Samsung G3 Station

Všetko o pevných diskoch, solid-state diskoch, optických mechanikách, USB diskoch...
Používateľov profilový obrázok
NETcafeLV
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 343
Dátum registrácie: Št 18. Okt, 2007, 08:00
Bydlisko: Levice

Samsung G3 Station

Príspevok od používateľa NETcafeLV »

Chlapci zufaly som a potrebujem vase rady.
Vlastnim externy USB disk Samsung G3 Station 2TB s vlastnym napajanim a stala sa mi taka zaujimava vec s nim.
Potreboval som preinstalovat Windows, tak som na disk zalohoval vsetky data o ktore som nechcel prist, vsetko prebehlo v poriadku, novy Windows nahodeny a nastal cas nakopirovat data nazad do notebooku, no stalo sa to, ze ked som pripojil disk k notebooku, disk sa sice roztocil, no system ho vobec nedetekoval, ziadny najdeny novy hardware, skusil som ho aj v inych USB, stale nic.
Zufalostou som ho preniesol na stolovy PC kde som cakal ze ho nacita, kedze v davnej dobe mi tam siel perfektne, ale nic.
Vyskusal som uz 5 pocitacov, vsetky dostupne USB na nich, USB hub, ale disk sa proste odmieta spustit vo Windowse.
Tym padom sa neda ani naformatovat, aj za cenu straty dat na nom (co by som bol velmi nerad, keby o ne pridem).
Moja otazka preto smeruje k vam, ze ci vy neviete dajaky program, ktory by ten dany disk vedel otvorit, pripadne ci netreba dajaky dodatocny USB driver nahodit, co sa mi zda divne, kedze stolovy PC meneny nebol a tam nejde tiez.
MB: ASUS Z170 Pro Gaming CPU: Intel Core i7-6700K + NZXT Kraken X61 RAM: Kingston 2x16GB DDR4 2133MHz VGA: nVIDIA GeForce GTX980 SDD: Kingston SSDNow V300 240GB HDD: 3x2TB WD Green + 1x3TB WD Green PSU: Corsair HX1000W CASE: FRACTAL Define XL R2 Black Pearl
faugusztin
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 15054
Dátum registrácie: Ut 26. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava/Štúrovo

Re: Samsung G3 Station

Príspevok od používateľa faugusztin »

Rozmontuj krabicku, vyber disk, zapoj do SATA na doske.
Používateľov profilový obrázok
NETcafeLV
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 343
Dátum registrácie: Št 18. Okt, 2007, 08:00
Bydlisko: Levice

Re: Samsung G3 Station

Príspevok od používateľa NETcafeLV »

no hej, lenze rozmontovat krabicku je strasne zlozite, tazke a treba na to kusok stastia, uz nie tak som sa pri tom zapotil najmenej 30 minut, bo to bolo prve co ma napadlo a nikam som sa nedostal, maximalne k poskodeniu minimalnemu na krabicke disku z dovodu demontovania :(
este keby je ten disk moj, ale mam ho len pozicany od kolegu z prace, keby je moj, krabicku davno dolamem
MB: ASUS Z170 Pro Gaming CPU: Intel Core i7-6700K + NZXT Kraken X61 RAM: Kingston 2x16GB DDR4 2133MHz VGA: nVIDIA GeForce GTX980 SDD: Kingston SSDNow V300 240GB HDD: 3x2TB WD Green + 1x3TB WD Green PSU: Corsair HX1000W CASE: FRACTAL Define XL R2 Black Pearl
Používateľov profilový obrázok
NETcafeLV
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 343
Dátum registrácie: Št 18. Okt, 2007, 08:00
Bydlisko: Levice

Re: Samsung G3 Station

Príspevok od používateľa NETcafeLV »

staci dat externy disk zene do ruky a hned je vonku :D
netrvalo jej to ani 15 minut a vytiahla ho :D
chyba nakoniec nie je v disku, ale v tom malom plosnom spoji co spaja napajanie disku s vonkajsimi kablami, bo po naformatovani v PC disk taktiez nenajde a ina pricina byt nemoze
keby sa taky plosny spoj da niekde zohnat, nevahal by som a kupil by ho, alebo rozmyslam kupit uplne novu prazdnu krabicu na externy disk a tym sa moj problem vyriesi
MB: ASUS Z170 Pro Gaming CPU: Intel Core i7-6700K + NZXT Kraken X61 RAM: Kingston 2x16GB DDR4 2133MHz VGA: nVIDIA GeForce GTX980 SDD: Kingston SSDNow V300 240GB HDD: 3x2TB WD Green + 1x3TB WD Green PSU: Corsair HX1000W CASE: FRACTAL Define XL R2 Black Pearl

Návrat na "Pevné disky, SSD, M.2, úložný priestor a mechaniky"