Monitor k NB

Sekcia primárne určená k radám o nákupe PC komponentov a príslušenstva...
Používateľov profilový obrázok
DMaMT
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 344
Dátum registrácie: Ut 18. Máj, 2010, 08:03
Bydlisko: BA/BL

Re: Monitor k NB

Príspevok od používateľa DMaMT »

OK. Momentálne som zistil, že reprá napojím aj na externú zvukovku, ktorú mám a momenátlne používam na sluchadlá.
Takže linkový vstup nepotrebujem akútne. USB Hub však viac-menej povinná jazda. 16:9, IPS a strop 300€ medzi parametrami ostávajú. Ešte doplním, že využitie by bolo multimediálne, kancelárske, alebo proste niečo univerzálne (pozerám, že som toto neuviedol v 1. poste)
Pozerám, že ten monitor DELL, ktorý ste mi odporúčali nemá síce HDMI, chcem sa spýtať, či by ste mi sem hodili link na redukciu čo mám použiť (asi z HDMI na DVI-D do monitora predpokladám), daný dell síce už nepredávajú v alze, ale ešte stále ho majú v sharku, čo je super (už som si pomaly myslel, že som prepásol šancu)
Mám zobrať teda tento DELL?

Inak prípadne, aj tento kus vyzerá dobre ASUS
Používateľov profilový obrázok
Andre
TV & Audio expert
TV & Audio expert
Príspevky: 11511
Dátum registrácie: St 09. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: Žilina

Re: Monitor k NB

Príspevok od používateľa Andre »

ak ti nevedi vysoky minimalny jas http://www.tftcentral.co.uk/reviews/dell_u2312hm.htm
vsak si chcel monitor s extremne malou spotrebou, asi ho budes mat zapnuty 24/7
inak u2412m ma ciernu pomerne tmavu ak sa nepozeras z uhla, na najnizsom jase som nameral 0,04cd/m2, cize pasy pri filme by si nemal vnimat
5600X | Fortis 5 | STRIX B550-F | 32GB DDR4 3600 | RTX 3070 | Seasonic Focus Plus 650 Gold | NZXT S340 Elite
LG OLED42C21 | Corsair Scimitar + Roccat Hiro | Fnatic Gear Rush Red + CM wrist rest
Fanatec DD 8nm + Fanatec F1 V2 | Simgrade VX-PRO
Topping E50 + Focal Alpha 65
Používateľov profilový obrázok
DMaMT
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 344
Dátum registrácie: Ut 18. Máj, 2010, 08:03
Bydlisko: BA/BL

Re: Monitor k NB

Príspevok od používateľa DMaMT »

No tak 24/7 zapnutý nebude, ale zaručene aspoň 8-10 hodín denne :D a asi niekedy aj do 14 :cool:
Nie som do toho expert, ale takáto spotreba asi nie je extra veľká http://www.svethardware.cz/sh/media.nsf ... Format=gif
Nakoľko u iných som videl aj max. 80 W čo je už iná káva.

Inak tá kapitola okolo interpolace ma trocha znepokojila, ale predpokladám, že nebudem znižovať rozlíšenie na nižšie ako defaultné 1920x1080 (http://www.svethardware.cz/art_doc-C2BC ... C8B68.html)

Inak čo sa týka kvality, ktorý z tých dvoch je lepší? Hentem môže byť dobrý, lenže ja som chcel 16:9, tu mi trocha vadí ten 16:10, ale chcem už ten monitor vybrať konečne, hlavne nech som spokojný :-)
Používateľov profilový obrázok
Andre
TV & Audio expert
TV & Audio expert
Príspevky: 11511
Dátum registrácie: St 09. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: Žilina

Re: Monitor k NB

Príspevok od používateľa Andre »

ak ti nevadi ten minimalny jas, co je na moje oci overkill, tak ho vpohode zober
5600X | Fortis 5 | STRIX B550-F | 32GB DDR4 3600 | RTX 3070 | Seasonic Focus Plus 650 Gold | NZXT S340 Elite
LG OLED42C21 | Corsair Scimitar + Roccat Hiro | Fnatic Gear Rush Red + CM wrist rest
Fanatec DD 8nm + Fanatec F1 V2 | Simgrade VX-PRO
Topping E50 + Focal Alpha 65
Používateľov profilový obrázok
DMaMT
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 344
Dátum registrácie: Ut 18. Máj, 2010, 08:03
Bydlisko: BA/BL

Re: Monitor k NB

Príspevok od používateľa DMaMT »

No problém je v tom, že presne neviem o akom vysokom minimálnom jase je tam reč. Takže preto neviem posúdiť, či mi to bude vadiť. Len dúfam, že monitor nebude svietiť toľko, že ma ožiari ako Fukušima :laugh:
Používateľov profilový obrázok
Andre
TV & Audio expert
TV & Audio expert
Príspevky: 11511
Dátum registrácie: St 09. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: Žilina

Re: Monitor k NB

Príspevok od používateľa Andre »

dost to atakuje vrchne hodnoty jasu obrazoviek notasov + vacsia plocha, fakt na 2hodiny pre mna nepredstavitelne, to by som musel mat v izbe 100W ziarovku
5600X | Fortis 5 | STRIX B550-F | 32GB DDR4 3600 | RTX 3070 | Seasonic Focus Plus 650 Gold | NZXT S340 Elite
LG OLED42C21 | Corsair Scimitar + Roccat Hiro | Fnatic Gear Rush Red + CM wrist rest
Fanatec DD 8nm + Fanatec F1 V2 | Simgrade VX-PRO
Topping E50 + Focal Alpha 65
Používateľov profilový obrázok
DMaMT
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 344
Dátum registrácie: Ut 18. Máj, 2010, 08:03
Bydlisko: BA/BL

Re: Monitor k NB

Príspevok od používateľa DMaMT »

Tvl, takže furt mať zapnutú lampu, ale to by som nejako prežil.
Len neviem, či tie mínusy, ktoré spomínajú v světhardware sú extra znepokojujúce.
Ale na alza a heureka boli naopak pozitívne ohlasy na tento monitor (resp. "až" jedna recenzia na oboch weboch a bola pomerne až moc stručná)
Používateľov profilový obrázok
Andre
TV & Audio expert
TV & Audio expert
Príspevky: 11511
Dátum registrácie: St 09. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: Žilina

Re: Monitor k NB

Príspevok od používateľa Andre »

vem 24" a neries alebo siahni po vyssej lige http://www.alza.sk/23-eizo-fs2332-bk-ec ... 326328.htm
5600X | Fortis 5 | STRIX B550-F | 32GB DDR4 3600 | RTX 3070 | Seasonic Focus Plus 650 Gold | NZXT S340 Elite
LG OLED42C21 | Corsair Scimitar + Roccat Hiro | Fnatic Gear Rush Red + CM wrist rest
Fanatec DD 8nm + Fanatec F1 V2 | Simgrade VX-PRO
Topping E50 + Focal Alpha 65
Používateľov profilový obrázok
DMaMT
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 344
Dátum registrácie: Ut 18. Máj, 2010, 08:03
Bydlisko: BA/BL

Re: Monitor k NB

Príspevok od používateľa DMaMT »

Myslíš tento 24" DELL?

A čo tieto negatíva?
Po delším sledování mě trochu bolí oči, ale redukce jasu to vyřeší
Slabý blikající šum obrazu, Matný/špinavý obraz
nevyvážené a nepříliš věrné barvy,- v některých fotkách postrádám hloubku a barvy na které jsem zvyklý ze S-IPS plnohodnotný 8-bit,- především na bílé/šedé obrazovce je patrné silnější podsvícení uprostřed obrazu, kde se trochu mění odstíny,- LED podsvícení má chvílemi slabší místa způsobuje velmi, ale velmi slabou flekatost, většina lidí si toho ale asi nevšimne,- pozorovací úhly jsou o něco slabší oproti klasické S-IPS technologii hlavně ve vertikálním pohledu,- mírné prosvítání rohů na černé obrazovce na tento jev nejsem příliš háklivý a černá je z úhlu spíše šedivá
Neviem prečo, ale tie negatíva ma dosť odrádzajú. Aj keď ich model 23" mal menej, recenzia od užívateľov je len jedna.

Nad tým EIZO som tiež uvažoval, ale to je už trocha veľa, aj keď to má ten sluchadlový výstup, ktorý som už medzičasom postrádal, takže viac-menej sú teraz moji kandidáti tie dve DELL.

A čo sa týka redukcie, zo sekcie sa mi najviac pozdáva tento alebotento
Používateľov profilový obrázok
Andre
TV & Audio expert
TV & Audio expert
Príspevky: 11511
Dátum registrácie: St 09. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: Žilina

Re: Monitor k NB

Príspevok od používateľa Andre »

23" a 24" maju uplne rovnake negativa, teda az na ten minimalny jas
blikajuci sum je vidno len ked sa nan zameras a len na velkej bielej ploche
spinava povrchova vrstva rovnako
tovarne nastavenie farieb je taky priemer, ja ho mam skalibrovany optickou sondou, rovnake nastavenie a profil som pouzil aj na druhy kus tej istej revizie a sadli(biela bola biela) http://pretaktovanie.zoznam.sk/viewtopi ... 15#p907314 v predaji by mala byt stale A02

redukciu/kabel vem ktory chces
5600X | Fortis 5 | STRIX B550-F | 32GB DDR4 3600 | RTX 3070 | Seasonic Focus Plus 650 Gold | NZXT S340 Elite
LG OLED42C21 | Corsair Scimitar + Roccat Hiro | Fnatic Gear Rush Red + CM wrist rest
Fanatec DD 8nm + Fanatec F1 V2 | Simgrade VX-PRO
Topping E50 + Focal Alpha 65
okrujko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1449
Dátum registrácie: St 06. Jan, 2010, 19:15
Bydlisko: Sabinov

Re: Monitor k NB

Príspevok od používateľa okrujko »

za zmienku este stoji aj tento http://www.alza.sk/23-fujitsu-p23t-6-d201953.htm http://www.svethardware.cz/art_doc-ED43 ... CA810.html
az na to podsvietenie je tiez ok, no osobne by som radsej ten Dell uz len kvoli tomu rozlisku..
Dell E5470
Xiaomi Redmi Note 4
Edifier S330D
Používateľov profilový obrázok
DMaMT
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 344
Dátum registrácie: Ut 18. Máj, 2010, 08:03
Bydlisko: BA/BL

Re: Monitor k NB

Príspevok od používateľa DMaMT »

No tak som sa radil s kamošom a keďže ja mám lampu furt pustenú, pôjdem asi do toho 16:9 aj keď jas bude ako z Fukušimy :laugh:
Ten Fujitsu čo je s 3D zobrazením, to čo presne znamená? Pôjde mi akože na tom 3D (len budem musieť mať asi brýle), či sa mýlim? V čom by to malo byť prínosné voči tým dvom monitorom DELL?
Celkové hodnocení a závěr

Monitor Fujitsu P23T-6 zaujme především svým jednoduchým vzhledem. Pokud jej však zapnete a začnete zkoumat podrobněji, jedná se o produkt plný extrémů. Na jednu stranu má velmi dobré podání barev i bez kalibrace. Prakticky nemusíte sahat do OSD menu a máte zaručeny velmi slušné barvy. Oněm barvám nahrává i technologie e-IPS s 8-bit, a tak se zde nevyskytuje žádný dithering. Na druhou stranu se musíme spokojit pouze s lehce podprůměrnou odezvou a nekvalitním podsvícením. Odezva by jistě pro běžnou práci nebyla až takový problém, ale ono podsvícení může vadit.

Pak je tu velmi dobrá ergonomie a pozorovací úhly. Navíc jako bonus dostáváte pasivní FPR 3D technologii. Tato technologie sice snižuje rozlišení obrazu ve 3D na polovinu, ale zase nebliká. Zde nechám rozhodnutí na vás, která technologie je lepší. Osobně mám FPR velmi rád a funguje zkrátka dobře.
No neviem, či je to extra podstatné, tie mínusy, ale asi mi ten DELL vychádza lepšie čo sa týka hodnotenia a používania. Alebo sa mýlim?
Používateľov profilový obrázok
Andre
TV & Audio expert
TV & Audio expert
Príspevky: 11511
Dátum registrácie: St 09. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: Žilina

Re: Monitor k NB

Príspevok od používateľa Andre »

vsak ho mozes vratit do 7dni ak ti bude tahat oci
5600X | Fortis 5 | STRIX B550-F | 32GB DDR4 3600 | RTX 3070 | Seasonic Focus Plus 650 Gold | NZXT S340 Elite
LG OLED42C21 | Corsair Scimitar + Roccat Hiro | Fnatic Gear Rush Red + CM wrist rest
Fanatec DD 8nm + Fanatec F1 V2 | Simgrade VX-PRO
Topping E50 + Focal Alpha 65

Návrat na "Nákupná poradňa"