinka... ...spoločné veci možeš nechať v Default, alebo nakopírovať do ocboch zložiek... (do oboch asi výhoda - ak zmaže on, zmaže aj tebe)

Len preto píšem, že skús, lebo ja mám iba jedného Usera - seba, preto nemám Defaulta odsledovaného...
Korag
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 100
Dátum registrácie: Pi 19. Nov, 2010, 19:23

Re: 2 konta v PC

Príspevok od používateľa Korag »

Vobec to nemam tak, ako to ty pises, mam za 1. 2 HDD, pricom na C je windows a par veci a na I su vsetky veci, ktre pouzivam na PC
za 2. ked dam pouzivatelia ziadne defaults tam nie je . Screen:
http://imageshack.us/content_round.php? ... ad&newlp=1
undertaker007
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1182
Dátum registrácie: Po 27. Sep, 2010, 19:31
Bydlisko: Žilina - Vlčince II

Re: 2 konta v PC

Príspevok od používateľa undertaker007 »

Default má atribút skrytý... ...zobrazíš ho takto:
v okne kliknúť na: Usporiadať -> Rozloženie ->Panel s ponukami
Keď sa ten panel objaví, tak: Nástroje -> Možnosti priečinka -> karta Zobrazenie -> v subokne Rozšírené vlastnosti daj guličku k možnosti Zobrazovať skryté priečinky, súbory a jednotky -> Oukej
Ak sa Default ešte nezobrazil, refreshni zložku (F5/Ctrl+R/takou zelenou šípkou pri adresnom riadku) a skúmaj ;)
Korag
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 100
Dátum registrácie: Pi 19. Nov, 2010, 19:23

Re: 2 konta v PC

Príspevok od používateľa Korag »

No ok uz to mam, ale absolutne nic v nom nie je. Nejake dalsie napady?
undertaker007
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1182
Dátum registrácie: Po 27. Sep, 2010, 19:31
Bydlisko: Žilina - Vlčince II

Re: 2 konta v PC

Príspevok od používateľa undertaker007 »

Tak potom neviem, musel by som to vidieť...
Používateľov profilový obrázok
lepermessiah
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 2729
Dátum registrácie: Št 30. Dec, 2010, 02:41
Bydlisko: ZV

Re: 2 konta v PC

Príspevok od používateľa lepermessiah »

ak mas vsetky veci na druhom hdd, tak jasne, ze ma k tomu pristup aj druhy uzivatel..

ak chces zamedzit vstupu do priecinkov, nastav security policy pre dane priecinky..taktiez programy, ktore mas nainstalovane si davaju odkazy bud do all users alebo do kazdeho konta zvlast, ak nechces, aby mal ikonu nejakeho programu, tak ju zmaz v jeho ucte, pripadne ju presun z all users do tvojho uctu iba. najlepsie by si spravil keby si to robil s total commanderom. ale ak je len zmazany odkaz, neznamena, ze sa to neda spustit..ak chces zabranit spusteni inym uzivatelom, tak bud opat security policy pre zlozku s programom (neskusal som, ale to by mohlo ist) alebo zapni Parental control a tam uz nastavis, ake aplikacie moze ten druhy ucet spustat..
Spoiler: ukázať
[NAS]: Synology DS920+ / 12GB RAM / 4x IronWolf ST6000VN001 R.6 / 2x GigaByte GSM2NE3512GNTD + 2.5G ethernet
[Laptop]: Lenovo Legion 5 Pro / 82JQ00C3CK | 5800H + 2x Samsung 970 EVO Plus 2TB + 64GB RAM
[Home]
[LCD]: Dell U4025QW
[Peripherals]: Topping DX3 Pro | Wavemaster Mx-3 | Superlux HD-662F | Logitech G815 + Kensington Slimblade Pro
[Work]
[LCD]: Dell U4320Q
[Peripherals]: Sabaj D2 | AKG K72 | Logitech G413 Silver + Kensington Slimblade
Korag
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 100
Dátum registrácie: Pi 19. Nov, 2010, 19:23

Re: 2 konta v PC

Príspevok od používateľa Korag »

all users ja nemam t je len na XP kolko krat ot mam este vypisovat? No ale rad by som si nastavil to security policy, len neviem ako sa to robi.

Návrat na "Bezpečnost a zabezpečenie PC"