aky odpor na spomalenie Primecoolera 40x40mm?

Všetko o chladení procesorov, grafických kariet, pasí­vne chladenie, ventilátory...
erik
Deaktivovaný
Deaktivovaný
Príspevky: 862
Dátum registrácie: Po 07. Mar, 2005, 20:00

Príspevok od používateľa erik »

pre upresnenie... 7V - red namiesto black, black nechat out, s yellow nerobit nic...
Používateľov profilový obrázok
Matl0_w1C
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 630
Dátum registrácie: Po 23. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: BA

Príspevok od používateľa Matl0_w1C »

cyrix napísal:mudrlantov nemam rad!
spytam sa posledny krat, da sa to spravit 7 alebo 5V prehodenim kablikov? alebo nie?
da sa , jasne ze da, staci ventilator pripoojit na zlty(+)a cerveny(-) :roll:
Brm brm wrrrrrrrrrrr.. gotcha!..
Používateľov profilový obrázok
Petrex
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 165
Dátum registrácie: Pi 27. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Dubnica nad Váhom(33)

Pozor!!!Dobra rada!!!

Príspevok od používateľa Petrex »

Ked si zapojis zlty a cerveny aby si dostal 7Voltov tak je tym velmi namahany zdroj,,,,nahoda je .....a odide ti zdroj a vezme zo sebou aj zbytok PC......7v v ziadnom pripade nie...!!!!!Radsej nejaky odpor na 12v si zarad...ale aspon 2w...nie mini...... :wink: :wink: Alebo pokial ti postacuje tak tych 5 v mozes,,,ale potom to uz moc nechladi..... :lol:
DELL Xps M1530,T7250,4GB Ram,8600GT,500GB 7200rpm.
Asus K50AB
Dell Latitude D600
Core2Duo 2180+7600GT
Core2Duo 4500+HD5770
P4 3,2HT+7600GT
Používateľov profilový obrázok
mrsairus
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 15
Dátum registrácie: Ut 31. Jan, 2006, 02:00

omg

Príspevok od používateľa mrsairus »

vyhrab doma z nejakeho stareho TV alebo radia alebo neviem coho(alebo kup) nejaky potenciometer (cca 100 Ohmov),cvakni cerveny kablik na vetraku ,jeden koniec daj na bezec potenciometra(stredna nozicka) a druhy kablik na jednu z tych krajnych

a mas to a nastavis si odpor pri ktorom je vetracik tichy a aj sa roztoci

8)
Používateľov profilový obrázok
Matl0_w1C
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 630
Dátum registrácie: Po 23. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: BA

Re: omg

Príspevok od používateľa Matl0_w1C »

mrsairus napísal:vyhrab doma z nejakeho stareho TV alebo radia alebo neviem coho(alebo kup) nejaky potenciometer (cca 100 Ohmov),cvakni cerveny kablik na vetraku ,jeden koniec daj na bezec potenciometra(stredna nozicka) a druhy kablik na jednu z tych krajnych

a mas to a nastavis si odpor pri ktorom je vetracik tichy a aj sa roztoci

8)
:wink: tak teraz si napisal dobru somarinu, ,pretoze v radiu ani v telke vykonovy potenciometer nenajdes, potrebujes vykonovy, v telkach su len slabovykonove-signalove, a to sa uz viac oplati regulator. . . na tvojej rade by mu potenciometer coskoro zhorel :roll:
Brm brm wrrrrrrrrrrr.. gotcha!..
Používateľov profilový obrázok
VladoC
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 45
Dátum registrácie: Ut 14. Mar, 2006, 02:00
Bydlisko: Zvolen

Príspevok od používateľa VladoC »

Ja mam na CPU aktivny chladic AC Super Silent Pro4 (FAN 80x80x37mm, 12V, 0,14A, 2600 RPM, 20 dB).
Otacky ventilatora som znizil na 1800 RPM tak, ze som prerusil cerveny vodic (stredny) a do serie som zapojil odpor o velkosti 54Ω/0,5W.
Napajacie napatie kleslo na 7,4V a otacky ventilatora na 1875 RPM.
XP-SP3; Intel P4A 1,8 GHz; 1 GB RAM; Hansol 920D; Maxtor 6Y060L0 (60 GB); FORTRON/SOURCE ATX-350GTF; ASUS DRW-1604P; WiFi; +MB,+GK-bazár
Používateľov profilový obrázok
Nesqwik
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 321
Dátum registrácie: So 04. Mar, 2006, 02:00
Bydlisko: Trnava

Príspevok od používateľa Nesqwik »

no k tym ,,televizorovim,, potenciometrom zalezi z akej telky ja mam zo starej tesly tie co ovladaly jas, kontrast a pod. a su v poho slapu uz asi pol roka mam ich na 12V ale daju sa prenut aj ja 5V

ak sa ti ten fan roztoci na 12 V a na 5 nie tak potom by som volil redukciu + odpor cca 50 ohm +- 2W ,to zapojenie 7V red+yelow je fakt risk
Používateľov profilový obrázok
sangrez
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 36
Dátum registrácie: Št 13. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice

Príspevok od používateľa sangrez »

Hmm, a co takto kupit do 150sk klasicky regulator napetia pre chladice? 8) Myslim, ze takyto peniaz naskrabe aj student, a nemusi sa nic rozoberat a prehadzovat kable.

Návrat na "Chladiče a všetky druhy chladenia"