Kompatibilita vypalenych DVD

Všetko o pevných diskoch, solid-state diskoch, optických mechanikách, USB diskoch...
Používateľov profilový obrázok
killswitch
VIP
VIP
Príspevky: 4581
Dátum registrácie: Pi 21. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: BA-Okolie

Kompatibilita vypalenych DVD

Príspevok od používateľa killswitch »

Kamos ma taky problem s ktorym si neviem rady.ma notebook Asus A6Km a v nom DVD-RW mechaniku TSSTcorp CD/DVDW TS/L632C.problem je v tom,ze cokolvek napali vo formatoch DVD nejde prehrat na ziadnom DVD prehravaci.skusali sme to na piatich a na ziadnom to nejde(Panasonic SA-HT845,Philips dvd625 a na troch dalsich,ktore z hlavy neviem..).napalene boli vsetky cez nero.skusime dnes asi inu verziu nera.mate nejake napady ako by sa to dalo riesit.

teraz som zistil,ze ta napalka by mala byt toshiba..
Používateľov profilový obrázok
robour
VIP
VIP
Príspevky: 1780
Dátum registrácie: So 26. Jún, 2004, 14:00
Bydlisko: Trstená

Príspevok od používateľa robour »

V nerovi treba navolit format suboru DVD-ROM. Moze to byt aj v mediach. Niektore DVD citaju len pluska ine minuska.
Používateľov profilový obrázok
andynko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 725
Dátum registrácie: St 31. Dec, 2003, 08:00
Bydlisko: Martin

moment

Príspevok od používateľa andynko »

Pisal si prehrat v prehravaci?

Tak a co tak prehrat v inej dvd rom tam to ide, ci tiez nie.

Pokial ide o cisto prehravace dvd a pod .... tak to by som sa ani nedivil, v tychto veciach zacina v poslednej dobe byt dost chaos ohladom ochrany prepalenych dvd.
Používateľov profilový obrázok
killswitch
VIP
VIP
Príspevky: 4581
Dátum registrácie: Pi 21. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: BA-Okolie

Príspevok od používateľa killswitch »

robour napísal:V nerovi treba navolit format suboru DVD-ROM. Moze to byt aj v mediach. Niektore DVD citaju len pluska ine minuska.
myslis book type?inak skusane na Imation -R8x,Traxdata -R8x...minus Rka by mali mat booktype predlisovany od vyroby...skusane na viacerych prehravacoch,takze by som vylucil,ze prehravace maju problem s mediami..
EDIT:teraz som to pochopil.chalanisko ma NeroSmartStart,ci jak sa vola ta osekana verzia.da len DVD a Data disc...mozno je chyba tam.na vyber je tam este DVD-video..vyskusame nejaku inu plnu verziu.chcem sa opytat:DVD-ROM(udf/iso)by nepomohlo?
Tak a co tak prehrat v inej dvd rom tam to ide, ci tiez nie.
ano skusal som to v mojej Toshibe R5272 a aj kamos v nejakej Teac.a vsetko ide krasne,v tom je ta zahada...
v tychto veciach zacina v poslednej dobe byt dost chaos ohladom ochrany prepalenych dvd.
notebook je to celkom novy(s3100+,7300GS),takze to by pravda mohla byt.ta mechanika je ze vraj toshiba(google)a ta uz pokial viem nevyraba mechaniky,takze to je tiez divne.

napadli ma tieto veci:
1/neviem akou rychlostou vypaloval kamos...skusime mensiu rychlost,mozno to nero zle nastavuje...
2/skusim spravit z nejakeho divxu mpeg,ci to pojde prehrat takto napalene...
3/ina verzia nera+pozriet nejake nastavenia nera,ale nic zvlastne som tam nevidel..
4/je to DL,tak ma napadlo,ze ci to nahodou nevypaluje DL.ako sa napaluje DL?mechanika si sama zisti medium a podla toho ponukne?totizto na mojom philipse sa dvd sprava tak,ze sa pusti trebars od druhej kapitoly.alebo zacina menu vyberom tituliek a nejde nic vybrat ani sa posuvat v menu...alebo sa nenacita vobec.preto ma napadlo ci to nie je vypalene nejakym inym stylom(DL,DVD-RAM a pod)
5/novsi firmware?
Brblosko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 335
Dátum registrácie: Ut 28. Sep, 2004, 14:00
Bydlisko: Žilina

Príspevok od používateľa Brblosko »

killswitch napísal:
robour napísal:V nerovi treba navolit format suboru DVD-ROM. Moze to byt aj v mediach. Niektore DVD citaju len pluska ine minuska.
myslis book type?inak skusane na Imation -R8x,Traxdata -R8x...minus Rka by mali mat booktype predlisovany od vyroby...skusane na viacerych prehravacoch,takze by som vylucil,ze prehravace maju problem s mediami..

Takze tzv. BOOK-TYPE sa da zmenit na DVD-ROM len na PLUS mediach, na minuska to nedokaze skoro ziadna mechanika. Ten BOOK-TYPE je kvoli tomu, aby sa dali vyplaene media (+) citat v starsich prehravacoch (ktore si myslia, ze je to DVD-ROM, cize lisovane), na novych nie je problem. Ja to skor vidim, ze to nero zle urobilo kompilaciu. DVD vypaluj pomocou NERA iba v zalozke DVD-VIDEO a presun tie subory do zlozky VIDEO_TS, malo by to fakat... 8)

P.S. Pri tych prehravacoch co si spominal, nemal by byt problem ze ci je to plus alebo minus medium, ten PANASONIC a PHILIPS beru vsetky, mam odskusane :-)
Fujitsu Siemens alive...
Ludska blbost je nekonecna...
Používateľov profilový obrázok
killswitch
VIP
VIP
Príspevky: 4581
Dátum registrácie: Pi 21. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: BA-Okolie

Príspevok od používateľa killswitch »

co je booktype viem...inak bitsetting ti nespravi ziadna napalka na minusR,lebo je tam predlisovany od vyroby..
inak sa veci maju tak,ze 4 rychlostne napalka vypaluje fajn,ale 8 rychlostne zatial ani za tu mrtvou gresli...myslim,ze skusane media Imation,TDK,Traxdata,Verbatim vylucuju chyby media...asi to ta toshiba proste neda(skusim zapnut overovanie v nere a tam to snad potvrdi)aj ked podla datasheetu by 8x mala ist(aj nero to ponukne)..teraz je len otazka ci je to na reklamaciu a ci to vobec kamosovi stoji za to..
Používateľov profilový obrázok
Jefry
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 145
Dátum registrácie: St 16. Nov, 2005, 20:00
Bydlisko: Slovakia - sweet home. Koš

Príspevok od používateľa Jefry »

Co takto tu mechaniku otrepat vyrobcovi ohlavu ?
Kebyze mam taku mechaniku tak ma asi *ebne Skus to reklamovat to nieje normalne
Používateľov profilový obrázok
killswitch
VIP
VIP
Príspevky: 4581
Dátum registrácie: Pi 21. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: BA-Okolie

Príspevok od používateľa killswitch »

lenze ono sa jedna o notebook a neviem ci by sa ho chalanisko chcel zbavit na 30 dni...sice je to asus a ten by mal mat servis v ostrave,no ale neviem....uvidime...skusim sa s tym este nejak pohrat

Návrat na "Pevné disky, SSD, M.2, úložný priestor a mechaniky"