Problém zo satel. signálom

Ostatný HW, ktorý nepatrí do iných sekcií­, problémy s týmto HW ich riešenia...
Používateľov profilový obrázok
shelby_nr
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 291
Dátum registrácie: Po 25. Aug, 2008, 16:37
Bydlisko: Nitra

Problém zo satel. signálom

Príspevok od používateľa shelby_nr »

zdravím,

Nájde sa tu niekto kto sa trochu viac vyzná do sat. techniky?
Mám taký problém, že ja chuj :furious: som niečo prestavil (neviem čo) na OptiBox Zebra (v obývačke) a zrazu nemá žiadny signál a tiež nie je signál ani v OpenBox X-810 (v kuchyni) - koax. z OpenBoxu je priamo napojený na LNB a OptiBox je napojený najprv na motor až potom na LNB. Skúsil sam na tom Optiboxe nastaviť továrenske nastavenia a nič. Ale keď som boxy prehodil tak už to ide v poriadku...
Nevie niekto kde je chyba? a ako sa to dá spraviť?

Vopred Dik

Neviem či som to dal do dobrej sekcie, ak nie tak sa ospravedlňujem.

AI
Tomas67
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 115
Dátum registrácie: Ut 22. Jún, 2010, 17:25
Bydlisko: Podmanín, 017 01 Považská Bystrica

Re: Problém zo satel. signálom

Príspevok od používateľa Tomas67 »

Skusim ti poradit takto na rychlo: daj to tak ako si to mal na zaciatku, a daj to co mas v obyvacke do tovarenskych nastaveni este raz, potom najdi v nastaveniach druzicu astra 23,5 vychodne, istotne bude v tomto chyba, predvolena je nejaka ina...a daj hladat programy...malo by najst..nezabudni zapnu 0/12V napajanie na optiboxe...ak mas duo lnb konvertor, tak nastav aj 23,5 a aj 19,2 astru vychodne...a nastav este frekvenciu lnb konvertora v optiboxe (frekvencia je napisana na krabicke od lnb alebo aj pramo na lnb/ - ak ju nevies, daj ze univerzalne...ak budes mat dalsi problem napis...a to s tym druhym settopboxom mas spravene tak ze ide ti iba koaxial do druhej skrinky z 1., a tam ide vsteko v pohode?..tak to nechaj tak..a to nechaj v kuchyni ako si mal...
PC: Intel Core i5-2500K @3.3GHz | ASUS P8Z68 DELUXE | Kingston 2x4GB 1333MHz CL9 | Kingston 240GB HyperX 3K SSD SATA 3 2.5 | SAMSUNG HD154UI 1,5TB | HD 7870 2048MB | Fortron AURUM CM 750W 80PLUS GOLD | Antec LANBOY AIR BLUE
Media / Other: Samsung Galaxy Note 3 / N9005 | GRANDSTREAM GXP2100 | KONICA MINOLTA PagePro 1350 EN
Používateľov profilový obrázok
shelby_nr
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 291
Dátum registrácie: Po 25. Aug, 2008, 16:37
Bydlisko: Nitra

Re: Problém zo satel. signálom

Príspevok od používateľa shelby_nr »

ešte raz dik za rýchlu reakciu. Bohužiaľ nemám toľko času na to aby som sa s tým "hral". V podstate som to vtedy tak skúšal, ale keď to dalo vyhľadať stanice tak nemal signál. Nie, každý box má zvlášť ťahaný koaxial k LNB. Mám také tušenie, že asi v tom OptiBox-e je nejaké blbé nastavenie motora alebo čo...

AI

Návrat na "Hardware všeobecne"