Lenovo SIM card slot WWAN card

Všetko o notebookoch, PDA, tablet PC ich problémoch...
pecek

Lenovo SIM card slot WWAN card

Príspevok od používateľa pecek »

Zdravim,
ma niekto skusenosti Lenovo SIM card slot WWAN card, resp rozbehal na tom niekto internet od slovenskeho providera? Napiste prosim nejaky guide, How to?

docital som sa, ze tam funguju iba od: (co je na tom pravdy???)
Vodafone and AT&T - HSDPA wireless WAN,
Verizon Wireless WAN (UNDP)

Za prispevky vopred dakujem ;)
ujo MateSo
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1980
Dátum registrácie: Št 24. Júl, 2008, 17:14
Bydlisko: Bratislava

Re: Lenovo SIM card slot WWAN card

Príspevok od používateľa ujo MateSo »

funguje to bezproblemov aj na lenovach aj na HPckach - odskusane
musi byt modul WWAN urceny pre nas trh a potom je jedno aka simka tam pojte /tcom, pomaranc, modry/

treba dodrzat pre dany model notebooku podporovany model wwan karty

ked nefunguju, problem je v tom, ze existuju verzie wwan modulov urcene cisto pre operatorov a tie v sr nefunguju /nieco ako akciove telefony z t-mobile, iba t-mobile/, vacsinou su to moduly vyberane z akciovych ntbkov a predavane cez ebay.
/Daju sa vraj odblokovat aby fungovali aj na siet v SR pokial podporuju nase pasma/
PC> Asus X99-E WS, 5960x@4.7, 32GB/2400, 2xTitanX, Corsair ax1500i
Používateľov profilový obrázok
Toman
VIP
VIP
Príspevky: 7733
Dátum registrácie: St 06. Júl, 2005, 20:00
Bydlisko: Engerau/Dreamland (Bratislava/Senec) (22)

Re: Lenovo SIM card slot WWAN card

Príspevok od používateľa Toman »

- musis mat originalny a odblokovany modem - tam vsetko finguje
- ak si kupis modem priamo od jeho vyrobcu = (nie od Lenovo) tak ti nebude fungovat - bios hodi hlasku ze nasiel nepodporovane WWAN zariadenia a nepusti ta dalej
- v tom pripare treba v vycitat bios v hex editore ho upravit a znovu nahrat (podrobny napod pre svoj modem najdes na sieti)
AMD 7600X, B650M, 32Gb 6400, RTX 3070TI, Fractal Torrent
Mir
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 530
Dátum registrácie: Ut 05. Aug, 2008, 20:32
Bydlisko: Bratislava

Re: Lenovo SIM card slot WWAN card

Príspevok od používateľa Mir »

Ano, aj lenovo whitelistuje mini-PCI-e karty.

Udajne preto aby ludia v danom notase pouzivali len podporovane zariadenia (z polky pravda - zariadenie na whiteliste bolo odskusane Lenovom a funguje).

Pokial si najdes na nete nejaky sikovny guide k tvojmu notasu tak s trochou stastia najdes aj podporovane zariadenia. Takto som sa napriklad dozvedel aky interny TV tuner mozem nacpat do svojho lenova a pri akych by som musel hackovat bios.

Zrovna k lenovu sa napriklad v Alze da kupit samostatna Wwan karta od lenova a je tam aj zoznam s ktorymi Lenovo notebookmi funguje.
Spoiler: ukázať
CPU: Xeon x3360 @ 3383Mhz / Board: Asus Rampage Extreme / RAM: 4x 2gb AData 1866+ XPG 2.0 @ 1593Mhz 8-7-7-22 CR1 / GPU: Gigabyte HD 7970 OC / Storage: LSI 9211-8i, 5x Corsair Force 3 GS 120gb Raid 0 / LAN: Killer Xeno / Sound: Creative Xfi-Fatality / TV: Avermedia Trinity + SatGate (DVB-T, DVB-S)

Návrat na "Mobilné PC"