Politicka debata

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...

Budú podľa vás predčasné voľby v roku 2021?

Áno
14
29%
Nie
28
57%
Neviem
7
14%
 
Celkom hlasov: 49

Používateľov profilový obrázok
avixe
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1575
Dátum registrácie: So 22. Apr, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa avixe »

aky mate nazor na "bankovu daň"?
Používateľov profilový obrázok
Sangala
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1474
Dátum registrácie: So 21. Feb, 2009, 15:25
Bydlisko: Žilina

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa Sangala »

k*****otina .... zaplatime to my vsetci .... snad nebudu mat banky mensie zisky
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12341
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa HellAngel »

presne tak, zalatime to my v poplatkoch. Banka je podnik, a zakladom podniku je zisk. Takze isto si nenehaju na ten zisk siahnut
NB: Asus ROG Strix G16
LordRainmaker
Čierna listina bazáru
Čierna listina bazáru
Príspevky: 1325
Dátum registrácie: Ne 06. Feb, 2005, 20:00

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa LordRainmaker »

nie tam celkom je to pravda, europska centralna banka by si mala posvietit na poplatky v nasich bankach uz v najblizsej buducnosti. Uz dnes nase poplatky patria k najvyssim.
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12341
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa HellAngel »

verim ze si svoju cestu nejako najdu. no tie poplatky by sa uz upravit mali. si pametam ked mi stahovali poplatky za platbu kartou v obchode, alebo pri vybere penazi v bankomate (bankomat tej istej pobocky)
co sa tyka EU tak hlavne ma tesi regulacia mobilnych operatorov
ale spet k teme. siahnut treba na ludi, respektive otvorit im oci ze sediet na zadkoch sa neoplati. a to sa netyka len romskych obcanov, ale hlavne mladyh ludi. ak mlady nezacnu nieco robit so sebou tak za 10 rokov neviem kto bude makat.
potom treba siahnut na neprisposobivych romov. ziadne stavanie domov alebo tak. ak budu dostavat pridavky na deti tak budu musiet chodit do skoly, bude sa im musiet nakupovat oblecenie a jedlo. nedaval by som im peniaze vhotovosti, ale specialne seky (sice budu nieco stat, ale verim ze by pohli s problemom), za ktore by mohli kupit iba jedlo, saty, platit ucty. Proste len veci na ktore su tie peniaze urcene.
Potom vazenie. Si v base za nejaky tresny cin a co tam robis? pozeras telku, leharo kemping. Dostanes osatenie, najest ....
Dal by som im povine prace, aby si tem pobyt zaplatili pracou.
Verim proste ze moznosti je dostatok, bez toho aby museli trpiet ludia co makaju a platia do tohto statu.
NB: Asus ROG Strix G16
LordRainmaker
Čierna listina bazáru
Čierna listina bazáru
Príspevky: 1325
Dátum registrácie: Ne 06. Feb, 2005, 20:00

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa LordRainmaker »

mladych, ktori pracovat chcu, treba rozdelit do 4 skupin:
1. Skupina najsikovnejsich, ktori si lahko najdu vybornu pracu a nemaju sa problem zamestnat na Slovensku, firmy sa po nich hned vrhnu a zaplatia ich
2. Skupina menej sikovnych, ktori si doma nevedia najst pracu a idu za nizsie kvalifikovanou pracou do zahranicia, ich devizou je zvacsa jazyk alebo odvaha:)
3. Skupina menej sikovnych, ktori zoberu kazdu pracu aj s nizsou kvalifikaciou na Slovensku
4. Skupina ludi, ktory nie su ochotni robit za nizsiu mzdu, alebo vo vseobecnosti maju problem si najst pracu vo svojom regione a z akychkolvek dovodov sa nechcu realokovat

Az potom je skupina mladych ludi, co nechcu robit, a tych je podla mna velmi male percento.
Vela vysokoskolskych absolventov konci v skupine 3 a 4, co je sposobene regionalnou diverzifikaciou pracovnych miest na Slovensku, ale aj celkovo malym poctom pracovnych miest. Samozrejme je to zacarovany kruh, lebo vsade na lepsich miestach sa vyzaduje prax, co je pre absolventov problem.

Skupina 2 je vzdy len docasne riesenie, a vo vacsine pripadov sa clovek po case vracia a jedine co si donesie je dobra znalost jazykov.
Samozrejme su aj vynimky, ktore robia vo svojom obore a pri navrate maju prax v odbore+jazyky, co im otvara dvere skoro vsade.
zaradit sa do skupiny jedna je vela krat aj vhodna volba studijneho odboru.

V kazdom pripade to nic meneni na fakte, ze je vyrazne menej volnych pracovnych miest ako absolventov.

Este k tym bankam:
http://spravy.pravda.sk/banky-maju-po-d ... nomika_p01
faugusztin
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 15054
Dátum registrácie: Ut 26. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava/Štúrovo

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa faugusztin »

Tebou popisovana skupina 4 su ludia, co nechcu pracovat. Moj otec lietal po Slovensku ako robotnik v stavebnom priemysle, aby zarobil pre rodinu a pre niekoho, kto prave skoncil VS je prestahovat sa za pracou? Az na velmi specificke pripady neexistuje oddovodnenie pre to, aby sa clovek neprestahoval za pracou. V USA sa ludia kvoli praci prestahuju z vychodu na zapad USA, a u nas je problem par desiatok ci stoviek kilometrov ?

Dalej ma fascinuju ludia, co vystuduju rozne humanitne paodbory na vysokych skolach, a potom sa cuduju ze ich andragogika je pouzitelna maximalne tak za pultom McDonaldu.

Co sa tyka praxe, to je tiez taka absurdna vec. Chapem chybajucu prax u cloveka, ktory skoncil strednu skolu, ale u vysokoskolaka je chybajuca prax totalne neospravedlnitelna. Praca na dohodu, pripadne bezodplatna praca pre ziskanie praxe je jednoduchy sposob, ako ziskat prax. Ked prides do firmy a ponuknes sa, ze budes u nich robit pol roka zadarmo za ucelom ziskania praxe, tak bude len velmi malo firiem ktore ta odmietnu. Ale nie, nasi studenti si predsa musia uzivat VS zivot, nie ? A potom vyplakavat, ked ich nikto v 23 rokoch s nepouzitelnym VS titulom bez praxe nechce nikto zamestnat.

Co sa tyka volnych miest, dovolim si nesuhlasit. Volnych miest je habadej, lenze co s tym ked firmy zhanaju VS strojarov a namiesto toho mame historikov, andragogikov, filozofov a pravnikov ? Bodaj by nemali problem so zamestnanim, ked v odbore kde je realna potreba 1 clovek za 5 rokov sa ich vyuci desiatky za rok. To iste je problem u robotnikov, je ich vela, ale co s tym ked firmy hladaju ludi s urcitym vzdelanim...

Nezamestnanost je smutna vec, ale v drvivej vacsine pripadov si za to moze clovek sam - zlym vyberom studijneho odboru, resp. nedostatocnym/nevhodnym vzdelanim; neochotou robit prax pocas studia zadarmo, resp. za nizky plat za ucelom ziskania praxe; neochotou pracovat za pracou.
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12341
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa HellAngel »

lord tvoje rozdelenie na skupiny je zbytocne dlhe. ja by som ich rozdelil na skupiny:
bud chcem robit a idem robit
alebo
nechcem robit a nebudem robit

ta druha skupina sa vacsinou opera o fakt ze za tie prachy nebude makat. No LOL. On caka zato ze vystuduje VS tak dostane 2000e plat, auto, mobil a zensku rovno do postele. Treba si to ale odmakat. Ziskat potrebnu prax a skutocne dokazat zamestnatelovi ze mam svoju cenu a to ze si pitatm taky plat ako mam, nie je len o Mgr. pred menom. Povedzme si otvorene, coje to dnes ziskat titul. Je to smiesne.
Prax behom studia isto nie je problem. Lenze aj tu si myslia vysokoskolaci ze uz musia zarabat neviem ake prachy.
Cestovanie, nuz je to tak ako je. Treba cestovat ak sa v regione nic dobre nenajde. Treba sa odlepit od pupocnej snury a zobrat zivot do vlastnych ruk. Nie je to nic hrozne, len sa treba k tomu nakopnut. A kto sa nedokaze, tak to ma nezaujma. Ale platit ho na pracaku nemienim.
Vidim to denodenne ako chodia mladosi, ktory si myslia o sebe ze su majstri sveta a ked pridu na pohovor tak nevedia ani poriadne ceknut. Potom sa im povie zakladny plat a rozculuju sa ze za tie prachy nebudu makat.
Verim tomu ze s nezamestnanostou sa da pohnut, pretoze pracovnych miest je dostatok

A to zahranicie sa mylis Lord, nie je to len o jazyku. Naucis sa starat sam o seba. Mat vlastny nazor a vazit si peniaze. Tam dalej nemas rodicov aby ta nakrmili ked si mynies peniaze. Tam nikto za teba nzaplati telefony ucet alebo neda peniaze do krcmy. Tam si ich treba zarobit a prekne rozratat co si mozem dovolit a co nie. Nauci sa clovek makat, zisti ze tvrdou pracou (hlavne na sebe) si len zvysuje svoju poziciu na trhu. Lenze ak sedia doma mamickam pod sukniami tak sa nenaucia nic. Volakedy davno vedeli preco svojich synov posielali na vandrovku ked vyrastli, aby sa z nich stali chlapi. Dnes to v mode nie je a dokonca aj zakon im nahrava
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
Scorp
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2225
Dátum registrácie: So 09. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: Krankenhaus

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa Scorp »

LordRainmaker napísal: 1. Skupina najsikovnejsich, ktori si lahko najdu vybornu pracu a nemaju sa problem zamestnat na Slovensku, firmy sa po nich hned vrhnu a zaplatia ich
a už nám konečne povieš, kto je šíkovný? To majú po tatkovi, alebo majú modré oči, alebo čím sa prejavuje šikovný človek? A čo bráni mantákovi stať sa šikovným? Nechápem toto delenie, toto neni nejaká India pred 200 rokmi

Prax nemajú len tí, čo nechcú
Me like Pentium
LordRainmaker
Čierna listina bazáru
Čierna listina bazáru
Príspevky: 1325
Dátum registrácie: Ne 06. Feb, 2005, 20:00

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa LordRainmaker »

HellAngel napísal: A to zahranicie sa mylis Lord, nie je to len o jazyku. Naucis sa starat sam o seba. Mat vlastny nazor a vazit si peniaze. Tam dalej nemas rodicov aby ta nakrmili ked si mynies peniaze. Tam nikto za teba nzaplati telefony ucet alebo neda peniaze do krcmy. Tam si ich treba zarobit a prekne rozratat co si mozem dovolit a co nie. Nauci sa clovek makat, zisti ze tvrdou pracou (hlavne na sebe) si len zvysuje svoju poziciu na trhu. Lenze ak sedia doma mamickam pod sukniami tak sa nenaucia nic. Volakedy davno vedeli preco svojich synov posielali na vandrovku ked vyrastli, aby sa z nich stali chlapi. Dnes to v mode nie je a dokonca aj zakon im nahrava
ja by som cloveka, co bol v zahranici, je strojny inzinier a robil v Irsku/GB manualne na stavbe nezamestnal. Suhlasim s tebou, ze ten clovek moze ziskat viac tak ako popisujes, ale neziska prax v odbore. Ked firma potrebuje cloveka, ktory musi zaberat od prveho dna, tak proste tento clovek nema sancu, napriek vybornemu jazyku.

@Scorp> To delenie je samozrejme uplne volne a "sikovny" nemusi vzdy znamenat sikovny, ale napriklad, ze si clovek vybral spravny odbor, pocas skoly su urobil nejaku prax a dnes nema problem si najst pracu. Urcite existuje aj mala skupina ludi, ktorych do prace/funkcii dostanu rodicia, znami, tak to je a asi to nic nezmeni, nie je to slovensky fenomen, ale je to tiez male percento.
Používateľov profilový obrázok
pEpinko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 850
Dátum registrácie: Po 19. Máj, 2008, 09:31
Bydlisko: BA/NR

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa pEpinko »

Nerozumiem, co mate vsetci s nejakou praxou, ja som ziadnu nemal a aj tak som sa zamestnal, rovnako ako x dalsich ludi v mojom okoli. Kto vie, ten ani prax nepotrebuje.
Používateľov profilový obrázok
Scorp
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2225
Dátum registrácie: So 09. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: Krankenhaus

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa Scorp »

LordRainmaker napísal:@Scorp> To delenie je samozrejme uplne volne a "sikovny" nemusi vzdy znamenat sikovny, ale napriklad, ze si clovek vybral spravny odbor, pocas skoly su urobil nejaku prax a dnes nema problem si najst pracu. .
ale to sú následky jeho vlastných rozhodnutí, že sa chcel na VŠ vyhnúť matike, tak šiel na filo
čo s tým má spoločné jeho spolužiak, ktorý si tých 5 rokov matiky vytrpel, lebo vedel, že potom bude majster sveta? Tí "nešikovní" dúfajú, že sa systém postará... ? On sa aj postará, ale neni to žiadna diskotéka

prečo ten 19 ročný soplák z KE bez matury, čo vie akurát kresliť, dostal ponuku od twitteru? Nikto sa ho nepýtal na žiadne poondené CV, ani či už 10 rokov niečo podobné robil, to je bullshit. V IT a high tech všeobecne každého zaujímajú výsledky, nikto za hranicami nepadne na prdel z diplomu z nejakej našej STU, keď chlapec nikdy okrem hrania warcraftu nič nespravil.

mladí majú nenormálne možnosti, len to chce trochu viac ako poslať cv, dôjsť na pohovor a kývať hlavou

a teraz budem za čur.ka .)
Me like Pentium
Používateľov profilový obrázok
Timeshifter
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 594
Dátum registrácie: Po 30. Júl, 2007, 08:00

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa Timeshifter »

Pravda... Mňa napr. sere to neustále mrnčanie nezamestnaných bývalých spolužiakov, že si nevedia nájsť prácu a preto musia doma sedeť na riti a parazitovať rodičov... HAHAHAA... Prosím, ak chcem robiť nejakú vysnívanú robotu a mám kopu času, tak idem do toho a spokojne venujem pol roka života vytvoreniu niečoho, z čoho nedostanem ani cent, ale aspoň si spravím meno. Ale čo robia ludia väčšinou v takej situácii? Sedia a nadávajú, namiesto toho aby sa činili. Ľudia si ani neuvedomujú, čo všetko sa dá spraviť s volným časom okrem "užívania"...
LordRainmaker
Čierna listina bazáru
Čierna listina bazáru
Príspevky: 1325
Dátum registrácie: Ne 06. Feb, 2005, 20:00

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa LordRainmaker »

mame 400 000 nezamestnanych
z toho povedzme, ze 50 tisic su romovia - 12.5%
nejake 2 percenta populacie su ludia ktori nechcu pracovat , teda dalsich cca 12.5%
mame teda 300 000 nezamestnanych, ktori chcu pracovat
z tychto je povedzme 50 000 (odhad) ludi s viac ako 50 rokov, ktori bohuzial u nas maju malu sancu sa zamestnat
a nedovolim si odhadnut kolko z nich je ludi bez praxe.
Napriek tomu je vysoke percento nezamestnanych, ktori chcu pracovat, ale nie su pracovne prislezitosti.

Co sa tyka pracovnej praxe, sikovni ludia si proste dobru pracu najdu, ti menej sikovni, alebo ti co sa nevedia predat, tak pre nich je prax handycap. Sikovnost samozrejme neznamena same A zo skusok! Absolvoval som mnozstvo pohovorov z absolventami a poviem na rovinu, ked bol clovek dobry a vedel sa predat, tak to sa proste neda prehliadnut.
faugusztin
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 15054
Dátum registrácie: Ut 26. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava/Štúrovo

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa faugusztin »

LordRainmaker napísal:z toho povedzme, ze 50 tisic su romovia - 12.5%
Prvy dobry vtip. Skus taky 3 alebo 4-nasobok tvojho cisla, a uz sa budes blizit realite.

Nuz a zvysok... Realne je z tych 400 tisic nezamestnanych asi tak 100 tisic takych, co sa realne chce zamestnat. V kazdom state je niekolko percent ludi, co nepojdu pracovat za ziadnu cenu, pretoze sa im nechce, resp. si vystacia s tym co dostanu od statu zadarmo. Dalsia kategoria nezamestnanych je ta, ktora ma nerealne poziadavky - su to ludia typu "Vystudoval som vysoku skolu, andragogiku, takze ocakavam, ze mi niekto ponukne poziciu nejakeho sefa, minimalne 2000 euro v hrubom, sluzobny mobil a auto.".

Návrat na "Debata o všetkom"