problém s wifi routerom TP-Link

Všetko o sieťach, nastaveniach, problémoch ...
Používateľov profilový obrázok
kajo873
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 408
Dátum registrácie: Po 27. Nov, 2006, 02:00
Bydlisko: Trakovice (okres Hlohovec)

problém s wifi routerom TP-Link

Príspevok od používateľa kajo873 »

Ahojte kúpil som známemu wifi router TP-Link http://www.tp-link.com/en/products/prod ... 0303010101 . CHcel som predtým než mu ho zanesiem, že ho nastavím.
Doma mám internet od T-Comu a používam wifi router. Pripojil som tento router na výstup mojho wifirouteru a nastavoval som nový router presne podľa návodu. Problém je v tom, že na tom novom routry nejde net. Keď som pozeral doňho cez 192.168.... tak som si všimol že nemá vo WAN lridelenú IP adresu.
V menu tohto routra je tiež rýchle nastavenie, skúšal som to aj cez to a nič.
Mám doma aj klasický modem od T-Comu tak som tento nový router pripojil na modem, všetky nastavenia som prešiel od začiatku a bezvýsledne.
Viete mi prosím vás poradiť prečo to nejde? Alebo kde robím chybu?
Nemôže byť chyba v tom že na prepojenie router - router používam priamy nie krížený kábel? Ale pri prepojený modemu a routeru by to nemalo vadiť.

Ďakujem za rady.
Používateľov profilový obrázok
Freeride1
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 413
Dátum registrácie: St 25. Máj, 2011, 10:46
Bydlisko: Košice

Re: problém s wifi routerom TP-Link

Príspevok od používateľa Freeride1 »

v nastaveniach toho routra si zmen pristupovu IP aby si nemal rovnaku ako ten prvy router tj. (192.168.0.xxx) to je ip prveho a druhy by mal mat 3tie čislo 192.168.0.xxx by malo byt ine ako predošle lebo tym padom si smyčkuješ internet...a to druhe zariadenie nefunguje.. skus malo by to behat
MSI Z87I AC, i5-4670K, ADATA 2x4Gb 1600, OCZ Agility 3 60Gb, WD RED 1Tb, HD5770, Silverston Sfx 450W, Raven Rvz01,
Používateľov profilový obrázok
kajo873
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 408
Dátum registrácie: Po 27. Nov, 2006, 02:00
Bydlisko: Trakovice (okres Hlohovec)

Re: problém s wifi routerom TP-Link

Príspevok od používateľa kajo873 »

Aha takže mám ho nastaviť na 192.168.2.xxx ??

EDIT:
Tak som to spravil. Bol problém v tom. Zaujímavé že som mal už asi 4 routre a so žiadnym som nemal takýto problém.

Diki za radu.

Návrat na "Siete"