Zlomeny kabel na sluchatkach

Všetko o zvukových kartách, repro, problémoch ...
Používateľov profilový obrázok
V1CTORY
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 105
Dátum registrácie: So 22. Máj, 2010, 15:54
Bydlisko: Bratislava

Zlomeny kabel na sluchatkach

Príspevok od používateľa V1CTORY »

Zdravim,
pardon ked tu uz je taka tema, nenasiel som. Mam klasicky problem s kablom, t.j. nalomeny a ohlodany pri konektore na d-jaysoch. Su sice v zaruke ale mam taky pocit ze keby sa na nich pozreli tak mi ich rovno poslu naspat :D (este aj odlomena cast plastu na jednom sluchatku to riesim zatial paskou).
Chcel by som vymenit jack, len sa chcem poradit tuto so znalym kolektivom, ci bude vhodne nieco taketo http://www.gme.sk/sk/konektor-jack-3-5- ... 9-114.html aby sa nezhorsila kvalita reprodukcie, popripade nejake tipy ci to mozem zvladnut alebo su tam nejake specialne mikro kabliky a neviem co este a smrtelnik to nema sancu spravit.
MB: ASUS P5K-VM (G33) CPU: Intel Core 2 Duo E6420 2,13 GHz @ 2,80 GHz + E8500 BOX RAM: 2x2GB Kingston HyperX DDR2 800 MHz CL4 GPU: Gigabyte GTX260 216SP 650/2000 HDD: WD Caviar Blue 500GB PSU: Arctic Cooling Fusion 550R Case: biela Monitor: LG W2252TQ-PF Mouse: Razer Lachesis Banshee Blue + Razer ExactMat Keyboard: Logitech G11 Headphones: SteelSeries Siberia HS black + AKG K77Audio: Realtek HD Audio 883 -> S/PDIF -> Philips FR 995 + repro z Philips FW670P / Creative SB Audigy Platinum eX Portable Audio: Sandisk Sansa Clip Plus / SE Xperia U + Pecky (Jays d-Jays vypovedali) Music Gear: Cort EVL-Z4 + Line6 Spider IV 15
Používateľov profilový obrázok
AmOK
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1291
Dátum registrácie: Ut 25. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Zlomeny kabel na sluchatkach

Príspevok od používateľa AmOK »

Ked sa s tym pohras, tak to zvladnes, mne ten konektor z gme ani nejde zastrcit do Sansy. Ma nejaky nestandardny koniec... a je to poniklovana sracka. Zle sa na ne pajkuju normalne kabliky, nie este tie fuziky zo sluchadiel..
http://muziker.sk/kable-konektory/konek ... p3rcb.html s tymto by si nemal mat problem, je to jedna z naj firiem na konektory. Odskusane nemam, ale ked si budem robit prepojovaci kablik, tak pojdem do konektorov od nich. Docasne som odstrihol kabel s jackom z nejakych Sony shitov a na druhy koniec napajkoval cinche pre mini zosik... :D
Nezahnuty som lenivy hladat, sry. Ku mp3, je IMO zahnuty aj tak lepsi. :)
Používateľov profilový obrázok
V1CTORY
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 105
Dátum registrácie: So 22. Máj, 2010, 15:54
Bydlisko: Bratislava

Re: Zlomeny kabel na sluchatkach

Príspevok od používateľa V1CTORY »

Okej skusim tie aj ked su trocha drahsie, za kvalitu zvuku a spoju si teda priplatim. Zoberem ten zahnuty a rovny si najdem na jack zo sluchatiek do predlzovacieho kabla, mam zlomene obi dva.
MB: ASUS P5K-VM (G33) CPU: Intel Core 2 Duo E6420 2,13 GHz @ 2,80 GHz + E8500 BOX RAM: 2x2GB Kingston HyperX DDR2 800 MHz CL4 GPU: Gigabyte GTX260 216SP 650/2000 HDD: WD Caviar Blue 500GB PSU: Arctic Cooling Fusion 550R Case: biela Monitor: LG W2252TQ-PF Mouse: Razer Lachesis Banshee Blue + Razer ExactMat Keyboard: Logitech G11 Headphones: SteelSeries Siberia HS black + AKG K77Audio: Realtek HD Audio 883 -> S/PDIF -> Philips FR 995 + repro z Philips FW670P / Creative SB Audigy Platinum eX Portable Audio: Sandisk Sansa Clip Plus / SE Xperia U + Pecky (Jays d-Jays vypovedali) Music Gear: Cort EVL-Z4 + Line6 Spider IV 15
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7291
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Zlomeny kabel na sluchatkach

Príspevok od používateľa Papek »

Ten z gme je snad najhorsi jack, aky sa predava. Neviem, ci ma nejaky nestandardny rozmer, ale v kazdom zariadeni ma volu v smere, v ktorom sa zasuva a dost casto sa mi stane, ze mi vypadne lavy alebo pravy kanal, vtedy musim kusok zasunut alebo povytiahnut. Proste otrava. Navyse kvoli tej plastovej krytke je moc siroky a do niektorych prehravacov mi nevosiel. Urcite si priplat za ten Neutrik, usetris si kopu nervov. Este mam dobre skusenosti so znackou Amphenol, cenovo aj kvalitativne porovnatelne s Neutrikom.
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-12400F ♦ 32 GB RAM ♦ RTX 4070 SUPER 12 GB
Používateľov profilový obrázok
V1CTORY
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 105
Dátum registrácie: So 22. Máj, 2010, 15:54
Bydlisko: Bratislava

Re: Zlomeny kabel na sluchatkach

Príspevok od používateľa V1CTORY »

MB: ASUS P5K-VM (G33) CPU: Intel Core 2 Duo E6420 2,13 GHz @ 2,80 GHz + E8500 BOX RAM: 2x2GB Kingston HyperX DDR2 800 MHz CL4 GPU: Gigabyte GTX260 216SP 650/2000 HDD: WD Caviar Blue 500GB PSU: Arctic Cooling Fusion 550R Case: biela Monitor: LG W2252TQ-PF Mouse: Razer Lachesis Banshee Blue + Razer ExactMat Keyboard: Logitech G11 Headphones: SteelSeries Siberia HS black + AKG K77Audio: Realtek HD Audio 883 -> S/PDIF -> Philips FR 995 + repro z Philips FW670P / Creative SB Audigy Platinum eX Portable Audio: Sandisk Sansa Clip Plus / SE Xperia U + Pecky (Jays d-Jays vypovedali) Music Gear: Cort EVL-Z4 + Line6 Spider IV 15
Používateľov profilový obrázok
AmOK
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1291
Dátum registrácie: Ut 25. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Zlomeny kabel na sluchatkach

Príspevok od používateľa AmOK »

Vyzera fajn, akurat ked to budes robit, tak by si mal na kablik natiahnut este nejaku prechodku, gumovu buzirku a pod., kludne ju prilep sekundovym. Aby sa ti zase neslomil v mieste, kde vychadza z konektora. Urcite vies ako to myslim. ;)
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7291
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Zlomeny kabel na sluchatkach

Príspevok od používateľa Papek »

zmrsovaciu buzirku ;)
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-12400F ♦ 32 GB RAM ♦ RTX 4070 SUPER 12 GB

Návrat na "Zvuk a PC"