info dostupnost sluchatiek

Sekcia primárne určená k radám o nákupe PC komponentov a príslušenstva...
Používateľov profilový obrázok
diZZy
Čierna listina bazáru
Čierna listina bazáru
Príspevky: 801
Dátum registrácie: Ut 31. Mar, 2009, 19:08
Bydlisko: Nitra P. háje

info dostupnost sluchatiek

Príspevok od používateľa diZZy »

cauko ... neviete mi nahodov poradit kde by som zohnat tieto sluchatka?
http://chipchick.chipchick.netdna-cdn.c ... sinear.jpg
mali ich na alza.sk lenze uz sa nepredavaju... :facepalm:
videl som plno inzeratov na bazosi lenze to su tie pančované a o tie srdečne nemám záujem
Používateľov profilový obrázok
filuS
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 548
Dátum registrácie: Ut 26. Aug, 2008, 13:14
Bydlisko: Presov, Slovakia

Re: info dostupnost sluchatiek

Príspevok od používateľa filuS »

odporucal by som pouzit niekedy google, je to celkom sikovna vecicka a bude ta to stat menej namahy ako pisat posty...
http://sluchadla.heureka.sk/monster-cab ... by-dr-dre/
alza ich este stale predava, ale v bielej farbe.
Btw, mozem sa opytat na co ich vlastne potrebujes? Akosi mam pochybnosti, ci je to na hudbu, kedze za tuto cenu su tieto spunty asi tou najhorsou volbou na pocuvanie hudby. Ale ako dekoracia k obleceniu budu uplne idealne. Ak to predsalen chces na hudbu, tak si radsej kup VSonic GR07 (alebo si kup GR02, stoja 5x menej a aj tak by som povedal, ze maju lepsi zvuk ako tie Beats Tour, rozhodne viac vybalansovany).

EDIT: heh, tak som zo srandy checkol ebay, vyzera tak, ze slovenski predajcovia pekne rizuju, zo zahranicia clovek zozenie tie Tourky za 65-70$, no aj tak je to 4x viac, nez by som za to dal ja.
Desktop
Spoiler: ukázať
Specs:
- AMD Ryzen 5 5600X + Noctua NH-U12S Chromax.black
- PowerColor Red Devil AMD Radeon RX 6700XT
- ASUS TUF Gaming B550M-PLUS
- Crucial Ballistix 32GB (4x8GB) 3600 MHz CL16
- Be Quiet! Pure Base 500DX Black + 5x Noctua fans
- Corsair RM650x + CableMod PRO ModMesh C-Series Kabel Kit (Black/Red)
- Samsung 970 EVO Plus 500GB + ADATA XPG SX8200 Pro 1TB
- Sound Blaster Z
OS: Windows 10 Home 64bit
Monitor: Zowie by BenQ XL2546K + Eizo FS2333
Peripherals:
- Logitech G PRO Superlight + Artisan Hien L Mid Wine Red
- Logitech G915 TKL (red)
- Audio-Technica ATH-G1WL
Používateľov profilový obrázok
valistar
VIP
VIP
Príspevky: 6853
Dátum registrácie: So 14. Mar, 2009, 19:27
Bydlisko: Ostrava/Košice

Re: info dostupnost sluchatiek

Príspevok od používateľa valistar »

skor to je nejak takto:
Please keep in mind the Beats by Dre headphones are the MOST counterfeited headphones in the history of the industry and, according to Monster, 99% of the Monster Beats sold via un-authorized channels (Amazon, eBay, etc) are fakes! So PLEASE make sure your Monster purchase is made at a true authorized Monster headphone dealer.
je toho dost plny aj nas bazos, ale aj to budu povacsine pravdepodobne fake :)
Používateľov profilový obrázok
GABO
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 9265
Dátum registrácie: Ut 15. Júl, 2003, 08:00
Bydlisko: Košice

Re: info dostupnost sluchatiek

Príspevok od používateľa GABO »

Mierne OT, ale mne sa páči ako nadávate na SK predajcov :) pritom si nezistíte niektorí ani mäkké F. Ale to, že HW je tu poväčšinou XXX krát lacnejší ako napr. v Nemecku, nad tým sa nepozastaví nitko.

Ad Valistar: presne tak...na trhu je milión fake-ov takej vyhotovenej kvality (vzhľad), že bežný človek nerozozná...to sa týkalo aj Sennheiser slúchadiel a pod.
PC1 Intel Core i7-4960X@4,8GHz . ASRock X79 Extreme 11 . 32GB Corsair Dominator 2133MHz DDR3 . Zotac GTX 1080Ti . Samsung 850 PRO 256GB . Samsung 840 1TB . SF Leadex 750W . AOC Q3279VWFD8 . Noctua
PC2 i5-2500K . Noctua NH-U12 . ASUS P8Z68-V PRO . 16GB G.Skill Ripjaws X . EVGA GTX 1070 SC . Intel 530 240GB . Samsung 850 PRO 2TB . COUGAR GX-600W . Lian Li PC-V1010A - Silver . ASUS Xonar Essence STX + HD555
Používateľov profilový obrázok
filuS
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 548
Dátum registrácie: Ut 26. Aug, 2008, 13:14
Bydlisko: Presov, Slovakia

Re: info dostupnost sluchatiek

Príspevok od používateľa filuS »

Ja nenadavam na predajcov HW v najsirsom slova zmysle. Pravdupovediac ani by ma nenapadlo porovnavat slovenske ceny pc hardware-u s cenami v zahranici, to som nikdy neriesil. Skor to islo na ceny audio prislusenstva. Pokial by to boli rozdiely na urovni 5-10%, tak nepoviem ani ň, to sa este da prezit (pri lacnych produktoch je to az zanedbatelne), ale miestami je to az nehorazne (uvediem priklad, predajna cena ATH-W1000X sa pohybuje na urovni 610$, na Slovensku sa predavaju za 750e+, co je pri prevedeni na euro a zaratani postovneho, dane a cla rozdiel bezmala 25%. Nehovoriac o tom, ak sa to najde za takuto cenu skladom niekde na uzemi EU.). Takisto zalezi aj na znacke, napriklad uz spominany Sennheiser si u nas drzi prijatelne ceny porovnatelne so zvyskom sveta, miestami mozno este aj nizsie.
Desktop
Spoiler: ukázať
Specs:
- AMD Ryzen 5 5600X + Noctua NH-U12S Chromax.black
- PowerColor Red Devil AMD Radeon RX 6700XT
- ASUS TUF Gaming B550M-PLUS
- Crucial Ballistix 32GB (4x8GB) 3600 MHz CL16
- Be Quiet! Pure Base 500DX Black + 5x Noctua fans
- Corsair RM650x + CableMod PRO ModMesh C-Series Kabel Kit (Black/Red)
- Samsung 970 EVO Plus 500GB + ADATA XPG SX8200 Pro 1TB
- Sound Blaster Z
OS: Windows 10 Home 64bit
Monitor: Zowie by BenQ XL2546K + Eizo FS2333
Peripherals:
- Logitech G PRO Superlight + Artisan Hien L Mid Wine Red
- Logitech G915 TKL (red)
- Audio-Technica ATH-G1WL
Používateľov profilový obrázok
GABO
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 9265
Dátum registrácie: Ut 15. Júl, 2003, 08:00
Bydlisko: Košice

Re: info dostupnost sluchatiek

Príspevok od používateľa GABO »

Samozrejme chápem, ale hovorme skôr o EU cenách. Nie je normálne riešiť US ceny to je iný trh, iná kúpyschopnosť, to máš o tom istom ako sa ľudia pýtajú prečo skrinka Mountainmods stojí v US toľko a u nás toľko..veľa faktorov to ovplyvňuje. Hlavne sa jedná o veci elektronické, ty to berieš asi tak, že povedzme firma získa zastúpenie na značku ktorej výrobca patrí medzi tretie krajiny. Akonáhle donesie veci na Slovensko začína pekná Slovenská resp. Európska byrokratická maškaráda....a tá prináša naozaj náklady a nie malé. Veľmi zaleží na faktoroch kde je situovaný samotný výrobca, kto je v EU hlavný distribútor, alebo či ten predajca na SK resp. zastúpenie napriamo, alebo už od EU distribútora...ale už sme asi veľmi OT pre autora ;)
PC1 Intel Core i7-4960X@4,8GHz . ASRock X79 Extreme 11 . 32GB Corsair Dominator 2133MHz DDR3 . Zotac GTX 1080Ti . Samsung 850 PRO 256GB . Samsung 840 1TB . SF Leadex 750W . AOC Q3279VWFD8 . Noctua
PC2 i5-2500K . Noctua NH-U12 . ASUS P8Z68-V PRO . 16GB G.Skill Ripjaws X . EVGA GTX 1070 SC . Intel 530 240GB . Samsung 850 PRO 2TB . COUGAR GX-600W . Lian Li PC-V1010A - Silver . ASUS Xonar Essence STX + HD555
Používateľov profilový obrázok
diZZy
Čierna listina bazáru
Čierna listina bazáru
Príspevky: 801
Dátum registrácie: Ut 31. Mar, 2009, 19:08
Bydlisko: Nitra P. háje

Re: info dostupnost sluchatiek

Príspevok od používateľa diZZy »

nie nieste... ja si rad taketo veci precitam... a som rad ze ste sa rozpisali a objasnili ste mi niektore dosial nezistene veci pre mna :-)
takze ked niekto predava veci ktore su privezene zo zahranicia moze byt ze su to neni fake len su lecne kvoli tomu ze tam to ide na dracku?
Používateľov profilový obrázok
filuS
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 548
Dátum registrácie: Ut 26. Aug, 2008, 13:14
Bydlisko: Presov, Slovakia

Re: info dostupnost sluchatiek

Príspevok od používateľa filuS »

Tych dovodov, preco sa bazarovo niektore veci predavaju drahsie moze byt vela, na um mi prichadza trebars to, ze to potrebuje rychlo predat, pretoze potrebuje rychlo peniaze; vyrobok bol kupovany v zahranici a/alebo sa na neho uz nevztahuje zaruka; vec je nejakym sposobom poskodena (teraz myslim esteticky, ak je to funkcne poskodenie tak tam je to uz zlozitejsie); moze sa jednat o kradnutu vec (to ale nemusi znamenat, ze je to fake); a v neposlednom rade to moze byt uz spominany a obavany pripad falzifikatu. Myslim, ze prve dve moznosti su najbeznejsie, tretia moznost nie je az tak zriedkava, no kazdy aspon semiseriozny predajca explicitne napise o aku zavadu sa jedna a posledne dve moznosti je tazko odhalit, najma ak sa jedna o pomerne lacnu spotrebnu elektroniku. Ak uz teda clovek nakupuje z bazaru (ci uz internetoveho alebo kamenneho), tak je vzdy vhodne si to, co kupujeme najprv poobzerat a ak sa da, tak aj vyskusat. A to aj v pripade, ze sa kupuje z overeneho zdroja (doveruj ale preveruj). Co sa tyka audia, tak myslim, ze je celkom bezne, ze tovar v inych krajinach kupia za ovela nizsie ceny (napriklad aj na dovolenke), donesu si to domov a potom to aj lacnejsie predavaju. Ale ako hovorim, nekupuj macku vo vreci a poziadaj predavajuce aspon o detailne fotografie.
Desktop
Spoiler: ukázať
Specs:
- AMD Ryzen 5 5600X + Noctua NH-U12S Chromax.black
- PowerColor Red Devil AMD Radeon RX 6700XT
- ASUS TUF Gaming B550M-PLUS
- Crucial Ballistix 32GB (4x8GB) 3600 MHz CL16
- Be Quiet! Pure Base 500DX Black + 5x Noctua fans
- Corsair RM650x + CableMod PRO ModMesh C-Series Kabel Kit (Black/Red)
- Samsung 970 EVO Plus 500GB + ADATA XPG SX8200 Pro 1TB
- Sound Blaster Z
OS: Windows 10 Home 64bit
Monitor: Zowie by BenQ XL2546K + Eizo FS2333
Peripherals:
- Logitech G PRO Superlight + Artisan Hien L Mid Wine Red
- Logitech G915 TKL (red)
- Audio-Technica ATH-G1WL

Návrat na "Nákupná poradňa"