Monitor k NB

Sekcia primárne určená k radám o nákupe PC komponentov a príslušenstva...
Používateľov profilový obrázok
DMaMT
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 344
Dátum registrácie: Ut 18. Máj, 2010, 08:03
Bydlisko: BA/BL

Monitor k NB

Príspevok od používateľa DMaMT »

Zdravím všetkých,
chcel by som si kúpiť externý monitor k notebooku, v parametroch sa ale nijako extra nevyznám. Pozeral som aj nejaké recenzie na internete atď, ale neviem, ktorý vybrať. Moja cenová hranica je max. 280-300€ s DPH. Čítal som o dobrých pozorvacích uhloch pri technológii IPS, neviem nakoľko je to pravda a čo sa do budúcna oplatí. Čo ale určite chcem je, aby mal monitor HDMI (najideálnejšie), v prípadne ak by to nešlo, riešil by som to nejakou redukciou, ak by sa inak nedalo.

Z tých IPS som si aj nejake tipy našiel:

Philips 227E3QPH
AOC i2353Fh
ASUS ML239H
HP ZR2240W
AOC i2352Vh
Philips 227E3QPHSU

Ktorý si z nich mám vybrať? Alebo nejaký iný?
Zvažoval som aj kúpu 3D TV v tejto cenovej hladine, len neviem ako je to s pozorovacími uhlami a 3D s IPS som nenašiel.

Poraďte mi aký by bol teda najlepší monitor 2D, prípadne aj 3D, nikdy neviem kedy sa mi to zíde do budúcna. Využitie by bolo klasické - multimédiá, kancelárska práca, možno aj nejaké to hranie hier. Chcem dobrý monitor do budúcna a preto je toto rozhodnutie a výber dôležité, nakoľko neplánujem meniť monitor každú chvíľu. Za všetky rady a tipy vopred ďakujem :)
Používateľov profilový obrázok
mArtinko5MB
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1879
Dátum registrácie: St 04. Jan, 2012, 23:32
Bydlisko: Kosice

Re: Monitor k NB

Príspevok od používateľa mArtinko5MB »

tento sa nepozdáva ? http://www.alza.sk/24-dell-u2412m-d260038.htm

sú naňň aj recenzie, stačí hľadať ... ja by som kúpil ten, pri strope 300 €
It might make sense just to get some in case it catches on. If enough people think the same way, that becomes a self fulfilling prophecy.
- Satoshi Nakamoto
Používateľov profilový obrázok
DMaMT
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 344
Dátum registrácie: Ut 18. Máj, 2010, 08:03
Bydlisko: BA/BL

Re: Monitor k NB

Príspevok od používateľa DMaMT »

Neviem, ale ja som chcel monitor s pomerom 16:9 nakoľko by mal multimediálne využitie, tu by som mal pásy dole a hore.
okrujko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1449
Dátum registrácie: St 06. Jan, 2010, 19:15
Bydlisko: Sabinov

Re: Monitor k NB

Príspevok od používateľa okrujko »

pasy sa daju prekusit, ved su cierne (u IPS naozaj) a na kancelarsku pracu to ocenis :)
Dell E5470
Xiaomi Redmi Note 4
Edifier S330D
Používateľov profilový obrázok
DMaMT
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 344
Dátum registrácie: Ut 18. Máj, 2010, 08:03
Bydlisko: BA/BL

Re: Monitor k NB

Príspevok od používateľa DMaMT »

To môže byť fajn, ale ak sa nemýlim, ten monitor nemá ani HDMI, takže by som okrem iného pomeru musel vymýšľať aj redukcie.
A keď sa pozriem na popis spotreby, bohvieako nie je ekologický...
Používateľov profilový obrázok
Andre
TV & Audio expert
TV & Audio expert
Príspevky: 11511
Dátum registrácie: St 09. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: Žilina

Re: Monitor k NB

Príspevok od používateľa Andre »

Obrázok

http://extrahardware.cnews.cz/recenze-d ... x?page=0,7
schvalne, ci dokazes vypocitat, kolko ta bude stat ene na mesiac

//Edit Toman:

Obrázok
5600X | Fortis 5 | STRIX B550-F | 32GB DDR4 3600 | RTX 3070 | Seasonic Focus Plus 650 Gold | NZXT S340 Elite
LG OLED42C21 | Corsair Scimitar + Roccat Hiro | Fnatic Gear Rush Red + CM wrist rest
Fanatec DD 8nm + Fanatec F1 V2 | Simgrade VX-PRO
Topping E50 + Focal Alpha 65
Používateľov profilový obrázok
sanjuro
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1337
Dátum registrácie: Ut 29. Dec, 2009, 18:45
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Monitor k NB

Príspevok od používateľa sanjuro »

ak 16:9 tak potom http://www.alza.sk/23-dell-ultrasharp-u ... 260446.htm, taktiez sice nema HDMI, ale myslim, ze by sa to redukciou dalo vybavit.
MB: MSI B450 Tomahawk Max CPU: AMD 5800x Cooler: Alphacool Eisbaer 360 RAM: 2x8GB G.Skill 3600Mhz CL16 TridentZ Neo SSD: Intel Optane 900p 280GB SSD: Samsung 860 EVO 1TB GPU: Gainward RTX 4090 Phantom GS PSU: Corsair RM1000x Audio: Topping DX3 Pro v2 Case: Lian Li PC-O11 Dynamic White Monitor: LG CX48 Mouse: Logitech G Pro Keyboard: Corsair K65 Speed Pad: Logitech G640 Headphones: AKG K712 Pro
Používateľov profilový obrázok
mArtinko5MB
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1879
Dátum registrácie: St 04. Jan, 2012, 23:32
Bydlisko: Kosice

Re: Monitor k NB

Príspevok od používateľa mArtinko5MB »

ani môj dell nemá hdmi :) poriešil to kábel dvi-hdmi z ebay za 2,30 e :)
It might make sense just to get some in case it catches on. If enough people think the same way, that becomes a self fulfilling prophecy.
- Satoshi Nakamoto
Používateľov profilový obrázok
DMaMT
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 344
Dátum registrácie: Ut 18. Máj, 2010, 08:03
Bydlisko: BA/BL

Re: Monitor k NB

Príspevok od používateľa DMaMT »

Ja viem, že sú redukcie, môj jediný problém je, že chcem prenášať aj zvuk cez ten HDMI (a ak sa nemýlim DVI to nedokáže), takže ani cez redukciu by to nebolo ono. A z monitoru by som chcel sluchadlový výstup na 2.1 reproduktory.

V podstate chcem čo najmenej káblov z notebooku. Fajn by bolo aj ak by mal monitor USB Hub, ale nie je to nutnosť, jeden mám a v prípade, žeby nestačil kúpim ďalší.

Nedajú sa tieto veci nejako skĺbiť do seba? HDMI, sluchadlový výstup, IPS, do 300, 22-26", využitie multimediálne + práca a nejaké hry. Ono toto všetko spĺňal jeden ASUS (tento http://www.alza.sk/23-asus-pa238q-d254160.htm) ale čítal som nie najlepšiu recenziu naň, ktorú niekto písal priamo na stránke alzy (http://www.alza.sk/23-asus-pa238q-d254160.htm#recenze) ma odradila a netrúfam si odhadnúť, nakoľko vážne ju brať. Samozrejme popisovaný jav mi vadí (http://i1093.photobucket.com/albums/i43 ... son025.jpg), takže ako? Máte niekto s tým skúsenosť?

Ale páči sa mi napr. aj tento http://www.alza.sk/22-asus-ml229h-led-d249670.htm je ASUS dobrá značka pre monitory??

Neviem fakt, či som až tak náročný, alebo chcem veci, ktoré sa nedajú skĺbiť do seba?

Fakt neviem, ak ASUS nie je až tak dobrý, nemá niečo podobné konkurencia? Lebo som sa snažil aj cez alzu hľadať, ale nenašiel som.
Naposledy upravil/-a DMaMT v St 25. Apr, 2012, 17:34, upravené celkom 1 krát.
okrujko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1449
Dátum registrácie: St 06. Jan, 2010, 19:15
Bydlisko: Sabinov

Re: Monitor k NB

Príspevok od používateľa okrujko »

akurat nerozumiem, preco by si mal davat sluchadla do monitoru, ked ich mozes dat do ntb, ved to pripojis tym istym kablom a nic naviac mat nebudes...
Dell E5470
Xiaomi Redmi Note 4
Edifier S330D
Používateľov profilový obrázok
DMaMT
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 344
Dátum registrácie: Ut 18. Máj, 2010, 08:03
Bydlisko: BA/BL

Re: Monitor k NB

Príspevok od používateľa DMaMT »

Ja mám na mysli to, že cez HDMI sa prenesie zvuk aj video, takže z notebooku bude jeden kábel. A repráky napojím do monitora a pri častom odpájaní káblov z notebooku nebudem mať toľko kabeláže. O to mi ide. Aj o to, aby sa mi pri notebooku nemotalo milión káblov.
okrujko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1449
Dátum registrácie: St 06. Jan, 2010, 19:15
Bydlisko: Sabinov

Re: Monitor k NB

Príspevok od používateľa okrujko »

uz chapem, no ja si myslim, ze monitor je hlavne pre obraz a tak mi pride poziadavka na audio vystup ako druhorada, preto by som jednoznacne bral ten Dell u2412m a pripojil to cez redukciu :good:
Dell E5470
Xiaomi Redmi Note 4
Edifier S330D
Používateľov profilový obrázok
DMaMT
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 344
Dátum registrácie: Ut 18. Máj, 2010, 08:03
Bydlisko: BA/BL

Re: Monitor k NB

Príspevok od používateľa DMaMT »

Nechcem byť za blbého, ale náhodou som čekol wiki a našiel som tam:
Prakticky tedy lze počítač vybavený pouze DisplayPortem připojit k televizi vybavené konektorem HDMI, přenesen bude obraz i zvuk. Ovšem zpětně konverze nefunguje, takže počítač vybavený pouze HDMI zatím nelze k monitoru vybavenému DisplayPortem připojit.
Ak si to teda vysvetľujem správne, notebook, ktorý má DP ide cez redukciu napojiť do monitora, ktorý má HDMI a prenesie sa obraz i zvuk. Ale v prípade, že ja mám výstup HDMI, tak ten nejde pripojiť k monitoru, ktorý má len DP.

http://cs.wikipedia.org/wiki/DisplayPort

Ako to teda v skutočnosti je? Musel by som teda riešiť jedine redukciu HDMI -> DVI??
A čo sa týka redukcie, tak ktorú konkrétne?
Používateľov profilový obrázok
DMaMT
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 344
Dátum registrácie: Ut 18. Máj, 2010, 08:03
Bydlisko: BA/BL

Re: Monitor k NB

Príspevok od používateľa DMaMT »

Ten 23" DELL 16:9 nie je v alze, skončil. Čo teda ďalej??

A čo toto?

Philips 237E3QPHSU
LG Flatron M2352D-PZ

Aký teda vybrať??
Majú HDMI, IPS, 16:9. Podstatný je pre mňa sluchádkový výstup. USB hub vítaný.

Stále neviem čo zobrať :?
zeleny_vlk
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 380
Dátum registrácie: Pi 20. Apr, 2012, 07:44

Re: Monitor k NB

Príspevok od používateľa zeleny_vlk »

ja by som ti radil kupit ten asus http://www.alza.sk/23-asus-pa238q-d254160.htm#popis a v pripade, ze by bol zly (co si myslim, ze nebude) ho mozes do 7 dni vratit...splna vsetko co chces a je za dobru cenu...

Návrat na "Nákupná poradňa"