resetovanie pc z neznameho dovodu

Ostatný HW, ktorý nepatrí do iných sekcií­, problémy s týmto HW ich riešenia...
Používateľov profilový obrázok
izopd
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 191
Dátum registrácie: Po 23. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa izopd »

mne tiez kedysi zahadne restartovalo pc este keD som mal povodny komp.niekedy po 5min niekedy len tak po 2hod ako sa mu zachcelo.vyriesil som to aplikaciou registry mechanic v 4.spustil som kompletny test a ten mi nasiel okolo 97 chyb ktore potom opravil a restarty sa uz nekonaly.mne to pomohlo treba skusit.
A co sa tyka pamati tak nekompatibilita sa u mna prejavovala ze mi resetovalo pc hneD ako sa snazil nabootovat do win.ani mi nenabehol windows.
ASUS A8N-SLI Premium,A64 X2 4400+ ,Thermaltake Big Typhon,Saphire radeon HD2900,,4GBYTE TwinX XMS Corsair 2-3-3-6 400Mhz,Creative X-Fi XtremeGamer FATAL1TY+Creative GigaWorks S750,Enermax Liberty 400W,2*WD3200YS SATA II,FDD,LG GSA-H20L,Logitech MX1000,CRT Philips Brilliance 107P5
Používateľov profilový obrázok
hanni
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 136
Dátum registrácie: Št 02. Mar, 2006, 02:00
Bydlisko: Nové Mesto nad Váhom (31)

Príspevok od používateľa hanni »

Mne tiez parkrat sam od seba restartoval comp....robil mi to program na sledovanie cinnosti na PC - XoftSpy. Ale raz za cas prebehnem PC programom TuneUp a precistim to...odvtedy no problem.

Teraz som kupil nove pamate a zdvihol mojho Prescotta z 2.4 na 3.0 GHz (dufam,ze neutrpel velky sok :lol: ),tak uvidim,aka bude stabilita.
Používateľov profilový obrázok
kremso
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 161
Dátum registrácie: Št 22. Júl, 2004, 14:00
Bydlisko: Trnava (19)

Príspevok od používateľa kremso »

Toto sa mi stalo uz dva krat, vzdy to bol zdroj, vzdy odisiel do vecnych lovist, druhykrat stiahol aj dosku.
Leopold Kronecker: Boh vytvoril cele cisla, vsetko ostatne je vytvorom cloveka
Používateľov profilový obrázok
Wizik
VIP
VIP
Príspevky: 4060
Dátum registrácie: Št 06. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava-Nové Mesto (23)

Príspevok od používateľa Wizik »

no takto :) ... ked mam len 1 pamat (tu svoju blitz) ide vsetko NP ... ale problem nebol v pamatiach... kolega rusty hovori ze by to mohlo byt v biose ... takze asi tam skusim hodit daky iny bios... vidi sa mi to ako celkom mozne riesenie
Notebook : Macbook Pro Retina 15" i7 2Ghz, 8GB RAM, 256GB SSD, Iris Pro, OS X Mavericks
Phone : iPhone 6 64GB space gray + HTC One M8
SONY RX100 - kompaktny bokeh
I MUSIC !
Používateľov profilový obrázok
velijura
Príspevky: 1455
Dátum registrácie: Po 26. Apr, 2004, 14:00
Bydlisko: BA (XXVIII)

Príspevok od používateľa velijura »

Pridam Dalsiu moznost...
...skus sa poriadne prizriet na dosku, ci tam niekde nie je niektory z kondenzatorov vyduty...

...vcera som totiz takto ukoncil svoje tyzdnove trapenie sa s pravidelnym vyhadzovanim BSOD, ktore zacalo minuly tyzden...po najdeni 2 kusov v menicoch pre pamate a AGP a ich naslednej vymene to zase bez problemov slape...
CPU Intel P4 | MB Abit SD7-533 | RAM 1GB PC400 Apacer | VGA MSI GF FX 5900XT | HDD Hitachi 7k250 160GB | DVD LG GSA-4160B & Toshiba SD-R1312 | SOUND SB Audigy2 ZS | PSU Chill 510W | CONTROL MS Natural Multimedia Keyboard + MS IntelliMouse Explorer 4.0 + Steelpad QcK + MS Sidewinder 3D Pro | CASE Chenbro Gaming Bomb | COOLING Ertyho WB & IceRex S12 & SELTZ L20 | FANS 3x AC Arctic Fan Pro2L & 1x AC Arctic Fan3 & 1x TT SilentWheel + TT Hardcano12 | SCREEN Benq FP783 | PRINTER Canon PIXMA iP4200
PHOTO Panasonic Lumix DMC-FZ20 & PENTAX K100D + DA 18-55/50-200/Tamron 28-75 + Vosonic X-Drive VP3320 + Toshiba MK-8025GAS 80GB + Velbon Sherpa 750R
Používateľov profilový obrázok
jose
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 532
Dátum registrácie: Ne 10. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa jose »

@wizik:ak z istotou mozes vylucit system(preinstaloval si pri vymene MB win na cisto?resp.objavuju sa chybove hlasky?),trebalo by vsetko prejst a pozapajat,a dalsi krok skusat jednotlivo CPU,RAM,HD....inac zacvakol si ten box chladic do tej spravnej polohy?obcas aj to byva problem=komp sa ani nerozbehne=iba pipa...
duch

GeForce 6600GT - restart pls HELP!!!!

Príspevok od používateľa duch »

Mam zakl.dosku Asus a gr.kartu GeForce 6600GT. A mam problem,ze mi restartovava samo od seba komp. Zdrojom to urcite nie je,pretoze pouzivam 400W. Toto iste mi robilo aj na doske od Abit. Napr. pri hrani Call Of Duty 2 slape ako hodinky,nic sa nedeje. Ked vsak hram C&C Generals,hra zasekava a casto sa stane ze restartuje cely komp. Uz sa mi zopar krat stalo,ze restartlo aj priamo vo Wine.Pri vymene za GeForce 5200 hra aj Win slapal v pohode. Kde moze byt problem? Skusal som menit ovladace aj directx aj komplet vsetko uz asi.Nic som nepretaktovaval ani niajk neupravoval . Pomozte co s tym !!!! Dakujem.
Používateľov profilový obrázok
Wizik
VIP
VIP
Príspevky: 4060
Dátum registrácie: Št 06. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava-Nové Mesto (23)

Príspevok od používateľa Wizik »

jose napísal:@wizik:ak z istotou mozes vylucit system(preinstaloval si pri vymene MB win na cisto?resp.objavuju sa chybove hlasky?),trebalo by vsetko prejst a pozapajat,a dalsi krok skusat jednotlivo CPU,RAM,HD....inac zacvakol si ten box chladic do tej spravnej polohy?obcas aj to byva problem=komp sa ani nerozbehne=iba pipa...
no dnes som vyberal dosku von a trosku sa hrajkal a ta cirna haluska mi zacvakla :) ... ale v tom to nebolo si myslim... asi kupim ete jednu blitz ramku a skusim co to dokaze lebo podla mna si moja doska nesadla s tymi tvojimi goodramkami
Notebook : Macbook Pro Retina 15" i7 2Ghz, 8GB RAM, 256GB SSD, Iris Pro, OS X Mavericks
Phone : iPhone 6 64GB space gray + HTC One M8
SONY RX100 - kompaktny bokeh
I MUSIC !

Návrat na "Hardware všeobecne"