AC Accelero Xtreme GTX problem s chladenim VRM

Všetko o chladení procesorov, grafických kariet, pasí­vne chladenie, ventilátory...
Používateľov profilový obrázok
Assassin
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2365
Dátum registrácie: St 08. Okt, 2008, 15:32
Bydlisko: Blawa-okolie

Re: AC Accelero Xtreme GTX problem s chladenim VRM

Príspevok od používateľa Assassin »

tak ja idem celu dobu s otackami len na 50% a zatial som meral black ops a bulletstorm a teploty na vrm nepresiahly 80-90°C
Mobo: Gigabyte P55A UD3,CPU: Intel Core i5 750(3.6GHz)+AC Freezer 13,GPU: MSI GTX560Ti HAWK (950/1900/2100 MHz@1025mV),RAM: 8GB Zeppelin CL9 DDR3 1440MHz,SSD: Crucial C300 64GB, HDD: Samsung 1TB SATA2,PSU: Gigabyte ODIN 550W,LCD: iiyama X2377HDS ,CASE: Fractal Design R3 + 4x120mm + 1x140mm Fractal Silent FAN,HeadSet: Teac HP-11 5.1 headset,KeyBoard: Sidewinder X6, Mouse: Sidewinder system: Win 7 Ultimate (64-bit)
Používateľov profilový obrázok
hawkeye
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 6637
Dátum registrácie: Ut 06. Jan, 2009, 19:12
Bydlisko: Trnava

Re: AC Accelero Xtreme GTX problem s chladenim VRM

Príspevok od používateľa hawkeye »

no nic sa nevyrovna chladeniu pasivov od thermalrightu, to je jednoducho bezkonkurencne.len skoda ze to nepasuje na vsetko
popripade zohnat pasivy z prolimatechu, le tam je huste rebrovanie takze by bol dobry lepsi ofuk ale myslim si ze tie pasivy by to zvladli a ked sa to spravne napasuje tak by sa zmestili medzi rebrovanie accelera
Spoiler: ukázať
i5-6600k@4600Mhz + asus sabertooth z170 Mark1, 16GB RAM, Sapphire Nitro R9 390 Fury, Seasonic SnowSilent 750W Platinum all in Silverstone Fortress FT02
Používateľov profilový obrázok
Assassin
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2365
Dátum registrácie: St 08. Okt, 2008, 15:32
Bydlisko: Blawa-okolie

Re: AC Accelero Xtreme GTX problem s chladenim VRM

Príspevok od používateľa Assassin »

no to je sice pekne ale riesime tu co je momentalne v realnej ponuke :)
tie C1-tky som cvikol na pozadovanu velkost bo boli trosku velke, samolepka drzala celkom dobre az na jeden kusok ale snad to neodpadne, a ako hovorim furmark to vytahuje cez 120°C ale bezny gameplay s oc a fan na 50% nepresiahnem 90°C co by malo byt bezproblemove
Mobo: Gigabyte P55A UD3,CPU: Intel Core i5 750(3.6GHz)+AC Freezer 13,GPU: MSI GTX560Ti HAWK (950/1900/2100 MHz@1025mV),RAM: 8GB Zeppelin CL9 DDR3 1440MHz,SSD: Crucial C300 64GB, HDD: Samsung 1TB SATA2,PSU: Gigabyte ODIN 550W,LCD: iiyama X2377HDS ,CASE: Fractal Design R3 + 4x120mm + 1x140mm Fractal Silent FAN,HeadSet: Teac HP-11 5.1 headset,KeyBoard: Sidewinder X6, Mouse: Sidewinder system: Win 7 Ultimate (64-bit)
Používateľov profilový obrázok
hawkeye
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 6637
Dátum registrácie: Ut 06. Jan, 2009, 19:12
Bydlisko: Trnava

Re: AC Accelero Xtreme GTX problem s chladenim VRM

Príspevok od používateľa hawkeye »

myslim si ze aj velke accelero pasivy by to mohli zvladat
http://www.tichepc.sk/AC-VR002-Heatsink ... rg1=001008

teda ak sa da ten velky prichytit..velka plocha chladenia a s s odukom by to mozno bolo ok. VRM na 5850 dokazal v pohode uchladit VRM pasiv z accelere S1rev2
Spoiler: ukázať
i5-6600k@4600Mhz + asus sabertooth z170 Mark1, 16GB RAM, Sapphire Nitro R9 390 Fury, Seasonic SnowSilent 750W Platinum all in Silverstone Fortress FT02
ANONYM_a2

Re: AC Accelero Xtreme GTX problem s chladenim VRM

Príspevok od používateľa ANONYM_a2 »

Klaboor napísal:ja napriklad pouzivam na regulaciu otacok msi afterburner ako aj na OC....nastavim si krivku pri akej teplote ake otacky ale v podstate akonahle to ide od 50 do 60 stupnov tak som nad 60 stupnov uz pri 100% otackach ale rozdiel hlucnosti je neporovnatelny...ja idem na full s otackami neviem ako assassin
jj to iste aj ja :good:
Používateľov profilový obrázok
Assassin
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2365
Dátum registrácie: St 08. Okt, 2008, 15:32
Bydlisko: Blawa-okolie

Re: AC Accelero Xtreme GTX problem s chladenim VRM

Príspevok od používateľa Assassin »

a ake mate teploty na vrm po oc?
Mobo: Gigabyte P55A UD3,CPU: Intel Core i5 750(3.6GHz)+AC Freezer 13,GPU: MSI GTX560Ti HAWK (950/1900/2100 MHz@1025mV),RAM: 8GB Zeppelin CL9 DDR3 1440MHz,SSD: Crucial C300 64GB, HDD: Samsung 1TB SATA2,PSU: Gigabyte ODIN 550W,LCD: iiyama X2377HDS ,CASE: Fractal Design R3 + 4x120mm + 1x140mm Fractal Silent FAN,HeadSet: Teac HP-11 5.1 headset,KeyBoard: Sidewinder X6, Mouse: Sidewinder system: Win 7 Ultimate (64-bit)
Používateľov profilový obrázok
Klaboor
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 943
Dátum registrácie: Po 26. Máj, 2008, 13:10
Bydlisko: Michaľany

Re: AC Accelero Xtreme GTX problem s chladenim VRM

Príspevok od používateľa Klaboor »

ja mam podobne teploty ako mas ty Assassin...nieco okolo 90 stupnov...som maximalne s tymto riesenim spokojny a je to fakt ovela lepsi vysledok oproti stock chladicu...

@hawkeye: kupil som si aj ten kit ked som osadzal chladenie aby som co najlepsim sposobom pokombinoval pasivy no niektore tam proste nesli a C1 mi pride ako fakt najlepsie riesenie aj ked nie najlacnejsie ale to nie je podstatne....mal som v podstate nepojazdnu kartu tak som bol ochotny dat cokolvek za to aby slapala aspon tak ako so stockom....tato moja GTX je jedna z prvych a ten navrh rozlozenia vrm je proste ukazkovo hrozny...cik cak hore dole a je to dokonca aj najnizsia suciastka a okolo nej su aj ine co su vyssie takze tam nemozes hodit hocico alebo jeden velky kus pasivu ako napriklad u 55nm verzie kde ma pekne vrm pekne v jednom rade za sebou takze tam nie je problem cokolvek ukuchtit....

Doteraz karta slape tak ako ma...chladenie chladi...sem tam preventivne zmeriam teploty ci je vsetko ok takze tolko :)
MB: Gigabyte Aorus AX370 Gaming 5, CPU: AMD Ryzen 7 3800XT@4,2GHz, RAM: 2x32GB G.SKILL RipJaws V 3200MHz, VGA: Gigabyte Aorus GeForce 1080 Ti 11GB, SSD1: Samsung 960 PRO 512GB, SSD2: Samsung 870 QVO 1TB, PSU: EVGA Supernova G2 750W, Sound card: Steinberg UR12, CPU Cooler: Noctua NH-D15 SE-AM4, Case: Streacom BC1, Keyboard: Cooler Master MK750 Brown, Mouse: Razer Deathadder V2, Headphones: B&O Beoplay H95, Mic: Rode NT1-A, Camera: GoPro 4 Silver
Používateľov profilový obrázok
Assassin
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2365
Dátum registrácie: St 08. Okt, 2008, 15:32
Bydlisko: Blawa-okolie

Re: AC Accelero Xtreme GTX problem s chladenim VRM

Príspevok od používateľa Assassin »

no super :) ako tiez som spokojny s tymi C1-tkami, ja mam tiez rozlozenie vrm dost zle, tak isto hovoris hore dole cik cak, a okolo nich dalsie smdečka a podobne, cize tieto C1-tky boli asi najlepsou volbou, meral som vcera prakticky cely den a nepresiahol som hodnotu 90°C s 50% otackami, skusal som spravit tu krivku v afterburne ale nevedel som nejako ako, nemohol by si mi hodit screen ako by to malo vyzeraz pls?
Mobo: Gigabyte P55A UD3,CPU: Intel Core i5 750(3.6GHz)+AC Freezer 13,GPU: MSI GTX560Ti HAWK (950/1900/2100 MHz@1025mV),RAM: 8GB Zeppelin CL9 DDR3 1440MHz,SSD: Crucial C300 64GB, HDD: Samsung 1TB SATA2,PSU: Gigabyte ODIN 550W,LCD: iiyama X2377HDS ,CASE: Fractal Design R3 + 4x120mm + 1x140mm Fractal Silent FAN,HeadSet: Teac HP-11 5.1 headset,KeyBoard: Sidewinder X6, Mouse: Sidewinder system: Win 7 Ultimate (64-bit)
Používateľov profilový obrázok
Klaboor
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 943
Dátum registrácie: Po 26. Máj, 2008, 13:10
Bydlisko: Michaľany

Re: AC Accelero Xtreme GTX problem s chladenim VRM

Príspevok od používateľa Klaboor »

no nie je problem len som dnes v praci a domov sa dostanem az vecer alebo az pred polnocou :) ale zajtra ti mozem nahodit nejake screeny
MB: Gigabyte Aorus AX370 Gaming 5, CPU: AMD Ryzen 7 3800XT@4,2GHz, RAM: 2x32GB G.SKILL RipJaws V 3200MHz, VGA: Gigabyte Aorus GeForce 1080 Ti 11GB, SSD1: Samsung 960 PRO 512GB, SSD2: Samsung 870 QVO 1TB, PSU: EVGA Supernova G2 750W, Sound card: Steinberg UR12, CPU Cooler: Noctua NH-D15 SE-AM4, Case: Streacom BC1, Keyboard: Cooler Master MK750 Brown, Mouse: Razer Deathadder V2, Headphones: B&O Beoplay H95, Mic: Rode NT1-A, Camera: GoPro 4 Silver
ANONYM_a2

Re: AC Accelero Xtreme GTX problem s chladenim VRM

Príspevok od používateľa ANONYM_a2 »

100% otacky na vetraku a vo furmarku do 105C... inak ak chcete demo, ktore vytazi nvidia kartu fakt poriadne (aj VRM) tak odporucam tech demo Human Head, pôvodone urcene pre 8800 Ultra, ja ho pouzivam ako nahradu za zbytocne extremny furmark (ktory sice tiez spustam do istoty) a vzdy sa mi osvedcilo, tuto je link: http://www.nvidia.co.uk/object/cool_stu ... #/demos/17
Používateľov profilový obrázok
Klaboor
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 943
Dátum registrácie: Po 26. Máj, 2008, 13:10
Bydlisko: Michaľany

Re: AC Accelero Xtreme GTX problem s chladenim VRM

Príspevok od používateľa Klaboor »

Chcel by som sa s vami podelit o final release chladenia napajacej kaskady mojej karty :)
Bohuzial v mojom pripade enzotechy sklamali a neposkytli chladiaci vykon aky som si predstavoval preto som zacal hladat dalsie alternativy. Na stranke thermalrightu som objavil vrm heatsink pre gtx 280.
Obrázok
Mal som u GABA obrovske stastie pretoze ho nahodou mal tak som nevahal a hned som ho kupil. Neprekvapilo ma ze aj tuna vyrobca pouzil ako chladiace medium obojstranne lepiace chladiace podlozky. Jednoducho tieto podlozky nestacia na dostatcny odvod tepla zo suciastky ktora bezne v prevadzke dosahuje teploty nad 100 stupnov. Povedal som si preco neskusit pastu aj tu. Vyskytol sa dalsi problem a to ten ze podlozky maju urcitu hrubku a preto chladic bez problemov s nimi dosada na regulatory, ale bez pdlozky tomu uz tak nebolo a chladic dosadol len na 3 regulatory zo siedmych. Zistil som ze chladic koliduje s jednou suciastkou na okraji karty a preto som sa rozhodol urobit na heatsinku mali vyrez aby ta suciastka nezavadzala. Po tomto zakroku dosadol pasiv na vsetky regulatory a tak som konecne mohol pouzit pastu MX-2 namiesto tych nezmyselnych podloziek. Fotky napovedia viac:
Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok
Obrázok
Teploty ktore som nameral boli neskutocne ale pekne po poriadku. Kedze chladenie karty bolo vyriesene presne podla predstav, prislo na rad OC.....poriadne OC. Urobil som aj Gpu-Z validation a hodnoty si mozte pozriet tu. O takmer 200MHz viac na jadre co je dost vela a je to samozrejme stabilne.
Podme k testom a teplotam. Najprv som nechal bezat cca 10 minut MSI Kombustor pri defaultnych taktoch a potom aj pri mojom OC (vlavo default, oc napravo).
Obrázok Obrázok
Teploty regulatorov pri defaultnom takte neprekrocili hranicu 90tich stupnov co je fakt nadherny vysledok. Samozrejme pri OC to uz slo dost vyssie, ale je treba si uvemodit ze pri OC som pustal do karty 1,31 V!!! (default je 1.18V) a karta si berie takmer 96A s fazi! Tak ci tak teploty su samozrejme v poriadku pretoze taketo teploty som maval bezne so stock chladicom pri defaultnych hodnotach.
Koho to zaujima tak pripajam aj log z Gpu-Z kde bezal Kombustor pri OC taktoch, na stiahnutie tu.
Urobil som aj test v Unigine Heaven a 3D Mark Vantage, taktiez pri default taktoch a OC (vlavo default, OC napravo):
Obrázok Obrázok
Obrázok Obrázok
Namerane hodnoty su fakt pekne. S tymto riesenim chladenia som absolutne spokojny. Snad to bolo poslednykrat co som musel rozoberat grafiku a riesit chladenie :)
MB: Gigabyte Aorus AX370 Gaming 5, CPU: AMD Ryzen 7 3800XT@4,2GHz, RAM: 2x32GB G.SKILL RipJaws V 3200MHz, VGA: Gigabyte Aorus GeForce 1080 Ti 11GB, SSD1: Samsung 960 PRO 512GB, SSD2: Samsung 870 QVO 1TB, PSU: EVGA Supernova G2 750W, Sound card: Steinberg UR12, CPU Cooler: Noctua NH-D15 SE-AM4, Case: Streacom BC1, Keyboard: Cooler Master MK750 Brown, Mouse: Razer Deathadder V2, Headphones: B&O Beoplay H95, Mic: Rode NT1-A, Camera: GoPro 4 Silver
Používateľov profilový obrázok
Kyselinka
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7264
Dátum registrácie: St 02. Feb, 2011, 12:33
Bydlisko: SC

Re: AC Accelero Xtreme GTX problem s chladenim VRM

Príspevok od používateľa Kyselinka »

Nadhera :cool:
Si ma predbehol s tym kusom hliniku, druhy uz Gabo u seba nemal :-(
Tiez riesim pre kolegu chladenie s rovnakym rozmiestnenim VRM, no zatial nic nebolo dostatocne ucinne.
Keby sa to volade aspon dalo zohnat :x
Používateľov profilový obrázok
Klaboor
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 943
Dátum registrácie: Po 26. Máj, 2008, 13:10
Bydlisko: Michaľany

Re: AC Accelero Xtreme GTX problem s chladenim VRM

Príspevok od používateľa Klaboor »

No ved to ze samostatne sa to kupit neda. Mal som fakt obrovske stastie ze to GABO mal :) Skusal si tiez tie enzotechy ?
MB: Gigabyte Aorus AX370 Gaming 5, CPU: AMD Ryzen 7 3800XT@4,2GHz, RAM: 2x32GB G.SKILL RipJaws V 3200MHz, VGA: Gigabyte Aorus GeForce 1080 Ti 11GB, SSD1: Samsung 960 PRO 512GB, SSD2: Samsung 870 QVO 1TB, PSU: EVGA Supernova G2 750W, Sound card: Steinberg UR12, CPU Cooler: Noctua NH-D15 SE-AM4, Case: Streacom BC1, Keyboard: Cooler Master MK750 Brown, Mouse: Razer Deathadder V2, Headphones: B&O Beoplay H95, Mic: Rode NT1-A, Camera: GoPro 4 Silver
Používateľov profilový obrázok
Kyselinka
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7264
Dátum registrácie: St 02. Feb, 2011, 12:33
Bydlisko: SC

Re: AC Accelero Xtreme GTX problem s chladenim VRM

Príspevok od používateľa Kyselinka »

Hej skusal, ale nedrzali dobre. Casom sa to zrejme trochu povolilo a teploty vystupili. Keby aspon tie regulatory neboli potiahnute tou blbou "foliou", alebo co to je. Na to sa dost zle nalepuje a nejde to dat dolu (smirglovat to nechcem :D ). Tvoje riesenie ma vyhodu hlavne v tom, ze to mas priskrutkovane, cize to odpadnut/uvolnit nemoze :good:
Kua keby aspon kolega nevyhodil stock chladic, tak by som z neho odrezal pasiv a hodil na VRM, ten sa da tusim prisrobovat :rolleyes:
Používateľov profilový obrázok
Klaboor
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 943
Dátum registrácie: Po 26. Máj, 2008, 13:10
Bydlisko: Michaľany

Re: AC Accelero Xtreme GTX problem s chladenim VRM

Príspevok od používateľa Klaboor »

Ano ten stock ked presne odrezes tak sa da priskutkovat styroma skrutkami. Toto som skusal ako prve no ked som to rezal tak sa mi zlomil ten "kov" :facepalm: alebo co to je za material.
MB: Gigabyte Aorus AX370 Gaming 5, CPU: AMD Ryzen 7 3800XT@4,2GHz, RAM: 2x32GB G.SKILL RipJaws V 3200MHz, VGA: Gigabyte Aorus GeForce 1080 Ti 11GB, SSD1: Samsung 960 PRO 512GB, SSD2: Samsung 870 QVO 1TB, PSU: EVGA Supernova G2 750W, Sound card: Steinberg UR12, CPU Cooler: Noctua NH-D15 SE-AM4, Case: Streacom BC1, Keyboard: Cooler Master MK750 Brown, Mouse: Razer Deathadder V2, Headphones: B&O Beoplay H95, Mic: Rode NT1-A, Camera: GoPro 4 Silver

Návrat na "Chladiče a všetky druhy chladenia"