Pripojenia na SQL server

Všetko o sieťach, nastaveniach, problémoch ...
Používateľov profilový obrázok
olbrait
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 36
Dátum registrácie: Ut 15. Máj, 2007, 08:00
Bydlisko: Podhájska + BA (25)

Pripojenia na SQL server

Príspevok od používateľa olbrait »

Ahojte, potreboval by som vyriešiť tento zatiaľ len teoretický, ale čoskoro praktický problém:
Je lokálna sieť 20 pracovných staníc s Win. Do tejto siete potrebujem na jeden z počítačov nainštalovať SQL server tak, aby sa na tento SQL server mohli pripájať užívatelia zo všetkých počítačov. Že SQL Express takýto počet pripojených užívateľov nezvládne mi je jasné, čo ale neviem je, či vôbec má pri takomto počte pripojených užívateľov zmysel dávať nejakú enterprise verziu SQLka na desktop (či už s XP alebo s Win7). Nie sú tam nejaké obmedzenia čo sa týka napríklad počtu pripojení, kvôli ktorým by tento SQL server mal byť nainštalovaný nie na desktope ale na windows serveri?
Vďaka
milan@olbrait:~$ Linux zmenil vas zivot. Prajete si tieto zmeny ulozit [Y/n]? y
faugusztin
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 15054
Dátum registrácie: Ut 26. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava/Štúrovo

Re: Pripojenia na SQL server

Príspevok od používateľa faugusztin »

http://www.mydigitallife.info/half-open ... -required/

Uz nie je limitovany pocet TCP spojeni.
Používateľov profilový obrázok
olbrait
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 36
Dátum registrácie: Ut 15. Máj, 2007, 08:00
Bydlisko: Podhájska + BA (25)

Re: Pripojenia na SQL server

Príspevok od používateľa olbrait »

Veľmi pozitívna informácia. :good:
milan@olbrait:~$ Linux zmenil vas zivot. Prajete si tieto zmeny ulozit [Y/n]? y
Používateľov profilový obrázok
galen
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2237
Dátum registrácie: Št 01. Jún, 2006, 02:00
Bydlisko: Zilina

Re: Pripojenia na SQL server

Príspevok od používateľa galen »

ms-sql serveru je jedno, ci bezi na "serverovom" OS, alebo na "desktopovom", ziadne benefity z toho pre SQL server, ako aplikaciu neplynu
jedine co mas ako benefit je stabilita OS, a pripadne restarty z titulu windows-updates, alebo nastrojov na hlasenie chyb/monitoringu

co sa tyka poctu limitovanych spojeni, to uz tiez (nastastie) nemaju limitovane (teda, max. co som skusal bolo okolo 50 konkurentnych TCP/IP spojeni z roznych masin - viac som nemal potrebu testovat),
jedine limitovanie, ktore ma Express edicia je v pocte processorov, ktore moze vyuzivat (dopad na rychlost), a maximalna velkost vyuzivanej RAM a HDD/databazy (tusim 10GB u 2008 R2 ExpressEdition na databazu, RAM si nepamatam).
lava, prava, lava, prava ...

Návrat na "Siete"