WiFi problém

Všetko o sieťach, nastaveniach, problémoch ...
gamer222
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 482
Dátum registrácie: So 08. Nov, 2008, 10:50
Bydlisko: Bratislava

WiFi problém

Príspevok od používateľa gamer222 »

cawte, dnes som konečne po dlhšom čase doma tak som konečne zapojil nový wifi router http://homestore.cisco.com/en-us/Router ... ewprod.htm, nainštaloval som program čo bol na priloženom CD, a všetko ide OK ( internet na hlavnom PC + wifi guest ) až na to že na sestrinom ntb (sony vaio) sa nedá pripojiť na hlavnú wifinu ale len na guesta, pri hlavnej má v ponuke také červené x-ko a pod tým píše: "This setting saved on this computer for the network do not match the requierements of the network." Neviete v čom by mohol byť problém? Viem po anglicky ale nerozumiem jaké nastavenia v tom ntb nevyhovujú požiadavkám siete keď na guesta sa pripojí bezproblémov
NTB: ASUS GL553VE: i7-7700HQ, NVIDIA GeForce GT 1050ti 4 GB, 16 GB RAM
Používateľov profilový obrázok
fastboy
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 54
Dátum registrácie: Po 27. Aug, 2007, 08:00
Bydlisko: Hlohovec(Žlkovce)

Re: WiFi problém

Príspevok od používateľa fastboy »

Ak pouzivas WPS,tak problem by mohol byt tam,nenapisal si vsak aky OS pouzivas na NTB.NTB pravdepodobne nie je schopny ziskat sitovy kluc z Routra a tak by si ho mal skusit priradit manualne.Odbornik na siete vsak nie som a mozno sa mylim,ale aspon som zacal a najde sa niekto,kto ti pomoze najst spravne riesenie.

//PRESUNUTÉ - newmi
gamer222
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 482
Dátum registrácie: So 08. Nov, 2008, 10:50
Bydlisko: Bratislava

Re: WiFi problém

Príspevok od používateľa gamer222 »

ďakujem za odpoveď... windows je na všetkých 7 64-bit, v tom problém nie je, problém je v šifrovaní WPA2 ktoré sestrin ntb nepodporuje a preto sa nemoze pripojiť na wifi, iba cez guesta... nemozem to vyriesit inak pretoze ked nastavim iba WPA sifrovanie tak sice pojde pripojit ale len s pomalsim b/g standardom a to sa mi neoplatí pretože na svojom ntb ktorý podporuje aj WPA2 potrebujem n-kový (je o dosť rýchlejší) a bez šifrovania tiež nechcem fungovať takže sa bude musieť pripájať stále cez guesta čo by nebol taký problém ale neide nastaviť domáca sieť čo je dosť nepraktické keď chcem poslať nejaký súbor z jedného PC na druhý... neviete jak by sa dala poriešiť tá domáca sieť?
NTB: ASUS GL553VE: i7-7700HQ, NVIDIA GeForce GT 1050ti 4 GB, 16 GB RAM

Návrat na "Siete"