Zdielanie internetu z PC na mobil

Všetko o mobilných telefónoch, tabletoch, fitness náramkoch, smart hodinkách a iných prenosných zariadeniach. Diskusia o mobilných sieťach, operátoroch a ponukách.
Toto nie je nákupná poradňa!! Taktiež zadeľte tému do dobrej podkategórie
Jony.H
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 31
Dátum registrácie: So 11. Dec, 2010, 13:37

Zdielanie internetu z PC na mobil

Príspevok od používateľa Jony.H »

Nazdar, chcem sa opýtať, či sa dá nejako zdielať internet z PC na mobil s Androidom cez USB.
Mám LG P690.

Ešte jedna vec, v mobile je funkcia GPS, no keď ju zapnem a dám zistiť moju polohu, tak len ukazuje že hľadá ale nič nenájde. Neviete ako to nastaviť, alebo prečo to nejde. Máte s tým niekto skúsenosti.

Ďakujem.
Používateľov profilový obrázok
cool_point
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 726
Dátum registrácie: Št 26. Jún, 2008, 19:12
Bydlisko: Handlová/Prievidza (36)

Re: Zdielanie internetu z PC na mobil

Príspevok od používateľa cool_point »

Zdieľanie netu z pc cez kábel neviem či je mozne, opačne áno. Najjednoduchsie cez wifi router.
Pri gps musi mobil vidieť na oblohu.
Case: Aquarius YY-5604, 3x12cm FAN AC MB: ASUS P5E - X38/ICH9R, CPU: INTEL Core 2 Quad Q8400, Cooling H2O: Laing DDC 12V Ultra + Alphacool TOP, D-Tek FuZion V2 + Alphacool Radiator NexXxoS Xtreme III rev. 2 + 3x FAN Noctua NF-P12-1300, RAM: 4x2GB DDR2 800MHz A-DATA Extreme Edition Vitesta, HDD: 1xSSD OCZ Vertex 3 60GB+2x400GB WD 7200 RAID0+1TB Seagate+2TB WD, VGA: SAPPHIRE HD 5770, 1024MB DDR5, VGA Cooler: Water block Alphacool NexXxoS GPS-07T, LCD: LG L226WTQ-SF 22 ", Mouse: Razer DeathAdder 1800DPI + Razer eXactMat, Power: Corsair HX620W, OS: Win7 Ultimate x64
CageJ
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 7976
Dátum registrácie: Ne 02. Jan, 2011, 01:43
Bydlisko: Presov

Re: Zdielanie internetu z PC na mobil

Príspevok od používateľa CageJ »

Ano da sa to, ale ako na Androide neviem... Mam to odkusane na dumm SonyE.
Jony.H
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 31
Dátum registrácie: So 11. Dec, 2010, 13:37

Re: Zdielanie internetu z PC na mobil

Príspevok od používateľa Jony.H »

cool_point napísal:Zdieľanie netu z pc cez kábel neviem či je mozne, opačne áno. Najjednoduchsie cez wifi router.
Pri gps musi mobil vidieť na oblohu.

Aký router by si odporúčal, a k tomu gps moju polohu nenájde ani keď som vonku.
Používateľov profilový obrázok
Pavel Hlavac
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 57
Dátum registrácie: Ut 11. Okt, 2011, 23:22

Re: Zdielanie internetu z PC na mobil

Príspevok od používateľa Pavel Hlavac »

Hľadaj možnosť "Internet Tethering" - respektíve aspoň takto to je na mojom HTC ktoré má takisto Android. Samozrejme je potrebné mať nainštalovaný príslušný software pre mobil. Po aktivácií spomenutej funkcie by sa mal nahodiť driver, ktorý umožni premostenie internetu na mobil.
Spoiler: ukázať
MB: EVGA X58 Classified 4-Way SLi CPU: Intel Core i7 980X @4,0GHz,HT @1.28V RAM: Dominator GT 12GB DHX+ 2000MHz CL8 GPU: 2x GTX Titan 1180/7000 SSD: OCZ RevoDrive X2 240GB HDD: 2xWD Velociraptor RAID0 600GB; WD CB 2TB, WD CG 500GB PSU: Corsair AX1200 LCD: Dell Ultrasharp 3008WFP, BenQ XL2420T OS: Win7 Ultimate-64bit
External watercooling unit: Danger Den External 3 x 360 Radiator and Pump Case -- 3x ACOOL Nexxxos UT60 SE White rad -- 9x Noise Blocker (e-Loop) -- 2xD5 pumps w/ Bitspower Dual D5 Mod Top (POM Version) -- Bitspower Z-Tube 250 upgrade kit -- Mayhem's Pastel Ice White -- Bitspower multi-link fittings -- Bitspower Crystal link -- EK Supremacy Clear (Nickel) -- 2x EK-FC Titan - Nickel + backplates
Používateľov profilový obrázok
Mirdis
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 2017
Dátum registrácie: Ut 04. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Stará Ľubovňa/Prešov

Re: Zdielanie internetu z PC na mobil

Príspevok od používateľa Mirdis »

Myslim, ze Internet Tethering maju len HTC-ka. Videl som na xda rozne navody ako to rozbehat aj na inych smartphonoch, ale je to dost problematicke a nemusi to fungovat.
NTB1:MacBook Pro (13-inch, 2014, 2,5 GHz Dual-Core Intel Core i5, 8 GB RAM)
NTB2:MacBook Pro (13-inch, 2018, 2,7 GHz Quad-Core Intel Core i7,16 GB RAM)
NTB3:MacBook Pro (13-inch, 2020, Apple M1,16 GB RAM)
Jony.H
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 31
Dátum registrácie: So 11. Dec, 2010, 13:37

Re: Zdielanie internetu z PC na mobil

Príspevok od používateľa Jony.H »

Pavel Hlavac napísal:Hľadaj možnosť "Internet Tethering" - respektíve aspoň takto to je na mojom HTC ktoré má takisto Android. Samozrejme je potrebné mať nainštalovaný príslušný software pre mobil. Po aktivácií spomenutej funkcie by sa mal nahodiť driver, ktorý umožni premostenie internetu na mobil.
V nastaveniach mám položku Tethering a prenosné prístupové miesto hotspot (Zdieľajte mobilné dátové pripojenie telefónu cez USB alebo ako prenosné prístupové miesto hotspot Wi-Fi). Je to ono?
Používateľov profilový obrázok
killswitch
VIP
VIP
Príspevky: 4581
Dátum registrácie: Pi 21. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: BA-Okolie

Re: Zdielanie internetu z PC na mobil

Príspevok od používateľa killswitch »

nie. to je opacna moznost. z telefonu cez wifi do inych zariadeni alebo cez usb do pc.
Jony.H
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 31
Dátum registrácie: So 11. Dec, 2010, 13:37

Re: Zdielanie internetu z PC na mobil

Príspevok od používateľa Jony.H »

killswitch napísal:nie. to je opacna moznost. z telefonu cez wifi do inych zariadeni alebo cez usb do pc.
Na jednom fóre som čítal, že sa to dá pokiaľ má pc wifi a win 7 a vytvorit tak hotspot.

Ja na mojom pc wifi nemám a má vistu, ale zaujímalo by ma či by to nešlo spraviť pomocou wifi usb adaptéra/kľúča.
Používateľov profilový obrázok
jararak
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 3115
Dátum registrácie: Št 13. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice, Bratislava (29)

Re: Zdielanie internetu z PC na mobil

Príspevok od používateľa jararak »

ako vlastne chces zdielat ten internet

ak chces aby tvoj telefon posobil ako pristupovy bod ap tak ano, tehtering je to spravne, maju to vsetky android telefony, akurat nie vsade to funguje spolahlivo. zerie to baterku ako das.

ak to chces robit opacne, je velmi malo zariadeni ktore vedia urobit notebook ako ap este vo windowse ( v linuxe je to troska jednoduchsie)


ohladom toho gps, niekde v nastaveniach mas lokalizacne sluzby, tam mas 2 odsktavacky, jedna je samotny gps modul, druhe su lokalizacie pomocou mobilnej siete, moze to byt pomenovane aj odosielanie dat do google. skontroluj si ci to mas zaskrntute, bez toho ti to nepojde.
Watching you ...

Modra je dobra a preto ju mam aj v logu.
Jony.H
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 31
Dátum registrácie: So 11. Dec, 2010, 13:37

Re: Zdielanie internetu z PC na mobil

Príspevok od používateľa Jony.H »

jararak napísal:ako vlastne chces zdielat ten internet

ak chces aby tvoj telefon posobil ako pristupovy bod ap tak ano, tehtering je to spravne, maju to vsetky android telefony, akurat nie vsade to funguje spolahlivo. zerie to baterku ako das.

ak to chces robit opacne, je velmi malo zariadeni ktore vedia urobit notebook ako ap este vo windowse ( v linuxe je to troska jednoduchsie)


ohladom toho gps, niekde v nastaveniach mas lokalizacne sluzby, tam mas 2 odsktavacky, jedna je samotny gps modul, druhe su lokalizacie pomocou mobilnej siete, moze to byt pomenovane aj odosielanie dat do google. skontroluj si ci to mas zaskrntute, bez toho ti to nepojde.
internet chcem zdielať z PC na mobil. keď to teda nejde cez ten tehtering, tak potom by to mohlo ísť cez wifi, len problém je v tom, ako som už písal, že na PC wifi nemám. Tak rozmýšľam že či by to nešlo spraviť cez usb wifi adaptér alebo wifi router a ak tak ako.
Používateľov profilový obrázok
jararak
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 3115
Dátum registrácie: Št 13. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice, Bratislava (29)

Re: Zdielanie internetu z PC na mobil

Príspevok od používateľa jararak »

wifi router je to co hladas, alebo hladaj usb adapter ktory sa vie prepnut do AP modu, fakt asi taky nenajdes. tak ci onak to bude pre teba vcelku eroticka zalezitost nakonfigurovat,

otazka znie preco? mas na notebooku nejaky mobilny net alebo preco tak chces ucinit?
Watching you ...

Modra je dobra a preto ju mam aj v logu.
Jony.H
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 31
Dátum registrácie: So 11. Dec, 2010, 13:37

Re: Zdielanie internetu z PC na mobil

Príspevok od používateľa Jony.H »

jararak napísal:wifi router je to co hladas, alebo hladaj usb adapter ktory sa vie prepnut do AP modu, fakt asi taky nenajdes. tak ci onak to bude pre teba vcelku eroticka zalezitost nakonfigurovat,

otazka znie preco? mas na notebooku nejaky mobilny net alebo preco tak chces ucinit?


notebook nemám :( , mám klasické PC, a mať na mobile internet je (teda aspoň pre mňa) dobrá vec, keď už ho mobil podporuje a naviac platiť mobilnému operátorovi za ďalší internet je pre mňa zbytočné a do budúcnosti mať doma wifi sa tiež oplatí. Internet mám cez kábel od Antiku.
Používateľov profilový obrázok
newmi
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 7688
Dátum registrácie: Ut 23. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: Trnava

Re: Zdielanie internetu z PC na mobil

Príspevok od používateľa newmi »

nooo, na strauckej Nokii N73 sa daco taketo dalo cez bluetooth. Fachcil som na tom celkom obstojne. Bohuzial, na Androide som zatial nic podobne nenasiel a kedze mam wifi router, ani to nejak nepotrebujem ;)
myPC CPU:i5 3350P, MB:Gigabyte B75M D3H, RAM:8GB Kingston 1600MHz cl9, VGA:MSI R9 270 Gaming DVD-RW:LG H12NR, HDD:Toshiba 1TB, SSD:Toshiba HG2 256GB, LCD:LG W2220P-BF, Case: SilentiumPC Gladius M35,PSU:Seasonic M12II 520W, Router: Mikrotik hAP ac2 myPhone: Google Pixel 4a myStation: Playstation 3 myHeadphones: Sennheiser HD 438
Používateľov profilový obrázok
cool_point
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 726
Dátum registrácie: Št 26. Jún, 2008, 19:12
Bydlisko: Handlová/Prievidza (36)

Re: Zdielanie internetu z PC na mobil

Príspevok od používateľa cool_point »

Ak máš pripojenie cez RJ45 konektor, tak routerov je veľa. Mám osobne TL-WR841N od TP-LINKU.
Obrázok
Som maximálne spokojný, mám tieto routre na dvoch pripojeniach. 40Mbit a 20Mbit. Je to "N"-ko, čiže maximálna prenosová rýchlosť 300Mbit. Cena od 23€.
Case: Aquarius YY-5604, 3x12cm FAN AC MB: ASUS P5E - X38/ICH9R, CPU: INTEL Core 2 Quad Q8400, Cooling H2O: Laing DDC 12V Ultra + Alphacool TOP, D-Tek FuZion V2 + Alphacool Radiator NexXxoS Xtreme III rev. 2 + 3x FAN Noctua NF-P12-1300, RAM: 4x2GB DDR2 800MHz A-DATA Extreme Edition Vitesta, HDD: 1xSSD OCZ Vertex 3 60GB+2x400GB WD 7200 RAID0+1TB Seagate+2TB WD, VGA: SAPPHIRE HD 5770, 1024MB DDR5, VGA Cooler: Water block Alphacool NexXxoS GPS-07T, LCD: LG L226WTQ-SF 22 ", Mouse: Razer DeathAdder 1800DPI + Razer eXactMat, Power: Corsair HX620W, OS: Win7 Ultimate x64

Návrat na "Mobilné telefóny, tablety, wearables a mobilné siete"