Skylink vs Magio Sat vs Magio TV vs Digi TV

Sekcia primárne určená k radám o nákupe PC komponentov a príslušenstva...
CageJ
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 7976
Dátum registrácie: Ne 02. Jan, 2011, 01:43
Bydlisko: Presov

Re: Skylink vs Magio Sat vs Magio TV

Príspevok od používateľa CageJ »

Na astru je minimum 45cm, 60cm je odporucane, 80cm bude s rezervou... S prijimacom skusenosti nemam, ale mozem povedat, ze z tych oficialnych co su na stranke skylinku je Topfield najrychlejsi(vykonny procesor a rychle prepinanie kanalov) a zaroven kvalita -SD sa vyrovna i prekona drahsie prijimace.. Akurat problem s nahravanim.. Co neodporucam je Opticum tam je ta SD kvalita hrozna a ak nema uz konecne HD menu, tak i menu je priserne...V HD su vsetky prijimace uz ako-tak porovnatelne..
Používateľov profilový obrázok
GASPi
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2614
Dátum registrácie: Pi 01. Jún, 2007, 08:00
Bydlisko: Trnava/Hlohovec

Re: Skylink vs Magio Sat vs Magio TV

Príspevok od používateľa GASPi »

Co sa tyka SB, tak tam by som rad nieco, co ma prijemne a dobre spracovane, citatelne menu (EGP,..) a samozrejme je aj rychly pri prepinani.
Ten Topfield SBI 2060 vyzera zaujimavo --> http://www.digizone.cz/clanky/topfield- ... i-novinka/ aj so screenami ...co si myslel tym problemovym nahravanim?
Spoiler: ukázať
CPU: Intel Core i5-4670K (3,4GHz@???), CPU cooler: Cooler Master Hyper 212+ EVO, MB: ASUS Z87-A, GPU: MSI GeForce GTX 1080 Ti GAMING X, DDRAM: 2x4GB Kingston DDR3 1600MHz CL9 HyperX X2 Grey Series, SSD: CRUCIAL M4 256GB + SAMSUNG 850 EVO 500GB HDD: SAMSUNG HD501LJ 500GB SATA, DVD-RW: ASUS DRW-24B1ST, SOUND: ASUS Xonar Phoebus + Logitech Z-2300 + Sony MDR-1RBT, CASE: Fractal Design Define R5 Blackout, PSU: EVGA SuperNOVA 750 G2, LCD: 34" Xiaomi Mi Curved Gaming Monitor
BattleTag
STEAM
Používateľov profilový obrázok
Toman
VIP
VIP
Príspevky: 7733
Dátum registrácie: St 06. Júl, 2005, 20:00
Bydlisko: Engerau/Dreamland (Bratislava/Senec) (22)

Re: Skylink vs Magio Sat vs Magio TV

Príspevok od používateľa Toman »

k magio TV: maju to rodicia (na optike) a obraz je VELMI komprimovany, pry chylich scenach to vyzera ako ked pozeras video s Youtube... - tam by som nesiel ani nahodou! (na 42 telke mi ta kompresia velmi vadi)

a tak som si pred 2 tyzdnami doma poskladal satelit:

- montaz zvladne trosku sikovnejsi clovek
- komponenty som bral z Agemu, maju tam ozaj dobre ceny, v malich lokalnych predajniach je vsetko NESKUTOCNE predrazene
- ja som si nakoniec nekupil ziadnu kartu
- investoval som racej do kvalitnejsieho linuxoveho primaca do ktoreho si viem strcit HDD a ktory vie zdielat karty z ukrajinskeho servera http://satelitne-prijimace.heureka.sk/a ... d/recenze/
- ma svoje muchy ale uz som si zvikol (vadi mi nanom chladenie (treba vymenit chladic), vadi mi spotreba v standby a je celkovo komplikovanejsi, ale ma obzvlast pekne spracovanie obrazu (jeden z najlepsich na trhu), a ma uz ako tak vyladeny FW a hlavne je nan na SK dobry support)

T. :-)
AMD 7600X, B650M, 32Gb 6400, RTX 3070TI, Fractal Torrent
CageJ
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 7976
Dátum registrácie: Ne 02. Jan, 2011, 01:43
Bydlisko: Presov

Re: Skylink vs Magio Sat vs Magio TV

Príspevok od používateľa CageJ »

jo,jo.. ja tiez radim linuxove, ale tie idu len za prijimac cca 400+€... S tymto hore uvedenym skusenosti nemam...

K Topfieldom - problem je v IRDETO karte, samozrejme ak budes kupovat novy dostanes iba tuto... A tu je ten hacik. Ochrana proti nahravania, kopirovaniu a pod. Ide o to, ze prijimac kanaly ktore nahrava nedokaze okamzite prekodovavat/dekodovat(napr. Ferguson ci Opticum to vie). Pokial skylink zmeni pristupove kody (cca kazdych 24h) nahrany program nie je prehratelny. Avsak nedavno som si vsimol jednu vec, pristupove kody uz prijimac pridava k jednotlivym kanalom.... Bud tu nastala zmena zo strany FW alebo skylinku... Musim este otestovat dlhsie ale kluce su farebne odlisene - modry a modrozlty(za nazvom ikonka). Ak sa nemylim, tak modrozlty je viazany na nahraty program trvalo avsak tento program nejde ''dekodovat''(co v tomto pripade nie je nutne) pricom modry ide dekodovat cca do tych 24h.... Z toho vyplyva, ze prijimac nahrava programy kodovane ale ide ich samozrejme dekodovat(podla kluca)...

''Co to pro zákazníka znamená? Tento přijímač pracuje pouze s registrovanou kartou zakoupenou s tímto přijímačem. Pokud máte již dříve zakoupenou registrovanou kartu IRDETO (například v druhém přijímači) přijímač ji sice v menu načte, ale programy s podmíněným přístupem nerozkóduje! To platí i o jiných Irdeto kartách ostatních poskytovatelů. Karta párovaná s tímto přijímačem nebude pracovat v jiných přijímačích a je tak chráněna proti případnému zneužití nebo odcizení.'' Myslim, ze predajca kartu vie resetnut...

Nevyhodou je akurat, ze nemozes nahravky preniest do PC.
Používateľov profilový obrázok
Pecko
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 73
Dátum registrácie: St 26. Okt, 2011, 08:00

Re: Skylink vs Magio Sat vs Magio TV

Príspevok od používateľa Pecko »

kedze sa do satelitnej techniky az tak nerozumiem hardware necham na inych ludi ale co sa tyka poskytovatelov tak odporucam jednoznacne skylink, zo spominanych 3 ma jednoznacne najlepsi obraz a neviem o ziadnych problemoch aj ked su vstupne naklady vyssie... co sa tyka magio sat, mame to doma a nechcel by som to uz nikdy! obraz nie je ziadna slava, sice vela kanalov ale 80% z nich su madarske a ukrajinske hluposti, na ktorych nic poriadne nebezi, v zakladnom baliku nieje ani ocko tv...magiobox hrozne pomaly reaguje a casto sa pri prepinani kanalov sam od seba vypne...ja uz len cakam kym skonci viazanost a kupujem skylink...
PC: ASUS M4A87TD/USB3 - AMD Phenom II X6 1055T CORSAIR H60 - ASUS GTX470 1,28GB - KINGSTON BLU 2x2GB 1333MHz - WD 640GB 64MB SATAIII - ITEC 700W CM - THERMALTAKE V3 - 23" LED SAMSUNG BX2350
NB: ACER ASPIRE ETHOS 5950G - INTEL i7-2630QM - AMD RADEON HD 6850M 2GB - 12GB DDR3 - 750GB HDD - BD-RW - 15,6" HD
Používateľov profilový obrázok
mi*so
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 403
Dátum registrácie: St 13. Jan, 2010, 17:54

Re: Skylink vs Magio Sat vs Magio TV

Príspevok od používateľa mi*so »

magio sat určite nie. Obrazová kvalita nič moc.
Používateľov profilový obrázok
GASPi
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2614
Dátum registrácie: Pi 01. Jún, 2007, 08:00
Bydlisko: Trnava/Hlohovec

Re: Skylink vs Magio Sat vs Magio TV

Príspevok od používateľa GASPi »

Takze myslim, ze sa viaceri zhodli, ze zo sluzieb je asi najlepsie riesenie Skylink.

Uz len vybrat ten spravny HW ;).
Spoiler: ukázať
CPU: Intel Core i5-4670K (3,4GHz@???), CPU cooler: Cooler Master Hyper 212+ EVO, MB: ASUS Z87-A, GPU: MSI GeForce GTX 1080 Ti GAMING X, DDRAM: 2x4GB Kingston DDR3 1600MHz CL9 HyperX X2 Grey Series, SSD: CRUCIAL M4 256GB + SAMSUNG 850 EVO 500GB HDD: SAMSUNG HD501LJ 500GB SATA, DVD-RW: ASUS DRW-24B1ST, SOUND: ASUS Xonar Phoebus + Logitech Z-2300 + Sony MDR-1RBT, CASE: Fractal Design Define R5 Blackout, PSU: EVGA SuperNOVA 750 G2, LCD: 34" Xiaomi Mi Curved Gaming Monitor
BattleTag
STEAM
CageJ
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 7976
Dátum registrácie: Ne 02. Jan, 2011, 01:43
Bydlisko: Presov

Re: Skylink vs Magio Sat vs Magio TV

Príspevok od používateľa CageJ »

Musis si uvedomit, ze aj kablovy operatori maju casto signal priamo zo satelitu :)...
Používateľov profilový obrázok
GASPi
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2614
Dátum registrácie: Pi 01. Jún, 2007, 08:00
Bydlisko: Trnava/Hlohovec

Re: Skylink vs Magio Sat vs Magio TV

Príspevok od používateľa GASPi »

Tak pani, obnovujem tuto temu po roku a pol :red: .
Chcem sa spytat, ci stale plati tvrdenie: SKYLINK > MAGIO SAT

Od posledneho prispevku som to neriesil, kedze nebol ani cas poriadne pozerat TV. No pomaly mi dochadza trpezlivost so stavajucou dedinskou kablovkou, ktoru si sem tam clovek zapne vecer (6€ mesacne za "digitalny prenos", kde nie vsetky stanice idu; pripadne EPG fici na zimnom case :facepalm: )
Taktiez ma nakopla sprava ohladne kupenia DIGI Slovakia Telekom-om (prenosy Premier League).
Tiez sa udiali aj mensie zmeny v Skylink (poplatky).

Stale mi odporucate skor Skylink ako Magio Sat?
(Magio TV bola vylucena kvoli internetu - Solo 3 a ziadna optika nie je dostupna)
Spoiler: ukázať
CPU: Intel Core i5-4670K (3,4GHz@???), CPU cooler: Cooler Master Hyper 212+ EVO, MB: ASUS Z87-A, GPU: MSI GeForce GTX 1080 Ti GAMING X, DDRAM: 2x4GB Kingston DDR3 1600MHz CL9 HyperX X2 Grey Series, SSD: CRUCIAL M4 256GB + SAMSUNG 850 EVO 500GB HDD: SAMSUNG HD501LJ 500GB SATA, DVD-RW: ASUS DRW-24B1ST, SOUND: ASUS Xonar Phoebus + Logitech Z-2300 + Sony MDR-1RBT, CASE: Fractal Design Define R5 Blackout, PSU: EVGA SuperNOVA 750 G2, LCD: 34" Xiaomi Mi Curved Gaming Monitor
BattleTag
STEAM
CageJ
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 7976
Dátum registrácie: Ne 02. Jan, 2011, 01:43
Bydlisko: Presov

Re: Skylink vs Magio Sat vs Magio TV

Príspevok od používateľa CageJ »

bohuzial to zatial stale plati... tiez som ja zachytil, ze bulharsky vysielatel, ktory ma uplink na niektore HD stanice ma problemy..
ale zatial ano.
Magio SAT je mrtva platforma.. takmer nula HD programov( za ten rok a pol, pridali az jeden teraz !!), podpora nula atd.
Používateľov profilový obrázok
GASPi
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2614
Dátum registrácie: Pi 01. Jún, 2007, 08:00
Bydlisko: Trnava/Hlohovec

Re: Skylink vs Magio Sat vs Magio TV

Príspevok od používateľa GASPi »

Tak znovu aktualne info. Cakal som ako to dopadne ohladom Digi a som milo poteseny.
Zaciatkom leta som bol rozhodnuty pre Skylink, uz aj znameho som mal prislubeneho na montaz, lenze doteraz nemal cas.
A ked teraz pozeram, si myslim, ze Digi je ovela lepsia volba. Minimalne vstupne naklady a za 10,9€ mesacne mate 52 programov.
Aky je vas nazor na Digi? Ma ho niekto z vas?
Spoiler: ukázať
CPU: Intel Core i5-4670K (3,4GHz@???), CPU cooler: Cooler Master Hyper 212+ EVO, MB: ASUS Z87-A, GPU: MSI GeForce GTX 1080 Ti GAMING X, DDRAM: 2x4GB Kingston DDR3 1600MHz CL9 HyperX X2 Grey Series, SSD: CRUCIAL M4 256GB + SAMSUNG 850 EVO 500GB HDD: SAMSUNG HD501LJ 500GB SATA, DVD-RW: ASUS DRW-24B1ST, SOUND: ASUS Xonar Phoebus + Logitech Z-2300 + Sony MDR-1RBT, CASE: Fractal Design Define R5 Blackout, PSU: EVGA SuperNOVA 750 G2, LCD: 34" Xiaomi Mi Curved Gaming Monitor
BattleTag
STEAM
Používateľov profilový obrázok
Andre
TV & Audio expert
TV & Audio expert
Príspevky: 11510
Dátum registrácie: St 09. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: Žilina

Re: Skylink vs Magio Sat vs Magio TV vs Digi TV

Príspevok od používateľa Andre »

neviem ci ides riesit kabel alebo satelit(nechce sa mi citat:), ale uz aj satelit ma od maja HDbox, otazny je datovy tok, ten ma asi kabel vacsi
5600X | Fortis 5 | STRIX B550-F | 32GB DDR4 3600 | RTX 3070 | Seasonic Focus Plus 650 Gold | NZXT S340 Elite
LG OLED42C21 | Corsair Scimitar + Roccat Hiro | Fnatic Gear Rush Red + CM wrist rest
Fanatec DD 8nm + Fanatec F1 V2 | Simgrade VX-PRO
Topping E50 + Focal Alpha 65
Používateľov profilový obrázok
GASPi
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2614
Dátum registrácie: Pi 01. Jún, 2007, 08:00
Bydlisko: Trnava/Hlohovec

Re: Skylink vs Magio Sat vs Magio TV vs Digi TV

Príspevok od používateľa GASPi »

Riesim jedine satelitnu sluzbu, kedze optiku nemame a IPTV nechcem kvoli obmedzovaniu internetu.
Momentalne to vidim na to Digi.
Spoiler: ukázať
CPU: Intel Core i5-4670K (3,4GHz@???), CPU cooler: Cooler Master Hyper 212+ EVO, MB: ASUS Z87-A, GPU: MSI GeForce GTX 1080 Ti GAMING X, DDRAM: 2x4GB Kingston DDR3 1600MHz CL9 HyperX X2 Grey Series, SSD: CRUCIAL M4 256GB + SAMSUNG 850 EVO 500GB HDD: SAMSUNG HD501LJ 500GB SATA, DVD-RW: ASUS DRW-24B1ST, SOUND: ASUS Xonar Phoebus + Logitech Z-2300 + Sony MDR-1RBT, CASE: Fractal Design Define R5 Blackout, PSU: EVGA SuperNOVA 750 G2, LCD: 34" Xiaomi Mi Curved Gaming Monitor
BattleTag
STEAM
Používateľov profilový obrázok
Toman
VIP
VIP
Príspevky: 7733
Dátum registrácie: St 06. Júl, 2005, 20:00
Bydlisko: Engerau/Dreamland (Bratislava/Senec) (22)

Re: Skylink vs Magio Sat vs Magio TV vs Digi TV

Príspevok od používateľa Toman »

digi a T-Com by sa mali zlucit....
AMD 7600X, B650M, 32Gb 6400, RTX 3070TI, Fractal Torrent
Používateľov profilový obrázok
Eddward
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2071
Dátum registrácie: Pi 07. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Košice-okolie

Re: Skylink vs Magio Sat vs Magio TV vs Digi TV

Príspevok od používateľa Eddward »

Digi sa da pokial nemas velku telku, resp. nepozeras z 1,5-2m. Inak sa na to neda pozerat. Datovy tok suverenne najnizsi zo vsetkych poskytovatelov. Najlepsiu kvalitu maju sportove stanice, tie drzia aky taky priemer 3.5-5Mb/s. Ostatne stanice maju maximum 3Mb/s, priemer o 1Mb nizsi a najnizsie hodnoty su uroven youtube :)
Sluzby tak isto... Dajto,Foor,Wau ani x-mesiacov az rok po starte nemaju v ponuke asi ako jediny operator.
Maju sice 52 programov ale väcsina je madarskych, mozno rumunskych s ceskym dabingom. Tj reklamy cudzojazycne. Na niektorych programoch obcasne nefunguje WSS (wide-screen signal). EPG ked sa to da tak nazvat na tych par slovenskych programoch funguje, väcsinou ale nie alebo je madarske-rumunske. Teletext akurat na STV a Markize, mozno CT.
Boxy su smejdy ale predavaju uz aj HD boxy, hoci bez jedineho HD programu v ponuke.
Narozdiel od CageJ si nemyslim ze Magio SAT je mrtva platforma. Je to Slovak Telekom, rozvoj je tam znacny. Maju vsetky programy ako jediny v mpeg4, maximalna ponuka sportovych programov. Maju ako jediny exkluzivitu na Slovak Sport 2 s anglickou Premier league. Aj HD programy nejake maju.
A nakoniec pikoska Slovak Telekom uz odkupil od rumunov celu Digi Slovakia - satelit,kabel aj Digi Sport. Zlucenie je uz schvalene protimonopolnym uradom. Digi bude fungovat podla informacii Telekomu ako nejaka ich dcerska spolocnost. V kazdom pripade by to malo zvysit kvalitu celej platformy, v buducnosti nie je vylucene aj cele zlucenie Magio sat a Digi tv. Zatial sa stalo len to ze Telekom hned po odkupeni zaradil D Digi programy - Digi Sport, Digi Sport 2, Digi Liga majstrov 1, Digi Liga Majstrov 2 do ponuky Magio satu.
Core i7 8700K @ 4.8 Ghz + Noctua NH-D15 | 16GB DDR4 3200Mhz CL15 Corsair | MSI Z370 GAMING PRO CARBON | MSI RTX 2080 GAMING X TRIO | Crucial MX500 2TB SSD
Samsung 970 EVO 500GB NVMe | Seasonic Prime Ti Ultra 750W | W10 x64 Pro v1809 | Fractal Define R4 Black + 3x NF-A14 | DELL U2515H 1440p

Návrat na "Nákupná poradňa"