monitorovanie siete

Všetko o sieťach, nastaveniach, problémoch ...
Používateľov profilový obrázok
Oleg
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 58
Dátum registrácie: Št 16. Dec, 2004, 14:00

monitorovanie siete

Príspevok od používateľa Oleg »

Zdravim.


Uz dlhsiu dobu zhanam program, ktory by mi vedel pocitat mnozstvo prenesenych dat (Down/Upload) na jednotlivych routroch na mojej sieti. To zamena ze by som ho spustil napr. na mojom notebooku a zadal mu IP routra ktory chcem monitorovat. Existuje nieco take? OS win alebo Linux...je to jedno.

Vopred Dakujem.
Používateľov profilový obrázok
Pepeb007xx
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 2976
Dátum registrácie: St 16. Mar, 2011, 18:22
Bydlisko: NM

Re: monitorovanie siete

Príspevok od používateľa Pepeb007xx »

no kebyze ako router pouzivas mikrotik tak na to existuje The Dude ale takto neviem aky problem by ti to mohol -.-
MB Asus B550-F CPU AMD Ryzen 7 5800X3D @4,4GHz CPU AIO Fracal Desing Lumen S36 GPU Sapphire NITRO+ AMD Radeon RX 7900 XTX Vapor-X 24G RAM Patriot 64GB DDR4 SSD Samsung 990 PRO 2 TB PSU Corsair RM850x Case Fractal Design North Chalk White TG Clear Monitor Samsung 32''U32H850 OS Win 11PRO64SK Repro Edifier S880DB
NAS Synology DS218play Noctua 20TB WD Red Surveillance Reolink RLN16-410 8TB UPS EATON Ellipse ECO800
Router Mikrotik hAP ac³ MESH 2×Asus RT-AX55 TV Philips 65OLED806 SoundBar Samsung HW-Q950A 11.1.4
Retro handheld Anbernic RG556 + Samsung PRO Ultimate 512GB GamePad Xbox wireless controller

#grammarnazi #parfumslover Steam Pepeb007xx #DotA2 pretaktovanie klan: PC.SK Battle.net pepeb007xx#2925 #diablo4
Používateľov profilový obrázok
Oleg
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 58
Dátum registrácie: Št 16. Dec, 2004, 14:00

Re: monitorovanie siete

Príspevok od používateľa Oleg »

Bohuzial mikrotik nemam. Ale ako to s tym funguje? Stacilo by mi kupit do siete jeden tento mikrotik a vedel by som potom cez neho monitorovat vsetky routre na sieti aj ked su inych znaciek? (Asus, Canyon, Airlive atd...)
Používateľov profilový obrázok
galen
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2237
Dátum registrácie: Št 01. Jún, 2006, 02:00
Bydlisko: Zilina

Re: monitorovanie siete

Príspevok od používateľa galen »

monitorovanie prietoku je vlastnost routra/switchu, bud to robi alebo to nerobi (firmware)
nasledne je otazka, ake nastroje ma konkretny vyrobca k dispozicii, aby si sa na tieto data o monitorovani dostal

ak vopchas kdesi do siete prvok, co vie monitorovat, budes vediet monitorovat veci prechadzajuce cez tento prvok, nie celu siet

(prirovnanie ku krizovatkam v meste a studentom nahodne na nich postavenych, ciarkajucich prechadzajuce auta, bude asi na mieste...)
lava, prava, lava, prava ...

Návrat na "Siete"