new iphone 4S

Všetko o mobilných telefónoch, tabletoch, fitness náramkoch, smart hodinkách a iných prenosných zariadeniach. Diskusia o mobilných sieťach, operátoroch a ponukách.
Toto nie je nákupná poradňa!! Taktiež zadeľte tému do dobrej podkategórie
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: new iphone 4S

Príspevok od používateľa Snake »

Ono treba povedať že tá 3,5" je akurát na písanie jednou rukou, do tých 4" to neva, ale jakmile je nad 4", tak sa dobre jednou rukou písať nedá, to je dôvod prečo si napríklad Titan nekúpim. iPhone je pekná mašinka :-)





.
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12327
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: new iphone 4S

Príspevok od používateľa HellAngel »

hawk:
porovnavas to so sensation. Zober si do ruky SGS II. a stym porovnavaj. inac nikde som nepisal ze retina displej na prd. osobne povazujem retinu a superamoled ako 2 najlepsie displeje na trhu
k cene , nebudem tu porovnavat cenu v USA, ja zijem v EU (obcas bohuzial). a cena u nas je vysoka. na druhu stranu povazujem za dobry krok predavat I4 za 12 000kc.
HW: narazam na to ze vacsinou TOP telefony pridu s nejakou dobrou novinkou. Apple tentokrat neprisiel s nicim. Iba dobehol konkurenciu. Sklamalo ma to, lebo vyvijat nieco cez rok a prist s tykimto produktom. proste cakal som od Apple viacej.
Uhlopriecka: napisal som ze mi chyba 4,5, podla man to uz niesu telefony ale hovada. Ale do tych 4 ju mohli potiahnut. Pretoze rozlisenie ma I4 vyborne + spojenie s retinou si myslim ze by to bolo velmi pekne.

a ze som nasraty na apple? som lebo ako som pisal, zalovat dookola cely svet vie, radsej mali vrazat prachy do vyvoja.

nikde som nenapisal ze je to smejd alebo nieco podobne, napisal som svoje dojmy z toho co apple ukazal. Ale za vacsieho trhoveho konkurenta teraz povazujem klasicke i4 ako S. Pretoze cenovka cca 450€ je dobra a iOS5 vyzera ze si zoral vela dobreho z ostatnych systemov. Ostatne ak si precitas viacej prispevkov tak co je druha vec ktora sa mi paci z Apple je prave vyvoj systemu.
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
Xenon
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2295
Dátum registrácie: St 20. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Re: new iphone 4S

Príspevok od používateľa Xenon »

Ja súhlasím so Snake-om a H4wk-om. Tých 3,5 " je imho tak akurát. Placky ako HTC Sensation a Galaxy S II sú síce fajn, ale 4,3 " je už veľmi veľa a je to veľké, nezgrabné a podobne. Síce mám veľké ruky aj prsty, ale vyhovuje mi to. Už dlhšiu dobu chcem rpesedlať z mojej Nokie N 81 8 GB na iPhone, len som si dal tú námahu počkať na nový model. A že to nie je 5-ka ? Nevadí, načo meniť niečo, čo mi už aj tak v podstate vyhovuje, len nemá zmysel kupovať 16 mesiacov starý smartphone, keď je tu nový. Toť môj názor. ;)

A k ostatným veciam okolo Apple ako súdne spory sa vyjadrovať nebudem, ano v tomto je to už trápne, ale toto vlákno nie je o tom.

Neodpustím si však jednu vec. Pred nedávnom som si kúpil MacBook Pro. A čo, že má len 2 USB porty ? Vysoký výkon, výdrž batérie, ktorá sa ťahá k 10 hodinám, výborný displej, kvalitné spracovanie a skvelá klávesnica toto všetko predčia. Myšku mám na Bluetooth, takže stále sú 2 porty voľné. A že to nemá Windows ? Mám ho cez Boot Camp, len kdyby něco. A že je to drahé ? Áno, musím uznať. Američania sa majú, ale ak máte peniaze, tak sa oplatí. A nemám ho preto, aby som balil holky. Študujem informatiku a so žiadnym programom som ešte nemal problém. A frajerku mám, takže nejaké trápne balenie neriešim. :bye:
Spoiler: ukázať
CPU: Intel Pentium Dual-Core E2220 @ 3.2GHz cooled by Noctua NH-U12P MB: ASUS Rampage Formula GRAFIKA: Sapphire ATI Radeon HD3870 512MB GDDR4 + Sapphire ATI Radeon HD3850 512MB GDDR3 in CrossFireX RAM: 8GB DDRAM2 800Mhz Corsair XMS2 4-4-4-12 AUDIO: ASUS Xonar DX -> Ultimate Ears Triple.Fi 10 Pro PSU: Fortron SAGA 450W (peak 500W) LCD: LG L1953TR 19"
Používateľov profilový obrázok
newmi
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 7687
Dátum registrácie: Ut 23. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: Trnava

Re: new iphone 4S

Príspevok od používateľa newmi »

Ale prosim ta? Ty fakt veris tomu videu? Ze aj REALNE bude s tebou fon tak komunikovat?
myPC CPU:i5 3350P, MB:Gigabyte B75M D3H, RAM:8GB Kingston 1600MHz cl9, VGA:MSI R9 270 Gaming DVD-RW:LG H12NR, HDD:Toshiba 1TB, SSD:Toshiba HG2 256GB, LCD:LG W2220P-BF, Case: SilentiumPC Gladius M35,PSU:Seasonic M12II 520W, Router: Mikrotik hAP ac2 myPhone: Google Pixel 4a myStation: Playstation 3 myHeadphones: Sennheiser HD 438
Používateľov profilový obrázok
newmi
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 7687
Dátum registrácie: Ut 23. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: Trnava

Re: new iphone 4S

Príspevok od používateľa newmi »

no neverim tomu velmi. Uz si dakedy skusal daco ovladat hlasom? Je to dost zavisle od urovne hluku okoliteho prostredia, citlivosti mikrofonu, vyslovnosti a podobne. Zeby sa tie vsetky negativne vplyvy podarilo Applu mavnutim carovneho prutika eliminovat a vtesnat do malej zazracnej skatulky? Ked hej, tak klobuk dole.
myPC CPU:i5 3350P, MB:Gigabyte B75M D3H, RAM:8GB Kingston 1600MHz cl9, VGA:MSI R9 270 Gaming DVD-RW:LG H12NR, HDD:Toshiba 1TB, SSD:Toshiba HG2 256GB, LCD:LG W2220P-BF, Case: SilentiumPC Gladius M35,PSU:Seasonic M12II 520W, Router: Mikrotik hAP ac2 myPhone: Google Pixel 4a myStation: Playstation 3 myHeadphones: Sennheiser HD 438
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12327
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: new iphone 4S

Príspevok od používateľa HellAngel »

prezentacne video je jedna vec real druha. keby to mali tak ako na videu isto by to bolo na prezentacii. Je to stale beta riesenie.
a ano, len dobehol konkurenciu CPU a GPU. Fotak nehame sa prekvapit. ale plati to iste ako pri siri, keby to bola fakt taka pecka tak uz to maju na prezentaciach.
NB: Asus ROG Strix G16
faugusztin
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 15054
Dátum registrácie: Ut 26. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava/Štúrovo

Re: new iphone 4S

Príspevok od používateľa faugusztin »

H4wk napísal:Neviem co to trepete :)
Ceny ? Ceny su tu velke pretoze musia platit EU tazke poplatky za dovoz a predaj v EU, v USA ma stal iphone 4 - 490 eur, tu bol od 650...
Zaplatil si v USA sales tax ? Ak nie, tak hned mas 20% rozdiel v cene (DPH vs nezaplatena sales tax v USA). Ak si zaplatil, tak mas rozdiel 10 (najdrahsie staty) - 20% (Dellaware s 0% sales tax).
Používateľov profilový obrázok
Xenon
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2295
Dátum registrácie: St 20. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Re: new iphone 4S

Príspevok od používateľa Xenon »

No pri mojom MacBooku Pro to bol rozdiel USA vs. Európa cca 30 % vrátane sales tax. ;)
Spoiler: ukázať
CPU: Intel Pentium Dual-Core E2220 @ 3.2GHz cooled by Noctua NH-U12P MB: ASUS Rampage Formula GRAFIKA: Sapphire ATI Radeon HD3870 512MB GDDR4 + Sapphire ATI Radeon HD3850 512MB GDDR3 in CrossFireX RAM: 8GB DDRAM2 800Mhz Corsair XMS2 4-4-4-12 AUDIO: ASUS Xonar DX -> Ultimate Ears Triple.Fi 10 Pro PSU: Fortron SAGA 450W (peak 500W) LCD: LG L1953TR 19"
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12327
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: new iphone 4S

Príspevok od používateľa HellAngel »

H4wk napísal:Myslis na prezentacii vcera ? Ved tam to bolo ... ty si to nesledoval ? Ja ano.
nevidel som to cele, ale myslim prezentaciu akoze behal s telefonom a rozrpaval sa snim na zivo?
takto tak ci tak uvidime co to v skutocnosti bude. ale sami tvrdiaze jet o zatial beta. Uplatnenie nevidim az tak v mobiloch. Vidim to skor v autach, pre postihnutych ludi atd
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
Xenon
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2295
Dátum registrácie: St 20. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Re: new iphone 4S

Príspevok od používateľa Xenon »

Ja s tým nemám zlé skúsenosti. Ak nie je veľký hluk - teda ste doma, v aute, v parku, tak je to celkom fajn. Napríklad na Nexus S ak aspoň trochu ovládate anglickú fonetiku, tak je to vcelku využiteľné. Sem tam sú samozrejme problémy, ale každopádne by som to neodpisoval. Koniec koncov týpek to v rámci hands-on akcie po keynote testoval a je z toho video na nete. Síce požiadal o aktuálne počasie, ale iPhone to zobral v pohode a zobrazil to.
Spoiler: ukázať
CPU: Intel Pentium Dual-Core E2220 @ 3.2GHz cooled by Noctua NH-U12P MB: ASUS Rampage Formula GRAFIKA: Sapphire ATI Radeon HD3870 512MB GDDR4 + Sapphire ATI Radeon HD3850 512MB GDDR3 in CrossFireX RAM: 8GB DDRAM2 800Mhz Corsair XMS2 4-4-4-12 AUDIO: ASUS Xonar DX -> Ultimate Ears Triple.Fi 10 Pro PSU: Fortron SAGA 450W (peak 500W) LCD: LG L1953TR 19"
Používateľov profilový obrázok
1adad1
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2583
Dátum registrácie: Ut 06. Okt, 2009, 20:19
Bydlisko: Bratislava V - Petržalka

Re: new iphone 4S

Príspevok od používateľa 1adad1 »

v BA bola brigada na nahravanie hlas do hlasoveho ovladania
pocty nahravok:
240 v uplnom tichu a 240 na rusnej ulici
ANONYM_a2

Re: new iphone 4S

Príspevok od používateľa ANONYM_a2 »

mám 4ku 16GB od nového roku a som s ňou, tak ako som bol s 3G, veľmi spokojný, pekný telefónik, svižný soft ušitý na výkon HW, takže podľa mňa ak niekto vyslovene nehrá hry, tak mu nemôže byť ten A4 čip nedostatočný... dokonca mi už aj padol z metra a pol na parkovisku pred Hondou v PO a jedine čo je ťuknuté je tá kovová obruba aj to je to ledva vidno, takže je to aj dosť odolná mašinka :D ..ja 4S kupovať nebudem, počkám si na piatu generáciu, ale na čo sa strašne teším, je iOS5 :)
faugusztin
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 15054
Dátum registrácie: Ut 26. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava/Štúrovo

Re: new iphone 4S

Príspevok od používateľa faugusztin »

Geralt napísal:dokonca mi už aj padol z metra a pol na parkovisku pred Hondou v PO a jedine čo je ťuknuté je tá kovová obruba aj to je to ledva vidno, takže je to aj dosť odolná mašinka :D
To si mal dost velke stastie. Staci iny uhol padu a riesis co s prasknutym sklom.
ANONYM_a2

Re: new iphone 4S

Príspevok od používateľa ANONYM_a2 »

čo som pozeral rôzne crash testy na youtube, tak tie 4ky toho zvádly až až..
ANONYM_a7

Re: new iphone 4S

Príspevok od používateľa ANONYM_a7 »

rozflakane sklo je najmenej... to sa da stale vymenit za zaplatitelne prachy. Ine je to keby zlomis maticnu... :hysterical: . IP4S je celkom ok, 4ka vsak musi stacit kazdemu :)

Návrat na "Mobilné telefóny, tablety, wearables a mobilné siete"