Politicka debata

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...

Budú podľa vás predčasné voľby v roku 2021?

Áno
14
29%
Nie
28
57%
Neviem
7
14%
 
Celkom hlasov: 49

Používateľov profilový obrázok
Scorp
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2225
Dátum registrácie: So 09. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: Krankenhaus

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa Scorp »

LordRainmaker napísal: Mozno mas v tomto pravdu, ale ja by som sa aj tak ako jeden maly statik nepostavil na odpor celej Europe. Predsa len my z EU viac bereme ako do nej davame.
naopak, niekde bolo vyrátané, čo nás stojí každé € z EU...moc to neni diskotéka
a keby aj to bol hrozný nepomer, neberie nám to ani len morálne právo si zapi.ovať
Me like Pentium
Používateľov profilový obrázok
beardie
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3352
Dátum registrácie: So 25. Mar, 2006, 02:00

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa beardie »

ved uz ratali s tym, ze to u nas neprejde, ale Miklosovci otocili a s nimi aj dalsie 2 strany...

nas vklad do eurovalu je okolo 1 percenta, co je uplne zanedbatelna suma (z pohladu ostatnych statov) a v pohode by to vykryli (a to este platime pomerovo najviac zo vsetkych krajin!)

ohladom davania a brania, v poslednych rokoch sme do EU poslali 90 % hodnoty, co sme z nej dostali, vyhodou je hlavne velka transparentnost, kedze v EU sa nemoze kradnut velmi okato, ale ten balik nie je az taky velky, ako vsade prezentuju...
Používateľov profilový obrázok
materik
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2269
Dátum registrácie: Št 10. Apr, 2008, 14:00
Bydlisko: Prešov

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa materik »

LordRainmaker napísal:ale ja by som sa aj tak ako jeden maly statik nepostavil na odpor celej Europe
neviem ako ty, ale ja dost sledujem aj zahranicne media a v tom case ked sme odmietli euroval nam vela politikov, odbornikov ale aj bezna cloviec v zahranici fandila a zasli nad tym, ze len Sulik dokazal povedat to, co si myslela cela europa...
LordRainmaker napísal:Predsa len my z EU viac bereme ako do nej davame.
no a? toto by sme sa zas mali ucit od romov / ciganov (neviem co je korektnejsie). Oni aj ked dostanu veci zadarmo, tak sa idu stazovat a pytaju viac... Slovak nedostane na co ma pravo, sklopi usi a ticho odcupka do pi*ky... :-)
PC -> Topping E30 -> Topping L30 -> Beyerdynamic Amiron Home / Microlab B77
Používateľov profilový obrázok
STENLY
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 10908
Dátum registrácie: So 20. Dec, 2008, 13:44
Bydlisko: RK (34)

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa STENLY »

beardie napísal:STENLY: predstav si, ze firma kratkodobo nema zakazky, nema na mzdy, ale ak by sa chcela prepustit zopar pracovnikov, musela by im zaplatit 6-mesacne odstupne, na to firma nema, tak si musi len pozicat, samozrejme s urokom. Plati zamestnancom, ktori v praci len sedia, lebo praca nie je, pripadne ich vyplati. Ak je firma schopna prepustit par zamestnancov rychlo (napriklad s 2 odstupnymi platmi), zostanu jej nejake peniaze, ktore moze napriklad investovat do noveho stroja, znalosti, ktore jej zabezpecia vyhodu nad konkurenciou, potom bude schopna jednoduchsie ziskat nove zakazky a na vyrobu bude potrebovat prijat zamestnancov.

Len pre info - sukromne firmy maju na Slovensku okolo 80 % vsetkych zamestnancov. Cim je pruznejsi zakonnik prace, tym su firmy schopnejsie ziskat novych ludi. Je to zjednoduseny priklad, ale snad chapes system.
firma nemá na platy zamestnancov??? a prečo sa potom vyvážajú na miliónových autách a majú postavené vily???
ak vidia, že to ide krachnúť, tak to zabalím s tým, že vyplatím každého ako mám, a nie ich všetkých pošlem pásť sa...
hovorí sa tomu riziko podnikania... na krach mali myslieť predtým, ako začali podnikať... prečo sa zakladajú malé firmy? aby zamestnali ludí? NIE! aby zarobili velké peniaze, nakúpili autá, postavili domy a vily nie len pre seba, ale každému z rodiny a po pár rokoch ked sa nabalia, tak to zatvoria s tým, že krachli a zamestnanci sa môžu "pototo"... už asi 6 rokov robím u takýchto "dávačov práce" ktorý sa vozia na audinách a béemvéčkach a ja mám problém si kúpiť posranú felíciu z toho mizerného platu... a páni poslanci im ešte nahrajú do karát, aby odrbávali ešte viac...
MB: ASUS ROG STRIX Z490-G GAMING (WI-FI) CPU: INTEL Core-i5 10600KF @ 4,1GHz, Boost 4.8GHz RAM: CRUCIAL Ballistix Black 2x8GB 3600MHz CL16
GPU: GIGABYTE GTX 1650 SSD: SAMSUNG 970 EVO 1TB HDD: WD Red 3TB PSU: CORSAIR AX750 CASE: CORSAIR Obsidian 350D W LCD: Dell U2412M 24''
Repro: Logitech Z2300 + Magnat Monitor Supreme 102
LordRainmaker
Čierna listina bazáru
Čierna listina bazáru
Príspevky: 1325
Dátum registrácie: Ne 06. Feb, 2005, 20:00

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa LordRainmaker »

materik napísal:
LordRainmaker napísal:ale ja by som sa aj tak ako jeden maly statik nepostavil na odpor celej Europe
neviem ako ty, ale ja dost sledujem aj zahranicne media a v tom case ked sme odmietli euroval nam vela politikov, odbornikov ale aj bezna cloviec v zahranici fandila a zasli nad tym, ze len Sulik dokazal povedat to, co si myslela cela europa...
LordRainmaker napísal:Predsa len my z EU viac bereme ako do nej davame.
no a? toto by sme sa zas mali ucit od romov / ciganov (neviem co je korektnejsie). Oni aj ked dostanu veci zadarmo, tak sa idu stazovat a pytaju viac... Slovak nedostane na co ma pravo, sklopi usi a ticho odcupka do pi*ky... :-)
ano urcite bolo viac nazorov na riesenie financnej krizy v Europe aj na samotny euroval, ale celkovo prevazilo riesenie, ktore ma situaciu stabilizovat, cele to este zdaleka neskoncilo a mame sa na co tesit:( ALE, Sulik urcite nepovedal, to co si myslela cela europa, maximalne tak, len jej cast!

ohladom ucenia sa od romov, to necham na Vas vychodnarov:) ja len konstatujem, ze sme viac prijemcovia, a mali by sme sa podla toho chovat, to samozrejme neznamena, ze mame ticho sediet v kute.
LordRainmaker
Čierna listina bazáru
Čierna listina bazáru
Príspevky: 1325
Dátum registrácie: Ne 06. Feb, 2005, 20:00

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa LordRainmaker »

STENLY napísal:
beardie napísal:STENLY: predstav si, ze firma kratkodobo nema zakazky, nema na mzdy, ale ak by sa chcela prepustit zopar pracovnikov, musela by im zaplatit 6-mesacne odstupne, na to firma nema, tak si musi len pozicat, samozrejme s urokom. Plati zamestnancom, ktori v praci len sedia, lebo praca nie je, pripadne ich vyplati. Ak je firma schopna prepustit par zamestnancov rychlo (napriklad s 2 odstupnymi platmi), zostanu jej nejake peniaze, ktore moze napriklad investovat do noveho stroja, znalosti, ktore jej zabezpecia vyhodu nad konkurenciou, potom bude schopna jednoduchsie ziskat nove zakazky a na vyrobu bude potrebovat prijat zamestnancov.

Len pre info - sukromne firmy maju na Slovensku okolo 80 % vsetkych zamestnancov. Cim je pruznejsi zakonnik prace, tym su firmy schopnejsie ziskat novych ludi. Je to zjednoduseny priklad, ale snad chapes system.
firma nemá na platy zamestnancov??? a prečo sa potom vyvážajú na miliónových autách a majú postavené vily???
ak vidia, že to ide krachnúť, tak to zabalím s tým, že vyplatím každého ako mám, a nie ich všetkých pošlem pásť sa...
hovorí sa tomu riziko podnikania... na krach mali myslieť predtým, ako začali podnikať... prečo sa zakladajú malé firmy? aby zamestnali ludí? NIE! aby zarobili velké peniaze, nakúpili autá, postavili domy a vily nie len pre seba, ale každému z rodiny a po pár rokoch ked sa nabalia, tak to zatvoria s tým, že krachli a zamestnanci sa môžu "pototo"... už asi 6 rokov robím u takýchto "dávačov práce" ktorý sa vozia na audinách a béemvéčkach a ja mám problém si kúpiť posranú felíciu z toho mizerného platu... a páni poslanci im ešte nahrajú do karát, aby odrbávali ešte viac...
STENLY: 100 perc. suhlas
Používateľov profilový obrázok
Scorp
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2225
Dátum registrácie: So 09. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: Krankenhaus

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa Scorp »

STENLY napísal:
beardie napísal:STENLY: predstav si, ze firma kratkodobo nema zakazky, nema na mzdy, ale ak by sa chcela prepustit zopar pracovnikov, musela by im zaplatit 6-mesacne odstupne, na to firma nema, tak si musi len pozicat, samozrejme s urokom. Plati zamestnancom, ktori v praci len sedia, lebo praca nie je, pripadne ich vyplati. Ak je firma schopna prepustit par zamestnancov rychlo (napriklad s 2 odstupnymi platmi), zostanu jej nejake peniaze, ktore moze napriklad investovat do noveho stroja, znalosti, ktore jej zabezpecia vyhodu nad konkurenciou, potom bude schopna jednoduchsie ziskat nove zakazky a na vyrobu bude potrebovat prijat zamestnancov.

Len pre info - sukromne firmy maju na Slovensku okolo 80 % vsetkych zamestnancov. Cim je pruznejsi zakonnik prace, tym su firmy schopnejsie ziskat novych ludi. Je to zjednoduseny priklad, ale snad chapes system.
firma nemá na platy zamestnancov??? a prečo sa potom vyvážajú na miliónových autách a majú postavené vily???
ak vidia, že to ide krachnúť, tak to zabalím s tým, že vyplatím každého ako mám, a nie ich všetkých pošlem pásť sa...
hovorí sa tomu riziko podnikania... na krach mali myslieť predtým, ako začali podnikať... prečo sa zakladajú malé firmy? aby zamestnali ludí? NIE! aby zarobili velké peniaze, nakúpili autá, postavili domy a vily nie len pre seba, ale každému z rodiny a po pár rokoch ked sa nabalia, tak to zatvoria s tým, že krachli a zamestnanci sa môžu "pototo"... už asi 6 rokov robím u takýchto "dávačov práce" ktorý sa vozia na audinách a béemvéčkach a ja mám problém si kúpiť posranú felíciu z toho mizerného platu... a páni poslanci im ešte nahrajú do karát, aby odrbávali ešte viac...
ty jo...

//mňa to nebaví už .)
Me like Pentium
Používateľov profilový obrázok
beardie
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3352
Dátum registrácie: So 25. Mar, 2006, 02:00

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa beardie »

STENLY napísal:firma nemá na platy zamestnancov??? a prečo sa potom vyvážajú na miliónových autách a majú postavené vily???
ak vidia, že to ide krachnúť, tak to zabalím s tým, že vyplatím každého ako mám, a nie ich všetkých pošlem pásť sa...
hovorí sa tomu riziko podnikania... na krach mali myslieť predtým, ako začali podnikať... prečo sa zakladajú malé firmy? aby zamestnali ludí? NIE! aby zarobili velké peniaze, nakúpili autá, postavili domy a vily nie len pre seba, ale každému z rodiny a po pár rokoch ked sa nabalia, tak to zatvoria s tým, že krachli a zamestnanci sa môžu "pototo"... už asi 6 rokov robím u takýchto "dávačov práce" ktorý sa vozia na audinách a béemvéčkach a ja mám problém si kúpiť posranú felíciu z toho mizerného platu... a páni poslanci im ešte nahrajú do karát, aby odrbávali ešte viac...
budes ma mat za curaka, ale skusim...

ked si kurva taky dobry, co do pice v tej firme este robis?
trh sa ide o teba potrhat, kvalitnych ludi je velmi malo
Používateľov profilový obrázok
1adad1
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2585
Dátum registrácie: Ut 06. Okt, 2009, 20:19
Bydlisko: Bratislava V - Petržalka

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa 1adad1 »

Stenly mal si sa viac ucit/ byt sikovnejsi a mohol si sa aj ty vozit na audine
Používateľov profilový obrázok
STENLY
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 10908
Dátum registrácie: So 20. Dec, 2008, 13:44
Bydlisko: RK (34)

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa STENLY »

beardie napísal:budes ma mat za curaka, ale skusim...

ked si kurva taky dobry, co do pice v tej firme este robis?
trh sa ide o teba potrhat, kvalitnych ludi je velmi malo
hej? a preto vyštudovaný ludia z VŠ sa prihlasujú na úradoch práce... ludí je dosť, aj kvalifikovaných.... to čo chýba, je práca... vláda nám ju aj tak nedá... prácu nám berie hlavne IT svet, ktorý nahrádza ludí robotmi...
MB: ASUS ROG STRIX Z490-G GAMING (WI-FI) CPU: INTEL Core-i5 10600KF @ 4,1GHz, Boost 4.8GHz RAM: CRUCIAL Ballistix Black 2x8GB 3600MHz CL16
GPU: GIGABYTE GTX 1650 SSD: SAMSUNG 970 EVO 1TB HDD: WD Red 3TB PSU: CORSAIR AX750 CASE: CORSAIR Obsidian 350D W LCD: Dell U2412M 24''
Repro: Logitech Z2300 + Magnat Monitor Supreme 102
Používateľov profilový obrázok
Scorp
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2225
Dátum registrácie: So 09. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: Krankenhaus

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa Scorp »

a prečo si neurobíš za 300€ takú dobre malú firmu a nekúpiš si bávo?
Me like Pentium
Používateľov profilový obrázok
beardie
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3352
Dátum registrácie: So 25. Mar, 2006, 02:00

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa beardie »

STENLY napísal:hej? a preto vyštudovaní ludia z VŠ sa prihlasujú na úradoch práce... ludí je dosť, aj kvalifikovaných.... to čo chýba, je práca... vláda nám ju aj tak nedá... prácu nám berie hlavne IT svet, ktorý nahrádza ludí robotmi...
vystudovanie skoly =/= automaticke ziskanie prace
treba byt lepsi ako ostatni, je jasne, ze ked vyleze z rocnika 200 ludi, tak si okamzite vsetci nenajdu pracu, praca sa hlada este pocas skoly, cim vyssi rocnik, tym vacsia sanca ziskat pracu na neuplny pracovny uvazok => musis zamestnavatelovi ponuknut viac ako ostatni, ked niekto studuje len aby preliezol, tak je jasne, ze bude mat so ziskavanim prace problem, ale to je len a len jeho chyba a neschopnost

vlada pracu nikdy nedava, pracu davaju zamestnavatelia, vlada moze tak maximalne vytvorit predpoklady pre vytvaranie novych pracovnych miest, jedine miesta, ktore vie vlada (aka stat) vytvorit su uradnici a tych je tu mrte++

v IT svete je na Slovensku/v Cechach take obrovske mnozstvo volnych pracovnych miest, ze firmy musia zamestnavat ludi zo zahranicia, v mojej praci je obrovsky dopyt po ludoch, ale ti skratka nie su, preto musi firma zamestnavat Rumunov, Bulharov, atd
LordRainmaker
Čierna listina bazáru
Čierna listina bazáru
Príspevky: 1325
Dátum registrácie: Ne 06. Feb, 2005, 20:00

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa LordRainmaker »

1adad1 napísal:Stenly mal si sa viac ucit/ byt sikovnejsi a mohol si sa aj ty vozit na audine
vsetci sikovnejsi nejazdia v audine, vsetci nemozu byt podnikatelia, to je fakt uboha predstava
Naposledy upravil/-a LordRainmaker v Po 23. Jan, 2012, 11:24, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
Scorp
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2225
Dátum registrácie: So 09. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: Krankenhaus

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa Scorp »

LordRainmaker napísal:
1adad1 napísal:Stenly mal si sa viac ucit/ byt sikovnejsi a mohol si sa aj ty vozit na audine
vsetci sikovnejsi nejazdia v audine, vseti nemozu byt podnikatelia, to je fakt uboha predstava
prečo? práve to by bolo najférovejšie a najnesociálnejšie
Me like Pentium
Používateľov profilový obrázok
materik
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2269
Dátum registrácie: Št 10. Apr, 2008, 14:00
Bydlisko: Prešov

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa materik »

LordRainmaker napísal:...ze sme viac prijemcovia, a mali by sme sa podla toho chovat
to je ako?
STENLY napísal:prečo sa zakladajú malé firmy? aby zamestnali ludí? NIE! aby zarobili velké peniaze, nakúpili autá, postavili domy a vily nie len pre seba
cize ti pracujes kvoli tomu aby si produktivne naplnil volny cas a plat ti je ukradnuty? JASNE ze sa firmy zakladaju za ucelom zarobit. Uz vidim ako niekomu pri zalozeni firmy islo o to, aby zamestnal co najviac ludi a dal im co najvyssie platy (bavime sa o sukromnej sfere, v statnej to funguje aj tym chorym stylom :rolleyes: ).
Je len na zamestnancoch aby dokazali, ze pre firmu nieco znamenaju a pustit ich k vode bude strata... Potom si mozes zacat klast podmienky a pytat zvysenie platu.
PC -> Topping E30 -> Topping L30 -> Beyerdynamic Amiron Home / Microlab B77

Návrat na "Debata o všetkom"