rucne lapovanie

Všetko o chladení procesorov, grafických kariet, pasí­vne chladenie, ventilátory...
Používateľov profilový obrázok
Nesqwik
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 321
Dátum registrácie: So 04. Mar, 2006, 02:00
Bydlisko: Trnava

rucne lapovanie

Príspevok od používateľa Nesqwik »

v zivote som lapoval uz dost chladicov a niekedy som rozmyslal ci sa ty cca 12 hodin robotky oplati ked vysledok je max par stupnikov, ale teraz sme v skole robili pozorovanie makro struktury kovovych materialov a brusili sme tam profili na takych bruskach so sa tam da smirgel aky chces a pustis na to vodu a ides .... za 20 min. som spravil tolko roboty co rucne asi za cely den, niekto by mohol namietat ze to nebude take dokonale ako ,,klasicky sposob,, ale mne sa to nezda obrobok sa totiz pritlaca rucne a tie rotujuce platne su fakt rovne
Používateľov profilový obrázok
beggar
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 133
Dátum registrácie: Št 10. Feb, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa beggar »

Mal som aj ja moznost vidiet lapovanie na stroji a veci okolo toho a ten povrch je potom scool: a tiez pozerat sa na to pod mikroskopom na obrazovke :o
cpu AMD Ryzen 7 3700X, mb ASUS Crosshair VI Hero, ram ADATA XPG Gammix D10 32GB, gpu GeForce RTX 3060 Ti
Používateľov profilový obrázok
svist
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 50
Dátum registrácie: Ut 19. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: Kysucké Nové Mesto

Príspevok od používateľa svist »

Nuz jo . Mne ostava stale mikrónovy smirgel , voda a cokolada :red:
Barton a nieèo k tomu.
ticho, ticho a ešte ticho
MBG
VIP
VIP
Príspevky: 1572
Dátum registrácie: Ne 22. Aug, 2004, 14:00
Bydlisko: Topolcany/Bratislava

Príspevok od používateľa MBG »

teraz trochu zalamim :red: , prosim nezabite ma, ale co je to lapovanie :?
Lukasko^
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 269
Dátum registrácie: Pi 04. Nov, 2005, 20:00
Bydlisko: Veľké Kostoľany, PN, TT

Príspevok od používateľa Lukasko^ »

je to lestenie povrchu materialu do vysokeho lesku za pomoci extra jemneho brusneho materialu alebo za pomoci chemickych procesov
Používateľov profilový obrázok
_skrat_
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 690
Dátum registrácie: St 08. Dec, 2004, 14:00
Bydlisko: Piešťany

Príspevok od používateľa _skrat_ »

Lukasko napísal:je to lestenie povrchu materialu do vysokeho lesku za pomoci extra jemneho brusneho materialu alebo za pomoci chemickych procesov
za ucelom zvysenia tepelnej vodivosti medzi chladicom a chladenou suciastkou...mno podla mna to ma ozaj vyznam ked sa lapuje aj chladic a aj svab.
P4 2.8 Prsctt*GA-8IK1100*80GB SATA*1,5 GB*SAMSUNG 616E*LG 4160B*Chill 400P2*Leadtek TV2000XP Expert*R9200SE*SB Audigy 2
MBG
VIP
VIP
Príspevky: 1572
Dátum registrácie: Ne 22. Aug, 2004, 14:00
Bydlisko: Topolcany/Bratislava

Príspevok od používateľa MBG »

uz som pochopil....velmi pekne dakujem :ok:
Používateľov profilový obrázok
VodnikIN
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 486
Dátum registrácie: Št 03. Feb, 2005, 20:00
Bydlisko: Blawa ne

Príspevok od používateľa VodnikIN »

Ja sa na lapovanie uz nejaky ten mesiac chystam. Podla toho co som pocital na to potrebujem rovny povrch, jemne smirgle povedzme od 800-1600 a brusit v tvare cislice 8. Este som sa niekde docital ze je to dobre dorobit brusnou pastou (alebo lacnejsou zubnou). A zase naproti tomu jedna teta v zeleziarstve ktora na pracach v skole vyucovala dielne mi odporucala nejaky tkaninovy kotuc, vraj lapovali valce na stroje ktore spracovavaju hodvab a aj najmansia nedokonalost vlakna hodvabu trhala. Zabudol som na nieco? :-)
CPU AMD Barton XP 1833MHz@2200MHz (1.7V) -> Watercooled | MB Abit NF7-SL rev.2.0, NB -> Watercooled | RAM A-Data Vitesta 2x256MB | VGA Saphire Radeon 9600XT -> Watercooled | SOUND SB Audigy 2 | HDD Hitachi 7K250 160GB + Hitachi T7K250 160GB | DVD LG 4120B DVD-RW | CASE Avance B031 + AC Fan 3| PSU Chill Inovation 400W rev.2 | MONITOR Fujitsu-Siemens P19-2
Clen Obcianskeho Zdruzenia blava.net
Používateľov profilový obrázok
Nesqwik
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 321
Dátum registrácie: So 04. Mar, 2006, 02:00
Bydlisko: Trnava

Príspevok od používateľa Nesqwik »

@ VodnikIN ako sa to vezme :) da sa este ultrazvukom , u nas na skole sa to ,,doladuje,, kyselinami a su aj dalsie specialne spousoby ale vacsinou financne narocnejsie :wink:
Používateľov profilový obrázok
kvoco
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 335
Dátum registrácie: Po 18. Júl, 2005, 20:00
Bydlisko: BA, MT

Príspevok od používateľa kvoco »

dobry efekt by to malo keby ste dali dole IHS ( kryt na cpu ktory sa pouziva na ochranu jadra cpu...P4, A64 a novsie) inak to nebude skoro poznat
AMD Ryzen 7 7800X3D+ARCTIC Liquid Freezer II 360, ASUS ROG STRIX B650E-E, Kingston FURY 64GB 6000 MHz CL36, XFX MERC 310 Radeon RX 7900XTX, KINGSTON KC3000 NVMe 2TB + Samsung 970 EVO 500GB + KINGSTON SATA 480GB, Fractal Meshify 2, EVGA 1000W GQ, GIGABYTE AORUS FI32Q
Používateľov profilový obrázok
Nesqwik
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 321
Dátum registrácie: So 04. Mar, 2006, 02:00
Bydlisko: Trnava

Príspevok od používateľa Nesqwik »

@ kvoco > uhmm myslym ze ten ,,plech,, je tam prilisovany jedyne rozumne riesenie ako to dat dole ma napada CNC strojom ale neviem ci to niekto bude riskovat ak ano tak potom klobuk dole
Používateľov profilový obrázok
Matl0_w1C
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 630
Dátum registrácie: Po 23. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: BA

Príspevok od používateľa Matl0_w1C »

Nesqwik napísal:@ kvoco > uhmm myslym ze ten ,,plech,, je tam prilisovany jedyne rozumne riesenie ako to dat dole ma napada CNC strojom ale neviem ci to niekto bude riskovat ak ano tak potom klobuk dole
tolke riziko koli par stupnom? :red:
Brm brm wrrrrrrrrrrr.. gotcha!..
Používateľov profilový obrázok
kvoco
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 335
Dátum registrácie: Po 18. Júl, 2005, 20:00
Bydlisko: BA, MT

Príspevok od používateľa kvoco »

on sa da dat dole...myslim ze aj nozikom to ide....ale je to risk...stracas zaruku...to robia iba extremisti...a zevraj tych 5-8C to pomoze
AMD Ryzen 7 7800X3D+ARCTIC Liquid Freezer II 360, ASUS ROG STRIX B650E-E, Kingston FURY 64GB 6000 MHz CL36, XFX MERC 310 Radeon RX 7900XTX, KINGSTON KC3000 NVMe 2TB + Samsung 970 EVO 500GB + KINGSTON SATA 480GB, Fractal Meshify 2, EVGA 1000W GQ, GIGABYTE AORUS FI32Q
Používateľov profilový obrázok
crux2005
VIP
VIP
Príspevky: 10030
Dátum registrácie: So 18. Jún, 2005, 20:00
Bydlisko: Nové Zámky

Príspevok od používateľa crux2005 »

pri opteronoch aj viac ...

- IHS nie je prilisovany , je takou teplovodivou pastou prilepeny na strede cpu- cize na jadre a okolo je taka "zuvacka" - neviem ako to lepsie a nazorne nazvat :)

Obrázok :D

- nozikom by to robil len ten ,kdo to este v zivote nerobil - ja odporucam ziletku :wink:

- krajsie foto :
Obrázok

- a vysvetlenie , sice k apple G5-ke ,ale na pc je to dost podobne :
Obrázok
s pozdravom, crux.
Používateľov profilový obrázok
Nesqwik
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 321
Dátum registrácie: So 04. Mar, 2006, 02:00
Bydlisko: Trnava

Príspevok od používateľa Nesqwik »

no super tak mam dalsieho chrobaka v hlave :lol:

Návrat na "Chladiče a všetky druhy chladenia"