Vypadávanie obrazu - kontakty ?

Všetko o notebookoch, PDA, tablet PC ich problémoch...
Používateľov profilový obrázok
_jozo_
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 88
Dátum registrácie: Ut 25. Máj, 2004, 14:00
Bydlisko: Zilina

Vypadávanie obrazu - kontakty ?

Príspevok od používateľa _jozo_ »

Na ACER Extensa 5200 mi pri otváraní displeja vypadáva obraz, musím displejom pohýbať, nájsť vhodné miesto, zrejme to bude kontaktami. Čo mi poradíte ?
Používateľov profilový obrázok
KatjushaMan
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 845
Dátum registrácie: Pi 10. Nov, 2006, 02:00
Bydlisko: Praha/Prešov/Bratislava

Re: Vypadávanie obrazu - kontakty ?

Príspevok od používateľa KatjushaMan »

vymena panelu tie medene datove pasiky nevymenis
Spoiler: ukázať
PC1Procesor: AMD RYZEN 1700X @ 3820 MHz Základní deska: Asus ROG CROSSHAIR VI HERO AM4 Paměť:DDRAM4 2x8GB G-Skill 3650Mhz Grafická karta:Asus ROG GTX 980 Pevný disk:HDD Samsung SpinPoint F3, 1TB, HDD WD 350 GB Monitor1: DELL U2412M Monitor2: HP w2207
undertaker007
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1182
Dátum registrácie: Po 27. Sep, 2010, 19:31
Bydlisko: Žilina - Vlčince II

Re: Vypadávanie obrazu - kontakty ?

Príspevok od používateľa undertaker007 »

Mne sa na jednom starom Acer notebooku dialo to, že keď som otvoril monitor, tak obraz tam síce bol, ale podsvietenie nikde... ...keď som s tým monitorom pohýbal, tak sa chytil kontakt a bolo...
Keď som s tým zašiel do servisu, povedali mi, že to mi odišla dáka súčiastka, že oprava bude pomaly drahšia, ako zostatková cena toho notebooku... ...ale mne to nedalo, notebook som rozobral (teda monitorovú časť) všetko porozpájal, zasa spojil dokopy a odvtedy žiadny problém...

Tebe vypadáva celý obraz, či "len" podsvietenie? Ak nie je book v záruke, skús ho rozobrať, porozpájať, pospájať, možno zaberie, ako mne....
Používateľov profilový obrázok
_jozo_
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 88
Dátum registrácie: Ut 25. Máj, 2004, 14:00
Bydlisko: Zilina

Re: Vypadávanie obrazu - kontakty ?

Príspevok od používateľa _jozo_ »

Vypadava obraz, mal som na mysli, ci sa nedaju tie kontakty napr, nastriekat kontaktolom, alebo nieco podobne. Zatial to ide, nie je to tak, ze by nesiel vobec, iba pri vyklapani-sklapani displeja vypadava.
Používateľov profilový obrázok
shiro
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 8608
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Vypadávanie obrazu - kontakty ?

Príspevok od používateľa shiro »

nijak to neporiesis, pretoze sa jedna o paskovy plochy plastovy vodic, ktory sa proste zlomil. bud ho vymenis, alebo vymenis cely lcd, zalezi od toho ako je to vnutri spravene.
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 32" Samsung ViewFinity S60UA | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB

Návrat na "Mobilné PC"