Sem patri všetko o ovládačoch a nastaveniach ovládačov pre základné dosky, grafické karty a príslušenstvo plus všetko o nových BIOSoch, flashovaní zakladných dosiek, grafických kariet a iného HW...
eFatal2ty
Používateľ
Príspevky: 1426 Dátum registrácie: So 03. Máj, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava
Príspevok
od používateľa eFatal2ty » St 26. Okt, 2011, 12:20
Zabudol som heslo do BIOS na notebooku HP4525s.
Je nejaká možnosť to spojazdniť?
Preflashovať sa to nedá, lebo predtým pýta to heslo.
Notebook mám ešte dlho v záruke, vzťahuje sa to aj na toto.
Viete niekto poradiť? Základný reťazec si spomínam, len ja som tam pridal do toho ešte niečo a už neviem že čo.
GamingPC: MTB: ASUS ROG X570-E Gaming AM4 CPU: AMD Ryzen 7 5800X3D + Noctua NH U12S SE-AM4 Chromax RAM: Corsair 32GB KIT DDR4 3200MHz CL16 Vengeance RGB PRO GPU: ASUS Dual Radeon RX 6700XT 12GB PCI-E 4.0 SND: Creative SB AE-5 SSD: 2xSamsung 980 PRO 1TB NVMe M.2 HDD: WDC Gold 4TB SATA BOX: CoolerMaster MC600P + 6x14CM Noctua Chromax FANs PSU: Seasonic Prime Ultra Gold 750W + CableMod B&W LCD: Dell S2721DGFA IPS 2K@165Hz DSK: HyperX Alloy Elite 2 Red + Wrist Rest + Glorious Model O + FuryS Pro Speed Pad SND: Logitech Z906 5.1 + HyperX Cloud Alpha Blackout OSW: MS Win 11 PRO
Notebook: Lenovo ThinkPad T460p i5-6300HQ/32GB DDR4/860Evo 1TB SSD/14" FHD/W10P
MaceKx
Používateľ
Príspevky: 2847 Dátum registrácie: So 26. Feb, 2011, 16:55
Bydlisko: Skalica
Príspevok
od používateľa MaceKx » St 26. Okt, 2011, 14:51
Je na notebooku jumper ? Ale ked ho mas v zaruke tak ho asi otvarat nechces.
eFatal2ty
Používateľ
Príspevky: 1426 Dátum registrácie: So 03. Máj, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava
Príspevok
od používateľa eFatal2ty » St 26. Okt, 2011, 15:33
Ved prave, to ho radsej vezmem na reklamaciu.
GamingPC: MTB: ASUS ROG X570-E Gaming AM4 CPU: AMD Ryzen 7 5800X3D + Noctua NH U12S SE-AM4 Chromax RAM: Corsair 32GB KIT DDR4 3200MHz CL16 Vengeance RGB PRO GPU: ASUS Dual Radeon RX 6700XT 12GB PCI-E 4.0 SND: Creative SB AE-5 SSD: 2xSamsung 980 PRO 1TB NVMe M.2 HDD: WDC Gold 4TB SATA BOX: CoolerMaster MC600P + 6x14CM Noctua Chromax FANs PSU: Seasonic Prime Ultra Gold 750W + CableMod B&W LCD: Dell S2721DGFA IPS 2K@165Hz DSK: HyperX Alloy Elite 2 Red + Wrist Rest + Glorious Model O + FuryS Pro Speed Pad SND: Logitech Z906 5.1 + HyperX Cloud Alpha Blackout OSW: MS Win 11 PRO
Notebook: Lenovo ThinkPad T460p i5-6300HQ/32GB DDR4/860Evo 1TB SSD/14" FHD/W10P
shiro
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9363 Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica
Príspevok
od používateľa shiro » St 26. Okt, 2011, 16:25
lol a co im povies? toto nieje vyrobna vada, na zaruku zabudni.
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Kingston FURY 32GB DDR4 3600 MHz CL18 Beast Black | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 32" Samsung ViewFinity S60UA | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi 14T 256GB
jesus1992
Používateľ
Príspevky: 629 Dátum registrácie: Ut 25. Aug, 2009, 10:38
Bydlisko: Bratislava, ruzinov
Príspevok
od používateľa jesus1992 » St 26. Okt, 2011, 16:52
Neviem ak by sa to stalo mne tak by som to riesil asi tak ze ho zoberem do servisu a poviem im nech mi vyberu baterku na 10 min a potom mi ju tam vratia... (ale ci to spravia to neviem...) (teraz si ani nie som isty ci ma NB baterku...)
STENLY
Pokročilý používateľ
Príspevky: 10908 Dátum registrácie: So 20. Dec, 2008, 13:44
Bydlisko: RK (34)
Príspevok
od používateľa STENLY » St 26. Okt, 2011, 17:32
teraz si ani nie som isty ci ma NB baterku...
tá tvoja veta vyznela smiešne
samozrejme vieme ktorú baterku si myslel... áno majú 3V batériu
MB: ASUS ROG STRIX Z490-G GAMING (WI-FI) CPU: INTEL Core-i5 10600KF @ 4,1GHz, Boost 4.8GHz RAM: CRUCIAL Ballistix Black 2x8GB 3600MHz CL16
GPU: GIGABYTE GTX 1650 SSD: SAMSUNG 970 EVO 1TB HDD: WD Red 3TB PSU: CORSAIR AX750 CASE: CORSAIR Obsidian 350D W LCD: Dell U2412M 24''
Repro: Logitech Z2300 + Magnat Monitor Supreme 102
eFatal2ty
Používateľ
Príspevky: 1426 Dátum registrácie: So 03. Máj, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava
Príspevok
od používateľa eFatal2ty » St 26. Okt, 2011, 17:39
Mám skúsenosť, že niekedy ani to nepomôže.
GamingPC: MTB: ASUS ROG X570-E Gaming AM4 CPU: AMD Ryzen 7 5800X3D + Noctua NH U12S SE-AM4 Chromax RAM: Corsair 32GB KIT DDR4 3200MHz CL16 Vengeance RGB PRO GPU: ASUS Dual Radeon RX 6700XT 12GB PCI-E 4.0 SND: Creative SB AE-5 SSD: 2xSamsung 980 PRO 1TB NVMe M.2 HDD: WDC Gold 4TB SATA BOX: CoolerMaster MC600P + 6x14CM Noctua Chromax FANs PSU: Seasonic Prime Ultra Gold 750W + CableMod B&W LCD: Dell S2721DGFA IPS 2K@165Hz DSK: HyperX Alloy Elite 2 Red + Wrist Rest + Glorious Model O + FuryS Pro Speed Pad SND: Logitech Z906 5.1 + HyperX Cloud Alpha Blackout OSW: MS Win 11 PRO
Notebook: Lenovo ThinkPad T460p i5-6300HQ/32GB DDR4/860Evo 1TB SSD/14" FHD/W10P
MaceKx
Používateľ
Príspevky: 2847 Dátum registrácie: So 26. Feb, 2011, 16:55
Bydlisko: Skalica
Príspevok
od používateľa MaceKx » St 26. Okt, 2011, 17:59
Ešte jedna otázočka na čo potrebuješ ísť do BIOSU ?
M1ch4l
VIP
Príspevky: 6762 Dátum registrácie: Št 21. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Kysucký Lieskovec / Praha
Príspevok
od používateľa M1ch4l » St 26. Okt, 2011, 18:15
skusat heslo...pokial si spominas na zakladny retazec, tak by si to mal nejako uhadnut
alebo s notasom do servisu
tam by ti to mali spravit, ale samozrejme za poplatok
Music:
AKG K712 Pro / Beyerdynamic DT 770 Pro 80 Ohm @
Topping DX7 Pro
Bike:
2022 Canyon Neuron CF 8 ; Coffee:
Chemex 6-cup
CPU 7800 X3D + DeepCool AK620; MB ROG Strix B650E-E; RAM G.Skill 32GB 6000CL30; GPU 7900XT Pulse; OS SSD 980 Pro 1TB; Storage SN850X 4TB, SN850X 2TB, 860 QVO 2TB; PSU ROG Strix 850W Aura; CASE Define R4 Arctic White Window; Peripherals Aorus AD27QD + DELL U2311H, Razer Huntsman V2 (red linear), Razer Basilisk V3 Pro + Razer Destructor 2, Blue Snowball
eFatal2ty
Používateľ
Príspevky: 1426 Dátum registrácie: So 03. Máj, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava
Príspevok
od používateľa eFatal2ty » St 26. Okt, 2011, 18:34
Ze naco? Lebo ja som si povypinal vsetky nepotrebne porty aj bootovania a teraz tam potrebujem pripojit eSata disk.
A este ked budem chciet preinstalovat win tak ho nepreinstalujem niak, len takto jak bezim cez windows ale to je onicom.
GamingPC: MTB: ASUS ROG X570-E Gaming AM4 CPU: AMD Ryzen 7 5800X3D + Noctua NH U12S SE-AM4 Chromax RAM: Corsair 32GB KIT DDR4 3200MHz CL16 Vengeance RGB PRO GPU: ASUS Dual Radeon RX 6700XT 12GB PCI-E 4.0 SND: Creative SB AE-5 SSD: 2xSamsung 980 PRO 1TB NVMe M.2 HDD: WDC Gold 4TB SATA BOX: CoolerMaster MC600P + 6x14CM Noctua Chromax FANs PSU: Seasonic Prime Ultra Gold 750W + CableMod B&W LCD: Dell S2721DGFA IPS 2K@165Hz DSK: HyperX Alloy Elite 2 Red + Wrist Rest + Glorious Model O + FuryS Pro Speed Pad SND: Logitech Z906 5.1 + HyperX Cloud Alpha Blackout OSW: MS Win 11 PRO
Notebook: Lenovo ThinkPad T460p i5-6300HQ/32GB DDR4/860Evo 1TB SSD/14" FHD/W10P
killswitch
VIP
Príspevky: 4595 Dátum registrácie: Pi 21. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: BA-Okolie
Príspevok
od používateľa killswitch » St 26. Okt, 2011, 18:58
eFatal2ty
Používateľ
Príspevky: 1426 Dátum registrácie: So 03. Máj, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava
Príspevok
od používateľa eFatal2ty » St 26. Okt, 2011, 21:05
To je uplne iny typ, moj nejde len tak lahko otvorit lebo cely spodok je 1 velky plast a to je dost narocne davat dole a ani neviem, ze kde su tam sroby asi pod podstavcami, ktore by bolo treba odlepit, neviem najst nikde obrazok, aby som vam to ukazal.
Necham to tak, spravim to inak cez ten externy disk, ked budem potrebovat ten win preinstalovat dam to do servisu na reset. Nasiel som este toto:
http://h30434.www3.hp.com/t5/Other-Note ... d-p/118937 ale nechcem prist o zaruku lebo je este novy.
A aj tak som sa v nom skusal sparat, ale nikde som nevidel baterku, tak to bolo zbytocne, ale zaruka aspon ostala.
GamingPC: MTB: ASUS ROG X570-E Gaming AM4 CPU: AMD Ryzen 7 5800X3D + Noctua NH U12S SE-AM4 Chromax RAM: Corsair 32GB KIT DDR4 3200MHz CL16 Vengeance RGB PRO GPU: ASUS Dual Radeon RX 6700XT 12GB PCI-E 4.0 SND: Creative SB AE-5 SSD: 2xSamsung 980 PRO 1TB NVMe M.2 HDD: WDC Gold 4TB SATA BOX: CoolerMaster MC600P + 6x14CM Noctua Chromax FANs PSU: Seasonic Prime Ultra Gold 750W + CableMod B&W LCD: Dell S2721DGFA IPS 2K@165Hz DSK: HyperX Alloy Elite 2 Red + Wrist Rest + Glorious Model O + FuryS Pro Speed Pad SND: Logitech Z906 5.1 + HyperX Cloud Alpha Blackout OSW: MS Win 11 PRO
Notebook: Lenovo ThinkPad T460p i5-6300HQ/32GB DDR4/860Evo 1TB SSD/14" FHD/W10P
kramer
Používateľ
Príspevky: 1447 Dátum registrácie: Ne 07. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: Rožňava
Príspevok
od používateľa kramer » Ut 13. Dec, 2011, 19:51
A nemáš tam tlačítko na reset CMOS lebo ja na svojom Booku mam takú malú dierku pre ihlu priamo nad tlačítkom a vyrovnanou zicherkou ho viem zatlačiť a vyresetuje mi BIOS ale ci to zmaže aj heslo tak to neviem
CPU: AMD Ryzen 7 3800XT + DeepCool Lucifer V2, MB: ASUS ROG Strix B550-F Gaming (AM4), RAM: Vengeance LPX DDR4 3600MHz C16 (2x16GB), PSU: Corsair TX650W, VGA: XFX Swift AMD Radeon RX 9060 XT OC 16G Triple Fan, LCD: ACER ED 273, DISKY: Samsung NVMe 990 EVO 1TB, WD Blue 3D SSD NAND 1TB, HDD 500GB WD5003AZEX 64MB, WD Gold 2 TB , NoteBook: Acer Nitro 5 Shale Black
WOT - YouTube - Twitch - NoteBook
eFatal2ty
Používateľ
Príspevky: 1426 Dátum registrácie: So 03. Máj, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava
Príspevok
od používateľa eFatal2ty » St 14. Dec, 2011, 14:53
No aj to by pomohlo a nad akym tlacitkom?
GamingPC: MTB: ASUS ROG X570-E Gaming AM4 CPU: AMD Ryzen 7 5800X3D + Noctua NH U12S SE-AM4 Chromax RAM: Corsair 32GB KIT DDR4 3200MHz CL16 Vengeance RGB PRO GPU: ASUS Dual Radeon RX 6700XT 12GB PCI-E 4.0 SND: Creative SB AE-5 SSD: 2xSamsung 980 PRO 1TB NVMe M.2 HDD: WDC Gold 4TB SATA BOX: CoolerMaster MC600P + 6x14CM Noctua Chromax FANs PSU: Seasonic Prime Ultra Gold 750W + CableMod B&W LCD: Dell S2721DGFA IPS 2K@165Hz DSK: HyperX Alloy Elite 2 Red + Wrist Rest + Glorious Model O + FuryS Pro Speed Pad SND: Logitech Z906 5.1 + HyperX Cloud Alpha Blackout OSW: MS Win 11 PRO
Notebook: Lenovo ThinkPad T460p i5-6300HQ/32GB DDR4/860Evo 1TB SSD/14" FHD/W10P
kramer
Používateľ
Príspevky: 1447 Dátum registrácie: Ne 07. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: Rožňava
Príspevok
od používateľa kramer » Št 15. Dec, 2011, 22:55
No na PCB od booku pozri obrázok. Ale ja mam Book ASUS N60DP či to majú aj iné tak neviem ale mne to plni úlohu Reset CMOS ale ci to premaže aj heslo to neviem. Skus pohľadať v príručke od NB alebo prezri zadnú stranu či tam niečo také nemáš.
CPU: AMD Ryzen 7 3800XT + DeepCool Lucifer V2, MB: ASUS ROG Strix B550-F Gaming (AM4), RAM: Vengeance LPX DDR4 3600MHz C16 (2x16GB), PSU: Corsair TX650W, VGA: XFX Swift AMD Radeon RX 9060 XT OC 16G Triple Fan, LCD: ACER ED 273, DISKY: Samsung NVMe 990 EVO 1TB, WD Blue 3D SSD NAND 1TB, HDD 500GB WD5003AZEX 64MB, WD Gold 2 TB , NoteBook: Acer Nitro 5 Shale Black
WOT - YouTube - Twitch - NoteBook