Win7 a extrerný Hdd,,

Všetko o pevných diskoch, solid-state diskoch, optických mechanikách, USB diskoch...
alle
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 1729
Dátum registrácie: Št 30. Aug, 2007, 08:00
Bydlisko: Poprad

Win7 a extrerný Hdd,,

Príspevok od používateľa alle »

Zdravím pani,potrebujem pomôcť a už pením od zlosti..jednemu známemu som objednal nb n53sv samozrejme nahodený win7 všetko šlape super..lenže keď pripojí svoj externý disk nb nič ako keby som vôbec nič nepripojil nevidím ho ani v spravcovi diskov ani v biose nikde..proste neviditelný,keď ho pripojím na XP šlape,win7 nič googlujem na nete a viac ľudi ma tento problém no nenašiel som riešenie..asi tie staršie disky s ide maju nejaky problem s win7 ale veď v manuale ma pisanu podporu pre vistu čiže win7 by absolutne nemal mať problem..dokonca bol ešte FAT32 tak som ho prekonvertoval na NTFS no stale nič..vie mi niekto pomôcť prosim??????????
Používateľov profilový obrázok
shiro
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 8610
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Win7 a extrerný Hdd,,

Príspevok od používateľa shiro »

neviem preco riesis filesystem ked to ma problem uz z napajanim? vyskusaj ine porty, ale pravdepodobne ten book ako taky ma problem utiahnut ten disk. na niektorych bookoch su problemy s napajanim starych a zravych diskov.
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 32" Samsung ViewFinity S60UA | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
alle
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 1729
Dátum registrácie: Št 30. Aug, 2007, 08:00
Bydlisko: Poprad

Re: Win7 a extrerný Hdd,,

Príspevok od používateľa alle »

Ten externy Hdd ma vlastne napajanie je to 1TB toshiba,ten file system ma preto napadol lebo myslel som si či win7 nemá problem s fat32 chcel som skúsiť hocičo aj iné porty no nič nejde..
CageJ
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 7977
Dátum registrácie: Ne 02. Jan, 2011, 01:43
Bydlisko: Presov

Re: Win7 a extrerný Hdd,,

Príspevok od používateľa CageJ »

Update BIOSu NTB?
alle
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 1729
Dátum registrácie: Št 30. Aug, 2007, 08:00
Bydlisko: Poprad

Re: Win7 a extrerný Hdd,,

Príspevok od používateľa alle »

:D sranda nechapem aký to má súvis ale na problem som už prišiel.. a tu srandu som našiel na nejakom us fóre..háčik je v 64bitovom os na svojom booku mam 32bitovu Win7 a mne ho nájde bez problemov..ako písal typek v tom fóre ujovia v microsofte asi niečo nedomysleli v tom 64bitovom Win7..len nerozumiem tomu aký ma súvis 32 a 64 bit s detekovanim externeho hdd..treba asi čakať na nejaky fix ktorý tento problem bude u 64bit riešiť ale kašlem nato nahodím 32 a bude pokoj..
undertaker007
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1182
Dátum registrácie: Po 27. Sep, 2010, 19:31
Bydlisko: Žilina - Vlčince II

Re: Win7 a extrerný Hdd,,

Príspevok od používateľa undertaker007 »

No ja neviem, ja bežím na 64b Windowse 7 odkedy bol dostupný a doteraz som nemal žiadny problém či už s USB flashkami, alebo USB exHDD...
alle
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 1729
Dátum registrácie: Št 30. Aug, 2007, 08:00
Bydlisko: Poprad

Re: Win7 a extrerný Hdd,,

Príspevok od používateľa alle »

Nevravím že všetky exhdd ale niektoré áno..
Používateľov profilový obrázok
shiro
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 8610
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Win7 a extrerný Hdd,,

Príspevok od používateľa shiro »

si prvy na planete kto ma s dacim podobnym problem...ale tiez sa mi to vidi ako kravina.
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 32" Samsung ViewFinity S60UA | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
alle
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 1729
Dátum registrácie: Št 30. Aug, 2007, 08:00
Bydlisko: Poprad

Re: Win7 a extrerný Hdd,,

Príspevok od používateľa alle »

Vieš čo tiež som si to myslel..ale lustrujem fóra a je ich viac čo maju tento problém s exhdd..
CageJ
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 7977
Dátum registrácie: Ne 02. Jan, 2011, 01:43
Bydlisko: Presov

Re: Win7 a extrerný Hdd,,

Príspevok od používateľa CageJ »

o aky model sa presne jedna? Mam dve ex. HDD od Toshiby.... + kto je vyrobca HDD,nie krabicky
alle
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 1729
Dátum registrácie: Št 30. Aug, 2007, 08:00
Bydlisko: Poprad

Re: Win7 a extrerný Hdd,,

Príspevok od používateľa alle »

To ti neviem povedať.....ale zúrim zas lebo dal som aj ten 32bit a stale keď ho pripojim tak nejde už neviem čo mám robiť..a ten dotičný mi ten hdd nedá čiže môžem to skúšať len u neho teraz som bol a zas to nejde..skúsim ešte flash ale nedávam velke šance tomu

edit: je to tento http://datacomp.sk/ext-toshiba-hdd-stor ... 46264.html

pozerám tiež že bios čo je dostupný má najnovší....any ideas??
CageJ
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 7977
Dátum registrácie: Ne 02. Jan, 2011, 01:43
Bydlisko: Presov

Re: Win7 a extrerný Hdd,,

Príspevok od používateľa CageJ »

alle napísal:To ti neviem povedať.....ale zúrim zas lebo dal som aj ten 32bit a stale keď ho pripojim tak nejde už neviem čo mám robiť..a ten dotičný mi ten hdd nedá čiže môžem to skúšať len u neho teraz som bol a zas to nejde..skúsim ešte flash ale nedávam velke šance tomu

edit: je to tento http://datacomp.sk/ext-toshiba-hdd-stor ... 46264.html
Presne ten? Ci tento : http://www.amishop.sk/zbozi/toshiba-ext ... p=z:170284 ??? Su skoro rovnake rozdiel je iba slove art.. Tak podla mna to bude WD alebo Toshiba disk, mam s oboma a funguju.. Obe su 3,5' s ext. napajanim.. Vyzera to problem krabice, osobne by som to skusil este na inom PC s W7 32/64bit... USB porty predpokladajme, ze idu..Keby bol interny, tak BIOSy mavali problemy s takymito kapacitami, ale to tu vylucujeme. Mne sa raz pokazila na jednom ext. HDD krabica a bud vypisovali, ze sa neda zariadenie rozpoznat alebo na neho nereagovalo vobec.... Co to presne robi?
Flash coho? Firmware ci BIOSu?
alle
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 1729
Dátum registrácie: Št 30. Aug, 2007, 08:00
Bydlisko: Poprad

Re: Win7 a extrerný Hdd,,

Príspevok od používateľa alle »

flash biosu na nb som myslel ale je tam aktuálny ...............je to presne ten čo som poslal link aj kapacita sedí hdd ide na pc na ktorom je xp sp3,ide na na mojom ntb na ktorom je win7 32bit no nejde na tom novom ntb n53sv a to ani pod 32 či 64bit win7 skúsim tam ešte dať xp ovladače na nete sú tak dúfam že už to konečne pôjde..
Robi proste to že keď ho na ten asus pripojím nezobrazí nič nenajdem ho nikde akokeby som vôbec nič nepripojil..vo všetkom ide len nie na tom novom posratom ntb..
CageJ
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 7977
Dátum registrácie: Ne 02. Jan, 2011, 01:43
Bydlisko: Presov

Re: Win7 a extrerný Hdd,,

Príspevok od používateľa CageJ »

Asi mi unikla jedna vec, na tom NTB, kde nejde, bol vobec niekedy funkcny? Je tam teda viac OS(napr. to XP SP3) ? Ak nie, tak toto je posledna vec co by som vyskusal, najst na nete program na spravy diskov, napr. Partion Magic, ale ten je plateny, urobit spustaci disk a zistit, ci ho najde tam, tam by uz malo.. ak nie, tak je to uzavreta vec a treba pisat skor na podporu ASUSu...
alle
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 1729
Dátum registrácie: Št 30. Aug, 2007, 08:00
Bydlisko: Poprad

Re: Win7 a extrerný Hdd,,

Príspevok od používateľa alle »

problem nevyriešeny ale zariadili sme to tak že exhdd sa vymení za iný lebo skúšal som asi 4 iné všetky išli len ta posrana toshiba nie takže tak

Návrat na "Pevné disky, SSD, M.2, úložný priestor a mechaniky"