Politicka debata

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...

Budú podľa vás predčasné voľby v roku 2021?

Áno
14
29%
Nie
28
57%
Neviem
7
14%
 
Celkom hlasov: 49

Používateľov profilový obrázok
avixe
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1575
Dátum registrácie: So 22. Apr, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa avixe »

niekedy nebol zdaneny zisk obchodnej spolocnosti a zdanovane boli podiely na zisku, dnes sa zdanuje zisk a podiely sa nezdanuju... prebralo sa to z ostatnych bananovych republik kde ustavni cinitelia a mnohi v sluzobnom pomere, ktorí vramci inkompatibility nesmu vykonavat "skratene povedane inu zarobkovu cinnost" okrem spravy vlasneho majetku a umeleckej vedeckej alebo literarnej cinnosti.. obsah spravy vlastneho majetku zahrna aj jeho umiestnenie v ako podiel v obchodnych spolocnostiach a nasledne zhodnocovanie formou dividend... tak si odvod preco...
Používateľov profilový obrázok
Scorp
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2225
Dátum registrácie: So 09. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: Krankenhaus

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa Scorp »

práve doktor F avízoval, že zdania aj dividendy, tj v podstate 2x zisk
Me like Pentium
Používateľov profilový obrázok
avixe
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1575
Dátum registrácie: So 22. Apr, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa avixe »

ale kdeze, to bol len taky populizmus.. uz je davno ucinna smernica zamedzujuca dvojite zdanenie v unii.. to plati aj pre dvojite zdanenie vramci jedneho clenskeho statu.. keby to znova prehodili a zdanoval by sa zisk po prerozdeleni, nielen ze by prisli akcionari o peniaze.. ale celkovy danovy vynos by bol ovela mensi.. uz mali navrh na stole ale po vykonani dopadovej studie ktora prebehla to uz podla mna nikto nenavrhne.. to by bolo naozaj len v ramci populizmu a ten im netreba teraz.. a potom by to aj tak nepreslo
staty ktore maju v unii dividendy zdanene, to maju naopak, samotny zisk spolocnosti kym sa nepouzije tak zdaneny nieje.. podporuje sa tym podnikanie PO...
Používateľov profilový obrázok
Scorp
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2225
Dátum registrácie: So 09. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: Krankenhaus

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa Scorp »

najs najs, už som si myslel, že sa posr-li, keď majú také super nápady .)
Me like Pentium
Používateľov profilový obrázok
avixe
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1575
Dátum registrácie: So 22. Apr, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa avixe »

poslanci nemaju napady.. maju len hlupe reci.. napady prinasaju lobbysti do vyborov.. lobbysti zaplatia, clenovia vyborov si prilepsia a legislativne odbory kde sedia mladi nezaplateni pravnici dostanu ulohu zapracovat to a to.. tam sa chytaju za hlavu niekedy, volaju si z odboru na odbor co ma co znamenat, vadia sa.. a tak to chodi :-)
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7291
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa Papek »

Snake napísal:a ešte si citujte chlapci príspevky rovno nad sebou, a keď túto sekciu neuvidíte, alebo rovno celé forum, tak si spomente na moje slova
si trosku OT :-)

co sa tyka zdanovania ziskov a prijmov, pride mi logickejsie, resp. rozumnejsie, ak sa zdanuje nerozdeleny zisk, urcite by sa tym podporilo podnikanie, tzn. ak firma zisk investuje do dalsej svojej cinnosti, nepodlieha zdaneniu. Na druhej strane by vznikol priestor pre spekulantov, takze ostavame pri starom. Samozrejme, pre nahananie volicskych hlasov je jednoduchsie povedat, ze zdanime dividendy, kedze firmy su tie zle, ktore nam skodia a vsetkych naz zdieraju.
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-12400F ♦ 32 GB RAM ♦ RTX 4070 SUPER 12 GB
LordRainmaker
Čierna listina bazáru
Čierna listina bazáru
Príspevky: 1325
Dátum registrácie: Ne 06. Feb, 2005, 20:00

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa LordRainmaker »

avixe napísal: v dnesnom svete uz niesu veci jednoduche, uz su zlozite, ale aj tie zlozite maju svoju logiku a system...

myslim ze clovek nemoze riesit napriklad temu "dane", "statny deficit", "euroval", "grecky dlh".. ale aj "nezamestnanost" so sedliackym rozumom.. to uz dnes nejde
konecne nieco, co dava zmysel. Svet nie je ciernobiely. Ak si niekto mysli, ze vie co je vlastne euroval a ake ma prijatie/neprijatie realny vplyv na slovensku alebo europsku ekonomiku, tak ano, je lietadlo... Ja osobne to neviem, mam len svoj nazor.

Na druhej strane, je dobre mat svoj vlastny nazor, ale je dobre mat aj sebareflexiu a uvedomit si, ze nikdo nezjedol mudrost sveta a fungovat k nazorom druhych s toleranciou, hlavne ak sa jedna o nazor vacsiny(nie fora). Zijeme predsa v demokracii, ci...

@Snake: od admina by som cakal aspon sedliacky rozum a nie konfrontacne lepenie pasok cez oci ludom, co maju iny nazor ako ty.
To, ze je u nas snaha nezaplatit ziadne alebo minimalne dane, narodnym sportom je proste pravda. To, ze by s tym do istej miery bolo treba nieco robit je moj nazor. Aky by to malo vplyv na celu ekonomiku neviem, urcite by sa tym vsak ziskali financne prostriedky.
Firmy by si proste museli kupit auta, pocitace, benzin atd., ak by chceli podnikat, ci sa to da odpisat z dani alebo neda. Urcite by sa zhorsilo podnikatelke prostredie, ale to by sa mohlo kompenzovat inym sposobom. Mozno by sme sa mali inspirovat severskymi krajinami a ich danovym systemom, s tym, ze ak to funguje u nich, mohlo by aj u nas.
faugusztin
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 15054
Dátum registrácie: Ut 26. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava/Štúrovo

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa faugusztin »

Znizovanie dani nie je narodnym sportom, ale celosvetova vlastnost kazdeho normalneho cloveka.

Severske krajiny... Myslis Svedov, ktori radikalne znizili rozne podpory kvoli velkemu mnozstvu vlastnych nepracujucich, ako aj pristahovalcov co zneuzivali socialny system ?
http://www.irishtimes.com/newspaper/wor ... 67326.html
Používateľov profilový obrázok
avixe
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1575
Dátum registrácie: So 22. Apr, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa avixe »

narodnym sportom... to bolo asi myslene tak ze je to vyhodne

napriklad v nemecku zivnostnik zhana blocky na pohonne hmoty s rozpocitanou danou lebo cim vyssiu dan za pohonne hmoty zaplatis tym mas nejaku inu motivaciu vyssiu, neviem presne aku... teta tam zije a mi to spominala ze u nas sa snaziavseci danovu povinnost znizit a v nemecku (hesensko) je to naopak
Používateľov profilový obrázok
Scorp
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2225
Dátum registrácie: So 09. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: Krankenhaus

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa Scorp »

LordRainmaker napísal: To, ze je u nas snaha nezaplatit ziadne alebo minimalne dane, narodnym sportom je proste pravda.
wat? Ty si neni trochu pomýlený? Nemyslím to v zlom, ale niekde ľudia podnikajú, pretože chcú zaplatiť dane, či ako to má fungovať?
Právnická osoba chce v zásade skoro vždy tvoriť zisk, neexistuje pre žiadny vyšší filozofický účel, proste vznikla pre keš
Me like Pentium
Používateľov profilový obrázok
galen
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2237
Dátum registrácie: Št 01. Jún, 2006, 02:00
Bydlisko: Zilina

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa galen »

Scorp, ale lord ma v jednom pravdu ...
firma moze vzniknut za vela ucelmi, moze mat aj socialny rozmer a socialne zmyslanie. v takomto pripade moze aj negenerovat zisk, a teda ho nemusi prerozdelovat medzi majitelov.
a ano, je to skor ojedinely pripad, ako pravidlo
kedze 99.99% firiem vznika za ucelom tvorby zisku a jeho naslednym prerozdelenim majitelom
ostatne ... aj ja chodim do prace pre to, aby som mal $ a mohol tak naplnat svoje tuzby a radosti
ak tam niekto chodi pre to, aby mohol platit dane ... nuz ... je to jeho nazor, a neh teda pokracuje
a ak ma pocit, ze zaraba priliz vela, a ze mu vela $ ostava, tak stale ich moze poslat do narodnej banky ... je tam jeden ucet, prostrednictvom ktoreho das prachy priamo do statneho rozpoctu - nikto ti branit nebude, a narod ta za to samozrejme bude mat rad
lava, prava, lava, prava ...
LordRainmaker
Čierna listina bazáru
Čierna listina bazáru
Príspevky: 1325
Dátum registrácie: Ne 06. Feb, 2005, 20:00

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa LordRainmaker »

pozrite sa na to inak,
na fungovanie statu potrebujes peniaze - skolstvo, zdravotnictvo, sport, kultura, administrativa atd., tieto oblasti nie su ziskotvorne.

Najvacsi prijem statu su dane.

Ak chce stat zabezpecit zakladne fungovanie statu (skolstvo, zdravotnictvo, sport, kultura, administrativa, zabezpecit dochodky atd.), tak musi zacat riesit dane, v tom sa zhoduju vsetky strany (pravica a lavica). Teraz je ale otazka, ci byt spravodlivy a zvysit dane pre vsetkych, povedzme na 22 percent, alebo to riesit viac selektivne, tak aby sa nezatazili najslabsie clanky a byt teda solidarny.

To su 2 pristupy, ak existuje iny, budem rad, ked ho niekto popise.

Z mojho pohladu, velmi zjednodusene, je to dilema SPRAVODLIVOST vs SOCIALNA SOLIDARITA.
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7291
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa Papek »

Najvacsi prijem je z dani, to ano. Ked zvysis dane o 2%, pochybujem, ze ti vyber tiez stupne o tieto 2%, pretoze si urcita cast ludi nebude moct/chciet dovolit niektore veci. Takisto sa najde kopa ludi, co zacne spekulovat, ako si znizit odvody (ci uz nakupovanim v zahranici, cierna robota, ...). Takisto to bude aj v pripade milionarskej dane alebo inych dodatocnych zdaneni.
Ja si myslim, ze tadialto cesta nevedie, hlavne nie v state, kde 15% ludi nepracuje (a polovica z nich ani pracovat nechce a nikdy nebude), a ti zvysni maju byt solidarni a socialni a maju dret ako kone a este aby nebolo malo, tak im niekto este o kusok stiahne tu slucku, co im visi okolo krku.
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-12400F ♦ 32 GB RAM ♦ RTX 4070 SUPER 12 GB
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12341
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa HellAngel »

je jedno ci zdvinu dan iba na istych veciach alebo globalne. Koniec koncov si to vzdy odnesie koncovy zakaznik.
Mozno z vyplaty priamo neodvediem vyzsiu sumu, ale zaplatim ju najme tomu na potravinych, benzine, spotrebnom materialy.
Ale peniaze sa daju zobrat aj inac. Nas socialny system je prezitok komunizmu. Vyslovene ludi lakame aby boli nezamestnany. My ich nemotivujeme si hladat pracu, ale motivujeme ich aby zneuzivali socialny system tohto statu. A to su nemale peniaze.
Cudujeme sa ze je vysoka nezamestanost, ja sa necudujem. Pri tomto systeme sa proste oplati byt na pracaku.
Nie tak davno proste bolo normalne ze ak sa mlady clovek neuchitl tu na slovensku, tak siel do zahranicia. (ja ossobne som to na Slovensku ani neskusal). Tam clovek nabral skusenosti a bol potom pre trh zaujmavejsi. Dnes do 25 moze sediet doma na vajcach a rodicia s tym nemozu nic spravit. A este ho musia zivit. TO uz je co za system.
Dal by som im aspon verejne prospesne rpace robit. Nech si tie peniaze zasluzia. A verim tomu ze by nezamestnanost klesa nehom chvile. By si to mlady rozmysleli ci tam budu sediet a upratovat chodniky, alebo sa nakopnu a zacnu si haldat robotu
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
galen
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2237
Dátum registrácie: Št 01. Jún, 2006, 02:00
Bydlisko: Zilina

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa galen »

ono by to chcelo hlavne prepisat ustavu,
zrusit tam body, na zaklade ktorych ma clovek narok na odmenu iba za to, ze dycha,
pozmenit ich smerom, ze narok na davky mas v pripade, ak sa aktivne snazis o ziskanie zamestnania, aktivne si udrziavas pracovne navyky (napr. rekultivacne prace)

obdobne by sa mohlo zaviest aj pre chudacikov vo vezeni, ze si cast nakladov s ich pobytom musia odpracovat. a ak nie, tak znizenie standardu ... nebudu v kutici 2x3m sami, ale pojdu do kutice 3x4m o 8 ludoch ... obmedzeni televizora a pocitaca ...

jak sa vravi, ciest je vela, ale ci je aj vola?

dalsia vec su malometrazne byty ... kolko mladych by dalo neviemco za moznost prenajat si cenovo dostupny malometrazny byt pri bratislave? aby mohli robit a zarabat?
namiesto toho sa taketo "unimobunky" stavaju pre "socialne slabsich" ... kt. ich "vybyvaju" a ani najom neplatia ...

jak hovorim ... moznosti vela, ale ci je aj vola?
lava, prava, lava, prava ...

Návrat na "Debata o všetkom"