Potrebujem pomoc pri výbere webhostingu...

Všetko o sieťach, nastaveniach, problémoch ...
Používateľov profilový obrázok
GIGANT
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 15
Dátum registrácie: Ut 04. Okt, 2011, 16:50

Potrebujem pomoc pri výbere webhostingu...

Príspevok od používateľa GIGANT »

Prajem dobrý večer. V oblasti webov a webhostingu som začiatočník, ale teraz k veci:

Chcel by som si založiť vlastnú stránku na nejakom spoľahlivom free webhostingu.

Moje požiadavky:
1.Ten server (kde bude uložená moja stránka), aby bol spoľahlivý, a nemal (podľa možností) veľa výpadkov, a aby bol aj dosť navštevovaný.

2. Aby sa na stránku, dali jednoducho pridávať rôzne fotografie, obrázky a videá.

3. Veľkosť priestoru na moje multimédia, aby bola aspoň 500 Mb.

4. Čo najmenej obťažujúcej reklamy.

5. Založenie a prevádzkovanie stránky chcem mať zadarmo.

Za rady vopred ďakujem.
Používateľov profilový obrázok
felipe25
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5780
Dátum registrácie: Po 19. Júl, 2010, 13:00
Bydlisko: Košice

Re: Potrebujem pomoc pri výbere webhostingu...

Príspevok od používateľa felipe25 »

Ty chces webhosting??
A chces mat moznost jednoducho pridavat obrazky a videa?
Vies co znamena webhosting? Ze ako si urobis stranku - tak jednoducho potom na nu budes moct pridavat - uploadovat obrazky zvonku. Takze ten kto Ti poskytne webhosting - nema nic s tym, ako jednoducho tam budes moct uplodovat multimedia cez webove rozhranie (ak tym nemyslis cez FTP prenos pridavat- tam to ale funguje asi pri kazdom poskytovatelovi rovnako - cez FTP...)

Inak zaujimaju ma odpovede ostatnych na Tvoju otazku, kto co poradi, pretoze jedine stranky ktore toto ponukali zadarmo boli szm.sk, no funguju tak pomaly ze to je katastrofa a o reklame ani nevravim. Poziadavky ktore si tu napisal su dost "narocne", toto zadarmo nemas sancu najst, bez nonstop reklamy a pod nieje sanca. Za taketo "webhostingy" sa plati cca 5€ mesacne. Silne pochybujem ze to niekto poskytuje zdarma a este s funkciami ktore pozadujes, ale ked niekto o niecom vie, nech sa podeli :)
Spoiler: ukázať
Main PC: Fractal Define Black R5 window, ASUS ROG STRIX Z390-E GAMING, Intel Core i5 9600K, Patriot Viper4 Series 16GB KIT DDR4 3000MHz CL16, ADATA XPG GAMMIX S5 SSD 256 GB SSD, 1x5TB + 1x4TB, GIGABYTE 1060 GTX 3GB, Blue-Ray LG, 27" Samsung QHD, keyboard: Asus TUF Gaming, mouse: HP Pavilion mouse 200, Windows 11 Pro 64bit

NB: DELL + ASUS

iPhone 13 Pro Max
Huawei Mate 40 Pro
Používateľov profilový obrázok
shiro
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 8682
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Potrebujem pomoc pri výbere webhostingu...

Príspevok od používateľa shiro »

GIGANT napísal: 1.Ten server (kde bude uložená moja stránka), aby bol spoľahlivý, a nemal (podľa možností) veľa výpadkov, a aby bol aj dosť navštevovaný.
co si napisal je maximalna blbost, navstevuju sa stranky, nie servery
GIGANT napísal:2. Aby sa na stránku, dali jednoducho pridávať rôzne fotografie, obrázky a videá.
ako si to na webe spravis, tak to budes mat. zalezi od teba.
GIGANT napísal:3. Veľkosť priestoru na moje multimédia, aby bola aspoň 500 Mb.
ohladne bodov 3,4 a 5 vyskusaj endora.cz
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 32" Samsung ViewFinity S60UA | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
Používateľov profilový obrázok
GIGANT
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 15
Dátum registrácie: Ut 04. Okt, 2011, 16:50

Re: Potrebujem pomoc pri výbere webhostingu...

Príspevok od používateľa GIGANT »

No ja by som si chcel založiť vlastnú stránku, kde môžem písať rôzne články aj hocičo. (niečo ako blog). To znamená, že by som dostal aj vlastnú URL adresu na svoju stránku.
Okrem toho som čítal, že stránky sa dajú založiť napríklad na webnode. V prípade založenia stránky na webnode, URL vyzerá v tvare: www, (vaša prezývka), webnode.sk

...Takže ako som písal: chcel by som si založiť stránku zadarmo, ale potrebujem poradiť, ktorá je najlepšia a dosť navštevovaná.

BTW: Prepáčte za možno hlúpe otázky, ale ako som písal, som začiatočník. Verím, že sa v tejto oblasti zlepším :-).
Používateľov profilový obrázok
newmi
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 7700
Dátum registrácie: Ut 23. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: Trnava

Re: Potrebujem pomoc pri výbere webhostingu...

Príspevok od používateľa newmi »

chces blog? Regni sa na www.blogspot.com Mozes si tam obrazky aj videa pridavat, jednoducho sa daju clanky vkladat a podobne. To bude pre teba asi idealne. Btw, patri to pod google ;)
myPC CPU:i5 3350P, MB:Gigabyte B75M D3H, RAM:8GB Kingston 1600MHz cl9, VGA:MSI R9 270 Gaming DVD-RW:LG H12NR, HDD:Toshiba 1TB, SSD:Toshiba HG2 256GB, LCD:LG W2220P-BF, Case: SilentiumPC Gladius M35,PSU:Seasonic M12II 520W, Router: Mikrotik hAP ac2 myPhone: Google Pixel 4a myStation: Playstation 3 myHeadphones: Sennheiser HD 438
faugusztin
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 15054
Dátum registrácie: Ut 26. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava/Štúrovo

Re: Potrebujem pomoc pri výbere webhostingu...

Príspevok od používateľa faugusztin »

Alebo na Wordpress. Ale zadarmo normalny hosting tazko.

http://sk.wordpress.com/
Používateľov profilový obrázok
GIGANT
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 15
Dátum registrácie: Ut 04. Okt, 2011, 16:50

Re: Potrebujem pomoc pri výbere webhostingu...

Príspevok od používateľa GIGANT »

newmi napísal:chces blog? Regni sa na http://www.blogspot.com Mozes si tam obrazky aj videa pridavat, jednoducho sa daju clanky vkladat a podobne. To bude pre teba asi idealne. Btw, patri to pod google ;)
Ďakujem za radu. Predtým než sa tam (možno) registrujem, chcem sa ešte opýtať:
1. Založenie aj prístup na blog je zadarmo ?
2. Čítať články na blogu môžu aj NEregistrovaný užívatelia ? (Myslím tým, že každý bude mať prístup k mojim článkom ?)
3. Môžem si založiť k článku aj nejakú diskusiu alebo anketu ?
4. Ak sa registrujem, tak URL môjho blogu bude mať tvar: www (moje meno) blogger.com ?
5. Je stránka v slovenčine ? Myslím tým, že keď na stránke pracujem, či tam sú pokyny v slovenčine.
faugusztin napísal:Alebo na Wordpress. Ale zadarmo normalny hosting tazko. http://sk.wordpress.com/
A ten wordpress je aký ? Má aspoň funkcie, aké som napísal po 4 bod ?


Ďakujem za odpovede, veľmi mi tým pomôžete pri výbere stránky.
faugusztin
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 15054
Dátum registrácie: Ut 26. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava/Štúrovo

Re: Potrebujem pomoc pri výbere webhostingu...

Príspevok od používateľa faugusztin »

Wordpress :
1. Ano, zadarmo je do kapacity 3GB.
2. Ano.
3. Diskusia je standard (mozes ju vypnut), anketu asi cez plugin.
4. nazov.wordpress.com
5. Neviem, vyskusaj si to :).
Používateľov profilový obrázok
newmi
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 7700
Dátum registrácie: Ut 23. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: Trnava

Re: Potrebujem pomoc pri výbere webhostingu...

Príspevok od používateľa newmi »

blogspot resp blogger
1. ano
2. ano
3. ano
4. ano
5. tusim je uz aj po slovensky

ak mas na googli ucet ( napr mail) tak sa ani nemusis nanovo registrovat na blogger ;) staci sa prihlasit
myPC CPU:i5 3350P, MB:Gigabyte B75M D3H, RAM:8GB Kingston 1600MHz cl9, VGA:MSI R9 270 Gaming DVD-RW:LG H12NR, HDD:Toshiba 1TB, SSD:Toshiba HG2 256GB, LCD:LG W2220P-BF, Case: SilentiumPC Gladius M35,PSU:Seasonic M12II 520W, Router: Mikrotik hAP ac2 myPhone: Google Pixel 4a myStation: Playstation 3 myHeadphones: Sennheiser HD 438
Používateľov profilový obrázok
Mirdis
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 2017
Dátum registrácie: Ut 04. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Stará Ľubovňa/Prešov

Re: Potrebujem pomoc pri výbere webhostingu...

Príspevok od používateľa Mirdis »

Wordpress :
5. ano je
NTB1:MacBook Pro (13-inch, 2014, 2,5 GHz Dual-Core Intel Core i5, 8 GB RAM)
NTB2:MacBook Pro (13-inch, 2018, 2,7 GHz Quad-Core Intel Core i7,16 GB RAM)
NTB3:MacBook Pro (13-inch, 2020, Apple M1,16 GB RAM)

Návrat na "Siete"