Výmena mechaniky v notebooku MSI

Všetko o pevných diskoch, solid-state diskoch, optických mechanikách, USB diskoch...
Používateľov profilový obrázok
NETcafeLV
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 343
Dátum registrácie: Št 18. Okt, 2007, 08:00
Bydlisko: Levice

Výmena mechaniky v notebooku MSI

Príspevok od používateľa NETcafeLV »

Chalani ahojte, potreboval by som poradiť s mechanikou.
Priatelka ma notebook znacky MSI EX620X-053CZ a pokazila sa jej mechanika, nejde vysunut, necita DVD/CD, proste je hlucha.
Chcel by som poradit, kde by sa dala kupit za rozumny peniaz nahradna mechanika.
Ja som prehladal skoro cely google, ale vysledok ziadny, zjavne mi nic ine nezostava, len s tym ist do servisu?
MB: ASUS Z170 Pro Gaming CPU: Intel Core i7-6700K + NZXT Kraken X61 RAM: Kingston 2x16GB DDR4 2133MHz VGA: nVIDIA GeForce GTX980 SDD: Kingston SSDNow V300 240GB HDD: 3x2TB WD Green + 1x3TB WD Green PSU: Corsair HX1000W CASE: FRACTAL Define XL R2 Black Pearl
CageJ
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 7972
Dátum registrácie: Ne 02. Jan, 2011, 01:43
Bydlisko: Presov

Re: Výmena mechaniky v notebooku MSI

Príspevok od používateľa CageJ »

jednoznacne RMA
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7291
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Výmena mechaniky v notebooku MSI

Príspevok od používateľa Papek »

Ak neni v zaruke, tak ju nahradit hocijakou ATA/SATA (neviem, co je v tom ntb) mechanikou, iba vymenis dvierka na mechanike za povodne. Aspon ja som to tak doteraz robil na kazdom notebooku a nebol problem.
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-12400F ♦ 32 GB RAM ♦ RTX 4070 SUPER 12 GB
Používateľov profilový obrázok
_Mato_
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 2236
Dátum registrácie: Ut 21. Mar, 2006, 02:00
Bydlisko: Beckov

Re: Výmena mechaniky v notebooku MSI

Príspevok od používateľa _Mato_ »

Osobne by som najskor overil, ci je chyba v mechanike alebo v notebooku. Odporucam vybrat mechaniku a skusit v inom ntb alebo v pc (ak sa jedna o sata).

Návrat na "Pevné disky, SSD, M.2, úložný priestor a mechaniky"