Neustale restartovanie PC

Ostatný HW, ktorý nepatrí do iných sekcií­, problémy s týmto HW ich riešenia...
Používateľov profilový obrázok
koyotsk
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 27
Dátum registrácie: Po 11. Aug, 2008, 13:59

Neustale restartovanie PC

Príspevok od používateľa koyotsk »

Zdravim,
Svagor mi doniesol komp s nasledovnou konfiguraciou :
MB : ASUS M2N-X
CPU : ATHLON 64 3000+
VGA : NV 6300 128Mb Pasiv
HDD : Hitachi 250 GB

Proste starsia low-end zostava.

PC sa neustale restartuje, takze som sa postupne snazil najst chybu.. Testoval som pamate MEMtestom a vsetko OK. Harddisk je taktiez ok (navyse sa resetuje sa aj bez neho). Vypol som vsetky onBoard zariadenia v Biose, avsak nic nepomoha. K resetu dochadza nepravidelne, avsak vzdy max 10 minut po zapnuti. Vzdy vsak az po zavedeni alebo v ramci nacitavania OS (Pokial ostane v Biose tak sa nerestartuje)

Vylucovacou metodou som teda dosiel k CPU, MB alebo zdroju..
Zdroj sa mi ale nezda velmi pravdepodobny, nakolko niekedy sa PC neresetne okamzite, ale ostane na BLUESCREENE odkazujuc na HW error (v skratke). Casto sa vsak v hlaseniach objavuju informacie o IRQ kanaloch, ktore som najrpv nebral velmi do uvahy. Potom som vsak spustal live verziu Ubuntu a po niekolkych neuspesnych pokusoch som sa dopracoval k nasledovnemu hlaseniu :

Kód: Vybrať všetko

http://img.obrazok.com/IMAG0060.jpg
Budem velmi vdacny za kazdy napad alebo radu.. Osobne to vidim na procesor, chcelo by to zrejme urobit aj cpu test (Ktory si tiez necham poradit).

Vdaka za reakcie
MB Asus P5K SE/EPU,CPU INTEL CORE 2 DUO E7200 (3.2 GHZ), VGA SAPPHIRE ATI RADEON HD3870 512 MB GDDR4, RAM 2x 1GB KINGSTON HYPER-X 1066 MHZ CL4 HDD Samsung Spintpoint F1 320 GB + Hitachi 120 GB Monitor Samsung SyncMaster 2243NW
Používateľov profilový obrázok
88boom88
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 240
Dátum registrácie: St 12. Jan, 2011, 13:16
Bydlisko: Vranov nad topľou

Re: Neustale restartovanie PC

Príspevok od používateľa 88boom88 »

najskôr sa ti bude prehrievat cpu kup teplovodivu pastu napr. AC MX-2 a daj ju nanovo na cpu,,a nezabudni poriadne očistit cpu aj chladič od starej pasty ;)
insomniac
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1092
Dátum registrácie: Ne 17. Júl, 2011, 22:45
Bydlisko: Košice

Re: Neustale restartovanie PC

Príspevok od používateľa insomniac »

jj niečo sa tam prehrieva. predpokladám je tam prachom zasvinený stock cpu cooler, však?
Používateľov profilový obrázok
STENLY
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 10908
Dátum registrácie: So 20. Dec, 2008, 13:44
Bydlisko: RK (34)

Re: Neustale restartovanie PC

Príspevok od používateľa STENLY »

určite nie.. ak sa neprehreje v biose, tak pri loude winu nie...
v tom biose to dokáže vydržať aj 20-30 minút bez vypnutia?
ak sa dostaneš na plochu, tak ja to vidím na grafiku...
neprehrieva sa grafika alebo čipset?
MB: ASUS ROG STRIX Z490-G GAMING (WI-FI) CPU: INTEL Core-i5 10600KF @ 4,1GHz, Boost 4.8GHz RAM: CRUCIAL Ballistix Black 2x8GB 3600MHz CL16
GPU: GIGABYTE GTX 1650 SSD: SAMSUNG 970 EVO 1TB HDD: WD Red 3TB PSU: CORSAIR AX750 CASE: CORSAIR Obsidian 350D W LCD: Dell U2412M 24''
Repro: Logitech Z2300 + Magnat Monitor Supreme 102
Používateľov profilový obrázok
koyotsk
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 27
Dátum registrácie: Po 11. Aug, 2008, 13:59

Re: Neustale restartovanie PC

Príspevok od používateľa koyotsk »

Ano coolery su zasvinene ale ich pohyb sa mi zda dostatocny .. Ten komp bol ale v miestnosti kde je pomerne vlhko a navyse tam vetraju stylom "vsetko otvorene" a nasledne zase vykuruju.. Takze pripada aj mechanicka chyba do uvahy. Ale aby sa CPU prehrieval pri 10-stupnovej teplote v izbe.. Musim to skontrolovat, ale nesedi to celkom s faktom, ze pokial ostane len v Biose tak pracuje "bez problemov".

Este skusim popisat situaciu pred problemom. Mali neustale problem s int. pripojenim. Je tam klasicky ethernetovy modem od T-Comu. Po urcitom case sa modem nedokazal pripojit - konkretne nedoslo k spravnemu registrovaniu u providera, niekedy pomohlo resetnut modem a nastavit znovu prihlasovacie udaje. Potom som jedneho dna prisiel a wo WIN7 bolo snad 8 virtualnych mini wifi adapterov.. Tento uchvatny microsoftacky update nebudem ani komentovat, ciastocne si myslim, ze v tom bol aj zasah utocnika (povedzme nejaky typ virusu). Uz v tomto bode sa zacinal PC restartovat.. nebol stabilny ani v nudzovom rezime.. Takze som zformatoval a chcel nahodit XP/Ubuntu avsak kvoli restartovaniu sa mi to nikdy nepodarilo. Vyskusal som aj iny disk pripojit aby som vylucil pritomnost virusu ale PC sa restartuje aj tak..

Neviem ci je to len zhoda okolnosti (vlhkost+virus) .. Ale skor to vidim na HW.. Avsak neviem preco by mal byt problem v grafickej karte.. je to Nvidia pasiv 6300, s obrazom nie su ziadne problemy (vypadky ani artefakty).

Dik za reakcie !
MB Asus P5K SE/EPU,CPU INTEL CORE 2 DUO E7200 (3.2 GHZ), VGA SAPPHIRE ATI RADEON HD3870 512 MB GDDR4, RAM 2x 1GB KINGSTON HYPER-X 1066 MHZ CL4 HDD Samsung Spintpoint F1 320 GB + Hitachi 120 GB Monitor Samsung SyncMaster 2243NW
Mimiik
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3037
Dátum registrácie: St 25. Jan, 2012, 21:07
Bydlisko: Kežmarok- Ľubica

Re: Neustale restartovanie PC

Príspevok od používateľa Mimiik »

Restartuvava sa zvycajne PC, ked je vadny zdroj, takze ked otestujes komponety a vsetky testami prejdu, ostava ti vymenit ten(ked to nieje zalezitost SW).
Intel i5 4670k 4.6ghz 1.22V, Corsair h100i, Asus Maximus VI Hero, Kingston Hyperx predator 2*4gb 2400mhz cl11 XMP, Kingston HyperX 3k SSD, ST Barracuda 2TB (ST2000DM001), Asus GTX670 DCUII 1307boost/7100 1.2V,Corsair HX650, NZXT Phantom 630, repro: Logitech Z-5500, PSP 3004 black nejaky FHD Asus 22" :D

Hero 4670k validator
Používateľov profilový obrázok
pepkopav
Notebook expert
Notebook expert
Príspevky: 4071
Dátum registrácie: Ne 19. Feb, 2012, 19:05
Bydlisko: Lovinobaňa LC

Re: Neustale restartovanie PC

Príspevok od používateľa pepkopav »

Veď ti to tam jasne píše(na tom obrázku z displaya pc). Chyba je v procesore.Možno pomôže prepastovanie ale skôr to bude vadný procesor.Ešte to môže byť vadný zdroj a ten ovplyvňuje chod procesora.Skús vymeniť zdroj a uvidíš.
Dell XPS 15 9500 i5 10300H,16Gb RAM,1,5Tb SSD,GTX 1650Ti,IPS 1920X1200,Win 11 Pro
vlado1234
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 16
Dátum registrácie: Ne 20. Nov, 2011, 19:31

Re: Neustale restartovanie PC

Príspevok od používateľa vlado1234 »

zacal by som tiez rovnako u zdroja, ale ako pises priznaky mozno sa viac priklanam k tomu procesoru. Predsa len toto nie je typicke spravanie ak ide o zdroj. Otazka je ci radsej nechces investovat cas a peniaze do noveho notebooku alebo pocitacovej zostavy.
podpis proti pravidlam zmazany administratorom

Návrat na "Hardware všeobecne"