Notebook do 550€

Sekcia primárne určená k radám o nákupe PC komponentov a príslušenstva...
Používateľov profilový obrázok
adr0z
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 237
Dátum registrácie: Pi 26. Aug, 2011, 08:15
Bydlisko: Častá

Re: Notebook do 550€

Príspevok od používateľa adr0z »

Sakra ale to Lenovo mi stále neda, ak by tam bola ťa 630M tak pravdepodobne beriem to :-)
Používateľov profilový obrázok
pepkopav
Notebook expert
Notebook expert
Príspevky: 4071
Dátum registrácie: Ne 19. Feb, 2012, 19:05
Bydlisko: Lovinobaňa LC

Re: Notebook do 550€

Príspevok od používateľa pepkopav »

sanjuro to myslíš vážne tie blbosti čo tam píšeš??? HP ProBook je max. spoľahlivý ntb. o čom sa na nete aj veľmi ľahko dočítaš.A Acer travelmate je obyčajný šmej,síce s parametrami ale šmejd.

Naozaj dobre radíš. :D :D :D
Dell XPS 15 9500 i5 10300H,16Gb RAM,1,5Tb SSD,GTX 1650Ti,IPS 1920X1200,Win 11 Pro
Používateľov profilový obrázok
sanjuro
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1337
Dátum registrácie: Ut 29. Dec, 2009, 18:45
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Notebook do 550€

Príspevok od používateľa sanjuro »

pepkopav asi si necital tu recenziu co som tam postoval. Btw raz som nasiel na fore chlapika co robil na reklamacnom oddeleni a mal zoznam NB podla toho kolko problemov s nimi bolo. A ten zoznam mi celkom sedel, kde na 1.mieste bol apple 2.dell 3.lenovo 4. prekvapujuco acer a potom vsetky znacky ako toshiba hp a na konci msi. Netvrdim ze to HP je zle, ale netvrdil by som ani ze je lepsie a chce sa zahrat. Neporadim HP iba kvoli tomu ze je to HP a hru na tom nerozchodi. Ocividne si zakomplexovany ked si nepochopil tej receznii ze konstrukcne je ten nb v poriadku, to ze v nejakom 65tom bol acer nahovno neznamena ze je aj dnes. To Lenovo je tiez skvela volba ak ti naozaj nevadi leskly disple, pre istotu by som tam zavolal.
MB: MSI B450 Tomahawk Max CPU: AMD 5800x Cooler: Alphacool Eisbaer 360 RAM: 2x8GB G.Skill 3600Mhz CL16 TridentZ Neo SSD: Intel Optane 900p 280GB SSD: Samsung 860 EVO 1TB GPU: Gainward RTX 4090 Phantom GS PSU: Corsair RM1000x Audio: Topping DX3 Pro v2 Case: Lian Li PC-O11 Dynamic White Monitor: LG CX48 Mouse: Logitech G Pro Keyboard: Corsair K65 Speed Pad: Logitech G640 Headphones: AKG K712 Pro
Používateľov profilový obrázok
adr0z
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 237
Dátum registrácie: Pi 26. Aug, 2011, 08:15
Bydlisko: Častá

Re: Notebook do 550€

Príspevok od používateľa adr0z »

Budem tam volať asi, či tam je tá 630M, ak hej, tak pecka :OO=
Používateľov profilový obrázok
pepkopav
Notebook expert
Notebook expert
Príspevky: 4071
Dátum registrácie: Ne 19. Feb, 2012, 19:05
Bydlisko: Lovinobaňa LC

Re: Notebook do 550€

Príspevok od používateľa pepkopav »

Hp je viac typov a ProBook je v spoľahlivosti úplne navrchu.O Lenove som nič nepísal,lebo by som nechcel nb. s lesklým displayom.Acer je šmejd a bude šmejd,tam sú dobré len vyššie typy(timeline,ferrari).Na nejaké recenzie nedám,lebo ich často robia ľudia zaplatení firmou.Žiadny odborník,ti neodporučí Acer ako nb. na hranie.Zaujímavé je,že HP ProBook odporúčajú ako kvalitný nb.
A k tej zakomplexovanosti sa nebudem vyjadrovať.
Dell XPS 15 9500 i5 10300H,16Gb RAM,1,5Tb SSD,GTX 1650Ti,IPS 1920X1200,Win 11 Pro
Používateľov profilový obrázok
sanjuro
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1337
Dátum registrácie: Ut 29. Dec, 2009, 18:45
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Notebook do 550€

Príspevok od používateľa sanjuro »

podla toho co pises usudzujem ze si dalsia ovecka ktora sa da lahko ovplyvnit. Kamarat ti raz povedal ze acer je smej a teda smejdom aj ostane. Ty nedas na odborne recenzie, lebo kamarat povedal ze su zmanipulovane. Toto plati najma pri hrach, lebo nazor na hru je subjektivny, niekoho moze bavit niekoho nie, niekomu sa moze pacit graficke spracovanie niekomu nie, takze lahko sa da recenzia zmanipulovat. Takisto vysledky sa daju prikraslovat pri vykone komponentov atd. Avsak ked opisuju notebook museli by vyslovene klamat. Spocitaj si dva a tri. Opakujem ti, ze ano to HP ma kvalitne spracovanie ale aj Acer ho ma. Chce sa aj zahrat, preto mu neodporucim hp s grafikou na urovni integracov, to da logicky rozum, ak mas navrh na Probook s lepsou gpu do 550e tak sem s nim. Kedze ani ja by som nechcel s lesklym displejom, tak by som uprednostnil Acer pred Lenovom, ak jemu nevadi je taktiez Lenovo dobra volba.
MB: MSI B450 Tomahawk Max CPU: AMD 5800x Cooler: Alphacool Eisbaer 360 RAM: 2x8GB G.Skill 3600Mhz CL16 TridentZ Neo SSD: Intel Optane 900p 280GB SSD: Samsung 860 EVO 1TB GPU: Gainward RTX 4090 Phantom GS PSU: Corsair RM1000x Audio: Topping DX3 Pro v2 Case: Lian Li PC-O11 Dynamic White Monitor: LG CX48 Mouse: Logitech G Pro Keyboard: Corsair K65 Speed Pad: Logitech G640 Headphones: AKG K712 Pro
Používateľov profilový obrázok
lacika
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4278
Dátum registrácie: Pi 11. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: KE

Re: Notebook do 550€

Príspevok od používateľa lacika »

mozno mate pravdu obaja alebo ani jeden..
totiz acer je smejd, co sa tyka sasi.. no, s komponentmi okrem netbookov nebol problem. To skor odide HP a ASUS.
Sudiac podla minuleho upratovania skrine :D
HP ma skor pevnejsie sasi. atd, atd..
aj tak to vymenis za 2 roky :D
a hlavne pri tej cene. ja uz mam za 2 rok 2ti NB.. ne, zeby sa kazili, ale menim :D
ja som verny lenovu.
okrujko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1449
Dátum registrácie: St 06. Jan, 2010, 19:15
Bydlisko: Sabinov

Re: Notebook do 550€

Príspevok od používateľa okrujko »

pepkopav napísal:Hp je viac typov a ProBook je v spoľahlivosti úplne navrchu.O Lenove som nič nepísal,lebo by som nechcel nb. s lesklým displayom.Acer je šmejd a bude šmejd,tam sú dobré len vyššie typy(timeline,ferrari).Na nejaké recenzie nedám,lebo ich často robia ľudia zaplatení firmou.Žiadny odborník,ti neodporučí Acer ako nb. na hranie.Zaujímavé je,že HP ProBook odporúčajú ako kvalitný nb.
A k tej zakomplexovanosti sa nebudem vyjadrovať.
na to viac ako :facepalm: neviem dat...
Acer je normalna znacka ako vsetko ostatne, za "premiove" notebooky sa daju oznacit ThinkPady od Lenova a niemultimedialy od Dellu, vsetko ostatne je cca na tej istej urovni...HP skodi najme rada Pavilion, Probooky su ok, ale su to taktiez obycanjne priemerne notebooky...a ked niekto chce zavrhovat jednu znacku kvoli nejaky reciam o smejdoch, tak nech sa k notebookom radsej nevyjadruje vobec, pretoze iba zavadza...kazdy model sa posudzuje osobitne a nie podla znacky, to posudenie ti dokaze ukazat aj taka recenzia na notebookchceck, kde recenzuju takmer kazdy rozsireny typ ntb (k tomu podplacaniu sa nevyjadrujem...to je paranoia...) a ukazu ti presny postup na kazdnom jednom ntb co testuju, da sa to porovnat a napr aj v tych percentach co uvadzaju, dokazes zistit ako obstal ntb v danej kategorii, ci uz cenovej alebo uzivatelskej...
Mam doma 3 Acery, 2 stare, 1 novsi, ani jeden nebol na reklamacke, na jednom bol meneny disk po 3,5 roku cca a druhy ma v sebe P4, takze hreje ako svina a bol problem s ventilatorom...mal som MSI, vyreklamoval som ho a dostal spat prachy...teraz mam Asus a uz bol na jednej reklamacke (wifina)...asi tolko
vyberaj si ntb podla preferencii, ak chces matny display, zarad si to ako prioritu, ak chces hrat hry, dopln grafiku a na procak, RAMku ci HDD nepozeraj ako na podstatne info...ak ti nevadi leskly ntb tak si zober Asus N53 http://www.asus-shop.sk/katalog/asus-po ... g-w-b-noos a budes vysmiaty...ak chces matny, ber Acer, ak mas na doplatenie, ber E520, ak chces slabu grafiku, ber probook
Dell E5470
Xiaomi Redmi Note 4
Edifier S330D
Používateľov profilový obrázok
lacika
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4278
Dátum registrácie: Pi 11. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: KE

Re: Notebook do 550€

Príspevok od používateľa lacika »

asus a hp by som osobne nebral.. moje lenovo tiez dostalo po hube :D
ale to je z toho cestovania v ruksaku. lavy dolny roh povili (vrzga)..
asi vsetko.

MSI sa ti rozspise. na asuse musi daco odist, inak by mi nespadal do statistiky :D
a HP no.. dost diskutabilne, ale uz len kvoli tym zvlastnym klavesniciam nie..

Je to len a len na tebe.. a treba si ten NB aj trochu chranit. inak uz len thinkpad.
Mimiik
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3037
Dátum registrácie: St 25. Jan, 2012, 21:07
Bydlisko: Kežmarok- Ľubica

Re: Notebook do 550€

Príspevok od používateľa Mimiik »

Takze moje skusenosti za pol roka co s tymito vecickami robim

1. vec Lenovo, jedine zatial s cim bol problem boli HDD, nove Lenovo IdeaPad Y570 nesiel preinstalovat OS, nesli sformatovat HDD ani zo systemu, ani cez dos programy. Nakoniec sa to spravilo cez linux, sem tam hdd z nicoho nic odvisol a uz viac nenabehol.

2. HP nizsie rady su shity ak to takto poviem. Momentalne problemy s CPU fanmi, na jednom Pavilione sa zasekol klb na zatvaranie/otvaranie LCD- odlomilo a skrivilo to plasty, sem tam dosky, casty problem prehrievanie. Probooky su podla mna drahe a vykonovo slabe :D

3. Toshiby vcelku ok, akurat 1 seria neviem co to bolo nejaka Sattelite blbost s Turionom, odchadzali dosky na nich, cca 4 rocnych NB ako na beziacom pase, a odchadza im aj podsvietenie displaya.

4. Asus hm za pol roka ziadne reklamacie, ked nieco tak zvycajne nejaka blbost, treba davat bacha len na napajacie konektory aby sa nevykrivyli.

Ja by som urcite bral Asus, keby boli prachy tak Dell, pre mna neni o com, lenovo ma teple farby, ak ich aj nema tak je drahe :D
BTW tie Acer podla mna tiez niesu zle, neviem ci ich nik nema alebo sa vobec nekazia, ja mam doma 6 rocny Acer a stale slape ako novy :D
Intel i5 4670k 4.6ghz 1.22V, Corsair h100i, Asus Maximus VI Hero, Kingston Hyperx predator 2*4gb 2400mhz cl11 XMP, Kingston HyperX 3k SSD, ST Barracuda 2TB (ST2000DM001), Asus GTX670 DCUII 1307boost/7100 1.2V,Corsair HX650, NZXT Phantom 630, repro: Logitech Z-5500, PSP 3004 black nejaky FHD Asus 22" :D

Hero 4670k validator
Používateľov profilový obrázok
adr0z
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 237
Dátum registrácie: Pi 26. Aug, 2011, 08:15
Bydlisko: Častá

Re: Notebook do 550€

Príspevok od používateľa adr0z »

Používateľov profilový obrázok
sanjuro
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1337
Dátum registrácie: Ut 29. Dec, 2009, 18:45
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Notebook do 550€

Príspevok od používateľa sanjuro »

j zahras, 540m je cca to iste co 630m, ale zase sme len pri lesklom displeji :) nikdy si este nepozeral film za denneho svetla ze ti to nevadi? :)
MB: MSI B450 Tomahawk Max CPU: AMD 5800x Cooler: Alphacool Eisbaer 360 RAM: 2x8GB G.Skill 3600Mhz CL16 TridentZ Neo SSD: Intel Optane 900p 280GB SSD: Samsung 860 EVO 1TB GPU: Gainward RTX 4090 Phantom GS PSU: Corsair RM1000x Audio: Topping DX3 Pro v2 Case: Lian Li PC-O11 Dynamic White Monitor: LG CX48 Mouse: Logitech G Pro Keyboard: Corsair K65 Speed Pad: Logitech G640 Headphones: AKG K712 Pro
Používateľov profilový obrázok
adr0z
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 237
Dátum registrácie: Pi 26. Aug, 2011, 08:15
Bydlisko: Častá

Re: Notebook do 550€

Príspevok od používateľa adr0z »

práve pozerám, zamnou strešné okno a nejak mi to nevadí :/ :D
Používateľov profilový obrázok
sanjuro
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1337
Dátum registrácie: Ut 29. Dec, 2009, 18:45
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Notebook do 550€

Príspevok od používateľa sanjuro »

toto inac neviem, mozno nie je leskly displej ako leskly displej, na mojom lacnom lenove pri dennom svetle vidim viac okolie a seba ako to co sa deje na displeji(malo by to byt minimalne opacne).
MB: MSI B450 Tomahawk Max CPU: AMD 5800x Cooler: Alphacool Eisbaer 360 RAM: 2x8GB G.Skill 3600Mhz CL16 TridentZ Neo SSD: Intel Optane 900p 280GB SSD: Samsung 860 EVO 1TB GPU: Gainward RTX 4090 Phantom GS PSU: Corsair RM1000x Audio: Topping DX3 Pro v2 Case: Lian Li PC-O11 Dynamic White Monitor: LG CX48 Mouse: Logitech G Pro Keyboard: Corsair K65 Speed Pad: Logitech G640 Headphones: AKG K712 Pro
Používateľov profilový obrázok
adr0z
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 237
Dátum registrácie: Pi 26. Aug, 2011, 08:15
Bydlisko: Častá

Re: Notebook do 550€

Príspevok od používateľa adr0z »

Ja tiež keď moc chcem tak vidím seba :D ale nejako to už nevnímam

Návrat na "Nákupná poradňa"