Kompatibilita graficka karta Vs motherboard

Všetko o grafických kartách, ich problémy, ovládače ...
Používateľov profilový obrázok
5ulo
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 3
Dátum registrácie: St 16. Jan, 2008, 14:00

Kompatibilita graficka karta Vs motherboard

Príspevok od používateľa 5ulo »

Zdravim,
bezhlavo som kupil grafiku ASUS EAH5450 SILENT 1GB DDR2 a cely nateseny som ju vlozil do PC zostavi s MB MSI 945P NEO3, C2D 6600, zdroj 350W. Po zapnuti pocitaca sa ventilatory rozbehnu, potom sa zabrzdia.. znova rozbehnu, znova zabrzdia.. dioda na LAN konektore pri spomaleni ventilatorov zhasne a zasvieti sa az ked sa znova rozbehnu. Takto dokola a dokola. Skusal som aj druhy 350W zdroj, vysledok rovnaky. Na zdroj bol zapojeny len jeden disk.
Kedze to bol server, mal som tam predtym grafiku MSI RX400HM-TD128E.. neskor sa pocitac pretransformoval na destkop a fungoval s kartou MSI N8400GS. Vyssie spominanu ASUSku som kupoval kvoli max.19W spotrebe, co je pre mna vyhodne, kedze stroj nie je na hry a ide takmer non-stop.
O co mi vlastne ide? Je moznost ako zistit bez odskusania, ci je MB kompatibilny s GPU aj bez toho, aby som to niekde inde skusal? Lebo popravde nemam tu moznost grafiku odskusat na inom PC.
Vdaka vopred za vase nazory.
Používateľov profilový obrázok
STENLY
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 10908
Dátum registrácie: So 20. Dec, 2008, 13:44
Bydlisko: RK (34)

Re: Kompatibilita graficka karta Vs motherboard

Príspevok od používateľa STENLY »

je to kompatibilné... najskôr j e grafika už po smrti
MB: ASUS ROG STRIX Z490-G GAMING (WI-FI) CPU: INTEL Core-i5 10600KF @ 4,1GHz, Boost 4.8GHz RAM: CRUCIAL Ballistix Black 2x8GB 3600MHz CL16
GPU: GIGABYTE GTX 1650 SSD: SAMSUNG 970 EVO 1TB HDD: WD Red 3TB PSU: CORSAIR AX750 CASE: CORSAIR Obsidian 350D W LCD: Dell U2412M 24''
Repro: Logitech Z2300 + Magnat Monitor Supreme 102
Používateľov profilový obrázok
5ulo
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 3
Dátum registrácie: St 16. Jan, 2008, 14:00

Re: Kompatibilita graficka karta Vs motherboard

Príspevok od používateľa 5ulo »

hm.. vdaka.. tiez som bol toho nazoru.. idem ju teda do predajne niekomu oplieskat o hlavu :-/
Používateľov profilový obrázok
yesper
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 3007
Dátum registrácie: Ut 10. Jún, 2008, 20:41
Bydlisko: VT & BA

Re: Kompatibilita graficka karta Vs motherboard

Príspevok od používateľa yesper »

Nebol by som si taky isty, dosky s PCI-e 1.0 maju velmi casto problemy s kompatibilitou.

Návrat na "Grafické karty"