Cena noveho procesora na notebooku

Všetko o reklamáciách a skúsenostiach s predajcami ...
riso325
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 3
Dátum registrácie: So 10. Sep, 2011, 20:39

Cena noveho procesora na notebooku

Príspevok od používateľa riso325 »

Ahojte. Potreboval by som vediet kolko priblizne stoji novy procesor do notebooku. Ide o procesor AMD Athlon Dual Core QL62 2.0Ghz. Ide o to ze nejde v poriadku a v servise mi ponukli vymenu za 66 eur. A na nete sa neviem dostat ku nahradnym suciastkam. Chcel by som vediet ci ta cena je primerana. Na nete su pouzite od 17-20 eur. Dakujem

vec je ta ze som z nich velmi nervozny..ide o to ze kamosovi som zhodil nb omylom a sa poskodil...nesiel spustit... ked som im ho dal do servisu povedali ze je na chybe graf. karta. Najprv mi ju vymenili avsak zrazu ten nb vyhadzoval chyby sa restartoval a podobne a potom som prisiel na to ze mi tam dali inu graficku aka tam bola predtym (nvidia 9500m gt namiesto 130m)...co ma samozreje nahnevalo som to bral ako odzub z ich strany lebo asi predpokladali ze si neviem zisit aku graficku tam dali...taze som im ho samozrejme vratil s tym nech laskavo tam daju tu graficku ktora tam ma byt cize 130tku( ten servisak z pociatku vehementne obhajoval 9500 ze vykon je len trosku nizsi pricom 130tka je o triedu vyssia a najsilnejsia z tej triedy) Teraz mi volali ze pri zatazovych testoch prisli na to ze na chybe je aj procesor a ze ho treba vymenit, pricom pricom sa mi priznal ze pri prvej vymene ked mi tam dali tu 9500ku zatazove nerobili!!!! Neviem co mam robit...som rozmyslal nad obchodnou inspekciou ale sa bojim ze by potom este zobrali daco z toho notebooku a alebo by "zrazu" nasli dalsie "chyby".
Gumkac
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1985
Dátum registrácie: Pi 10. Feb, 2012, 17:01
Bydlisko: bratislava - DL

Re: Cena noveho procesora na notebooku

Príspevok od používateľa Gumkac »

len spomen ze to das preveritSOI-kou, a uvidis, ako rychlo budu konat v tvoje dobro. ;) mam skusenosti :D a ak nepomoze, tak to oznam soike. ty si im povedal ze si to zhodil?
Intel i5 13600K + Noctua NH-D14 | ASUS TUF Z690 | ASUS TUF RTX 3070 Ti O8G | 32GB 3600Mhz Kingston | Corsair HX750i | Samsung 980 pro 1TB + 970 evo plus 1TB | NZXT H7 flow | 5x 140mm arctic
LG UltraGear 27GP850-B / Dell U3417W | Logitech G700s + Devis Control | Logitech G915 Tactile | Lenovo T490
riso325
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 3
Dátum registrácie: So 10. Sep, 2011, 20:39

Re: Cena noveho procesora na notebooku

Príspevok od používateľa riso325 »

hej bohuzial... nemohol som tusit ze sa to takto zvrtne
ANONYM_a7

Re: Cena noveho procesora na notebooku

Príspevok od používateľa ANONYM_a7 »

Co je to za servis?
Používateľov profilový obrázok
Toman
VIP
VIP
Príspevky: 7733
Dátum registrácie: St 06. Júl, 2005, 20:00
Bydlisko: Engerau/Dreamland (Bratislava/Senec) (22)

Re: Cena noveho procesora na notebooku

Príspevok od používateľa Toman »

- pri pade sa moze poskodit vselico ale CPU je snat najodolnejsia cast pocitaca
- ta ich diagnostika mi pride divna..
AMD 7600X, B650M, 32Gb 6400, RTX 3070TI, Fractal Torrent
Používateľov profilový obrázok
TroubleMaker
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1514
Dátum registrácie: So 03. Feb, 2007, 08:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Cena noveho procesora na notebooku

Príspevok od používateľa TroubleMaker »

Pokiaľ viem, notebookové CPU niekto nepredáva origo na faktúru maloobchodne. Na ebay je nový za 35USD.
http://www.ebay.com/itm/NEW-AMQL62DAM22 ... 4167dbe9ed

Neznamená to ale, že tá cena, ktorú ti ponúkli je zlá. eBay je extrém. Ich dodávateľ im ich za podobnú sumu nedáva určite.

Nechcem nikoho obhajovať (resp. ten servis je mi ukradnutý) ale už som pár CPU menil a ich vada sa odhaduje ťažko, lebo nepočítaš s jeho poruchovosťou - keď postne, ide. Chyby v záťažových testoch CPU najčastejšie spôsobuje GPU (tie testy obsahujú ohromnú sadu jednotlivých testov a niektoré sú závislé na GPU).

Po oprave ti dali (snáď) protokol o oprave. To vážne tam napísali výmena GPU a testy nič?? Divné :rep:
CENTER
Spoiler: ukázať
CASE Thermaltake Level10 PSU Enermax Revolution 1250W
CPU Intel i7 6700@4.65GHz +Corsair H45 2xNB PK1 MB ASUS HERO VIII RAM 32G Corsair Vengeance CL15 @3,2GHz SSD Samsung M.2 1T HDD 4xWD RED 4T GPU R9 280X CF IPS 2x HP ENVY 32 OTHER T-Balancer, ASUS OC Station
KB+M Microsoft Sidewinder X6 + X8 + Roccat Sota

Návrat na "Reklamácie a paragrafy"