bezdrotovy smerovac nekooperuje s openSuse

Všetko o sieťach, nastaveniach, problémoch ...
Používateľov profilový obrázok
kami_sama
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 362
Dátum registrácie: Po 05. Sep, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava

bezdrotovy smerovac nekooperuje s openSuse

Príspevok od používateľa kami_sama »

Nevedel som, ci tuto temu mam zaradit pod OS, alebo sem. Ale asi to bude lepsie pri sietach.

Takze situacia je nasledovna. Na notebooku som nainstaloval openSuse 11.03 (viem, ze existuje aj novsia verzia, ale toto som uz mal na DVD). Viac-menej mi veci idu v poriadku bez problemov (az na nejake drobnosti). Ked vsak restartnem notebook, tak mi sice smerovac a siet najde, ale sa nepripoji. Co je zaujimave, ze sa nepripoja ani dalsie zariadenia (smartphone, notebook), tie vsak, ktore uz pripojene boli, funguju dalej (ide internet). Pomoze iba restart smerovaca. V pripade, ze OS je pripojeny, nerobi ziadne problemy.

Notebook: v podpise (toshiba)
Smerovac: D-Link DIR-300
DHCP je zapnuty, nastaveny na 24h. Pre moj notebook je pridelovania fix. IP adresa.
Na sieti su bezne pripojene dalsie dva notebooky (jeden s fix IP adresou mimo DHCP pool-u, drhuy je DHCP klient) a prilezitostne jeden smartphone.

Mate nejake napady? Fix IP/GW nastavit som neskusal, lebo jednak sa mi nechce vzdy prehadzovat IP adresu, na druhej strane to musi ist aj cez DHCP.
Používateľov profilový obrázok
galen
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2237
Dátum registrácie: Št 01. Jún, 2006, 02:00
Bydlisko: Zilina

Re: bezdrotovy smerovac nekooperuje s openSuse

Príspevok od používateľa galen »

nepotesim ta, obdobne sa nam spravala WiFi v praci (vigor 2700ka tusim), ked ku nam prisla navsteva z prahy s mac-bookom

kym sme na wifi sedeli nejake hpcka, ibmko, smartfony ... tak pohodicka
prisiel mac-in-tosh, a cela wifi lahla ... bez ohladu na fakt, kolko ludi bolo prihlasenych

podozrenie bolo na zahlcovanie pasma, ale ... to su iba moje dohady
riesenie bolo povedat navsteve, aby nepustala wifi, a dostala vlastny kabel ... potom sme bez problemov mohli pracovat ...
lava, prava, lava, prava ...
Používateľov profilový obrázok
kami_sama
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 362
Dátum registrácie: Po 05. Sep, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava

Re: bezdrotovy smerovac nekooperuje s openSuse

Príspevok od používateľa kami_sama »

kedze som linux nahodil ako zufalu alternativu k windowsu, lebo niektore veci trvali nenormalne dlho a mal som iba openSUSE na DVD, tak som to nahodil. casom sa tieto problemy zhorsili, siet padal v kuse. preto som pouzil inziniersku metodu "vykaslat sa na to" a nainstaloval ubuntu 11.04.

zaujimave bolo, ze mi smerovac nadalej "zamrzal", kym som nerestartoval aj modem. celkom tomu nechapem, hlavne ze smerovac bol dostupny na administraciu, len nesmeroval data na WAN port. ICMP a dalsie protokoly priamo zo smerovaca pristup na internet mali.

sice je toho iba par hodin, ale odvtedy sa mi problem neobjavil. mozno by to bolo zaujimave este vyskusat s aktualnou verziou openSUSE...

kazdopadne dik za odpoved.

Návrat na "Siete"