vytazenost cpu na "led hadovy" ^_^

Všetko o zdrojoch, skrinkách a ich modifikovaní, o projektoch a modifikáciách všeobecne...
Používateľov profilový obrázok
s10
VIP
VIP
Príspevky: 290
Dátum registrácie: Št 30. Dec, 2004, 14:00
Bydlisko: Michalovce

vytazenost cpu na "led hadovy" ^_^

Príspevok od používateľa s10 »

nepoznate nejaky soft a schemu co by dokazal zobrazovat vytazenost cpu na led diodach? nieco ako indikator vybudenia. cize cim vyssie vytazenie cpu tym viac lediek svieti. nieco ako task managerovy->performance: cpu usage ale hardwarovo. :o videli ste uz nico take existuje to vobec, ale nedajboze mate aj link na taku schemu a soft? verim ze cosi sa najde :wink:
Používateľov profilový obrázok
crux2005
VIP
VIP
Príspevky: 10030
Dátum registrácie: So 18. Jún, 2005, 20:00
Bydlisko: Nové Zámky

Príspevok od používateľa crux2005 »

joo, videl som presne co myslis ... takze daco take existuje .
- schemu .... :? fuh , tak to bude tazsie najst .. :roll:
- pohladam .... :wink:
s pozdravom, crux.
Používateľov profilový obrázok
RASTER
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 11
Dátum registrácie: Ne 16. Apr, 2006, 02:00
Bydlisko: NM

Príspevok od používateľa RASTER »

Vytvorit monitorovaci program ktory bude ovladat jednoduchu elektroniku pripojenu na LPT port by nemal byt ziadny problem. V oboch smeroch ake-take skusenosti mam takze ak by tato tema dlho stala, chytim sa toho. Ale to neznamena aby ste prestali hladat hotovy navod, pretoze ja som od prirody strasne lenivy, tak bude lepsie ked to niekto vylovi zo siete uz navrhnute...
Používateľov profilový obrázok
s10
VIP
VIP
Príspevky: 290
Dátum registrácie: Št 30. Dec, 2004, 14:00
Bydlisko: Michalovce

Príspevok od používateľa s10 »

njn ale bohuzial nemam uz ziaden archaicky port. nieje nieco aj na novsie napr. usb? nasiel som hada ale iba na ten dlhy stary konektor :x
Používateľov profilový obrázok
Rusty
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 793
Dátum registrácie: Ne 05. Jún, 2005, 02:00
Bydlisko: Bratislava (29)

Príspevok od používateľa Rusty »

Kamos robil daco podobne ako maturitnu pracu. Nebolo mu treba "stary dlhy LPT konektor" :D ale je na to treba seriovy. Ale treba na to procesor Atmel + si to musis naprogramovat v assembleri, cize nic jednoduche. Ak sa na to citis mozem ti zohnat schemu [-X
Používateľov profilový obrázok
RASTER
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 11
Dátum registrácie: Ne 16. Apr, 2006, 02:00
Bydlisko: NM

Príspevok od používateľa RASTER »

Rusty napísal:Kamos robil daco podobne ako maturitnu pracu. Nebolo mu treba "stary dlhy LPT konektor" :D ale je na to treba seriovy. Ale treba na to procesor Atmel + si to musis naprogramovat v assembleri, cize nic jednoduche. Ak sa na to citis mozem ti zohnat schemu [-X
Ano to je druha varianta - "srat" sa s Atmelom, prip. nejakym PICom. Ak to niekoho bavi tak je to dobra cesta, ale pokial nepozadujes nejake special svetelne efekty tak ti na to staci trivialna elektronika na urovni zakladnych logickych obvodov. A navyse - stale clovek potrebuje SW. Na COM sa to da zapojit tiez, ale s tym som sa zatial nehral; LPT sa mi zda viac pristupnejsie. Na "moderne" USB sa to samozrejme da spravit tiez, ale cena el. suciastok by vzrastla asi 15x; a to je dovod preco sa dnes vacsina doma zbastlenych zariadeni pripaja na RS232 pripadne MIDI port, aj ked bohuzial dnes uz zastaralych.

BTW, co to mate za PC? Ja som v decembri kupoval novu dosku (skutocne novu) a ta LPT aj COM port mala. To DFI je az tak moc OC friendly, ze zabudaju na "obycajnych" zakaznikov s LPT portom :)

s10 - preco si nezozenies rozsirovaci LPT port do PCI? Pekne by to vzhladovo doplnalo tvoju grafiku :idea:
Používateľov profilový obrázok
s10
VIP
VIP
Príspevky: 290
Dátum registrácie: Št 30. Dec, 2004, 14:00
Bydlisko: Michalovce

Príspevok od používateľa s10 »

RASTER napísal: To DFI je az tak moc OC friendly, ze zabudaju na "obycajnych" zakaznikov s LPT portom :)
asi tak :)
RASTER napísal: s10 - preco si nezozenies rozsirovaci LPT port do PCI? Pekne by to vzhladovo doplnalo tvoju grafiku :idea:
ta ma neprovokuj bo ani film nemozem poriadne pozriet :lol: o rozsireni som uvazoval, ale to uz je posledna moznost :roll:

Návrat na "Zdroje, skrinky ich modifikácie a projekty"