Akú GPS navigáciu kúpiť ?

Sekcia primárne určená k radám o nákupe PC komponentov a príslušenstva...
Adys
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 41
Dátum registrácie: Ut 21. Feb, 2012, 18:10

Akú GPS navigáciu kúpiť ?

Príspevok od používateľa Adys »

Zdravím, vie mi niekto poradiť akú navigáciu kúpiť ? Čím viac o tom čítam tým som viac zmätený lebo každý si obhajuje niečo iné. Rozhodujem sa medzi značkami Garmin, TomTom a Navigon. Cena do 250 € +- pár €. Hlavne nech to má asistenciu jazdných pruhov, zobrazovanie dopravných značiek, rýchlostné limity a bol by som rád aby to malo doživotnú aktualizáciu máp. Veľa ľudí vraví, že TomTom je najpresnejší, je to pravda ? Bol som rozhodnutý pre Garmin 3790T čo nato vravíte ? Lákajú má aj Navigon, ktoré si myslím, že majú o hodne lepšie grafiku - oveľa krajšie zobrazovanie jazdy. Taktiež by som prijal keby sa na nej dal uložiť bod na vodnej ploche (neviem či to je u navigácií možné). Dík moc
Adys
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 41
Dátum registrácie: Ut 21. Feb, 2012, 18:10

Re: Akú GPS navigáciu kúpiť ?

Príspevok od používateľa Adys »

http://www.agem.sk/produkt/garmin-nuvi- ... 83225.html

Táto vyzerá tiež super, síce troška nad môj finančný limit ale vyzerá byť OK čo Vy nato ? oplatí sa to za tie prachy ?
Používateľov profilový obrázok
Wizik
VIP
VIP
Príspevky: 4060
Dátum registrácie: Št 06. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava-Nové Mesto (23)

Re: Akú GPS navigáciu kúpiť ?

Príspevok od používateľa Wizik »

Aky pouzivas mobil ? Ak mas nieco rozumne silne s dostatocne velkym displejom, uvazuj kludne nad mobilnou navigaciou. PND navigacie sa predavaju stale menej a menej, lebo sa za danu sumu neoplatia. Do mobilu si mozes kupit napr. Sygic, Navigon, CoPilot, cena oproti PND je podstatne nizsia, vo vacsine pripadov mas dozivotnu aktualizaciu na mapy a castne updaty samotnej aplikacie.
Notebook : Macbook Pro Retina 15" i7 2Ghz, 8GB RAM, 256GB SSD, Iris Pro, OS X Mavericks
Phone : iPhone 6 64GB space gray + HTC One M8
SONY RX100 - kompaktny bokeh
I MUSIC !
Adys
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 41
Dátum registrácie: Ut 21. Feb, 2012, 18:10

Re: Akú GPS navigáciu kúpiť ?

Príspevok od používateľa Adys »

Mám síce Iphone 4S ale ten ako navigáciu používať nechcem, je mi to nepohodlné.

http://www.agem.sk/produkt/garmin-nuvi- ... 63114.html

Táto vyzerá tiež celkom good aj dobré referencie sú na ňu a hlavne je podstatne lacnejšie ako tá predošlá. Tak čo, vie mi niekto poradiť ?
Používateľov profilový obrázok
zinomaster
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 45
Dátum registrácie: Po 02. Máj, 2011, 09:19
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Akú GPS navigáciu kúpiť ?

Príspevok od používateľa zinomaster »

tiež mám garmin ,navigácia je to dobrá presná ,najnovšie mapy som zohnal na fóre :) ,ale v roku 2014 majú spustiť Galileo (EGNOS) a neviem ako to bude s prijímačmi či to bude možne len prepnúť ... :cry:

edit: modeli ktoré budú podporovať galileo sú s označením eTrex nová generácia :-) ,podporujú GPS a ruské GLONASS "GALILEO"
Spoiler: ukázať
MB: Gigabyte GA-X58A-UD7-rev.1, CPU: Intel i7 920-Noctua NH-U9B SE2, RAM: KINGSTON 6GB 1600MHz CL9 XMP HyperX, VGA: 5870-2GD ,AC Accelero Xtreme Plus II HDD: WD 640G 64MB cache, PSU: X-Spice Kira 530W CS Series, CASE: Thermaltake, KEYBOARD: Razer Lycosa Mirror, MOUSE: Asus ROG Spatha, MOUSEPAD: Asus ROG Whetstone, LCD: LG W2353V-PF
Používateľov profilový obrázok
Wizik
VIP
VIP
Príspevky: 4060
Dátum registrácie: Št 06. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava-Nové Mesto (23)

Re: Akú GPS navigáciu kúpiť ?

Príspevok od používateľa Wizik »

V podstate sa len zameraj na zname znacku, nech to ma dost velky displej, idealne aktualizacie map v cene a nech to ma TMC. Zvysok uz je len prebytocny luxus.
Notebook : Macbook Pro Retina 15" i7 2Ghz, 8GB RAM, 256GB SSD, Iris Pro, OS X Mavericks
Phone : iPhone 6 64GB space gray + HTC One M8
SONY RX100 - kompaktny bokeh
I MUSIC !

Návrat na "Nákupná poradňa"