Ake OC ste dali na A64 3000+ (venice s754)

Všetko o procesoroch vrátane ich pretaktovania...
Používateľov profilový obrázok
abcd
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 337
Dátum registrácie: Št 20. Apr, 2006, 02:00
Bydlisko: Cífer

Príspevok od používateľa abcd »

Odkial mas to ze na nix ide zle taktovat.Taka hlupost,co uz, nemozes posudzovat kvoli jednemu kusu a bohvie akom cipsetu celu znacku.
Toshiba Satellite A200 1S6 (3GB RAM T7500 2,2 GHz 4MB L2)
Používateľov profilový obrázok
magoo
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 213
Dátum registrácie: St 05. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Poprad, Zilina (26)

Príspevok od používateľa magoo »

ja tiez MSI nejak neuznavam a pocuvam len zle reci na tu znacku. A ani moja MSI grafika tiez neda bohvieake OC :(
>>abcd a kolko das ty tomu athlonu na tej svojej doske?
Používateľov profilový obrázok
abcd
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 337
Dátum registrácie: Št 20. Apr, 2006, 02:00
Bydlisko: Cífer

Príspevok od používateľa abcd »

mgo napísal:ja tiez MSI nejak neuznavam a pocuvam len zle reci na tu znacku. A ani moja MSI grafika tiez neda bohvieake OC :(
>>abcd a kolko das ty tomu athlonu na tej svojej doske?
No ja som so svojou staruckou GT spokojny s orig xladicom ide 578 jadro a 1190 pamete bez artefaktov.No ten procak nejde pri fsb 225 a viac cierna obr.Pecucy ClawHammer s Box chlad. isiel docela fajn
Toshiba Satellite A200 1S6 (3GB RAM T7500 2,2 GHz 4MB L2)
Používateľov profilový obrázok
magoo
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 213
Dátum registrácie: St 05. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Poprad, Zilina (26)

Príspevok od používateľa magoo »

>>>abcd ....a tak to hej, ked mas iba clawhammer. Ten ozaj da sotva viac ako 255fsb. Ale keby si mal daky 90nm, tak ta doska by OCpotencial procesora asi dost brzdila
Používateľov profilový obrázok
abcd
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 337
Dátum registrácie: Št 20. Apr, 2006, 02:00
Bydlisko: Cífer

Príspevok od používateľa abcd »

>>>mgo praveze som napisal,ze ten stary isiel,tusim na 243 fsb,ale tento Venice nejde,preto sa tomu cudujem.Ale niekde tu som cital ze na prvyx biosox to ide,tak skusim.A ked nie tak neviem.Taktujes cez bios or Win(a v com)?Nemoze to byt aj zdrojom?Ukazuje mi,ze mam na +12v male napetie.Este skusim kupit Ram Corsair or Kingston,teraz mam iba Apacer.Ty co navrhujes?
Toshiba Satellite A200 1S6 (3GB RAM T7500 2,2 GHz 4MB L2)
Používateľov profilový obrázok
magoo
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 213
Dátum registrácie: St 05. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Poprad, Zilina (26)

Príspevok od používateľa magoo »

>>>abcd hmm, no neviem preco ti ide iba tak slabo :? moze to byt doskou, zdrojom, biosom, mozno je len to cpu veeelmi nepodareny kus... ktovie, treba poskusat - zobrat cpu ku kamaratovy a pohrat sa s tym, povymienat komponenty a zistis co je vo veci

samozrejeme, ze sa taktuje cez bios;)

a to napatie ti kolko ukazuje a kde(v akom prgrame)? ak je to +-10%, tak je to este ok. Inak mne v evereste skace 5+V vetva v rozpati +-2V!!! ale v biose nie. Ktovie... No neda sa spolahnut na ziadny program, najlepsie je premerat nejakym multimetrom... ale ak je to nejaky no name shit, tak najlepsie je preventivne vymenit za nejaku osvedcenu znacku (enermax, chill...popozeraj po forume, uz sa to isto riesilo).

ta ramka asi na OC samotneho procesora nema velky vplyv, sak ked uz nevladze, tak si predsa nastavis inu delicku, alebo zvysis casovanie
Používateľov profilový obrázok
abcd
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 337
Dátum registrácie: Št 20. Apr, 2006, 02:00
Bydlisko: Cífer

Príspevok od používateľa abcd »

>>> mgo .No dik ale az taka lama som neni.Da sa aj vo Win taktit!Ale neni to dobre.Aj mne to ukazuje vo viaceryx programox ine hodnoty.To s tou ramkou bolo iba stebielko nadeje aj ten zdroj,predsa Claw papa viac.Asi si kupim lepsiu graficku.No aj ty mozes mat horsy kus graf.V graf. je MSI dost dobra,mas aj ine problemy s nou?
Toshiba Satellite A200 1S6 (3GB RAM T7500 2,2 GHz 4MB L2)
Používateľov profilový obrázok
magoo
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 213
Dátum registrácie: St 05. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Poprad, Zilina (26)

Príspevok od používateľa magoo »

>>abcd no sak jasne, ze sa da taktit aj vo win, ale najlepsi je aj tak BIOS :wink:

s tou grafikou nemam problemy, iba to, ze nejde az tak dobre taktit, preto som sklamany a voci MSI zatrpknuty :beee:
....ale mozno je to tym, ze povodne bola chladena pasivne a asi nepocitali, ze user bude taktovat a teda dali na nu horsie suciastky
Používateľov profilový obrázok
abcd
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 337
Dátum registrácie: Št 20. Apr, 2006, 02:00
Bydlisko: Cífer

Príspevok od používateľa abcd »

>>magoo.No vidis,nemusis hned hadzat na nix.Z coho je ten xladic?Ja som xcel tiez taktit a kupil som taky typ ktory aj znesie.Grafiky maju dobre,aj niektore dosky maju dost dobry oc a nestoja vela.Nepoznas niekoho kto ma taku dosku ako ja?
Toshiba Satellite A200 1S6 (3GB RAM T7500 2,2 GHz 4MB L2)
Používateľov profilový obrázok
abcd
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 337
Dátum registrácie: Št 20. Apr, 2006, 02:00
Bydlisko: Cífer

Príspevok od používateľa abcd »

Caute.Takze to bolo biosom,nie tym ze je to MSI.Tak stale su pre mna naj.Dal som tam povodny bios 1.0 , ine nejdu taktit s tymto procesorom,je to osetrene.Je to na 2450 bez problemov a na deufaltnom napeti.Kupim xladic a pojdem taktit znovu.Aky odporucate?
Toshiba Satellite A200 1S6 (3GB RAM T7500 2,2 GHz 4MB L2)
Používateľov profilový obrázok
abcd
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 337
Dátum registrácie: Št 20. Apr, 2006, 02:00
Bydlisko: Cífer

Príspevok od používateľa abcd »

Chcem sa este spytat,ake mate teploty pri 2500 Mhz a 2600 Mhz,v klude a pri zatazi?Ide v pohode aj vyssie taktit a je stabilny?
Toshiba Satellite A200 1S6 (3GB RAM T7500 2,2 GHz 4MB L2)

Návrat na "Procesory"