?? Stlmenie ziarenia LCD diplaya ??

Ostatný HW, ktorý nepatrí do iných sekcií­, problémy s týmto HW ich riešenia...
ciernypeter
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 6
Dátum registrácie: St 18. Apr, 2012, 14:28

?? Stlmenie ziarenia LCD diplaya ??

Príspevok od používateľa ciernypeter »

Cawte,
oco mi nedavno pozical AOC monitor LM729, no akurat v tej dobe som zacal mat trochu problemi s ocami pri praci s pocitacom,hlavne ked velmi ziari monitor. Tento monitor, aj ked nastavim na monitore brightness na minimum stale je ziarenie pre mna velmi neprijemne. Skusal som zmenit brightness cez graficku kartu, no ani to velmi nepomaha, lebo neiktore farby tmavnu, a ine zostavali svetle, cize nic moc.
Akurat nedavno som pracoval na I-pade co mame doma, a tam som si nastavil brightness na uplne minimum, a bola to uplna ulava pre moje oci-akoby som cital z knihy, neporovnatelne s monitorom ktory ziari ako ziarovka. Rozmyslal som nad nejakym ochrannym sklom, ktory by som si dal pred LCD monitor aby stlmilo ziarenie. Popripade, ked vas nic ine nenapada, poradte nejaky monitor podobny Ipad obrazovke, alebo taky, s ktorym mate dobre skusenosti co sa tyka narocnosti na oci :)

diki za rady ;)
Používateľov profilový obrázok
newmi
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 7688
Dátum registrácie: Ut 23. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: Trnava

Re: ?? Stlmenie ziarenia LCD diplaya ??

Príspevok od používateľa newmi »

sak si zisti co za cudo je v iPad a hladaj ;-) Inak su aj nejake filtre ale co javiem, v dobe starych crt to malo svoje opodstatnenie ale teraz, ... btw, kvalitny panel ti tak oci trapit nebude a mala napoveda, AOC za 100ecok kvalitny panel mat nebude :D
myPC CPU:i5 3350P, MB:Gigabyte B75M D3H, RAM:8GB Kingston 1600MHz cl9, VGA:MSI R9 270 Gaming DVD-RW:LG H12NR, HDD:Toshiba 1TB, SSD:Toshiba HG2 256GB, LCD:LG W2220P-BF, Case: SilentiumPC Gladius M35,PSU:Seasonic M12II 520W, Router: Mikrotik hAP ac2 myPhone: Google Pixel 4a myStation: Playstation 3 myHeadphones: Sennheiser HD 438

Návrat na "Hardware všeobecne"